страховитите лайна по тротоарите

  • 42 384
  • 778
# 330

Бездомните явно имат някакъв инстинкт, но винаги намират закътани места, където да си свършат работата...

 Точно така е. Бездомните кучета не акат по тротоарите.
При мен е вече като "Добър ден" да изляза и да настъпя аки. Дали е от бездомно куче или от това на съседите, които си го пускат да си свърши работата самО пред блока?
Виж целия пост
# 331
Ясно ми е, че стопаните на домашни кучета ги разхождат и сутрин, и вечер, но не за да подишат по-чист въздух, а за да могат да сеpат и да пикаят /с извинение/ по възможност навън, а не в къщата/апартамента, където биват отглеждани.
Някои обичат 'чистотата' по този начин... Stop
Виж целия пост
# 332
Ясно ми е, че стопаните на домашни кучета ги разхождат и сутрин, и вечер, но не за да подишат по-чист въздух, а за да могат да сеpат и да пикаят /с извинение/ по възможност навън, а не в къщата/апартамента, където биват отглеждани.
Някои обичат 'чистотата' по този начин... Stop

Значи ти е ясно, че те не пикаят където живеят. По-скоро ще стискат до спукване на мехура, образно казано.
Разходка е еквивалентно на тоалетна, но не заради нечии предпочитания.
Виж целия пост
# 333
Ясно ми е, че стопаните на домашни кучета ги разхождат и сутрин, и вечер, но не за да подишат по-чист въздух, а за да могат да сеpат и да пикаят /с извинение/ по възможност навън, а не в къщата/апартамента, където биват отглеждани.
Някои обичат 'чистотата' по този начин... Stop

Значи ти е ясно, че те не пикаят където живеят. По-скоро ще стискат до спукване на мехура, образно казано.
Разходка е еквивалентно на тоалетна, но не заради нечии предпочитания.

Да, но хората ежедневно минават и деца играят там където те пикаят и се изхождат.......децата са ми по-скъпи от любимците ви.  Не остана немаркирано място  WhistlingТолкова ли не можете да почиствате след питомците си, или да ги извеждате на определени за това места?
Виж целия пост
# 334
адски е гнусно да излезнешда се разхождаш и да гледаш лайна, да газиш в лайна, да смърди на лайа, да се пазиш от лайна ...  Sick  Sick  Sick
Оби4ам животинките и хората оби4ам и децата си също , но върху лайната им трябва ли да се разхождам ?
Виж целия пост
# 335
Да, но хората ежедневно минават и деца играят там където те пикаят и се изхождат.......децата са ми по-скъпи от любимците ви.  Не остана немаркирано място  WhistlingТолкова ли не можете да почиствате след питомците си, или да ги извеждате на определени за това места?
Не ме питай мене. Щом пиша в темата значи съм чиста пред съвестта си.
Тия, които не си чистят след питомците знаят, че не е редно, но го правят от мързел, безхаберие или срам и едва ли биха тръгнали да се обясняват.
Виж целия пост
# 336
А, появи се преди около седмица една звезда, ама заключиха темата. То таман стана весело...
Виж целия пост
# 337
Дам, всяка пролет темата са лайната е много актуална. Мислех си да пусна нова, но и тази ще стане. В събота оставих децата на кръжок и имах да убивам два часа. Къде, къде най-близко и удобно ми беше градинката пред църквата "Св. Георги" на Петте кьошета. Пуснах малката да играе, но издържах около 30 минути. Въпросната градинка е превърната в кучешка. Всички зелени площи бяха обилно наторени, пейките заети от собствениците, а кучетата се гонеха и лаеха по всеки решил да мине напряко през градинката. За този половин час преброих около 15 човека които си довеждаха кучетата да се облекчат и си тръгваха, никой от тях не си изчисти. И това е в центъра на София, уж европейска столица. И тези хора претендират да са граждани. Нямам повече какво да кажа.
пп. Уличните кучета са най-уязвими при изпълнение на физиологичните си нужди и за това се крият. Докато едно домашно има зад гърба си собственик който го пази не се притеснява да си дриска навсякъде!
Виж целия пост
# 338
Пресен пример от одеве - в парка Заимов един кокер се изпика в пясъчника, където децата си ровеха.  Tired
Виж целия пост
# 339
То само кучетата и котките да са....
Виждала съм как детенце а.а в тревата на кварталната площадка. Там където повечето деца бягат и играят. Майка му нямаше нищо на против.
Виж целия пост
# 340
И това го има, но кучетата го правят в пъти повече.
Виж целия пост
# 341
И това го има, но кучетата го правят в пъти повече.
Така е, не споря. Явно на повечето хора не им пука, че домашните им оставят л..на на обществени места. Щом детенцето а.а на площадката, едва ли на майката ще й пука, че кучето й (ако има такова) а.а на същата площадка.
Виж целия пост
# 342
Виждала съм как детенце а.а в тревата на кварталната площадка. Там където повечето деца бягат и играят. Майка му нямаше нищо на против.

И аз, за съжаление  Sick
Да не говорим, че до скоро вратата на гаража ми, в непосредствена близост до детска площадка, биваше редовно препикавана от питомците на бг-мамите, придружавани от самите бг-мами  Sick
От опит казвам, че мирише по-зле от кучешкото пиш  Laughing
Добре, че смених гаража!
Виж целия пост
# 343
То само кучетата и котките да са....
Виждала съм как детенце а.а в тревата на кварталната площадка. Там където повечето деца бягат и играят. Майка му нямаше нищо на против.
Стига след това да е изчистила след него не виждам нищо лошо. Случва се, деца са, по-малките не могат да стискат дълго. Но колко родители си извеждана децата с тази цел навън - да се изака и изпишка и колко кучкари?! Хайде да не превръщаме темата деца срещу кучета!
Виж целия пост
# 344
То само кучетата и котките да са....
Виждала съм как детенце а.а в тревата на кварталната площадка. Там където повечето деца бягат и играят. Майка му нямаше нищо на против.
Стига след това да е исчистила след него не виждам нищо лошо. Случва се, деца са, по-малките не могат да стискат дълго. Но колко родители си извеждана децата с тази цел навън - да се изака и изпишка и колко кучкари?! Хайде да не превръщаме темата деца срещу кучета!
Въобще не искам да превръщам темата деца с/у кучета.
Искам да кажа, че такъв им е манталитета на родителите. Дали ще са децата им или домашните им животни все им е тая.
Не видях майката да изчисти след детето. Виждам, че Елиас се оплаква от подобно нещо.
Всички площадки в района са превърнати в кучешки, т.е. няма площадка, по която да не припкат кучета. Ако е по-посещавана от децата, кучетата минават сутрин (това съм го виждала), за вечер не знам. Мисля, че трябва да има повече проверки и да вземат кучкарите по районите да си направят кучешка полянка. Защото го има и момента с това, че няма къде да си разхождат кучетата.
Има една площадка около нас, много ми е приятна за разходка с бебето, но там основните посетители са кучкарите с кучетата и пияниците.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия