За първокласници - образование вкъщи

  • 40 849
  • 790
# 255
unadaptable, успехите в домашното училище наистина преобладават и, тъй като това прави впечатление, го споделям и с вас.

Какво значи "успехи"?
И какво значи "преобладават", след като хоумскулъри са десет деца на кръст?
Виж целия пост
# 256
Andariel, говоря за състезания, не конкурси по фотография!  Grinning При това, вече мисля ти отговорих на въпросите за общуването с не дотам приятни и невъзпитани деца. Проблем с такива децата нямат, защото, разсъждават логично и успяват да се справят навсякъде в контактите си с тях, когато имат добрата основа, положена в живота си. Simple Smile

Децата в България, учещи вкъщи, са около 200, имам поглед върху доста от тях и, дори да не изпъкват с най-добри постижения сред всички свои връстници, включително и масово образованите, имат доста добър успех, затова казвам, че преобладават успехите им. Истината е, че родителите на някои от децата, изброени от мен по-горе, не са специалисти в конкетната област на изява на детето.
Виж целия пост
# 257
Andariel, говоря за състезания, не конкурси по фотография!  Grinning При това, вече мисля ти отговорих на въпросите за общуването с неприятни деца, с невъзпитани и прочее. Проблем с такива децата нямат, защото, разсъждават логично и успяват да се справят, когато имат добрата основа, положена в живота си. Simple Smile

Във всяко училище ще намерите на видно място снимките на децата, постигнали успехи на всякакви състезания, олимпиади и т.н. А децата, обучавани вкъщи /не приемам чуждата дума, не ми е по сърце/,  нямат проблеми с невъзпитаните деца /не приемам и децата да се наричат неприятни/ по простата причина, че не им се дава възможност да общуват с такива.
Виж целия пост
# 258
Даде се линк към репортаж на бТВ, дадох линк към в. Стандарт, тук се спомена няколко пъти откъде дават тези американски дипломи. Иначе излиза, че се коментира, ама не се знае точно за какво...Който търси - намира.
unadaptable, знаеш, че е много по-лесно с чужда диплома, отколкото с българска. Т.к. поне за САЩ и Англия /по всички класации с най-добрите университети в света/ хоумскулърите имат вече опит по тяхната с-ма на обучение /англосаксонската/. Покриват техните тестове, имат начално и средно образувание по техните стандарти. Това имах предвид.

След 2 г ще са повече. Направо не ми се мисли за набор 2009 г, когато няма да има места в училищата....Има и родителски кооперативи вече.
Виж целия пост
# 259
Andariel, говоря за състезания, не конкурси по фотография!  Grinning При това, вече мисля ти отговорих на въпросите за общуването с неприятни деца, с невъзпитани и прочее. Проблем с такива децата нямат, защото, разсъждават логично и успяват да се справят, когато имат добрата основа, положена в живота си. Simple Smile

Пак се връщам към този цитат. Значи не възможностите за по-различно обучение и всякакви други причини, които бяха неколкократно изтъкнати, са причина за домашното обучение, а възможността да подбереш с кого да общува детето ти, да го научиш, че има неприятни деца и да го контролираш. А децата, ходещи на училище не разсъждават логично и не се справят с нищо, така ли? Забравяш, че те също имат семейства, любящи и грижовни родители /поне по-голямата част/ и болшинството имат също толкова добра основа, за да успяват в живота. Даваш ли си сметка как след време детето ти ще се отнася към хората, които са му неприятни? Жалко, ако разсъждаваш така.
Виж целия пост
# 260
А децата, ходещи на училище не разсъждават логично и не се справят с нищо, така ли? Забравяш, че те също имат семейства, любящи и грижовни родители /поне по-голямата част/ и болшинството имат също толкова добра основа, за да успяват в живота.  
И мен това отношение ме качва на черешата.

Ето още едно безумие. Предполагам, че е на хоумскулър. Flutter
Цитат
Нека в началото да ви кажа, каква е целта на образованието според моите връстници, с които играя футбол вечер. Целта на образованието е: „ДЕ А ЗНАМ”. А на въпросът: „Защо тогава ходите на училище?”, ми отговарят: „ЗАЩОТО НИ ПРИНУЖДАВАТ”. Истината е, че в действителност, образованието, което получават децата в училище е наистина по принуда – никога не съм усещал насилие или принуда в това да чета или да научавам нещо ново. Факт е, че за мен е малко да изчитам по 2 книги седмично, извън книгите в учебната ми програма, докато младежите на моята възраст и по-големите от мен нямат интерес и желание да четат, дори това, което е задължително в училищната им програма. Мисля си, че е изключителен успех да възпиташ у едно дете желание за НЕчетене, защото за мен е естествено децата да четат. По-странно е, че нежеланието за четене у моите връстници се толерира от техните родители и учители.
Виж целия пост
# 261
Джулияна, я да те питам, а това умение да извърташ думите ми, къде го научи? Сред хрисими приятели от подбрана среда ли? Най-вероятно си го научила в училище или при игра с децата пред блока, а тези деца едва ли са били идеално добре възпитани, искрени и любящи приятели. А детето ти кога и къде ще научи това твое умение? Гледам, че на теб добре ти служи, не се посвеняваш да го използваш, за да защитиш вярването си.

Брей, не мога да се откача от тази тема!
Виж целия пост
# 262
Джулияна, я да те питам, а това умение да извърташ думите ми, къде го научи? Сред хрисими приятели от подбрана среда ли? Най-вероятно си го научила в училище или при игра с децата пред блока, а тези деца едва ли са били идеално добре възпитани, искрени и любящи приятели. А детето ти кога и къде ще научи това твое умение? Гледам, че на теб добре ти служи, не се посвеняваш да го използваш, за да защитиш вярването си.

Между другото, много важно умение  newsm10! Както и всичко друго, научено в щурите игри, по-далеч от зоркия поглед на възрастните Simple Smile
Виж целия пост
# 263
Не съм извъртала думите ти, трябва ли винаги да цитирам, за да се разбере:
... а не явяване на олимпиади и конкурси за фотография. Сигурна съм, че разбирате точно за какво става въпрос.
и между другото не го правя, защото не мога, а, защото да се кажат ясно нещата, е най-добре.
Виж целия пост
# 264
Даде се линк към репортаж на бТВ, дадох линк към в. Стандарт, тук се спомена няколко пъти откъде дават тези американски дипломи. Иначе излиза, че се коментира, ама не се знае точно за какво...Който търси - намира.
unadaptable, знаеш, че е много по-лесно с чужда диплома, отколкото с българска. Т.к. поне за САЩ и Англия /по всички класации с най-добрите университети в света/ хоумскулърите имат вече опит по тяхната с-ма на обучение /англосаксонската/. Покриват техните тестове, имат начално и средно образувание по техните стандарти. Това имах предвид.

След 2 г ще са повече. Направо не ми се мисли за набор 2009 г, когато няма да има места в училищата....Има и родителски кооперативи вече.

По-лесно е с чужда диплома за тези, които твърдо планират да живеят и да работят извън Бг, да. В темата обсъждаме обаче въпроса, с оглед обучението на деца, които приемаме, че ще живеят в Бг, това разбира се,  най-условно казано, предвид превратностите на живота. Поне аз останах н това впечатление. Всъщност и така е правилно. Rolling Eyes
За родителските кооперативи не знам много, но не видях да е обяснено, само спорове кой е по-, по-, най-.
Виж целия пост
# 265
Под състезания точно имах предвид състезанията от типа Салабашев, олимпиади и др,. на които се явяват деца от училищата, къдетто се състезават помежду си и със заданията, а ти се хвана за фотографията. Нямам предвид и състезания по извънкласни дисциплини, защото там не са свързани с училищната подготовка, а с индивидуални интереси.
Виж целия пост
# 266
Именно защото няма нищо общо с училищната подготовка, подчертах, че не става дума за конкурси по фотография...
Виж целия пост
# 267
Виж сега, за Салабашев и други български състезания разбирам, там могат да се мерят постижения. Но нали разбираш, че моето дете или повечето деца по нашенско няма да тръгнат да се явяват на състезания по спелинг по чужди програми и критерии, и то по съвсем обекнивни причини - не се обучават по тези системи, както и на тези езици. също и ако детето ми не е се занимава с фотография, няма какво да прави на състезание по фотография. Елементарно е, няма как да мериш постижения, които се оценяват по различни скали и са по различни програми. Чиста статистика! Дюлята прилича на круша, ама не е круша, нито крушата е дюля, макар и двете да са жълти, с дръжки и почти еднаква форма и зреят на дървета.
Виж целия пост
# 268
http://www.spellingbee-bg.com/ Това е българско състезание, да, вярно, че не е много разпространено, но си е българско състезание, което между другото много добре може да определи способностите на ученика по английски език.
Виж целия пост
# 269
Наистина ли вярвате, че училището е единственото място децата да бъдат социализирани /както и да го разбирате/  и подготвени за живота?  newsm78

Да. С всичките му добри и лоши страни. Защото детето минава през различни видове среда-като възможности на отделните личности, като ценности и стремежи и както да го погледнеш. Научава се да се състезава и да печели, но също и да губи понякога....Осъзнава, че винаги има и по-добри от него. И може да ги наблюдава. Всъщност подготвя се да се състезава в живота, защото той е точно състезание, каквото и да си говорим тук. Точно по тази причина одобрявам всеки вид обучение, без домашното. То не изгражда този състезателен дух. Без него после е трудно във водовъртежа на живота.

И си права и не си. Има училища /или класове/,  в които написаното от теб е абсолютно вярно. Има обаче и обратното, което за жалост се среща доста по често напоследък. Тогава вместо "социализацията"да развива у детето положителни качества, да изгражда наистина ценности и стремеж за знания и умения става точно обратното.
Преди време, дете на моя приятелка, завършило електротехникум не знае как да смени предпазител, за фасонка или контакт, ключ, изобщо дума не става. Това е другата страна, на реалния живот, истинското състезание, в което трябва и да останеш жив. Това дете има правоспособност за електротехник. Душата ми се сви. Мъжът ми е завършил същото училище преди доста години и са ходили, като ученици последен курс с приятели да правят инсталации да си докара някой лев.  
Примерът е за средно училище, но то е част от цялото. По тези причини, вече не съм сигурна, че мога да заложа на училището да даде на детето ми нужното за да бъде подготвено за каквото и да било.

Виж сега, за Салабашев и други български състезания разбирам, там могат да се мерят постижения.

Само с училищната подготовка - 5 часа седмично  ли се явява на тези състезания?  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия