Бродирана красота - Гоблени 94

  • 103 973
  • 770
# 375
хоп и аз да покажа [/URL]
кълките на Vervaco понеже съм ги шила на разграфена панама им боднах и малко фон, мисля че се получи добре

Ей, искрено браво от мен, за пръв път виждам така ефектно да се превърне недостатък в предимство. Много добре се е получило.

Малко късно се включвам, но няма как да пропусна: "оригинален" гоблен е такъв, разработен от онзи, който го предлага по право на пазара като свой. Няма как от някой си магазин да ви направят оригинална комплектовка на чужд гоблен, включително Вилеров Simple Smile  От друга страна това, че има много разработки по един и същ източник не прави едната по-малко оригинална от другата (това по повод, че едни рози били на "Голдън кайт", а не на други 2 фирми). Всеки има очи и може да съди кой колко сполучливо се е справил и да предпочете варианта, който му харесва. 
А предлагането на пренабори или чужди схеми за продажба си е кражба в чист вид. Никога не бих дала пари, за да го насърчавам. Смятам, че възнаграждение и стимул за работа заслужава да получи онзи, който се е потрудил да разработи схемата, а не онзи, който се е потрудил да я открадне.
Забавни са ми претенциите на хора, които с нелегални копия на програмите пренабират нелегално схеми и настояват да им се зачитат авторските права Simple Smile
Виж целия пост
# 376

Да, то е същото като това което имам аз. В интернет простраството се въртят само тези схеми на тези два гоблена. Все още няма пренабор или скан с по-добро качество.


wasito Поздравления за придобивките !

Отивам да шия, защото нещо такъв мързел ме е обхванал, че не е истина. ooooh! Whistling

Ghibli      smile3501
Защо модераторите не сложат нещо като във фейсбук - харесва ми  или като в осинката едно оранжево листо, а не да пълним темите .
Виж целия пост
# 377
А предлагането на пренабори или чужди схеми за продажба си е кражба в чист вид. Никога не бих дала пари, за да го насърчавам. Смятам, че възнаграждение и стимул за работа заслужава да получи онзи, който се е потрудил да разработи схемата, а не онзи, който се е потрудил да я открадне.
Забавни са ми претенциите на хора, които с нелегални копия на програмите пренабират нелегално схеми и настояват да им се зачитат авторските права Simple Smile

Пренабор пак си е оригинална схема, но в електронен вариант, с авторски права и т. н. и не знам някой да продава пренабори  Peace Тези, по които шием масово, те са абсолютно безплатни в Интернет, просто някой си е поиграл доста, за да стане въпросната схема достъпна за повече хора  Peace
Виж целия пост
# 378
Големи красоти видях тук   bouquet Бих искала да се включа с въпросче,ако може  Rolling Eyes
Питането ми е -моя близка има гоблен и иска да го продаде,но не знае как  и къде.Вие като по запознати дали имате някаква идея как може да стане  Rolling Eyes мисля,че става въпрос за гоблена-момичето на скалата.Благодаря ви предварително   bouquet за да не разводняваме темата,ако някой може да ми каже ако иска да пише на лични  Peace
Виж целия пост
# 379
Ba4iiska, прсъединявам се към предложението ти към модераторите! За толкова много неща искам да кажа, че ми харесват, но не ми е удобно да пълня темата с поздравления!
Виж целия пост
# 380


 От друга страна това, че има много разработки по един и същ източник не прави едната по-малко оригинална от другата (това по повод, че едни рози били на "Голдън кайт", а не на други 2 фирми).
Тук мога да поспоря.Гоблените на GOLDEN KITE(понеже съм шила такъв) са адски трудни за изпълнение и цветовете са много реални(и доста големи в повечето случаи).В смисъл има доста знаци-които се шият с два вида конци(първо се шие единият -после върху него другият)кръстат бод са всички схеми.Шила съм и на друга фирма по модел на GOLDEN KITE и разликата е огромна.Който е шил на тази фирма-знае за,какво става въпрос.
Аз нямам нищо против да си изтегля схемата "нелегално" и да си купя конците(мога да кажа,че всики съм ги купувала по този начин-без един).Тези гоблени,които харесвам първо няма от къде да си ги закупя или,ако ги има то,ще са на космическа цена.Така ми излиза по-евтино.Но крайният резултат си е за моя сметка-какво,ще се получи.До сега не ми се е случвало да има разминаване или да не съм доволна от крайният резултат.Сега почти всеки е с компютър и може да си намери схемии за страхотни красоти.А не както едно време всички да шият едно и също като само си обменят схемите,които са имали.
Виж целия пост
# 381
 Деси , много ти благодаря  Hug Не знаех , че са с вълнени конци. Предполагам , че няма да е проблем да ги шия с обикновените.Иначе ми се струва, че ще стане много грубо.
ina , уших го този гоблен след 2,5 г. шиене , благодаря ти , че се сети. Heart Eyes
 
  Тук се вижда по-добре :http://markileva.snimka.bg/tapestries/gobleni.625780.26567215.big
Виж целия пост
# 382
Yolinka Нвероятен е!!!!!!!!!!!!!!Поздравления!Нямам думи!На коя фирма е?
Виж целия пост
# 383


 От друга страна това, че има много разработки по един и същ източник не прави едната по-малко оригинална от другата (това по повод, че едни рози били на "Голдън кайт", а не на други 2 фирми).
Тук мога да поспоря.Гоблените на GOLDEN KITE(понеже съм шила такъв) са адски трудни за изпълнение и цветовете са много реални(и доста големи в повечето случаи).В смисъл има доста знаци-които се шият с два вида конци(първо се шие единият -после върху него другият)кръстат бод са всички схеми.Шила съм и на друга фирма по модел на GOLDEN KITE и разликата е огромна.Който е шил на тази фирма-знае за,какво става въпрос.

Мисля,че не си разбрала смисъла за няколкото фирми. Никой нищо няма против Golden kite, става въпрос за две независими една от друга разработки на различни фирми. Не крадени и преправени. Която както може- така си разработва- някои правят сложни схеми, други не толкова. Но те ще се наричат оригинални в случая, независимо от сложността. Peace
Виж целия пост
# 384
Да.Явно не съм разбрала.Аз,защото съм малко пристрастна.Толкова много се измъчих с този Golden Kite,че едва ли някога,ще се захвана с нещо такова отново.....
Виж целия пост
# 385
Деси , много ти благодаря  Hug Не знаех , че са с вълнени конци. Предполагам , че няма да е проблем да ги шия с обикновените.Иначе ми се струва, че ще стане много грубо.

И аз мислех така, но в интерес на истината изобщо не се получава грубо. По-късничко вечерта ще ти покажа един мой "Риолис" с вълнени конци, дори не си личи, че са такива. Разбира се, ще стане прекрасно и с обикновени  Peace

А твоят гоблен е уникален!!!!!   bouquet
Виж целия пост
# 386
 smile3544  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap    Йолинка,браво

Джибли ,много добър пост Hug
Виж целия пост
# 387
Здравейте, попаднах на нещо интересно докато си разглеждах гоблени, видях че вече са измислили нова програма само за гоблени прави схеми на гоблени от снимка и вие си избирате колко да са конците стори ми се доста интересно и за това си я свалих, ако имам някакъв успех с нея ще ви кажа, а ето и линка ако искате да разгледате какво пише за нея
http://www.download.bg/index.php?cls=program&id=24164
Виж целия пост
# 388
Момичета помогнете ми да намеря четливи схеми на тези двечките.



Yolinka аз днес започнах един Риолис,който ми е подарък и за пръв път шия с такива конци.Не става грубо,те не са вълнени по-скоро приличат на полиакрил.Гоблена ,който започнах са едни орхидеи на черна панама.И конците и панамата са предизвикателство за мен,но ще видя какво ще стане.Като напредна ще показвам.
Виж целия пост
# 389
asq2319, тази програма не е нова. За да получиш добър резултат трябва картинката ти да е с много високо качество и пак исзисква ръчна обработка. Не очаквай чудеса от самата програма. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия