Глоба, ако нахраниш бездомно куче

  • 27 184
  • 857
# 600
В нашия квартал има място/запустяла къща/ където имаше голяма глутница.Има и две бабки които редовно ги хранеха.Сега има само едно куче, то едвам ходи, което ме кара да си мисля, че не са събирани, защото биха взели и него.То е кротко е не може да се движи.
Един татко се беше "разбеснял" защото бяха гонили детето му и ми се струва, че той нещо ги е "понахранил" с антифриз  Mr. Green
Май почваме да се спасяваме поединично........ newsm78
Виж целия пост
# 601
добър ден.
Виж целия пост
# 602
Отделно и някои бабки-кучелюбки са се стреснали от новините, че са прибрали оная глутница и са си прибрали любимците от улицата вкъщи. Където им е мястото де.
Виж целия пост
# 603
Наблюдавам много странно явление в нашия квартал - Няма кучета!
Направо не мога да повярвам на очите си.
Обикалям местата, където се събираха преди и нищо не виждам!
Не знам кой и как и защо го е направил, но благодаря!
Иии - можело значи?! Mr. Green
Ще ти ги върнат след обработката, помни ми думата.  Tired
Може да ги върнат в друг квартал Mr. Green
В Лагера също има много кучета. Twisted Evil
Виж целия пост
# 604
Отделно и някои бабки-кучелюбки са се стреснали от новините, че са прибрали оная глутница и са си прибрали любимците от улицата вкъщи. Където им е мястото де.

То е временно, пак ще ги пуснат навън ...
Виж целия пост
# 605
Чета и не вярвам на очите си. Толкова ли мразите другите живи същества? Кучетата са на улицата не защото там им харесва, а защото някой "човек" ги е захвърлил там.
Нима смятате, че като ги избиете/отровите сега няма да се появят след 1-2 години нови!?
Ако не се затегне контролът при домашните кучета, като тези в циганските катуни дето  раждат непрекъснато и малките се озовават на улицата.
Процентът на кучета донесени от селата би трябвало да е малък. Живяла съм на село, винаги сме имали женски кучета, но никога не са раждали защото не са излизали на улицата и дворът е обезопасен.
Виж целия пост
# 606
  Не защото някой човек ги е захвърлил там, а защото се плодят и множат на улицата. И фалшивите кучелюбци ги хранят, укриват и отглеждат там.
  Силно надценявате броя на хората, които ще изкарат една бременност на любимата си кучка и после ще оставят кученцата до кофата.  Или ще пуснат обожавания си пес по всякакви неизвестни бездомни кучки. Това са хора с нежни души. Има и идиоти, но това не прави 10 хиляди кучета.
  И да, смятам, че като ликвидират наличните поетапно и затегнат контрола върху собствениците на домашни, ще стане.
  В поредната програма до 2016 трябва да са останали 5 процента, де да видим.
Виж целия пост
# 607
АЗ не съм изхвърляла куче. Или каквото и да било животно. Не съм и наранявала животно. Не съм ставала свидетел и някой друг да е изхвърлял животно. Искам и имам пълното право да стигна от точка А до точка Б спокойна, без да ми се налага да се съобразявам от къде да мина заради кварталната глутница, защото живея в град, а не в джунглата на Амазонка. Така че - да, кучетата не са виновни, но мен това не ме интересува, защото аз също не съм виновна.
Виж целия пост
# 608
Както казах вече, "софийската превъзходна" отдавна няма нищо общо с домашните кучета.

Между другото:
в България са регистрирани  над половината от случаите на заболели от кучешка тения в целия Европейски съюз.


За мен това е достатъчен повод за избиване до крак.
Виж целия пост
# 609
Абе, хич не ме интересува...ето цитат от днешните новини:
 "...Той цитира данни, които по думите му са от миналата година. Според тях 250 са нахапаните от бездомни кучета в София, а 500 са декларирали, че са се спасявали с бягство от глутници.
54% от случаите на болни от тения в Европа са в България. Това означава, че в двумилионна София всяка година между 100 и 150 деца се разболяват от тения, която се премахва единствено оперативно, каза Москов."

И аз мисля, като Iris04. Peace
И да добавя, че ми писна да се съобразявам по коя улица да мина с децата и кучето, защото ще ни нападнат уличните.
А пък снощи същите тези кастрирани, добре гледани улични песове щяха да съборят едно момче с мотор. Кел файда, че са кастрирани!
Виж целия пост
# 610
Аз не мразя другите живи същества. Знам, че кучетата не са виновни, че са там. Но това означава ли, че трябва да ги търпим?
Искам просто да не живея в страх, че аз или децата ми ще бъдат нахапани. Мястото на тези кучета не е в градовете.
Крайно време е да се предприеме нещо.
http://www.dnes.bg/politika/2012/04/06/borisov-na-bitka-s-bezdom … te-kucheta.155894
Виж целия пост
# 611
Аз чакам една епидемийка от бяс  Sick

Чета и не вярвам на очите си. Толкова ли мразите другите живи същества?
Напротив. Обичам другите живи същества. Хората. Мишките. Обожаваме с дъщеря ми прилепи. Насекоми не убивам, само оси гоня, че има алергичен в семейството.
Кучетата също имат права да живеят на безопасно и топло място. Не на улицата.

Нахапаните според мен са повече, доста хора не търсят лекар. Аз познавам поне пет-десет човека нахапани.
Виж целия пост
# 612
Кучешката тения се дължи най-вече на лошата лична хигиена.
Винаги съм имала куче, за хапче против тения и глисти научих преди 20 години.
Виж целия пост
# 613
Чета и не вярвам на очите си. Толкова ли мразите другите живи същества? Кучетата са на улицата не защото там им харесва, а защото някой "човек" ги е захвърлил там.
Нима смятате, че като ги избиете/отровите сега няма да се появят след 1-2 години нови!?
Ако не се затегне контролът при домашните кучета, като тези в циганските катуни дето  раждат непрекъснато и малките се озовават на улицата.
Процентът на кучета донесени от селата би трябвало да е малък. Живяла съм на село, винаги сме имали женски кучета, но никога не са раждали защото не са излизали на улицата и дворът е обезопасен.

Айде..поредната  недоклатена..Колко ли трее да е ограничен човек,че да не разбере за кво стаа въпрос?!?Не мразим другите същества!!!!!!
Мразим да ни глозгат.... на живо!!!!!!!!!!! Whistling
Д можеше общината да раздава безплатни дозички с упойка..Слагаш си я на ревера за всеки случай(партизаните така са правили,ма с отрова Crazy)и като те нападне кварталната глутница,вместо да ги псуваш безпомощно(че и псувните са си негативни емоции..може  животните да се обидят нещо...)та..'начи кат' те  накачули една камара песовса,лапаш дозичката и се не боиш!НЕма А боли!
Виж целия пост
# 614
Кучешката тения се дължи най-вече на лошата лична хигиена.
Винаги съм имала куче, за хапче против тения и глисти научих преди 20 години.
Не говори глупости, моля те. С ехинококови яйца може да се заразиш и при вдишването им.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия