страховитите лайна по тротоарите

  • 42 384
  • 778
# 405
Да им изръсят едни хубави глоби, да видим дали ще има л***а някъде.
Наглост и чудо, в детската площадка и вътре в двора на детската градина се изакват разни кучета.

О да, често ги вкарват вечер в двора на детската градина, да "потичат на воля" ooooh! И опитай да направиш забележка - жив ще те изядат.
Виж целия пост
# 406
Illit,
предполагам, че можеш да боравиш с фотоапарат, ако нямаш, става и GSM с добра вградена камера. Снимаш, написваш заявление и подаваш където трябва, а не се оплакваш по форумите.
Докато не се осигурят нормални условия за разходка на кучета (мога да сложа и няколко снимки от европейски кучешки градинки), кошчета за кучешки екскременти (винаги се чувствам гузна когато изхвърлям пликчето в кошчето за боклук), единна база с данни, глоби за неспазващи наредбите ... винаги ще има конфликт.
Виж целия пост
# 407
Преди 3 месеца видях една баба съвсем съвсем съзнателно да подтиква кучето си да се изака точно пред нашия вход. Случи се така, че аз илезнах точно тогава и оная дим да я няма, не само аз всички сме вдигнали ръце от въпросната жена.
Виж целия пост
# 408
Как се подтиква куче да се изака? С думи ли, с жестове ли?
Виж целия пост
# 409
Ей така:"Хайде мама изакай се де" и го побутва нежно по дупето с крака. newsm78
Виж целия пост
# 410
Лелее, в София верно ли е такава мизерия,бе? Ужас... Ние в Хасково сме си ок, аз едно "ако" не съм видяла никъде  Naughty
Виж целия пост
# 411
Ааа и в Хасково съм виждала. Wink
Виж целия пост
# 412
Лелее, в София верно ли е такава мизерия,бе? Ужас... Ние в Хасково сме си ок, аз едно "ако" не съм видяла никъде  Naughty

Не само София е такава мизерия, и Париж, и Брюксел.../за справка влез в темите на мамите от там/. Разбира се, никой от тези градове не е на нивото на Хасково.
Виж целия пост
# 413
Е да съгласна съм, че София е страшно мръсна, но съм била и в Хасково и там съм виждала на някои места.
Виж целия пост
# 414
В Хасково има едно голямо аки в общината. Другите бледнеят пред него  Simple Smile
Виж целия пост
# 415
В Хасково има едно голямо аки в общината. Другите бледнеят пред него  Simple Smile

 hahaha hahaha hahaha hahaha
Тука тогава е като обществена тоалетна  hahaha
Виж целия пост
# 416
Напротив! Ако броят на новите домашни любимци продължава да расте, респективно ще се увеличат и изпражненията им, и уличните кучета!

Само че, Касита, броя лайна и улични псета не е правопропорционален на домашните любимци, а на кухите им собственици.
И аз имам куче, след което се чисти задължително, толкова задължително, че децата ми правят коментари, когато видят нечие куче да се изсере на улицата и след него да не се почисти. Също ходи само на каишка, пак без изключение, освен в парка, по кучешката алея.
Обаче какво от това - само да изляза и съм нагазила в лайната, търчат безпризорни кучета и на въпроса ми "Защо е без каишка" стопаните ме поглждат с поглед казващ: "Тая луда ли е", пускат коментари как така ни е само на каишка кучето и т.н.
Да не говорим, че в неделя мъжът ми беше ухапан от улично псе, докато е пазел голямата ни дъщеря. Тази случка толкова, толкова ме потресе, че няма на къде.
Може нещата да са, както трябва, но трябва глоби, трябва контрол. Ако почнат хайки, които да глобяват ако те видят с каишка, на края на която кучето липсва, ако не си почистиш след него, ако не е кастрирано, регистрирано, чипирано и т.н, безпрекословно, нещата могат и да не са толкова ужасни. Иначе си остава така - на мен да ми е ОК, не ми дреме за другите и малкото съвестни стопани ще бъдем категоризирани наред с изперкалите такива.
Виж целия пост
# 417
Да им изръсят едни хубави глоби, да видим дали ще има л***а някъде.
Наглост и чудо, в детската площадка и вътре в двора на детската градина се изакват разни кучета.

О да, често ги вкарват вечер в двора на детската градина, да "потичат на воля" ooooh! И опитай да направиш забележка - жив ще те изядат.


И пред нашия блок има детска градина, и аз съм правила 2-3 пъти забележки. Отговорите бяха от "той вече си е свършил работата (предполагам малката работа не се брои, защото знаете мъжките кучета как маркират) до "госпожо, спокойно няма да ви ухапе" (последното за дребно куче на каишка).

Не знам дали имам право да снимам някой без разрешението му, за да подам жалба.
Виж целия пост
# 418
На мен пък ми е омръзнало кучето ми да яде човешки лайна, и да разнася насрани памперси!
Случки имам много...В този случай какво предлагате да се предприеме?
Виж целия пост
# 419
...
Не знам дали имам право да снимам някой без разрешението му, за да подам жалба.

Мисля, че трябва да му скриеш физиономията. И аз съм се замисляла за същото. Съмнявам се да има ефект, обаче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия