С шарени великденски яйца, ще се борят Декемврийските деца !N17

  • 38 716
  • 748
# 615
Рика,много добра идея за лейката Hug

Между другото точно затова изчаквам с опитите.Няма как навън да разнасям гърне JoyА да я издържам посред улицата също не става JoyЧакам си лятото на двора,там ще седим на гърне,ще се издържаме,ще се напишкваме на воля hahaha

Зачела съм се днес в една тема във форума за Монтесори метода,страшно интересни неща има като цяло.Не бях попадала досега на нея в търсенията си.В темата е писала и една от много малкото завършили наистина Монтесори педагози у нас.Та тя разказва хубави неща,практични съвети за игри вътре и вън дава.И се оказва май,че тези Монтесори градини май не отговарят много много на основното изискване..а именно дипломиран по системата педагог...Толкова българско:)
Виж целия пост
# 616
Здравейте  мами !
 RikaRurika ,много се радвам за теб ,пожелавам ти една прекрасна и лека бременност !  Hug
Ние пак си бяхме на Любимец,даже към края на седмицата отново ще си ходим ,започнах да си оправям зъбите ,че са в окаяно състояние ,а зъболекаря на който имам пълно доверие си работи там и така.Насяхме  домати,краставици ,чушки ,тикви и каквото там се сетите  и сега ще чакаме продукцията  Simple Smile.
С гърнето още не сме стигнали до никъде,знае че там се пишка и ака и знае откъде идва пиш и ако ,но че трябва да се пишка там не осъзнава,така че ще чакам с опититие за махането на памперса .На акото казва "како",от няколко дена си го повтаря това и чак днес разбрах,когато и казах да каже ако тя каза како   Mr. Green. Казва мама (отскоро) и тате ,имитира няколко животинчета и това е.Много късно заспива  след обяд ,към 15ч и съответно вечер заспиването и е след 22.30ч  ,сутрин до 8.30-9ч .Със зъбките нямаме проблем ,16 бр е наредила и вечер си е по спокойна .Но пък много се инати и тръшка когато не стане на нейното.Навън когато сме тръгва да бяга към улицата,викам и а тя се прави че не ме чува и продължава и постоянно се гоним.Иначе пък  много срамежлива е станала и  се крие ако някой я закача.
Калинче ,да оздравявате  и зъбките да избиват по бързичко ,та да се успокои малката принцеса ,а и ти покрай нея . Simple Smile
След раждането и аз не съм забелязала кой знае какво,взех да се потя повече (преди да забременя го нямах този проблем)   и белите косми в косата ми се увеличиха.
Утре сме по лекари ,аз на гинеколог,малката на дерматолог,че тези пъпчици на ръката  не се махат.Предния път педи каза че са от храна ,оня ден пак я водих ,каза че е от замърсяванията наоколо  ooooh! за едни и същи пъпчици говорим  ,очаквах че ще ми даде направление ,но ми каза да мажа с фенистил гел и ако не се изчистят пак да се обадим.Само те размотават,днес вече се обадих и си поисках направление и утре ще я водя.
mama_Iva ,дано Алекс е добре.
Жожолинка ,стискам палци всичко да е наред при вас.
Ставам да свърша нещо ,докато терминаторчето спи  Heart Eyes
Приятен ден и от нас !  Hug
Виж целия пост
# 617
Аааа, друга работа вече  Mr. Green

Ние след малко излизаме на въздух. Водя ги на едно заведение (в Русе) с огромен двор. В единия край има голям батут, детски комлекс, от тези с мрежи, пързалки и т.н. А в друг ъгъл отделно пързалки и катерушки. Много е приятно, и най-важното - заградено. Всички съоражения са безплатни и моите си отиграват. Покрай дребното не ми се отдава да седна, но пак ми харесва. Поне голямото дивее и вечер заспива лесно.
Гошо не говори, но е само защото не иска.  Вчера им обещах, че който първи каже "хайде" ще излезе с мен, а другия остава в къщи Whistling Е познайте - такова хубаво "хайде" извика, че вече да не ми се прави на неразбиращото бебе  hahaha Но като цяло мълчи или мърмори по бебешки. При зор казва цяло изречение - не с думите, но с правилната динамика... как го обясних само Simple Smile))) Все едно пее песен с тананикане вместо с думи, но му се разбира.
Виж целия пост
# 618
Ние успяхме да излезем за 20-тина минути. В момента се изсипва такъв порой  ooooh! Малката ще подивее в къщи  Sad
Виж целия пост
# 619
Браво момичета така ви искам Simple Smile
При вас кога изписват децата от ясли? На навършени три годинки ли?
Да ти кажа това е ново ( май от мин. учебна година ) , съответно може да се сетиш , че е прието заради софийските детски гради и аради любимата информационна с-ма , която е наша пътеводна светлина. По новия закон децата се изписват от ясла септември ,в годината в която навършват 3г. Също така деца се приемат на детска градина септември месец , пак в годината в която навършват 3г, без значение дали са на 3г9 мес. или на 2г 10мес. Пример веднага давам : Алекс е роден на 01.01. Ако ми го изхвърлят като навърши 3 години ще имам 9 мсеца, в който да се чудя какво да го правя. Никой няма да го вземе на детска градина понеже места няма и затова така го измислиха великите умове. АКо някой ти каже ,че рябва да си държиш детето в къщи до навършване на 3г, му кажи ,че е в голяма грешка....

Рика, явно си зиморничева  Hug Ние от 7 години ходим м/у 15 и 30 юни на море. Винаги се къпем ,винаги водата е перфектна, времето и слънцето са много по-приятни и хубави от другите летни месеци. тази година сме пак по същото време, ама да видим ,че този път сме на север от Бургас ( други години все на юг ходим ) и незнам дали не свърках малко ....

При нас времето днес е екстра ... може и по-добре да бъде ,ама като се има предвид, че Чолаков предричаше порои за София тези дни, буквално минаваме между капките ...
Виж целия пост
# 620
Пламс, започна да минава, благодаря за съвета с хумата, явно тя помогна. Hug
Рика, радвам се, че се чувстваш добре, явно бременност с бременност не си прилича.
Днес запазих едно местенце между Созопол и къмпинг Черноморец.Резервирах от 20юни, дано да случим на време.
Добра, добре звучи заведението в което водиш децата, нека да дивеят мъниците. Hug
Тук дъжда все ни подминава или вали само нощем. Hug
Виж целия пост
# 621
Благодаря ви за отзивчивостта мили момичета.Дано и при нас се окаже нещо временно,но аз за всеки случай ще запазя час за тази седмица и ще идем на очен.След прегледа ще ви разкажа какво се е случило.

Браво на майките,които са махнали памперса и на децата разбира се.На мен това ми се струва мисия невъзможна,но започнах с опитите(макар и неуспешни).

Поздрави!
Виж целия пост
# 622
Днес запазих едно местенце между Созопол и къмпинг Черноморец.Резервирах от 20юни, дано да случим на време.
Това да не е св. Никола? мисля, че така се казваше един комплекс от къщички между Черноморец и Созопол... newsm78
Ние миналата година за пръв път ходихме края на юни на море. Ще ни е и за последен. Къпахме се в морето, но нощите и сутрините бяха студени. Аз съм свикнала да си ходя по къси панталони на морето и това е...Не искам да си нося пуловери. Все края на юли си ходим, затова и тази година пак. Пък ако Сияна е послушна и и хареса ( за разлика от миналото лято) може и средата на август пак да отидем на море...
Виж целия пост
# 623
Добро утро момичета!!!
Голяма идилия тази сутрин -  дете спи, а мама пие кафе на спокойствие.

За махането на памперса - аз писах, че на този етап при нас няма как да стане, но пък ще пробвам, а каквото такова... Ако ударя на камък по-натам. Все пак лятото е пред нас.

За говоренето - нищо не говорим. Само животните, тати, айде и толкова. Всичко разбира и изпълнява всякакви команди, ама .... Иначе на неговия си език не спира да бърбори. Постоянно дудне нещо, ама като не го разбирам.

За морето - удари ли юли месец се закотвям на морето до септември. Само че ние сме си доста на север и мога да твърдя, че юни месец е студено за море с деца. Наистина сутрин и вечер се налага дори да се обличаш с дълъг ръкав.

Сега искам да питам всеки, който има мнение и опит - мислите ли, че пробиотиците могат наистина да предпазват от летни чревни вируси??? Ако не мислите, че могат, какви мерките ще вземете. Абе отворена съм за всякакви съвети и идеи!


Хубав ден на всички!!!
Виж целия пост
# 624
Добро утро и от нас! Хубаво раздвижване   bouquet
Ние сме на ваксина днес - последната  Praynig дано мине безпроблемно и този път Praynig
За пробиотиците - аз залагам на домашното, здравословно хранене, плодове и т.н. и не мисля да давам хранителна добавка, така мисля  newsm78
Като пишете за моренцето и аз се размечтах...



Виж целия пост
# 625
Поли, едно хотелче е.Но се намира там някъде, до къмпинг Градина.Иначе резервацията ни е от края на юни.Ние по принцип си ходим август, за тогава имаме и резервация на къмпинг Арапя.След августовското море тръгваме на круиз с децата.В най-големите жеги-Гръцки и Турски острови, ама мама като не мисли преди да резервира.

Мама, аз не мисля да давам пробиотици, давам кисело мляко , което ние квасим , повече плодове и зеленчуци и това е. Hug
Виж целия пост
# 626
Добро утро и от нас.

Като гледам какво е времето се чудя още дали да водя юначето на разходка или да издивяваме в къщи...

За пробиотиците давам защото малкия отказва да яде всичко направено от мен. никакви плодове , зеленчуци и супа, никакви манджи и пюрета. Караме само на кашкавал, сирене, хебни, каши и адаптирано мляко.

Общо взето борбата ми с чревните бактерии е като всеки ден го оставям да се напъха където си поиска, да пипа каквото си поиска и си го прибирам като прасенце в къщи. Най-любимата ни занимавка е да изхвърляме боклуци в кошчетата, преди издивявах, вече изтръпвам, само ако видя гащи и презервативи бягаме надалеч иначе на опаковки и тем подобни и аз се радвам защото ми изглеждат най-безобидни.

За морето - ще се опитаме да се замъкнем към Тасос за 24 май. дано да е здрав.

Сложихме най-накрая ваксината за морбили и рубеола. Оревах света но не бях толкова силна да не я сложа, всички около мен ми казваха да я слагам и най-вече таткото. Всичко е наред за сега, дано да е така. Следващата - за 16 месец ще я слагаме юли - август, преди яслата.

Лек ден и успехни разходки днес, дано да не вали.
Виж целия пост
# 627
Най-любимата ни занимавка е да изхвърляме боклуци в кошчетата, преди издивявах, вече изтръпвам, само ако видя гащи и презервативи бягаме надалеч иначе на опаковки и тем подобни и аз се радвам защото ми изглеждат най-безобидни.
Аз ти казвам ,че трябва да ги срещнем двамата юнаци и да си почистват градинките заедно.Алекс е същия, види ли кошче за боклук и почва да изхвърля неща вътре, няколко пъти вече рових по кошчетата ( добре че бяла чисти вътре ) да вадя разни наши си неща. Като избирам площадки гледам да нямат кошчета , защото иначе там си прекарваме цялото време. Най-лошото е ,че като хвърли нещо после решава ,че си го иска и прегръща кошчето с две ръце и тръгва да си пъха главата вътре да види ... разбира  се вече съм го хванала и махнала ,но става трагедия и така ... мразя кошчета, но явно Алекс е приел присърце призива за почистването на България , ама не  един ден , а всеки ден Wink
Виж целия пост
# 628
Добро утро  Hug

Едно кафенце от мен


Ние сме от ранобудните и не успявам да си изпия кафето на спокойствие  Close
Нещо и през деня не иска да спи  ooooh! ,ако спи то е за около 30мин или час максимум и се събужда,но поне не мрънка,а все едно е спал около 3 часа,а аз вече съм като парцал  Crossing Arms
Вечерта заспива към 22:30 и става към 8 .
За яденето не мога да се оплача,яде си всичките манджички от кухнята,а през останалото време солети и всякакви щраволинки или пък ако ние седнем да ядем и той се нарежда до масата.
За приказване също не мога да се оплача,с всеки изминал ден научава все нови думички и постоянно дърдори.
Вече мога да се оплача  Laughing за памперса  Laughing Ами свалих го в къщи да му подиша малко дупето,ама той пика през 10 мин  Rolling Eyes .Изпишквам го и след няма и 5мин пак се е напишкал.Хладно ли му става или незнам  Thinking .Изкарах го на терасата да си поиграе и слънцето я беше напекло и той си седна на топличко и след малко гледам между крачетата му локва и той си плиска и си чертае с мокрите пръстчета по земята,а аз се чудя от къде се е взела толкова много вода,че чак локва  Rolling Eyes ,ами той толкова се беше напикал,че... Оххх,направо лудница  #Crazy Мисля,че на Тони още му е рано да го махам,но в къщи ще го оставям само по гащички поне да не му спарва дупето този памперс,пък ще ходя с парцала  Confused
Ние в края на този месец сме на консултация и ще попитам педиатърката какви лекарства да взема за морето,че тук майките ми казват да си приготвя и прахчета за диария и т.н да съм подготвена  Peace
За площадките - много обича да си играе в пясъчника ,но вчера яде пясък от него и си го хрупа  ooooh! .И той обича да ходи по кофите и да си хвърля лопатките и после ходя та му ги изкарвам.Все наднича да види какво има вътре.А ако му е омръзнало това занимание драсва на някъде и аз тичам по него  Crazy Имам нужда вече да го пратя поне за един ден при някоя от бабите,че ....сили нямам,пък си представям ако бяха двама  ooooh!
Ставам,че дойде време да ходим за кухнята.
Виж целия пост
# 629
Пробиотиците - досега е давал негативна реакция към всички. За мен това са боклуци с неизяснено съдържание. Едно дете със здрав стомах, разбира се няма да даде такава очевидна реакция като моя син, но си мисля, че няма и да му е полезно. И как една майка ще усети непоносимост като се дават точно в период на колики, повръщане и разтройство?!? Иди разбери дали са помогнали или удължили проблема  ooooh!
Относно естествените пробиотици като кисело мляко разбира се съм ЗА.

mama_Iva, за това което ме пита по-назад. Не съм решила още, а и сме си в Русе. Като се върна ще действам на място.

За мръсотиите навън - обръща ми се стомаха като гледам какво прави. Ходя по него с гел и кърпички, но той успява буквално да излиже площадките  Mr. Green В един момент се предавам и само страдам отстрани мълчаливо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия