Бродирана красота - Гоблени 93

  • 86 804
  • 744
# 660
Бачийска , тази иголка е друга , ти си предубедена , както и всички , към тази :

http://www.igolki.net/
Виж целия пост
# 661
Бачийска , тази иголка е друга , ти си предубедена , както и всички , към тази :

http://www.igolki.net/

Извинявам се за което  Embarassed

Тук е преработен от РМ  Скачать файл Riolis 1239_.tif
Но определено ако искаш да е като оригиналния трябва да сравниш двете схеми. Който е правил пренабора се е опитал възможно най-близко до оригиналния да го направи, дори и знаците  са подобни. Там където е 1/2 кръстче са два знака в кутия. Това поне видях на първи прочит. 
Виж целия пост
# 662
И аз поръчах на една колежка да ми купи- ако има- лампичка , утре ще ходи в Пазарджик,Джема , мерси за информацията .
Виж целия пост
# 663
Бачийска , тази иголка е друга , ти си предубедена , както и всички , към тази :

http://www.igolki.net/

Извинявам се за което  Embarassed

Тук е преработен от РМ  Скачать файл Riolis 1239_.tif
Но определено ако искаш да е като оригиналния трябва да сравниш двете схеми. Който е правил пренабора се е опитал възможно най-близко до оригиналния да го направи, дори и знаците  са подобни. Там където е 1/2 кръстче са два знака в кутия. Това поне видях на първи прочит. 
Ще разучавам! Много благодаря! Ти за първия вариант, който качи, какво имаше предвид, че ще има проблем с конците и с цветния принтер?
Виж целия пост
# 664
Ще разучавам! Много благодаря! Ти за първия вариант, който качи, какво имаше предвид, че ще има проблем с конците и с цветния принтер?

Проблем е при принтирането - ако имаш цветен принтер - няма проблем. Аз, защото нямам цветен принтер не мога да принтирам цветни схеми, а нося на флашки в книжарници. Поради тази причина основно предпочитам да работя с РМ, като предварително съм сравнила оригинала и пренабора.
Виж целия пост
# 665
И аз ще погледна за лампите, в такъв случай. Много ще са ми удобни.

При нас продават само гоблени на Милена Стил и Заря, имаше и няколко на Ланарте, и това е...  Tired Как ви завиждам момичета... Уж сме голям град, пък почти нищо не може да се намери. Магазини за платове под път и над път, а за гоблени - нищо. Не знам защо така  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 666
. Магазини за платове под път и над път, а за гоблени - нищо. Не знам защо така  Rolling Eyes

 Joy Joy Joy
Ми така де ,ще ми ядат краставици,а да се хващат да шият Laughing
Pure Adoration  да не се обидиш,разбирам те чудесно,и в Троян е голяма скръб по гобленарските магазини Tired
Виж целия пост
# 667
Как ще се обидя, глупости.  Laughing Просто си е истина...
chipolita беше ми споменала и за някакъв друг магазин, на улицата при реката, и аз обикалях като не видяла тези дни, обходих я цялата, и пак нищо не намерих...  Hug
Виж целия пост
# 668
 Момичета моля за съвет. Харесала съм си гоблен, който трябва да се шие на Аида 14, а аз имам 22 ако шия кръстчетата през дупка дали ще се получи newsm78?  И да се похваля доста ме беше страх от контурния бод, но от два дни съм се захванала с него и не е толкова страшен  Laughing. И на кръстчетата им свикнах.
Виж целия пост
# 669
Как ще се обидя, глупости.  Laughing Просто си е истина...
chipolita беше ми споменала и за някакъв друг магазин, на улицата при реката, и аз обикалях като не видяла тези дни, обходих я цялата, и пак нищо не намерих...  Hug
Ааа мила ти си в града на купоните, а не на ръчния труд  Mr. Green Да не се обидиш ей  Wink
Имаше един магазин на Тодор Александров и един, който беше на 3 ет. на ГУМ, но чух,че вече не функционира. А до реката аз знам един магазин със страхотен избор на копчета и разни джунджурийки (Магазин Копче май се казваше  newsm78), последно бяха започнали да зареждат и прежда, намини и там ако не си ходила вече- може да са започнали и гоблени да доставят. Информацията ми е малко старичка от преди 3 год  Embarassed, но за нищо друго не се сещам там  Hug
Виж целия пост
# 670
lille kanin  Hug
Точно копче беше първият магазин, който проверих, като се нанесохме тук, и от там ме препратиха в един друг, всъщност той е същия от ГУМ, но се били преместили. Сега е зад ГУМ, уличката при паркинга. Но ще проверя на Тодор Александров, дано има. Иначе за другия, пак знам от chipolita, точно между германос и някоя от банките ( забравих коя ), продават се готови комплекти само, на Заря. Конците са им пъпетс, и вие само ги хулите, така че не посмях да взема. Иначе имаше хубави схеми.

Благодаря за помощта момичета  Hug
Виж целия пост
# 671
Добри, за мен сърцето може да се шие с меланж конец .
Утре имам ходене в големиО град и ще търся да си купя такива меланж конци, а това сърце не е лошо като идея!

Има много такива схеми в един френски сайт - бесплатни, а в осинка дори има отделната тема Peace

Оля, дай линк за тзи френски сайт  Praynig
Виж целия пост
# 672
rennie79 аз ших така една кола. Схемата ми беше за кръстчета на Аида 14к, но аз си взех българска 22к. Ших с три ката конец, кръстче, през дупка - получава се. Започнах с два ката, но ми се видя рехаво и разших. По-назад - на стр.33 пуснах снимка - червен Jaguar SS100. Можеш да видиш как се получава.
Виж целия пост
# 673
zori_man, не съм се пробвала на черна. Шила съм на немска червена, много ситен каунт, не знам кой точно, но кръстчетата бяха през дупка и много ме измъчи. Предпочитам да шия вечер, а тъмната основа ме изморява. Но ще си дръпна схемата Grinning. Нарочих я за подарък, та ще видим кога ще и дойде ред.
Виж целия пост
# 674
Здравей те дами! Търся номерата на конците на този гоблен .
http://www.solaria.online.bg/gobleni/gob/c67.htm
 Аз имам схемата и някакви номера , но са много странни например - 2800, 2643 .Всички започват с двойка отпред, със сигурност не са дмц , можете ли да помогнете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия