Хем ми писна от 1годин а и половина да не правя нищо ама сега като стана така с работата ми е гадно.
.. Тя е под постоянен надзор, но то стават за секунди тия неща, и ще трябва нещо да се направи.
. Само ще изкажа личното си мнение кога смятам, че е най-удачно детето да тръгне на ясла - мисля, че около две годинки е много добре, защото децата си имат вече голяма нужда от общуване с други деца, а и от допълнителните занимания, които се провеждат там. При нас със сигурност няма да стане даването преди двете годинки, но нямам идея и кога ще стане след това.. въобще много ни е неясна семейната ситуация в близкото бъдеще. Със сигурност ще ми е много кофти, ако няма да можем да я дадем до две годинки и половина примерно.
- от брашно, сол и вода, не съм го оцветявала, но ще й взема по-натам и истински. Издържа май доста дълго в хладилника, но на топло се размеква доста бързо. А и все още я наблюдавам от близо, въпреки че се съмнявам да тръгне да го яде
. Иначе си играем и по-момичешките игри - храним куклите и животните, обличаме ги, слагаме ги да спят, и такива разни. Това аз като съм си вкъщи де, иначе се занимават тука с дядо си, и татко си - боричкане общо взето, и самостоятелни занимания
.
. Аз й взимам по една не скъпа играчка един път в месеца общо взето, и примерно по две-три по-скъпи и не толкова, играчки за рожден ден, Коледа и т.н. Хем гледам да има по нещо ново и интересно от време на време, но не ми се ще да я превръщам и в голям консуматор, искащ все нови и нови неща
.
Но и за навън купувам де, сега ще и вземам камионче за бутане с крачета, тя има едно и много добре го кара, но него ще си го оставим за вкъщи, за навън друго ще и взема.
. Ама евтини боклучета. И без това той всичко чупи, не си струва да даваме много пари.
. А в детската е ламинат и гумени пъзели - да цапа на воля
. vesy_evi, от Play Dough ли взимате,или някакъв обикновен? А ако го изяде - опасен ли е? А какви боички ползвате? Водни или от тези с ръце които се рисува?
.
Старият го завещавам на Ивчо - да прави каквото желае
Е те т'ва е. На година и половина със собствен лаптоп
Играчки не купувам често, бързо му омръзват и предпочита да бърка в нещата на големите вместо да реди конструктор. Той има доста неща като повечето са му подарени. Скривам едните, после му ги давам и скривам другите. Сега съм решила, че трябва да му купя нещо вече
Мнооооого е ящен, но няма да се оплаквам. Не можеш нищо да ядеш пред него, страшно положение! А шкембенцето е.......като на дядо му
няма само името да му е взел 
. За истинския пластелин си мисля, че няма да е безвреден, ако се налапа - трябва си постоянен надзор - поне докато си сигурна след няколко пъти, че няма да тръгне да го яде. За боичките - аз още не съм взимала, но си мислех да взема такива за пръсти. Гледах за разни идеи какво да се парви с тях - примерно изсипваш боичките някъде и се топят формички за сладки, и с тях после ги отбелязваш на листа да кажем. Разни такива. За истински водни бои май им е рано. Но тези за по-малките според мен могат да се ползват и с четки вече.
А свекърва ми понеже беше на скайпа и ми казва "Ама той не й дава насила". Аз й казах, че знам, че не е насила, но че съм казала детето да си яде основно на столчето, рядко по някоя хапка плод или нещо друго междинно й давам на крак, въпреки че избягвам, и това е. Детето трябва да знае къде се храни, и най-важното само да си прецени кога се е наяло. Ако не иска нещо в момента, й предлагам и друг вариант - все пак на човек не винаги му се яде дадено нещо, дори и да го обича. Но това да я гоня и да й бутам лъжицата из стаята, въобще не го одобрявам. А ме дразни това, че не се спазват моите изисквания (с които мъжа ми също като цяло е съгласен, все пак и той има думата естествено), не се проявява уважение към мен като родител... това е за доста неща от тяхна страна.. А аз съм много толерантен човек - ако нещо го притеснява толкова много, че се притеснява за детето, винаги съм готова на дълго и на широко да обясня защо го правя - за да може да разбере, че не съм нехайна или нещо подобно. Но той не ще да слуша, знае си неговото и това е! И мъжа ми да тръген да обяснява, и него не го слуша. Те си знаят - две деца са отгледали, повече опит имали, не знам си какво... аааа! ... Оплаках ви се! Давайте следващата тема
Но то така или иначе са още малки да си играят сами, не знаят какво толкова да правят с пластелина и не могат кой знае какво, та така или иначе играем заедно с него. Имаме комплект с формички и разни други приспособления за игра с пластелин и отделно и ние подобно на Люляк играем да бучим разни неща по него, но не лъжики, а мъниста, правим си едно слънце или сърчице например и го украсяваме с мъниста и разни ей такива забавления
Но да поясня, че тук мацаницата е много голяма, в къщи сме го правили 1 или 2 пъти, иначе повечето и такива занимания се случват на двора.
. А аз само се чудя, как да го отлепя от себе си за 5 мин.
. И много мерси за идеите
. Аз намерих рецепта за домашен пластелин. И април мисля да отидем за седмица две при бабите, та там ще експериментираме, защото има дворове, а и бабите имат повече време и желание от мен за такива игри 
Вариантите са безброй, не ми идва отвътре много, но какво да се правя, за доброто на мъниците трябва да сме изобретелни. Аз да се похваля, тази нощ за първи път не кърмих, ако и довечера е така, мисля с чиста съвест можем да се броим за отбити.
Честно ви казвам, направо не вярвах, че ще дойде този миг. Сега, ако трябва да съм честна, съм малко със смесени чувства, ама гледам да не обръщам внимание на онези, носталгично-съжалителните. Време беше, убедена съм!
Все пак факт е, че има такива деца, но не знам от характер ли е, от свикване ли е!? Нямам представа! По-буйните деца как да ги вържеш, не знам.... Добре, че си ми е кротан и нямаме проблеми с това, но ще си оскубя косите с това акане
Седи на гърнето и като му сложа чистия памперс и хоп в него. Направо издивявам, е колкото си мога аз, но много се ядосвам...
Аз съм доста резервирана към него - в някои случаи сам си противоречи, "предписва" лечение, без дори да се е видял с пациента... 
Баща му каза, че ще вземе тръстика и ще му направим и хвърчило - още едно занимание за на вън 

Детето изобщо не е злоядо - хапва си с апетит и когато не иска да яде, значи или не е гладен, или е тръгнало някое зъбче. Това с гоненето с лъжицата не мога да го проумея... или пък да му пускаш песнички, за да се залиса и да го натъпчеш
И до момента тя е много зле от към ядене и прилича на бракуван солет 
Е, затова и в момента се боря с едни 7-8 килограма, дори 10
, които качих зимата
Направихме сума ти снимки с изложената техника, за пореден път гледахме излитащите и кацащи самолети - авиошоу нямаше, просто "демонстративни полети" Абе оползотворихме си чудесно деня, пък и като се има предвид, че в базата имаше най-много 500 посетителя, от които 200 сигурно бяха деца от градини и малките класове на училищата - изкарахме си страхотно
Дори съжалявам, че не взехме малкия с нас, ами го пратихме на ясли
Ама баща му е виновен - щяло да има много народ, щяло да бъде блъсканица - нищо подобно 

А вчера цял ден изкарахме навън, по гребната и сега съм като парцал 
Честно - иде ми да се гръмна

Препоръчани теми