С коремчето ще се сбогуваме, Априлчето ще нацелуваме!

  • 39 868
  • 738
# 195
Здравейте в априлската ни темичка. Честито на всички майки с новопоявили се бебоци, да сте много здрави и щастливи и вие, и бебетата Hug!
Вече дойде и моя термин и както изглежда и ще отмине Simple Smile. Бях на запис на тонове и на преглед днес и всичко е ок, бебето се е смъкнало, плацентата е вече 3та степен, водите намалели, но никакво разкритие и контракции. Ще си почакам явно, ще гледам да се поразходя, по-късно съм и на йога и освен утре и прозорци да подхващам... Иначе бебето за около месец е пораснало с килограм, около 3100 - 3200 го определят. Дано да му се доизлиза скоро Simple Smile
Satori, при теб има ли развитие?
Samm, стискам палци всичко да е добре на прегледа и те чакаме на отчет. (Ако нямаш против бих те ползвала за вестителка като му дойде времето, както и аз съм на разположение, ако някой желае).
Успех на всички момичета, на които им предстои и дано минава леко и бързо и най-важното здрави бебенца bouquet !
Виж целия пост
# 196
kika555, още малко търпение само!
С преглед отдолу ли установиха, че няма разкритие, щото мен досега не са ме гледали?
Дори на последната ЖК попитах дали е възможно да имам разкритие, но така или иначе не ме прегледаха за това.
Виж целия пост
# 197
Кика и аз съм така, 3 степен плацента бебето е взело да слиза към таза, но никакво разкритие и никакви контракции
dvav с преглед се проверява за разкритие
Виж целия пост
# 198
Ето ни и нас. Прегледаха ни, но сме си твърдо 2 в 1 все още.
Направиха ми запис, бил чудесен, но контракциите ми са още редки и слаби, общо взето няма някаква промяна от тези при изписването от Шейново.
После правихме и видеозон - има си води, всичко е точно, бебето си е правилно обърнато, но главичката е с лице към коремната ми стена, не била насочена в посоката за раждане, та да съм лежала на ляво и да съм стояла на 4 крака...Бебката имаше мекониум в чревцата, така че док каза, че си е напълно "готова", да не говорим, че е 3500-3600 Sunglasses Laughing
Коментарът беше: "Това е то, сега - разходки, изкачване на стълби, секс Laughing
Имам си и ново направление, така че само чакаме госпожицата да се накани.
Накрая акушерката дори не пожела да ми запише час за идния вторник, явно й се струвам съмнителна Sunglasses Mr. Green

kika, разбира се, че нямам нищо против! Ти също ще получиш sms, когато има новини от нас, но не се притеснявай, ако и ти си зараждала и не можеш да известиш, аз имам поне още 2-3 девойки тук, на които ще пиша Mr. Green
Стискам ти палци, и на теб, и на всички други със скорошно предстоящо събитие Praynig
Виж целия пост
# 199
Определено 2-ри април е момчешки ден ................ Laughing
Току-що щъркела донесе новина, че мама Lips_tongue е родила на 02.04. в 0:40ч. бебе Мартин. Юнака е 3300гр. и 50 см., малко е ревлив, защото вече иска да си е в къщи Simple Smile



Виж целия пост
# 200
И аз днес бях на поредната и всъщност последна консултация. Бебето си остава доста ниско, с голямо разкритие 4-5 см, много мека шийка, но... си има води и изобщо не му се излиза. Моят док. е в отпуск от 10-ина дни и ме успокояваше, че няма от какво да се притеснявам, не трябва да има никакви проблеми. Днес каза, че в понеделник си е на работа и ако до тогава не родя, направо да отивам. Ама не ми се чака толкова.
Виж целия пост
# 201
Надя, аз съм чувала че с такова разкритие задължително влизаш в родилно, тъй като е доста големичко и много бързо можеш да достигнеш пълното разкритие. Така че, ако можеш се консултирай и с друг лекар.
Ти имала ли си някакви усещания, че получаваш такова разкритие?
Виж целия пост
# 202
Вече и аз не знам какво съм имала, бебето много се движи от доста отдавна и не съм сигурна кога е контракция и кога движение /ох, а съм раждала.../. Имам доверие на доктора, той е най-добрият в града ни и завеждащ на родилното. Мисля, че ако беше належащо щеше да ме прати. А аз очаквам всеки момент да ми изтекат тези води, всеки момент от 2 седмици Laughing
Виж целия пост
# 203
И ние днес бяхме на слушане на тонове, няма нищо притеснително. Другата седмица пак, само че с преглед
Виж целия пост
# 204
И на мен ще ми е второ раждане, ама бременностите ми са толкова различни, че няма база за сравнение.
Не е задължително да ти изтекат водите, на мен например ми ги спукаха в последния момент.
Питах за усещанията покрай разкритието, защото мен не са ме гледали отдолу, но аз все имам чуство че съм с разкритие заради страшно силните пробождания във влагалището и се чудя дали си имала такива.
А относно разкритието ти - наистина е големичко, за пример аз влязох в родилно с контракции през 6 минути и разкритието ми беше само 2 см. Доколкото съм чувала дори, при 6 см разкритие ти пукат мехура, а ти си съвсем близичко до това разкритие:)
Виж целия пост
# 205
Оф, ми като съм патка.. и забравих писах ли, не писах ли.. Пак ще пиша - пък да ме прощавате  Joy

Вчера бяхме на преглед, бебка е 2950... което ми е странно малко, при положение, че предната седмица я мери 2550  Laughing Mr. Green Ама да е жива и здрава, рано й е още да се тормози за теглото си  Laughing Mr. Green

Не знам вие какви разходки и какво правите, ама аз от 2 седмици не съм се спряла буквално вкъщи.. То щеше да е едно малко освежаващо ремонтче само на част от хола.. мале.. то отиде почти основен на цялата къща  Joy С мега основно почистване и боклуко-изхвърляне.
И понеже в началото ми казваше мъжо Стой си и ми казвай какво да правя.. да дееееее.. ама познйте дали става така! После да му минавам пак след Дто - няма да стане  Crossing Arms
Та прозорци мих, шкафове чистих, терасите боядисвах (че той не щеше да чуе след като измаза и боядиса половината къща).. та ще не ще да ми помогне малко  Twisted Evil
Е на днеска си довършвам последната тераса.. прозорците са лъснати.. само го чакам да ми донамести мебелите малко..

И.. в резултат на това имам по-малко контракции, отколкото имах в 5-6 месец  ooooh! А се дупех повече от нормално - от де тая енергия сама си се чудя  Thinking  Добре че бебка ме подритва от време на време, да се сетя, че съм бременна  newsm78
Да вземе момата да излезе някоя къщовница (не като майка си)  hahaha че на мен ми се случва веднъж на 5-6 години такъв ентусизазъм  hahaha

Че и на работа си ходя още  Thinking колежките ме гледат умно и залагат кога няма да се появя в офиса  Laughing

За разкритието - на 6см и контракции на 2 мин. ми спукаха водите .. и след 2 часа родих.. Ама нито преди, нито сега са ме проверявали (до момента) за разкритие.. Предполагам първо се консултират с ехото и там преценят дали трябва или не  Thinking
Виж целия пост
# 206
Здравейте мами , идвам да ви се похваля, на 28 март в 9,16 часа родих момиченце Никол. Вече сме си в къщи и сме добре. Пожелавам на всички ви здрави и хубави дечица и леко раждане на очакващите.  Hug   bouquet
 
Виж целия пост
# 207
Ами те май на ехото изобщо не могат да съдят има ли разкритие или не. И мен не са ме проверявали, но както казва Надя, тя освен с разкритие е и с изгладена шийка. В случая не само разкритието е важно а и шийката. Та затова я съветвам да се консултира и с друг, защото шийката се изглажда когато започва раждането. Поне по учебник е така...
И на мен ми се ще да знам дали имам разкритие ама съм чак на 11-ти и то за тонове. Май на ЖК изобщо не гледат за разкритие...
Виж целия пост
# 208
Здравейте мами , идвам да ви се похваля, на 28 март в 9,16 часа родих момиченце Никол. Вече сме си в къщи и сме добре. Пожелавам на всички ви здрави и хубави дечица и леко раждане на очакващите.  Hug   bouquet
 
Честита дъщеричка!!!
да ти е жива и здрава и само радост да внася в живота ти!  bouquet
Виж целия пост
# 209
И нещо друго да ви питам - в последните дни освен зачестилите контракции имам и доста слуз - също както при овулация. Това е буквално за последните 2-3 дни. При вас така ли е?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия