За първокласници - образование вкъщи

  • 40 848
  • 790
# 165
Напротив, аз многоо добре разбирам каква е идеята и какво пишете! Работата е там, че не съм съгласна с идеята и това, което пишете. така че, нищо лично, просто различни идеи, които едва ли ще се сближат някога, защото са взаимоизключващи се. Пийс.
Виж целия пост
# 166
...Попадат в различни ситуаций с които трябва да се справят сами,без мама да им държи ръката.В парка или в градинката няма с кого да общуват,дори да има още 1-2 деца навън,това не е достатъчно.

Защо не може да приемете, че има нещо различно от традиционното с добри страни.

Защото не виждам добрите страни в въпросното нещо.

И в престоя в училище има доста не добри страни!
Социализиран , но неграмотен и нетолерантен!
Виж целия пост
# 167
Тази тема е обсъждана в този форум не от днес. Точно преди 2 г след един безумен репортаж пак се бистреше. Въпроса е, че явно никой не си е правил труда да потърси в Гугъл, да прочете /ей така, от обща култура/, да поцъка с език, да се запознае с такива родители....

Аз не мога пък да приема, че когато наближи детето ти възраст за тръгване в 1 клас, няма да изровиш информация за алтернативите/да обърнеш с хастара навън търсачката/да прочетеш повече субективни мнения/да видиш какво ти се предлага. Аз докато си купя дребна бяла техника изчитам що има сравнителни таблици, какво да говорим за образованието на децата. Някак си след стадото, вкупом, без право на избор...ама хич не ми харесва.  Wink

Що е то това толерантност? Я, sosko ме изпревари.
Виж целия пост
# 168
Някъде по-горе бях прочела "ЗА" ... домашната лютеница съм. Ами замислете се, защо винаги всичко хубаво подражава на домашното?!? Може да не ви харесва, защото трябва труд, усърдност и старание, но, ако ви подадат една филия с лютеница не мисля, че ще я откажете...
Виж целия пост
# 169
ти сериозно ли?  :shock За домашните неща ли ще си говорим? По нашенско никога не е имало домашно обучение. Още от време на Турско робство е имало училища - може да са били килийни, със смесени класове, но са били училища.Дори децата на богатите, включително в града, са учили в училище, много рядко е имало домашно обучение. Така че, да, домашното е хубаво, само дето в нашенските образователни традиции това е училището, а не домашното образоване.
Виж целия пост
# 170
Сериозно, да! Виж наистина в нашата история и ще откриеш МНОГО домашни ученици. Според приетият 1881 г. „Закон за народното просвещение“, 2 години след Търновската конституция, домашното образование е напълно валидна възможност за българските семейства, което отразява националната българска традиция! Ето какво гласи Отдел I, глава 2, чл.9: „Всички деца на възраст от шеста навършена до включително дванадесета година са длъжни да следват курса на началното учение в народните училища, в частните или вкъщи.“
Виж целия пост
# 171
ти сериозно ли?  :shock За домашните неща ли ще си говорим? По нашенско никога не е имало домашно обучение.
Не думай! Аз пък мисля, че никога не е  имало повече домашно обучение, отколкото в момента, независимо че децата ходят на училище.
Виж целия пост
# 172
 Това посленото е много вярно Simple Smile
Виж целия пост
# 173
ти сериозно ли?  :shock За домашните неща ли ще си говорим? По нашенско никога не е имало домашно обучение.
Не думай! Аз пък мисля, че никога не е  имало повече домашно обучение, отколкото в момента, независимо че децата ходят на училище.
newsm10
Виж целия пост
# 174
Аз имам едно въпросче, свързано пряко с темата. Четох блога "Близо до бебето" на Василена, че се сетих.
Днес се закриват училища поради липса на деца /скоро четох за сливане на две в София/. Сега 1 клас е наборът преди бейби бума. Утре, поради липса на места /да забравим, че няма места за занималните/, какво правим с децата? Това, което сега се случва в яслите и ДГ 1/2 група, след две-три години ще се повтори и в училището. И след като се приеме, че занималнята ще бъде задължителна...тогава положението ще е бъде повече от трагично.
Ей тогава току-виж домашното обучение преживее бум.
Какво правим в този случай?  Peace
Виж целия пост
# 175
Има много родители, които обучават децата си у дома, поради липса на място в детските градини, а след това са продължили и в ученическата възраст на децата си, тъй като са видели плюсовете на това обучение! Такива случи има и не са един, или два!!  Peace
Виж целия пост
# 176

И в престоя в училище има доста не добри страни!
Социализиран , но неграмотен и нетолерантен!

Това са пълни глупости.Това,че детето учи в къщи въобще не значи,че родителят ще го научи по-добре от учител в училище.Домашното обучение няма никакво предимство ,освен това,че детето си е в къщи с мама.Има ужасно много грамотни хора,които са учили в нормално училище и шепа такива учили си в къщи.А за нетолерантност няма да се хабя да пиша дори. Laughing


Виж целия пост
# 177
Това го знаем. Аз говоря за цифри от 1000 деца нагоре, за които сега няма място в ДГ.
Виж целия пост
# 178
Това го знаем. Аз говоря за цифри от 1000 деца нагоре, за които сега няма място в ДГ.

Те гледат децата си в къщи ,защото нямат избор,а не защото е по-хубаво.
Виж целия пост
# 179
"Предимства на домашното образование": http://hsbg.wordpress.com/2010/08/04/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0 … 0%BD%D0%B8%D0%B5/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия