Бродирана красота - Гоблени 94

  • 103 973
  • 770
# 285
Показаните варианти  са с ДМС конци, затова са различни. Аз сама ще си я комлектовам със същия успех. Wink

какво значение има чий е сайтът, това не са оригинални комплектовки.

Днес си отрязах панама за есенния пейзаж- доста внушително- колкото Воденицата на Буше почти. Нямам търпение да я започна, но трябва да си ушия Димовския пейзаж първо
Виж целия пост
# 286
Аз мога със съжаление да споделя моя опит с разни съмнителни комплектовки. Преди доста време от един благотворителен базар си купих няколко комплектчета - две картички, молитвата за дома, пейзаж и едно котенце. Аз ших едната картичка (цветя) - тъмно и светло кафявото бяха разменени и се наложи да разшивам. Подарих пейзажа на моя близка, момичето започнало да го шие 1:4 , понеже никъде не пишеше как се шие и естествено не й стигнали конците - седи си зарязан. Сега реших набързо да ушия Молитвата за дома за подарък - е, от всички схеми в нета имам чувството, че е направен най-лошия подбор, жалко че трябваше почти да я ушия, за да видя колко зле се получава.
За да не е всичко от мен мрънкане- вчера получих от Милена стил всички гами от конците на разпродажба, изглеждат много добре - за в бъдеще сама ще си комплектовам дребните неща.

p.s. Утре ще кача снимка на молитвата, за по-нагледно..
Виж целия пост
# 287
Аууууу #Crazy  Дж-то много красиви гоблени има в сайта на тези фирми Рогогоблен и Криф. До сега не ги бях виждала Blush Обаче нищо не разбирам.....румънски... Rolling Eyes. На каква панама са? С какъв бод се шият?  newsm78
Момичета, ако някой си е поръчвал от там, може ли да покаже ушит как изглежда Praynig
Виж целия пост
# 288
Аууууу #Crazy  Дж-то много красиви гоблени има в сайта на тези фирми Рогогоблен и Криф. До сега не ги бях виждала Blush Обаче нищо не разбирам.....румънски... Rolling Eyes. На каква панама са? С какъв бод се шият?  newsm78
Момичета, ако някой си е поръчвал от там, може ли да покаже ушит как изглежда Praynig

Чукни върху английското знаме и сайта ще ти се появи на английски.За цената - мисля, че делиш на две и получаваш приблизително цената в лева.
Виж целия пост
# 289
Като погледнах имам 55 % от схемите - имам и фирма, само трябва да си направя сайт.  Peace

Нямам нищо против Илияна - в началото, когато търсех схеми - тя винаги беше първа и се отзоваваше, за което съм много благодарна. Аз  Прекланям се пред труда й, защото съм пробвала да пренабирам схеми и знам какво време и труд отнема това нещо. Все пак всеки си преценява как да се развива ... Останала съм с впечатление, че тя вече отказва да праща схеми на търсещите по форумите, дори съм получавала едно-две писма от нея да не пращам нейни схеми.
Но от друга страна в дъмп.ру съм попадала на доста нейни пренабори.

eva_v това второто е много сладко. От сп.Г-я Бродерия е, нали? Като го гледам си го шила на разграфена панама с кръстат бод, нали?
Добре ли се получава така, плътно ли е? Прозира ли панамата отдолу?

Джема, #Crazy доста трябва да е голям този гоблен! Аз като видях колко е голям Воденицата на Буше се отказах да го шия 1:4 - точно поради размера. Явно не си падам по толкова големи гоблени. А и ще има да го шия до второ пришествие...  Joy
Виж целия пост
# 290
Аз винаги търся оригинална схема и ако ще сменям нещо , предпочитам аз да си го сменя .
С пренабраните винаги има разлика в цветовете.
Виж целия пост
# 291
всеки има право на избор дали сам да си комплектова или да се довери на някой , но по отношение кое е оригинал кое не може много да се спори аз започнах да събирам един и същ гоблен разработен от различни фирми за сравнение и се отказах защото всички правят едно и също вземат някоя снимка и разработват схема кой по-сполучливо кой по калпаво но как да разбереш кой е оригиналът?
вече писах че съм фен на лука но и тя взаимства от други фирма ако разгледате подробно каталога има гоблени преди това разработени от гобленсет, юнона и т.н но какво от това важно е крайният резултат ,а снимките не винаги отразяват точно това което ще се получи
вижте следните снимки аз няма да ги коментирам
това е оригиналната картина на есентта

това някаква разработка
а това ушитият от пренабор
Виж целия пост
# 292
Ей, тука аз ще поспоря - Юнона - една от младите харковси фирми. За това смея предположа, че точно юнона "откраднала" схема от Лука-с Laughing

А по повод "фирми" - мога да кажа само едно - който може - може.
Вие тука често плювате Милена стил - че краде схеми малко смени и продава за своите. В тази връзка с какво по-добра Илияна? newsm78 До колко аз разбрала - тя само сменя на конци дмс (разбира се тука не продават доста част от конци с кои комплектования оригиналните гоблени) - ама, като може таа печели един-друг лев - мои поздравления.

За мен - единственият труд, пред кой прекланявам се (защото сама не мога това направя) - това кое прави Сиска - разрабатва схема - ЛИЧНО, по своята картинкаУШИВА я (и показва ушит вариант) - а после предлага за продажба "комплект" - схема, конци, панама.
И в Осинка доста момичета това правят, а всичко друго за мен - миш-маш - ей да взема схема, ей ся пренабера, ей конци одрязала - Ех че съм голяма фирма....... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 293
Моля ако някой може да ми помогне със схема и ключ на „Молитва за дома“
Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 294
Моля ако някой може да ми помогне със схема и ключ на „Молитва за дома“
Предварително благодаря.

Ето от тук можеш да свалиш безплатно двата варианта
http://www.8888bg.com/charts.php
Виж целия пост
# 295
момичета, ще пускам обща поръчка на криф и рогоблен. събирам поръчките до 01.04 и на втори пускам поръчката. ако някой се интересува да ми пише на ЛС
Искаш ли да дадеш линк ..да ги разгледам..че аз съм на всяко гърне мерудията..  Embarassed
Виж целия пост
# 296
Моля ако някой може да ми помогне със схема и ключ на „Молитва за дома“
Предварително благодаря.

Ето от тук можеш да свалиш безплатно двата варианта
http://www.8888bg.com/charts.php

 smile3525
Виж целия пост
# 297
Ама Илиана даже краде Милена стил , е това не мога да си го обясня  Rolling Eyes

Вишенка , аз съм на същото мнение , Сисак , както и Полина правят схемите си сами , ето това е труд.
Виж целия пост
# 298
момичета, ще пускам обща поръчка на криф и рогоблен. събирам поръчките до 01.04 и на втори пускам поръчката. ако някой се интересува да ми пише на ЛС
Искаш ли да дадеш линк ..да ги разгледам..че аз съм на всяко гърне мерудията..  Embarassed

http://www.krif.ro/ криф
http://www.rogoblen.ro/en/ ро гоблен  Peace
Виж целия пост
# 299
vichenka няма да спорим а ще говорим с факти
 това е на юнона още от миналата година имам схемата
а това е от новите на лука и няма разпространена още в нета схема
аз харесвам много лука и тази ваза ще я ушия точно по схемата на лука когато я намеря ,защото имам доверие на лука шия вече 4-ти техен гоблен ,а нищо не съм шила от юнона това не значи че нейната разработка е лоша напротив виждала съм го ушит и не е зле да не говорим че и двете фирми да го взели от ГК
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия