СЕПТЕМВРИ`09-тема 41

  • 81 417
  • 733
# 360
Ха добър ден мацки!
Първо да почерпя, че бате днес има РД

Чакамеее, чакаме 30 човека, направо ужас...този път за разлика от миналата година ще дойдат повечето хахаха....Ужааассс, бате се е улял...ама кво да го правя, така е свикнал да празнува ....
Ангел беше с херп ангина - ужас...всигна Т, на фона на остатъчната уж кашлица ни засилиха в болница...ама в крайна с/ка не се стигна де...щото гърлото много червено, ама много...Търчах по лекари УНГ та, педиатри...баси никой не слага диагноза...На втория ден избиха някакви мехури по гърлото, което било типично за херп ангината...Всъщност само 1 ден имаше Т, но гърлото го болеше адски много 2 дни и съчетано с дългото време подкашляне, какви ли не диагнози не чух......Вчера почна вече да се храни нормално...Абееее ...Кати май и тя беше тръгнала, но я почнах с вит С и инфлуцид и на втория ден гърлото беше спокойно...ся дали й се е разминано не знам...Децата днес ги заведох при нашите и ми е едно такова на тръни...че все пак херп ангината е доста заразна...ама поне сме близко, ако се наложи ще отида до нашите...На фона на тия работи, честно казано, хич не ми е до гости, ама...
Соник супер за Прага...офф и аз имам нужда от такава почивка, само дето няма къде да ги метна децата....
Надина - браво и на вас...
Слънцезащитен - взех на Нивеа 30 фактор, но те отдвна и двамата са с тен
Та така....Протизачатъчни - нямам мнение...не ползвам...
Амиии захващам се да пооправя, чееее в къщи бомба е паднала...докато му беше кофти на Ангел само се гушкахме и два дни дори и не излизахме...та сега да пооправя..
Виж целия пост
# 361
Привет, момичета  Hug!!!
Как сте?

Аз се позагубих малко, нови чета редовно. Нямам време за някой ред... Ние сме добре, минахме еднодневен вирус с Т и повръщане във вторник, сега сме ОК.
Аз съм затрупана с работа,сега и за изпит уча, та затова нямам време.
За морето и аз нямам търпение, но незнаем все още кога ще е.
За слънцезащитния - все още не съм взела, а трябва. Аз не трябва да излизам без него, появи ми се Витилиго, и не трябва да се излагам на слънце.

Емир, как мина купона?

Виж целия пост
# 362
Добро утро мацки!
Купона - прилично само 23 човека хахаха...но много добре ми дойде да си призная...дъра-бъра...до сутринта седяхме...После на другия ден малко тегаво...но късно си взехме децата, та поспахме...Ачо му мина...Кати все още не я боли гърлото, та дано й се размине херп ангината...Почти уговорихме и морето...остава да видим как ще пътуваме, че 2 женки с три деца  Laughing
Сега съм в нова одисея - на Ачо предните зъбки му се ронят, още от бебе единя се пукна...водих го на зъболекар още преди половин година и каза, че нищо не може да се направи...ама не било така....Запечатвали се, имало начин...та сега търся къде да го водя..Аз си спомням, че бях с черни зъбки ...явно на мен се е метнал, дано поне постоянните му излязат здрави, но до тогава ще трябва да съхраним млечните....
Виж целия пост
# 363
Здравейте Hug

Влизам за да почерпя - сестра ми днес роди момченце, и вече съм тета, хайде за тяхно здраве


Виж целия пост
# 364
Ивилда, много щастие и късмет на новите родители, а на малкия мъж само здраве  Hug
Виж целия пост
# 365
Честит племенник! Simple Smile жив и здрав да е!

Ние нищо интересно.. в София си останахме Simple Smile да видим докога
чудех се - и със записването в училище ли е такава дъндания както с градините??
Виж целия пост
# 366
aguto, същата дъндания е. С тази разлика, че са длъжни да осигурят място за разлика от ДГ, но пак си се води борба за по -класните училища. ooooh!
Виж целия пост
# 367
Чук-чук...добър дееен  bowuu Вече отпускарка и надявам се по-редовна  Whistling

Ивилда, честито бебе, живо и здраво да бъде   bouquet
Виж целия пост
# 368
Здравейте, на отчет, болна вкъщи с две болни деца  Mr. Green вирусче с конюнктивит и двамата  Laughing

Махаме памперсите и на двамата, Явор се справя отлично за сега, остана само нощния памперс, а Тея пикае всичко наоколо  Laughing

Имам голяма чуденка, за която можете да дадете акъл /ако ви се занимава/. Преместихме се в другия край на града, а Явор си остана записан в яслата/яслена група в одз/.даваме около 100 лв на месец за бензин само за да го водя и взимам от ясла. До нас има две детски градини. не съм ходила още да говоря, но предполагам ще го вземат. Единствено ме притеснява че са смесени групите/преполагам/ цяло лято. И сега чуденката - сега ли да го преместя или от септември  Thinking
Виж целия пост
# 369
Ха добър ден и от мен!
Ивилда честито ти бебе тето, да му изпълняваш всичките желания  Grinning
За училищата дори чух, че има тестове в първи клас за по елитните....щее паднаааа направо...
Иначеее може да се каже, че морето ми е уредено - Кранево от 19/07..Мислех са летим със самолет до Варна, ама 600 лева за 3мата нещо много ми идва...Сега остава вариант с влака, защото сама с 2те деца не смея да тръгна....въобще нещо с пътуването ще се хвана на някакво хоро, дето трябва да си го играя 8 9 часа хахаха....Ще видя, мисля нощния влак да вземем, поне може да дремнат....За колата почти вече съм се отказала..., самолета отпадна и остава единствено влак....имам още 4 5 дни да го мисля, че там пък 20 дни предварително се резервирало....Та така, ще се вкарам в някакво влаково приключение най-вероятно хахаха...ама нямам избор, бате ми отказа да ни закара и да се върне, защото не може да отстъства от работа...та и тоя вариант не сработи....та ще се справям някакси.... Thinking
Бебеш - като привърженик на удобствата, аз съм за местенето....Само си помисли, какво си спестяваш - най-вероятно ще става по-късно, ако сте в близката градина /дет се вика може и по домашни дрехи да го вземеш или заведеш/,  време, бензин, зимата - положението е още по зле с карането в коловозите и пътуването...на каквото и да е разстояние....Единствено бих се замислила, ако в далечната градина предлагат нещо ама, ама много по-добро от тия двете дето са ти близко...и то доста бих се замислила разбира се....
Виж целия пост
# 370
Ивилда, честит племенник, да ви е жив и здрав!
Бебеш, мнението ми е като на EmiR Peace, а малчуганите, и ти да се оправяте бързо.
И ние другият петък пътуваме за морето и още нищо не съм седнала да обмисля - багаж, лекарства и т.н.  Whistling
EmiR, влакът, мисля е добър вариант, спомням си като дете обожавах това пътуване - с нощния влак към морето Heart Eyes, ех, спомени... Ноо, пък сега май чух, че няма да има спални вагони Thinking
Иначе аз тръгвам с влака веднага, ако имах твоята дилема Peace
Виж целия пост
# 371
Ха здравейте и от мен.Аз малко се позагубих но  сама з двете деца ми е малко тегаво.Е вижда му се края след един месец мъжа ми се прибира.И аз обмислям почивката та да видим.Емка я сподели за зъбките и нашите 4 отгоре почти ги няма.
Виж целия пост
# 372
Еми, а варианта с автобус обмисляла ли си? По-бързо ще е от влака при всички случаи и ще ви закара направо там. Аз преди 5 години пътувах с нощен автобус до Балчик и беше около 7 часа. Вярно, че съклетясах де, не знам на децата как ще им понесе. Thinking

При нас нищо ново, морето сме го резервирали още март месец, вече е платено. Остана само да чакам да дойде 2 август и да стискам палци да сме здрави и да е хубаво времето. Mr. Green

Събота и неделя гледам да бягаме по вили някъде, че Ники нещо е много енергичен и в София не мога да му смогна. И не хич не иска да се прибира напоследък, почти винаги с рев и големи кандърми го прибирам.

Бебеш, и аз съм за по-близката градина. Peace Дори не мога да си представя да пътувам до другия край на града, ако имам възможност да го водя наблизо.
Виж целия пост
# 373
Емир,аз помня едно време пътувахме с нощния влак за морето.През цялото пътуване спахме със сестра ми.Мисля,че ще ви е по-удобно с влак.Все пак можеш поне малко да се разходиш в коридора,като ти омръзне. Rolling Eyes

При нас нищо ново.Днес е последния учебен ден на Алекс.Другата седмица ще ходя да му купя учебниците за 1 клас,и да платя и на Андреа учебните материали. Peace

Андреа вече не спи през деня.Надявах се поне до август да си спи нормално,но не иска.И най-важното е,че изкарва без проблеми.Лошото е,че аз няма как да си почивам през деня,но ....какво да се прави.Така ще е. Tired

Бебеш,на твое място бих преместила децата в по-близка ДГ.Но изчакай през септември,за да не е в смесни групи сега през лятото. Peace


Виж целия пост
# 374
Ха добър ден мацки!
Соник ами с автобус дори и не го мисля...много са ми трудни на пътуване дори и с кола...Успяват 2 часа да седят мирно..след това аз обикновено съм м/у тях и ги занимавам с нещо....През нощта в автобуса хич не е удобно да се спи....та тоя вариант го изключих още в началото...
mam_ma да бе махнали са спалните вагони...аз на тях разчитах, но сега мисля за първа класа и да взема примерно 3 места все децата ще се наместят да спят, пък аз ще го изкарам някакси....ПИше, че е 8,15 часа...ще разчитам единствено, че е нощ и че просто ще им се доспи...тръгва в 22,25 влака...незнам...тоя вариант с нощния влак ми се струва най-приемлив, като за дете на почти 3 години...Айде Кати разбира и ще стои на едно място, ама Ангел - трудна работа....за да се хвана на дневно пътуване почти 8 часа....ЩЕ изперкаме и тримата....8 часа занимавки и то има и някакъв бърз влак дето се води - 7 часа и 15 мин. обаче е салон...цял вагон да ни гледа сеира, не ми се мисли просто.... Laughing Нощиня поне си е с купе и аз като заема 3 места другите трима за му мислят, ще видя и варианта цяло купе да наема... Thinking
dessi79 утре сме на преглед в специализирана детска клиника ....ще споделя...Иначе тук го водих при на Кати зъболекрката...ама тя категорично отказа да прави каквото и да било в/у тия зъбки, защото щом се ронели дентата била мека...Иначе една майка вчера сподели, че дава сусамов тахан, много заздравявало зъбите и при нейното дете имало ефект...от вчера почнах и на двамата да давам в супата по 1 кафена лъжичка...най-малкото няма да навреди....та това на първо време като профилактика...Утре след прегледа, който е в 18 часа ще пиша подробно...
Кати още я слагам следобяда да спи, точно за да имам някакво време и за себе си...то верно готвене и гладене, но поне без някой да иска непрекъснато нещо от мен....Та спи....Не мога да си представя и тия 2 3 часа да ги занимавам с нещо, ще изперкам тотално  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия