Глоба, ако нахраниш бездомно куче

  • 27 182
  • 857
# 645
 Joy
Виж целия пост
# 646
Не се притеснявай, те арабите така се отнасят към жените си, както вие към кучетата.


ок  си,ще се  оправиш   Peace  .Поне да знаем ,да не ти се  връзваме  Mr. Green
Виж целия пост
# 647
Абе, това ли вие е т.нар. любов към животните? Що не търсите отговорност от хората, които пускат на свобода тези животни, като ги взимат от приютите на конвейр, под предлог, че ще се грижат за тях и са сред най-активните /уж/ любители на кучета? Как не ви е срам да бълвате ежедневно тонове помия, в разни форуми и групички,  категоризирайки всички разумни и трезвомислещи хора, като мразещи животните и коментирайки, че всички нахапани или изядени са си получили заслуженото? Подобна "мисъл", може да хрумне само на болен човек или на пълен изрод.Изборът оставам на вас...

И за каква любов към животните говорите, когато вие сте изпълнени с омраза към хората?
Виж целия пост
# 648
в анкета във фейсбук всички възможни псевдо защитници на кучетата, които реално не правят нищо за тях, но и отказват да се вземат мерки са се активизирали срещо желанието на кмета и министъра да облекчат евтаназията на агресивните бездомни кучета. Нека да гласуваме, за да покажем, че и криворазбраната кучешка любов не е пред здравето на децата ни и нас нас самите!!!!

https://www.facebook.com/questions/336811079713406/

Виж целия пост
# 649
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1313715

През 2008 г. БАН и неправителствената организация "Четири лапи" проведоха независимо една от друга преброявания, според които популацията на бездомни псета в София бе 11 300. Стартира се програма, която за две години чрез кастрация и връщане по места намали популацията на 8500.

Тогава лекарите са работили на граждански договори и им се е плащало на кастрирано куче. След това те минават на трудови договори, получават твърди суми независимо от това дали и колко са кастрирали, а ловджийските екипи намаляват наполовина.

За изтеклия период от близо 4 години общината е изхарчила около 4 000 000 лв. за справяне със скитащите четириноги.

2. По изчисления на различни ветеринарни лекари и еколози необходимата сума за кастрация на едно животно не надхвърля 90 лв.

Чрез проста математическа операция, наречена делене, всеки от вас може да установи, че срещу похарчените милиони левове (данъци от жителите на столицата) е трябвало да бъдат кастрирани 44 444 кучета, т.е. само с парите на София е можело да се кастрират всички бездомни кучета не само на България, но и тези от Западните покрайнини, Македония и Северна Гърция!

Оттук следват няколко въпроса:

- Защо, вместо да се предизвиква поредната война между "кучкари" и "хейтъри" (не знам как да нарека тези, които мразят кучетата), не бъде проведено административно разследване срещу заместник-кметицата по екология на София, чийто ресор е харченето на сумата?

- Къде са парите ни?
Виж целия пост
# 650
Още една причина да няма кастрация - при нея пари се крадат прекалено лесно.
Виж целия пост
# 651
Нормалните хора са наричани "хейтъри"?
Хитлер се саморазправял с инакомислещите, Вартоломеева нощ?! Няма и да чета надолу.
Виж целия пост
# 652
Не са важни категоризациите, а фактите - колко пари, колко кучета и т.н., които съм посочила в поста си. Според мен, те говорят сами за себе си. И силно ме интересува, ще бъдат ли изловени всички крадци и ще бъдат ли накарани да върнат всичко откраднато, което да бъде съвестно вложено в първоначалното им предназначение за решението на проблема с кучетата.
Виж целия пост
# 653
Предлагам на всички защитници на уличните кучета да ходят да поработят доброволци в приют.
Има нужда от такива хора.
Да видим каква песен ще запеят после.
И колко кученца от приюта ще си осиновят вкъщи.
А?

За измамата - размерът е страхотен и резултатът е ужасен.
Ако работата беше свършена когато е трябвало, вероятно нямаше да бистрим тия теми отново и отново.
Виж целия пост
# 654
Между другото, колко се води, че са бездомните кучета в България-30, 40 000 хиляди?
Една от групите във фейсбук, която най-активно защитава уличните кучета, е с около 200 000 членове.Имам чудесна идея.Ако на 10 "защитници", един си вземе у тях животинче от улицата, в България почти няма да остане бездомно куче.
Обаче, едно са високопарните думи в разни теми, друга е действителността...

Виж целия пост
# 655
За изтеклия период от близо 4 години общината е изхарчила около 4 000 000 лв. за справяне със скитащите четириноги.

2. По изчисления на различни ветеринарни лекари и еколози необходимата сума за кастрация на едно животно не надхвърля 90 лв.

Чрез проста математическа операция, наречена делене, всеки от вас може да установи, че срещу похарчените милиони левове (данъци от жителите на столицата) е трябвало да бъдат кастрирани 44 444 кучета, т.е. само с парите на София е можело да се кастрират всички бездомни кучета не само на България, но и тези от Западните покрайнини, Македония и Северна Гърция!


Всъщност тази сметка не е никак вярна. Първо, 4 000 000 са за 4 години, а не дадени наведнъж за 44444 кучета. Това значи - само за кастрация - по ок. 11000 кучета на година. (Толкова са кучетата в София по данни на Екоравновесие - а вероятно всъщност са повече.). Освен това, никъде не е казано, че тези милиони отиват само за кастрация. Има приюти, гориво, екипи за залавяне и гледане, администрация, лекуване, престой в приютите и т.н.

Т.е. не казвам, че не крадат, но сметката въобще не е толкова фрапираща.

При това не е сложно да видиш, че е сбъркана, ако не си твърде пристрастен - а авторът определено е.
Виж целия пост
# 656
Това прилича ли на куче, до което стигат храната и грижите, за които уж са били давани пари?



Или това?

Виж целия пост
# 657
Между другото, колко се води, че са бездомните кучета в България-30, 40 000 хиляди?
Една от групите във фейсбук, която най-активно защитава уличните кучета, е с около 200 000 членове.Имам чудесна идея.Ако на 10 "защитници", един си вземе у тях животинче от улицата, в България почти няма да остане бездомно куче.
Обаче, едно са високопарните думи в разни теми, друга е действителността...



Повечето от тези хора, които са нормални, а не с псих. проблем, имат вече по едно- две кучета. Няма начин да не си го забелязала. Ако вземат още веднага ще попаднат в графата куку, нали?  newsm78 Айде малко по- сериозно, а?
Виж целия пост
# 658
http://www.youtube.com/watch?v=xfEAeYbQ3sU
Виж целия пост
# 659
Между другото, колко се води, че са бездомните кучета в България-30, 40 000 хиляди?
Една от групите във фейсбук, която най-активно защитава уличните кучета, е с около 200 000 членове.Имам чудесна идея.Ако на 10 "защитници", един си вземе у тях животинче от улицата, в България почти няма да остане бездомно куче.
Обаче, едно са високопарните думи в разни теми, друга е действителността...



Повечето от тези хора, които са нормални, а не с псих. проблем, имат вече по едно- две кучета. Няма начин да не си го забелязала. Ако вземат още веднага ще попаднат в графата куку, нали?  newsm78 Айде малко по- сериозно, а?

Имат, но не улични, а расови.Няма какво да се лъжем, нали?
Съдя и по приятели, които доста активно участват в мероприятия на различните организации, които защитават правата на животните.Имат куче, някои имат и две, но не взети от приют или от улицата.
Единици са тези, които подкрепят думите си с действия и са реално загрижени за уличните животни.Другите, като изтрещелите кукумицини, които са надзорници и взимат по 50, 100 кучета, а после ги пускат на улицата, няма какво да коментираме въобще...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия