С шарени великденски яйца, ще се борят Декемврийските деца !N17

  • 38 716
  • 748
# 585
Ох, момичета, не съм забравила - ЧЕСТТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ!!!! Здраве, здраве и пак здрав за всички!!!
Виж целия пост
# 586
Здравейте момичета.Рядко пиша ,но сега искам да споделя какво се случи  с нас и ако има някой,който е имал подобен проблем или е наясно моля за мнение.Миналата седмица Сиянка се раболя и тък като личната е в отпуск и заместващите я не ме устройваха я заведох на една лекарка,която идва от друг град и много я хвалят,но явно има защо.Влизаме в кабинета казваме добър ден и още не сме седнали ме застреля с думите "някой казвал ли ви е ,че детенцето има кривогледство".Обясни ми,че все още мускулчетата не работят както следва,но като стане на 2 задължително да я заведа на специалист.Естествено,няма да чакам до 2 годинки и ще я заведна още тази седмица,но сега след като оздравя сякаш вниманието ми се насочи точно върху това и много се притесних.И как не съм забелязала до сега ,а и на някой снимки си личи,но след като вече знам-лявото и оченце гледа малко на вътре на моментни.И нито личната е забелязала,а за това че ходихме 2 месеца при очна лекарка поради конюктивит ,като се роди няма да кометирам...благодаря ,че ми изчетохте дългия пост и предварително за мненията.
Виж целия пост
# 587
Здравейте момичета.Рядко пиша ,но сега искам да споделя какво се случи  с нас и ако има някой,който е имал подобен проблем или е наясно моля за мнение.........И как не съм забелязала до сега ,а и на някой снимки си личи,но след като вече знам-лявото и оченце гледа малко на вътре на моментни.И нито личната е забелязала,а за това че ходихме 2 месеца при очна лекарка поради конюктивит ,като се роди няма да кометирам...благодаря ,че ми изчетохте дългия пост и предварително за мненията.
На 2м е нямало какво да ви каже, подобен преглед се прави по-късно. Не се вини. При дъщеря ми на годинка. Не смея да твърдя, че винаги е в тази възраст. Има и т.нар. фалшиво кривогледство, т.е. по ред причини само изглежда, че едното око криви. Дано при вас е това Hug При моето дете точно така се оказа, макар че на снимки едното око видимо бягаше. И на нас ЛЛ ни обърна внимание, ние не бяхме забелязали. Успех!
Виж целия пост
# 588
dobra, Tsvety_georgieva,  anich88 честит имен ден на дечицата ви. Да са здрави, весели и игриви и много да ви радват!   bouquet  bouquet  bouquet
Честит имен ден и на всички останали именници! Със здраве да си носят името!  
Виж целия пост
# 589
И на мен честито със закъснение на малките именинници!   bouquet
Jojolinka според мен има смисъл да я заведеш на лекар и сега, аз имах подобен проблем с каката на горе-долу същата възраст. Водих я на лекар, но тя я погледна и каза че не вижда нищо страшно засега, че може би е от слабост на мускулите и ако не се оправи до 2 годинки да дойда пак. Каза и да огранича ТВ-то до по малко от 10 минути на ден и да и правя "упражнения" (доколкото е възможно)- намираш нещо интересно в далечината и лепваш някаква лепенка на стъклото и привличаш вниманието то към предмета който е далече, то към лепенката на стъклото. Другото е с някаква играчка да привличаш вниманието отгоре/отдолу, после отляво/отдясно и по възможност да не движи главата а да следи само с очи.  По такъв начин започват да се тренират мускулите. Каза ни още да и слагам "пиратска превръзка" на очичките едно по едно за по 10-20 минути няколко пъти на ден, така че и на пирати си играхме с нея няколко пъти, но после се отказа и до там. Слава на Бога се оправи сама. Доста е трудно, но ако си измислите някаква такава игра е много добре да се прави така всеки ден по 1-2 пъти. Иначе доколкото знам на 2 годинки ги преглеждат вече с таблица където са нарисувани различни фигурки и установяват остротата на зрението, но при това детето трябва да говори че иначе няма как. Чак тогава може да се открие късогледство или астигматизъм. Дано и при вас да се оправи и да не се налага малката буболечка да ходи с очила! Hug
Виж целия пост
# 590
Здравейте момичета.Рядко пиша ,но сега искам да споделя какво се случи  с нас и ако има някой,който е имал подобен проблем или е наясно моля за мнение.Миналата седмица Сиянка се раболя и тък като личната е в отпуск и заместващите я не ме устройваха я заведох на една лекарка,която идва от друг град и много я хвалят,но явно има защо.Влизаме в кабинета казваме добър ден и още не сме седнали ме застреля с думите "някой казвал ли ви е ,че детенцето има кривогледство".Обясни ми,че все още мускулчетата не работят както следва,но като стане на 2 задължително да я заведа на специалист.Естествено,няма да чакам до 2 годинки и ще я заведна още тази седмица,но сега след като оздравя сякаш вниманието ми се насочи точно върху това и много се притесних.И как не съм забелязала до сега ,а и на някой снимки си личи,но след като вече знам-лявото и оченце гледа малко на вътре на моментни.И нито личната е забелязала,а за това че ходихме 2 месеца при очна лекарка поради конюктивит ,като се роди няма да кометирам...благодаря ,че ми изчетохте дългия пост и предварително за мненията.






не се притеснявай излишно
и моят син е с кривогледство и една специалистка педиатърка на която имам огромно доверие ми каза че е нормално при малки деца и се израства до към година и половина две. И още повече че и вие както и ние не сме постоянно с накривено оче Simple Smile
Виж целия пост
# 591
момичета Simple Smile благодаря за хубавите пожелания Simple Smile

Jojolinka, не се вини:-) Моят племенник имаше подобен проблем, но и при него се оказа така нареченото "фалшиво кривогледство" и го израсна. В момента е на 9 години и няма и помен от него.


Днес за първи път Гоги беше без памперс около два часа навън и не се напишка. Всичко стана инцидентно, защото той ака втори път за деня и започна да си дърпа гащите, а пък бързата му майка сутринта при смяната на чантите е пропуснала несесера с памперсите за навън и се оказахме в кофти ситуация. В крайна сметка му махнах памперса, почистих го и го оставих по боди и къси гащи. И сега започвам да си мисля, че може да започна да го пробвам и да го оставям по гащички и да видим какво ще стане.
Виж целия пост
# 592
Жожолинка,въобще не се притеснявай засега! HugЩом не ви е изпратила веднага при очен,значи проблема не е толкова сериозен.Както и другите момичета пишат,това се израства обикновено.Лекарката на Ая,където ходим всеки месец,също ми объна внимание преди известно време,че лявото оченце влиза малко навътре.Но каза никакво ходене по доктори засега.Аз й вярвам и колкото и да съм паника,не съм я завела.Като стане на 2 тогава.Но при нея дори вече не се забелязва,за свое успокоение ще я водя.Дано и при вас стане така Hug

Ние сме добре,аз взех да кашлям ама тая гадната суха кашлица от гърлото.Дано Ая не кашля,че е ужас!А като спи, само търча до банята,че иначе чува и се буди ooooh!Май ще си взимам Проспан ли какво ли...

Кажете нещо ефикасно да пия за такава суха кашлица?Смуча Мукосолван и Стрепсилс,мед ям...ама като вляза в серия...сутринта от 8 до 10 не се спрях...

А на нея имам чувството,че й растат всички зъби накуп...Венците са едни червени,подути...Но пък нощта си спа милинката...Ейй да израстват вече,че само ги мъчат!
Виж целия пост
# 593
Кали аз смуках на др. Тайс Салвия пастили точно за суха кашлица, за няма и 2 дни се оправих.
Виж целия пост
# 594
Калина-това,което на мен помага при  такава кашлица е зрънце голямо колкото ориз -прополис/пчелен клей/ сутрин на гладно до изчистване


Мари,дано нищо и няма на малката след падането! Praynig Praynig Praynig


Жожолинка,не се притеснявай !! ще мине с възрастта Praynig
Виж целия пост
# 595

А на нея имам чувството,че й растат всички зъби накуп...Венците са едни червени,подути...Но пък нощта си спа милинката...Ейй да израстват вече,че само ги мъчат!
Дано избият бързо и безболезнено, че си е гадно... И да оздравявате бързо.... Hug

Аз мога да се похваля, че Сияна е вече с 16 зъба, последните 2 кучешки избиха за има-няма 2 месеца. Все зачервени и силно подути, но не избиваха. Рев, лиги, тръшкане, но сега се успокои детето, милото.

...И сега започвам да си мисля, че може да започна да го пробвам и да го оставям по гащички и да видим какво ще стане.

И аз съм от изненаданите...Днес ни е първи ден без памперс. В къщи е ОК, пишка си през час на гърнето. Да, ама излизаме навън сутринта и аз я пробвам да я изпишкам, като я държа. Не ще и не ще... Как ли не я лъгах, не поиска...Изкара повече от 2 часа и не се напишка. Сега като стане и пак навън, ще видим как ще е (ще си нося и резервни дрешки и гащички... Mr. Green Иначе много се кефи, че е без памперс, защото я похвалих, че вече не е бебе, а кака и тя цяла сутрин си вика Кака... Laughing

На патерица, но да са здрави всички именници, носещи хубавото име Георги. Да са радост и гордост на всички в къщи...
Виж целия пост
# 596
Благодаря за поздравленията за най малкия именник!
Ние от днес сме на вълна документи за записване на ясли..Подготвям това-онова. Надявам се до края на седмицата да се запишем Crazy
Виж целия пост
# 597
Здравейте! Превалява цяла сутрин, наваля ни, ама се разходихме все пак  Simple Smile На всички, приети в ясла дечица, пожелавам много  да са здравички, а на мамите - спокойствие и търпение  Hug
Виж целия пост
# 598
Рика,Сани,благодаря ви HugВзела съм ги нещата и се тъпча като луда...остава да минат ден-два и да се оправя:)Егати то зимата бях добре,та посред лятото сега...Само Ая да е добре!Тя си има чат пат едни бистри сополки.Неото не ни накара да отидем,само каза,че докато избияг зъбките може все да си има хрема... ooooh!

То си е казано за тия вирусчета-една седмица с лечение,7 дена без лечение...

Дано всички дечица са добре!
Виж целия пост
# 599
Здравейте!Жожолинка, и ние имахме подобен проблем-на снимките жсе ми изглеждаше, че малкият криви едното оченце. Зевдох го тук на лекар и тя каза, че само оптически изглеждало така, тъй като хрущялът на носа между очите при някои деца бил по-широк (е, страхотно го обясних( и нямало повод за притеснение. Ние също сме с хрема вече над 2 месеца и няма спиране, даже през 2-3 седмици и лека кашлица се появявя (явно заради сополите). Още не сме сложили нито ваксината против шарките, нито тази против кърлежите, а нашата кеарка не си комбинирала, та вече започнах да се притеснявам, че не знам кога ще дойде момент, в който Антонио да буде здрав, та да сложим и едната и другата! Рика, честита бременност и прекрасно ъдраво бебе на финала. Лека нощ от нас!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия