Автоимунен тиреоидит на Хашимото (Тема 23)

  • 97 935
  • 759
# 255
Момичета,ходих при Начев с моето ТСХ 0.109.Той иска да пусна и ТРАК(макар преди 30 дни ТРАК-а да беше в норма ) и зависи от новото състояние на ТРАК да направя радиойодкаптация.Днес ходих във ВМА за да попитам как къде и колко струва това изследване.Въпроса ми е към тези,който вече са си правили-болезнено ли е..Обясниха ми.че не трябва да съм в допир с бременни и малки деца...ама пропуснах да питам как се измерва точно и дали боли Thinking
Виж целия пост
# 256
Момичета,ходих при Начев с моето ТСХ 0.109.Той иска да пусна и ТРАК(макар преди 30 дни ТРАК-а да беше в норма ) и зависи от новото състояние на ТРАК да направя радиойодкаптация.Днес ходих във ВМА за да попитам как къде и колко струва това изследване.Въпроса ми е към тези,който вече са си правили-болезнено ли е..Обясниха ми.че не трябва да съм в допир с бременни и малки деца...ама пропуснах да питам как се измерва точно и дали боли Thinking

Когато през м. май 2010 г посетих д-р Начев и на мен той също ми назначи ТРАК, изследвах го в една лаборатория, в която той ме изпрати точно срещу МД. Кръвно изследване е иначе, става готово за час-два. Не ми е споменавал на мен за др вид лечение с йод, моят ТРАК беше товага в пъти над нормата /13/ а ТСХ беше 0,000 Peace
Виж целия пост
# 257
desdemona,Начев ми каза,ако ТРАК не е в норма започвам лечение(до момента нищо не пия).Ако ТРАК е в норма мисля,че с това отхвърля Базед при мен,а радиойодкаптация е според мен изследване,в зависимост от показанията,който ще даде,зависи и лечението което ще ми приложи...
Виж целия пост
# 258
Момичета,ходих при Начев с моето ТСХ 0.109.Той иска да пусна и ТРАК(макар преди 30 дни ТРАК-а да беше в норма ) и зависи от новото състояние на ТРАК да направя радиойодкаптация.Днес ходих във ВМА за да попитам как къде и колко струва това изследване.Въпроса ми е към тези,който вече са си правили-болезнено ли е..Обясниха ми.че не трябва да съм в допир с бременни и малки деца...ама пропуснах да питам как се измерва точно и дали боли Thinking
На мен са ми правили такива изследвания преди 25 години в София, тогава бях на 13-14г.  години.Пих някакъв радиоактивен йод и после минах на два апарата.На единия  лежах и той ми прави нещо като цветна графика на жлезата.А на другия седях на нещо като зъболекарски стол и  един шиш насочен към  гърлото ми отчиташе  някакви стойности.  Може би такива са  и твоите изследвания.Няма никаква болка.Няма никакъв допир.
Виж целия пост
# 259
Момичета, това изследване ТРАК защо се прави?
Само при съмнения за базедова болест и хиперфункция на жлезата ли се прави или и при хипофункция?
Виж целия пост
# 260
Момичета, на първ страничка линка посочен за какви витамини, доабвки и т.н. можем да пием на мен не ми се зарежда, имате ли друг подобрен, какво ни е позволено и какво не да консумираме?
Виж целия пост
# 261
Момичета, това изследване ТРАК защо се прави?
Само при съмнения за базедова болест и хиперфункция на жлезата ли се прави или и при хипофункция?

Доколкото разбрах, наличието на ТРАК-а показва, че се касае за Базед. А когато са високи антителата МАТ и ТАТ се касае за Хашимото, което от своя страна може да бъде в хипер функция (ниско ТСХ) и в хипо функция (високо ТСХ) Peace
Виж целия пост
# 262
Момичета, това изследване ТРАК защо се прави?
Само при съмнения за базедова болест и хиперфункция на жлезата ли се прави или и при хипофункция?

Доколкото разбрах, наличието на ТРАК-а показва, че се касае за Базед. А когато са високи антителата МАТ и ТАТ се касае за Хашимото, което от своя страна може да бъде в хипер функция (ниско ТСХ) и в хипо функция (високо ТСХ) Peace

И аз така мислех и много се учудих на това, което пише на листа при последния ми преглед:

Цитат
Да се отчета и тук:
27.03 - Рецидив на хипертиреоидизъм при Базедова болест

Анти тро ми е 480 в момента.
Погледна ми стария ТРАК от преди 3 месеца ( стойност 1.06 при референтни до 1 отрицателен; от 1.1 до 1.9 - граничен; от 2 нагоре - положителен),  и не е искал да пускам нов.

Преди време питах доктор относно това, че пише на заключенията ми - вероятна хашитоксикоза, вероятен автоимунен тиреоидит и тиреотоксикоза и той ми отговори, че се касае за едно и също. Rolling Eyes
Да взема да забия въпрос следващия път си мисля...
Виж целия пост
# 263
Момичета, бих искала да ви попитам какво физическо натоварване е удачно при тази болест или когато се чувствате по-добре и хормоните ви са в норма или с малки отклонения?
Примерно карането на колело с умерено темпо, бягането, физически упражнения...противопоказани ли са?
Виж целия пост
# 264
Йога става и Пилатес Wink
Виж целия пост
# 265
Момичета, SOS, един бърз въпрос. Кога се чувствате по-уморени - когато сте в хипо или в хиперфункция? Аз съм си още на зимната доза и от седмица - десетина дни се чувствам като парцал. Толкова изтощена съм се чувствала само веднъж - при хиперфункция и ТСХ от 0.1. Нямам възможност никаква да си направя контролното изследване преди 6.4., та събирам мнения... При вас в коя фаза от "асансьора" се чувствате по-уморени?
Виж целия пост
# 266
Аз се чувствам скапана в хипо и излиза така че се е качило ТСХ,усещам си го, в хипер или с нормално ТСХ съм тупца-тупца пушка.
Виж целия пост
# 267
В хипо съм като утрепана аз. Сега като се оказа, че тсх се е качил и направо не знам на кой свят съм,а си мислех, че е просто от недоспиване.
Виж целия пост
# 268
  Аз не мога да  преценя, но май почти постоянно съм  уморена, сякаш съм копала и орала. Но  когато се движа повече и  имам работа по двора май съм по-добре. Не бива да се отпускаме, но не и да се претоварваме. Оня ден 6 часа  се трепах  в градината, метох  двора и после измих колата.Два дена  ме боля главата в  резултат, чак ми се гадеше.Ама аз като  започна и не спирам докато падна без сили Confused
Виж целия пост
# 269
Като съм в хипо съм уморена, вие ми се свят , бучат ми ушите и лицето ми става едно подуто.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия