Глоба, ако нахраниш бездомно куче

  • 27 184
  • 857
# 570
Някой може ли да ми обясни защо за да се открие един кучкарник за 500 кучета ще са нужни шест милиона лв.?   Не са ли мнооожко?  


Ми примерно четох, че се предвиждало да се поддържа целогодишно постоянна температура в помещенията. Това значи значителни средства за климатизация и вентилация.

Iris04, няма смисъл. Този разговор отдавна напусна всякакви граници на рационалното. В крайна сметка, всички можем да четем кой, какво и как казва.
Виж целия пост
# 571
Някой може ли да ми обясни защо за да се открие един кучкарник за 500 кучета ще са нужни шест милиона лв.?   Не са ли мнооожко?  


За съжаление тук в темата едва ли има кой да отговори, по простата причина, че това са цифри, хвърлени от пресата и никой не е представил разбивка колко струва един приют и какви точно са изискванията за него. Нито Найденов е показал какво е смятал, нито Фандъкова отговори колко е нормалната цена. Което отново изважда на показ проблема с непрозрачността в работата на двете страни. /Това не значи, че твърдя че сумата е малка и трябва да се отпусне двойно повече! Казвам го като застраховка, за да не прочета после, че съм го предложила, хахаха! Даже ще го подчертая, така, за всеки случай./ 

За мен много по- евтино ще бъде неправителствени чужди организации да правят приютите или поне да участват с 50% от сумата.
Виж целия пост
# 572
Ей сега приюти.
 #Cussing out
Деца и стари хора ходят гладни ние ,ще строим кучешки приюти.
Тези които имаме са ни напълно достатъчни.
До 2 седмици ако няма кой да осинови кучето да преминава към евтаназия.
Точно за 1 година няма да има 1 куче на улицата.
10 000 кучета в София това са 10 000 лайна на ден.
Болести,мръсотия дебнат от всяка градинка.
За мен децата са по-важни.
Ооо и отделно домашните които ''акат'' навън и не им чистят.
Смятайте за какво става на въпрос.
Виж целия пост
# 573
Като разбрах какви са изискванията към обгрижване на кокошки и прасета, които просто се отглеждат за храна, не искам да си представям какви ще са изискванията към кучешките приюти.

Да се чуди човек, колко ли струва построяването на един дом за деца?
Дали има поне климатици във всяка стая, дали има поне това, което има за едно прасе?
Виж целия пост
# 574
Като разбрах какви са изискванията към обгрижване на кокошки и прасета, които просто се отглеждат за храна, не искам да си представям какви ще са изискванията към кучешките приюти.

Да се чуди човек, колко ли струва построяването на един дом за деца?
Дали има поне климатици във всяка стая, дали има поне това, което има за едно прасе?

 Peace
Виж целия пост
# 575
от интервюто с Фандъкова днес в Монитор:

Цитат
Вярно ли е, че за да бъде приспано едно куче, има комисия от 5 човека и ако представителят на екоорганизация гласува против, то гласът му  има силата на вето?

- Действително комисиите са от 5 човека, но е достатъчно решението да се вземе от трима.

това е малоумна бюрокрация!

цялото интервю: http://www.monitor.bg/article?id=333054
Виж целия пост
# 576

При кастрирано животно не се дължи данък, при некастрирано се дължат 24лв - трябва определено да се увеличи.

Още нещо, на което да се сложи данък? Накъде повече от 24лв и кой ще ги плати ?!?
Много баби си имат кученца за да ги пазят, а не защото просто така им е хрумнало. Тези баби няма от къде да вземат пари. И тази баба не води кучето на разходка в парка за да го видиш, а пък ако случайно забременее никой , освен ветеринаря, няма да разбере.

Минимум 240 лв данък ми се струва реален. При кастрация 50% отбивка, все пак кастрираното куче продължава да цапа.
Точно това е смисълът, да се намали популацията и на домашните кучета, а не всяка изперкала бабка или семейство с деца, които не могат да си преценят силите, да взимат куче и после да го изхвърлят. Грохнали баби или отегчени майки на 2-3 деца, които всъщност не са особена доволни от факта, че отглеждат куче, едвам стигат до тротоара пред блока, за да се изходи песа им, де не говорим за случаи и до пред асансьора, защото животното се мъчи до последно, няма кой да го изведе и стиска. Rolling Eyes
Чакай ти бабката да се наведе и да събере след кучето.
Като няма пари, не гледа куче.
Виж целия пост
# 577
Чудя се, защо в магазина има отрова за мравки - 2 лева, а за гнусните кучета, няма newsm78, много по-заразни и опасни са.
Виж целия пост
# 578
от интервюто с Фандъкова днес в Монитор:

Цитат
Вярно ли е, че за да бъде приспано едно куче, има комисия от 5 човека и ако представителят на екоорганизация гласува против, то гласът му  има силата на вето?

- Действително комисиите са от 5 човека, но е достатъчно решението да се вземе от трима.

това е малоумна бюрокрация!

цялото интервю: http://www.monitor.bg/article?id=333054

Според „Четири лапи” 70% от уличните кучета са бивши домашни. Тези данни ме изненадаха.

Е, станахме две. Не само ме изненадаха, но и мисля, са лъжа.
Виж целия пост
# 579
Според „Четири лапи” 70% от уличните кучета са бивши домашни. Тези данни ме изненадаха.

Е, станахме две. Не само ме изненадаха, но и мисля, са лъжа.

то се вижда с просто око, че е лъжа.
Виж целия пост
# 580
Според „Четири лапи” 70% от уличните кучета са бивши домашни. Тези данни ме изненадаха.

Е, станахме две. Не само ме изненадаха, но и мисля, са лъжа.

то се вижда с просто око, че е лъжа.

Много са нагли.Българинът масово си взима породисти кучета, което пък и всички организации /като "Четири лапи", например/, отчитат като един от проблемите, да има толкова бездомни кучета.Защото почти никой не взима обикновено куче от приют, а търси расово.

Ако някой забележи ротвайлер, овчарка, питбул, пекинез, кокер, хъски или каквото и да е породисто куче, в улична глутница-нека пише.Да не говорим, че дори евентуално подобно куче да е изхвърлено, то веднага бива взето от някой.
Виж целия пост
# 581

Минимум 240 лв данък ми се струва реален. При кастрация 50% отбивка, все пак кастрираното куче продължава да цапа.
Точно това е смисълът, да се намали популацията и на домашните кучета, а не всяка изперкала бабка или семейство с деца, които не могат да си преценят силите, да взимат куче и после да го изхвърлят. Грохнали баби или отегчени майки на 2-3 деца, които всъщност не са особена доволни от факта, че отглеждат куче, едвам стигат до тротоара пред блока, за да се изходи песа им, де не говорим за случаи и до пред асансьора, защото животното се мъчи до последно, няма кой да го изведе и сиска. Rolling Eyes
Чакай ти бабката да се наведе и да събере след кучето.
Като няма пари, не гледа куче.


  Брей, Елица, много ми харесваш в тая тема. Точно това исках да напиша.
   Снощи, към18 часа пред блок 222 в квартал Младост 2, нарочно го пиша, и се чудя дали да не пусна една тема в която да описвам детайлно кучета и стопани от квартала, придружена със снимки как  мърсят, та на гореупоменатото място жена, едвам придвижваща се с бастун на видима възраст от около 55-60 години, с бежов шлифер беше извела в блоковата градинка 2(два) далматинеца, без повод, без нищо – тя и не би могла да ги удържи, при което и двете животинки оставиха след себе си две лайна с размери като за човек, без въпросната жена да понече да ги прибере, нещо, което не би и могла. И 99 процента от кучелюбителите в квартала итрите околни се държат по същия този начин. И въобще, аз извън форума човек, който да си прибере лайното на добичето не съм виждала. Не се и съмнявам, че е същото положението и по отношение на данъци и регистрация.
Виж целия пост
# 582

Минимум 240 лв данък ми се струва реален. При кастрация 50% отбивка, все пак кастрираното куче продължава да цапа.
Точно това е смисълът, да се намали популацията и на домашните кучета, а не всяка изперкала бабка или семейство с деца, които не могат да си преценят силите, да взимат куче и после да го изхвърлят. Грохнали баби или отегчени майки на 2-3 деца, които всъщност не са особена доволни от факта, че отглеждат куче, едвам стигат до тротоара пред блока, за да се изходи песа им, де не говорим за случаи и до пред асансьора, защото животното се мъчи до последно, няма кой да го изведе и сиска. Rolling Eyes
Чакай ти бабката да се наведе и да събере след кучето.
Като няма пари, не гледа куче.


  Брей, Елица, много ми харесваш в тая тема. Точно това исках да напиша.
   Снощи, към18 часа пред блок 222 в квартал Младост 2, нарочно го пиша, и се чудя дали да не пусна една тема в която да описвам детайлно кучета и стопани от квартала, придружена със снимки как  мърсят, та на гореупоменатото място жена, едвам придвижваща се с бастун на видима възраст от около 55-60 години, с бежов шлифер беше извела в блоковата градинка 2(два) далматинеца, без повод, без нищо – тя и не би могла да ги удържи, при което и двете животинки оставиха след себе си две лайна с размери като за човек, без въпросната жена да понече да ги прибере, нещо, което не би и могла. И 99 процента от кучелюбителите в квартала итрите околни се държат по същия този начин. И въобще, аз извън форума човек, който да си прибере лайното на добичето не съм виждала. Не се и съмнявам, че е същото положението и по отношение на данъци и регистрация.

Апелирам да го направиш, защото това е недопустимо. Писна ми да ходя в лайна.
Дори започвам да се замислям за стена на срама, току виж някой се познал и му станало съвестно - което е малко вероятно, но все пак.

Най- честото което срещам при стопаните е, че винаги са си забравили пликчетата, когато им дам има става много неудобно, но утре пак са ги забравили.Глоби, глоби, глоби...и да не си мълчим когато го виждаме, а да им правим забележка.
Виж целия пост
# 583
И въобще, аз извън форума човек, който да си прибере лайното на добичето не съм виждала. Не се и съмнявам, че е същото положението и по отношение на данъци и регистрация.

Заповядай, всяка сутрин между 6.30 и 8.00 съм зад хотел Хилтън. Можеш да ме видиш  Mr. Green
Виж целия пост
# 584
След като нашите управници не могат, вече 15-20-ет години, да се справят с проблема, то нека си признаят тоталната неспособност и поканят (наемат) чужди експерти. Ако може нека са от онези, които ги съветват и им дават средствата. Да покажат нагледно как се прави, да ни научат. Още ли жертви трябва да има?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия