За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 30

  • 30 775
  • 785
# 270
MuJIuHka, другите мами имат други бебета, а всяко е много различно. На моя приятелка детето заспиваше до 1 год. само в количката, затова се снабдиха с  две, едната за разходка, а другата за легло. Друго пък спеше само в шезлонг или кошчето за кола. Дъщерята на наши приятели е вече на 5 год. и още спи в леглото на родителите си и ляга с мама или тати, иначе не заспива  Crazy  Та, така, всички са много различни. Знам, че сега ти се струва тежко и трудно, но скоро ще мине, при малките дечица всичко е на периоди. Пробвай различни подходи, докато откриеш вашия  Peace Например - когато е време за сън да пееш една и съща песен, да му даваш една и съща играчка, да му пускаш онези музикални играчки за над леглото или пък просто ходете на разходка във времето за сън  Hug
Виж целия пост
# 271
Как обличате сега децата за разходка?
Виж целия пост
# 272
С една блуза и с един шушляк отгоре,отдолу едни дънки или анцунг,зависи къде сме.
Днес ми се стори по-топло и вместо шушляка му сложих един елек.

Виж целия пост
# 273
silvanchence винаги съм се водила по мен, т.е. обличам го както себе си.
обаче предвид това, че  бебето ти  още не ходи, ми само лежи в количката вземи някаква пеленка в повече, ако подухва или нещо ти се стори, че му е хладно да го наметнеш.... все пак когато се движи човек има разлика....
Виж целия пост
# 274
silvanchence, Ейнджъл е права. И аз винаги носех пеленка за всеки случай.
Иначе тези дни я обличах с дънки,анорак и отгоре грейка.
Виж целия пост
# 275
Вчера беше с боди и отгоре елек, долу панталон и чорапи. Като се скри слънцето, му сложих жилетка и метнах чувала върху краката му. Долу-горе и аз го обличам като мен, с едно наум. Simple Smile

Аз искам да питам нещо за зъбите - имаме 1 зъб, около 2 мм. е Grinning, как да го почиствам? И също така излиза 2рия до него, обаче нещо накриво спрямо 1вия, това нормално ли е и дали ще се оправи като израстне? Сега определено го виждам как е накриво разположен.
Виж целия пост
# 276
Купи Ненедент със силиконов накрайник. Можеш да почистваш и с марля и вода - обтриваш зъбчето.
За кривият зъб - те са плаващи. Вероятно е да се изправи и да застане във венеца, както трябва.
Виж целия пост
# 277
Искам да попитам мамите,които са се сблъсквали с уроинфекция,какви са симптомите?
От няколко дни Хриско много пишка и през нощта и през деня,преди минавахме с по три памперса и един за през нощта,а сега втора нощ сменям в 3-4ч. памперси,защото е вир вода.Вода много не пие.

Днес го заведох при педито,каза първо да дам обикн. урина.Пита дали има Т.,мирише ли на лошо,цвета какъв е,казах му че всичко е наред,освен честото пишкане.Утре ще занеса урина,но докато излязат резултатите,ще ми е притеснено.

Каза също,че може да му е студено и затова така да пишка,той спи отвиен през нощта,но през деня сме навън и е много топло,вкъщи вече няма отопление,но си мисля,че не е от това.
Виж целия пост
# 278
При уроинфекциите мисля че е по-показателна честотата на пишкането,тъй като има постоянно дразнене, а при вас явно се е увеличило количеството. Също така често има и парене, докато пишка. Синът ми имаше такъв проблем преди седмица, дори имаше и малко кръв в урината и видимо го болеше. Странното е. че изследванията не показаха никакъв проблем newsm78, днес пак дадох урина за всеки случай. Изчакай изследванията, дано няма нищо.
Виж целия пост
# 279
Съвсем възможно си е да е понастинал. Дъщеря ми пшка често именн тогава. Изчакай си спокойн резултатите.
Виж целия пост
# 280
моят имаше ниски Т(въпреки че по принцип за уроинфекциите са  характерни доста високи),но това на 4 месеца, те тогава и без друго често пишкат...
може и да е понастинал наистина...
Виж целия пост
# 281
Здравейте, момичета!
Имам спомен че съм срещала точно в тази тема името на билката подбел. Имам въпрос към тези майки които дават чай от подбел, колко време го давате има ли схема? Днес за кой ли път ме викнаха от яслата, Миша имала Т 37.4 да си я взема и да дават ли Панадол Tired Аз докато стигна и ми я дадат на пипане разлика между двете не намерих а и не бяха топли (казах им нищо да не дават), взех си ги така и така бях там. И двете ми кашлят на моменти една гадна влажна кашлица та и лекарката посетихме. Същата работа като преди 10 дни - гърлата не са напълно спокойни, но не са са и зачервени, няма хрема, гърдите чисти. С две думи никаква промяна за това време. Изписа ни Проспан за кашлицата и Тантум Верде за гърлата и ми заръча да заменя напълно приема на вода с чай от подбел, който да е подсладен с мед (това за един вид профилактика). Нямам против сутрин да правя чай, но да заменя чистата вода с подсладена течност (било то и мед) нещо не ми се връзва  Naughty
Виж целия пост
# 282
аз давам, правя го като на пакета пише и давам по 20-30 мл  половин час преди ядене и то го карам да го пие бавничко на малки грлътки, не да го излочи на бърза ръка. с малко мед вътре. може да смесиш подбел с живовлек.
иначе с подсладена течност и аз не бих заместила водата, виж имало е периоди когато основно е пиел чай, но той предимно неподсладени пие. Като подбела си го пие като сироп един вид, а иначе си пие разни липи, лайки, зима, мащерка, мента и т.н.
Виж целия пост
# 283
Благодаря за мнението Ангелче   bouquet
Значи не мисля само аз че не е правилно само сладко да се пие и то от деца  Rolling Eyes Тя лекарката ме караше да питам в яслата и ако позволят да им нося чая и там вместо вода да им го дават не само вкъщи да не пият вода. Дори и да е правилно аз самата не виждам начин да обясня разбираемо на дете на 2.5 г. че това са му течностите и друго не бива да пие а в яслата гледайки другите как пият вода то чай да пие
Виж целия пост
# 284
аз изобщо бих я спряла от ясла, но ти си знаеш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия