Автоимунен тиреоидит на Хашимото (Тема 23)

  • 97 937
  • 759
# 270
Момичета, SOS, един бърз въпрос. Кога се чувствате по-уморени - когато сте в хипо или в хиперфункция? Аз съм си още на зимната доза и от седмица - десетина дни се чувствам като парцал. Толкова изтощена съм се чувствала само веднъж - при хиперфункция и ТСХ от 0.1. Нямам възможност никаква да си направя контролното изследване преди 6.4., та събирам мнения... При вас в коя фаза от "асансьора" се чувствате по-уморени?

Аз съм била само в хипер с-е, и преди започване на лечението усещах тези симптоми, като лесна уморяемост, сънливост, до ниво мързел направо ooooh!, треперене на крайниците и пр и пр ... Веднъж минах за малко в хипо което бе по-скоро от предозиране с Тирозол но не усетих как и кога е станало това, нито пък съпътстващите го симптоми Peace
Виж целия пост
# 271
Аз в хипо-все съм си сънлива, изморена и изнервена))) Леле))) да не сме се наговорили, явно сега смяната на времето на всички ли да ни е повлияло... 
Виж целия пост
# 272
Аз в хипер бях като пружинка, нервна, емоционална, трепереща и спях по 3-4 часа в денонощие и в същото време чувствах умора, но не можех да спя. Лоша кожа, косопад, ускорен пулс и други екстри.
В хипо сънлива и уморена, апатична, направо парцал. Буквално ми се затваряха очите, където и да се подпра, но и ме задушаваше гушата. Rolling Eyes
Сега за първи път с рецидива не разбрах, че съм минала в хипер. По симптоми се чувствах в хипо като предния път. Ранно заспиване, 8-9 часа сън. Следобед ми се приспиваше и се чувствах уморена. Единствено пулсът ми много се ускори и през блузата се вижда, как в спокойно състояние пулсира сърцето.
Изследванията ме изненадаха.
Виж целия пост
# 273
Аз съм с хипофункция и мога да кажа, че се чувствам много изморена почти постоянно, отпаднало ми е, нервно ми е, понякога ми бучат ушите и ми се вие свят.Спи ми се, а като легна не винаги мога да заспя.
В такива моменти имам чувството, че и мозъкът ми работи на по-бавни обороти, а иначе винаги съм имала много бърза мисъл, а и имам навика да мисля за 100 неща наведнъж, а сега това ми идва в повече. Sad
Дали всичко е от тази жлеза? ThinkingЯвно наистина влиянието й в организма е огромно!
Момичета, имам желание да сваля няколко килца, моя позната е свалила и се чувства много добре с житната диета.Мислите ли , че е подходяща за нас?
Виж целия пост
# 274
Buratina, каква е тази житна диета? В първия пост пише, че трябва да избягваме глутен... та незнам...
Виж целия пост
# 275
90 дневната е подходяща за нас, защото няма драстичен глад и е балансирана. За житната не знам.

И с линка от първа страница не мога да помогна, защото явно са свалили съдържанието от нета.
Виж целия пост
# 276
Мерси, предположих)
Аз на 90-дневната стоя от 2 години))) т.е. не я спазвам като да слабея, както и съвсем стриктно, а си разделям храненето, защото иначе окото ми е МНОГО гладно и ако съзнантелно не съм си раделила днес ще ям това-утре онова - мога по цял ден да карам на баница, чипс, шоколад, пица ))))) и съответно ще стана 200 кила, а качвам адски лесно, пък свалянето - всеки знае какво е((((( Но се чуствам добре, когато не прекалявам с въглехидратния ден))))
Виж целия пост
# 277
ina.gg, житната диета е 10-дневна, само жито се консумира и то по определен начин-http://www.specializingfoods.com/guppy460/mobile/articles.php?lng=bg&pg=179
Моя позната е много доволна, тъй като освен отслабване, целеше и сваляне на кръвна захар и холестерол.
Виж целия пост
# 278
Buratina, лично за мен, този режим ще бъде много стресиращ. Това ми напомня едно време имаше хит с оризова диета - първи ден едно оризово зърно, 2-ри ден - две, на 15-тия пируваш с 15))), това в кръга на шегата, разбира се, но нали трябва да избягваме всякакъв стрес, а тази житна диета, честно нека по-запознатите да споделят, но ми се струва прекалена. По-добре едно балансирано хранене, обхващащо доста повече продукти.
Виж целия пост
# 279
Момичета, имам желание да сваля няколко килца, моя позната е свалила и се чувства много добре с житната диета.Мислите ли , че е подходяща за нас?
Житната диета категорично е противопоказна за нас!

Аз пак ( Blush) започнах 90-дневната. Този път ще успея, зарекла съм се. Най-вече заради болките в колената, които ме мъчат.  Confused Искам да сваля 11 кг., което не е никак малко! Всъщност, днес ми е 5 ден, важното е, че чувствам подобрение.

Seaa, от това, което аз съм научила дотук за болестта, съм разбрала, че за предпочитане са по-умерените физически натоварвания. Бягането не е сред тях. Може би колоездене (до някаква степен?), плуване...

Мереленда, лошо си се подредила с хипер! Ох, и аз се опасявам да не се докарам дотам с тези 100 гами, които пия от сума време. И като няма направления... Чак другата седмица ще пускам контрола...

Виж целия пост
# 280
Искам да питам някой ходил ли е при този доктор????
Спешно ми е, моля  Praynig
http://endocrinology-bg.com/kanev.html

Чакам и аз да дойде другия месец, как пък всички направления свършват в края на месеца))) ужас)), но съм качила и аз 4-5 кила, което ме навява на мисълта, че съм качила и TSH(((( и със нервността и непрекъснантото главоболие, но ще видим другата седмица какво ще е положението. 
Виж целия пост
# 281
ina.gg, житната диета е 10-дневна, само жито се консумира и то по определен начин-

Всъщност, това не е точно така.
Консумират се жито, мед, ябълки и орехи(!) - на по определени порции за деня.
В здравния подфорум има тема за тази "диета" (за мен е по-скоро прочистващ режим).
Виж целия пост
# 282
Да, целта е пречистване главно, но покрай това моята позната свали 10кг. и си подобри здравословното състояние.Но явно за нашия проблем не е подходяща.
И без това на мен ми е много трудно да се ограничавам строго, ще опитам с 90-дневната диета! Peace
Виж целия пост
# 283
.........ще опитам с 90-дневната диета! Peace

Хайде! Тъкмо ще се водим заедно. Да слагаме лентичките и след месец - на отчет. Grinning Peace

П.С. Днес съм голяма досада, май... Embarassed
Виж целия пост
# 284
Дега, ще удържиш на диетата. Сигурна съм! Peace

При мен пък проблема с теглото е обратен - слабея Sad и всички покрай мен мърморят, че ми се виждат кокалите ooooh! Ама аз и не ям кой знае колко през деня... основното ми е вечерята Tired
След 2 седмици съм на контрола да видим до къде я докарах с ТСХ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия