Глоба, ако нахраниш бездомно куче

  • 27 182
  • 857
# 660
Това прилича ли на куче, до което стигат храната и грижите, за които уж са били давани пари?

Jarrita, някак е несериозно да оправдаваш драстичните грешки в изчисленията от статията с подобни снимки.

Сигурна съм, че много пари потъват без да се върши работа - но нека уважаваме фактите и числата.


Повечето от тези хора, които са нормални, а не с псих. проблем, имат вече по едно- две кучета. Няма начин да не си го забелязала. Ако вземат още веднага ще попаднат в графата куку, нали?  newsm78 Айде малко по- сериозно, а?

200 000 човека с по 1-2 кучета? Всичките регистрирани и чипирани? Моооже...
Виж целия пост
# 661
200 000 човека с по 1-2 кучета? Всичките регистрирани и чипирани? Моооже...

И кастрирани.
Виж целия пост
# 662
Между другото, колко се води, че са бездомните кучета в България-30, 40 000 хиляди?
Една от групите във фейсбук, която най-активно защитава уличните кучета, е с около 200 000 членове.Имам чудесна идея.Ако на 10 "защитници", един си вземе у тях животинче от улицата, в България почти няма да остане бездомно куче.
Обаче, едно са високопарните думи в разни теми, друга е действителността...



Повечето от тези хора, които са нормални, а не с псих. проблем, имат вече по едно- две кучета. Няма начин да не си го забелязала. Ако вземат още веднага ще попаднат в графата куку, нали?  newsm78 Айде малко по- сериозно, а?

Имат, но не улични, а расови.Няма какво да се лъжем, нали?
Съдя и по приятели, които доста активно участват в разни мероприятия на различните организации.Има куче, някои имат и две, но не взети от приют или от улицата.

Глупости. Всички знаем за коя страница говориш, всеки може да погледне и мненията и снимките. Голяма част от кучетата им са точно спасени от улицата. А също има доста хора с едно породисто и едно не, спасено.
Виж целия пост
# 663
Между другото, колко се води, че са бездомните кучета в България-30, 40 000 хиляди?
Една от групите във фейсбук, която най-активно защитава уличните кучета, е с около 200 000 членове.Имам чудесна идея.Ако на 10 "защитници", един си вземе у тях животинче от улицата, в България почти няма да остане бездомно куче.
Обаче, едно са високопарните думи в разни теми, друга е действителността...



Повечето от тези хора, които са нормални, а не с псих. проблем, имат вече по едно- две кучета. Няма начин да не си го забелязала. Ако вземат още веднага ще попаднат в графата куку, нали?  newsm78 Айде малко по- сериозно, а?

Имат, но не улични, а расови.Няма какво да се лъжем, нали?
Съдя и по приятели, които доста активно участват в разни мероприятия на различните организации.Има куче, някои имат и две, но не взети от приют или от улицата.

Глупости. Всички знаем за коя страница говориш, всеки може да погледне и мненията и снимките. Голяма част от кучетата им са точно спасени от улицата. А също има доста хора с едно породисто и едно не, спасено.

Кое са глупости? Че масово домашните кучета са породисти ли?
Активно пищещите в тези групи са 200-300 човека и те вероятно имат кучета, взети от приют, да.Но са единици, в сравнение с драскачите, които са уж много загрижени, но няма никога да вземат подобно куче.
Виж целия пост
# 664
200 000 човека с по 1-2 кучета? Всичките регистрирани и чипирани? Моооже...

И кастрирани.

Много ясно.  Peace И по няколко мармота също отглеждат.
Виж целия пост
# 665
Между другото, колко се води, че са бездомните кучета в България-30, 40 000 хиляди?
Една от групите във фейсбук, която най-активно защитава уличните кучета, е с около 200 000 членове.Имам чудесна идея.Ако на 10 "защитници", един си вземе у тях животинче от улицата, в България почти няма да остане бездомно куче.
Обаче, едно са високопарните думи в разни теми, друга е действителността...



Повечето от тези хора, които са нормални, а не с псих. проблем, имат вече по едно- две кучета. Няма начин да не си го забелязала. Ако вземат още веднага ще попаднат в графата куку, нали?  newsm78 Айде малко по- сериозно, а?

Имат, но не улични, а расови.Няма какво да се лъжем, нали?
Съдя и по приятели, които доста активно участват в разни мероприятия на различните организации.Има куче, някои имат и две, но не взети от приют или от улицата.

Глупости. Всички знаем за коя страница говориш, всеки може да погледне и мненията и снимките. Голяма част от кучетата им са точно спасени от улицата. А също има доста хора с едно породисто и едно не, спасено.

Кое са глупости? Че масово домашните кучета са породисти ли?
Активно пищещите в тези групи са 200-300 човека и те вероятно имат кучета, взети от приют, да.Но са единици, в сравнение с драскачите, които са уж много загрижени, но няма никога да вземат подобно куче.

Ти, изглежда, познаваш всеки един и знаеш кой е драскач и кой не.  Thinking
Виж целия пост
# 666
200 000 човека с по 1-2 кучета? Всичките регистрирани и чипирани? Моооже...

И кастрирани.

Много ясно.  Peace И по няколко мармота също отглеждат.

Оу, ти знаеш думата мармот. Браво! Grinning
Виж целия пост
# 667

Този клип е абсурден. Имам и деца, и куче (и други животни). Третирам ги с уважение, но определено не еднакво. Детето си е дете, кучето си е куче. Обичам го и се грижа за него (кучето имам предвид), но не мога да кажа, че са ми еднакво мили. Понеже клипа е за улични животни, не мога да кажа как ще се отнасям към тях, защото не съм имала проблем с такива, но инсинуациите, че децата и кучетата са равни за мен са обидни и за децата, и за кучетата.

Жал ми е за бездомните кучета, но определено хората са ми по-мили. Надявам се да се реши този проблем, защото сегашната ситуация е губеща за всички засегнати, освен вероятно тези, които се възползват от нея.
Виж целия пост
# 668
Между другото, колко се води, че са бездомните кучета в България-30, 40 000 хиляди?
Една от групите във фейсбук, която най-активно защитава уличните кучета, е с около 200 000 членове.Имам чудесна идея.Ако на 10 "защитници", един си вземе у тях животинче от улицата, в България почти няма да остане бездомно куче.
Обаче, едно са високопарните думи в разни теми, друга е действителността...



Повечето от тези хора, които са нормални, а не с псих. проблем, имат вече по едно- две кучета. Няма начин да не си го забелязала. Ако вземат още веднага ще попаднат в графата куку, нали?  newsm78 Айде малко по- сериозно, а?

Имат, но не улични, а расови.Няма какво да се лъжем, нали?
Съдя и по приятели, които доста активно участват в разни мероприятия на различните организации.Има куче, някои имат и две, но не взети от приют или от улицата.

Глупости. Всички знаем за коя страница говориш, всеки може да погледне и мненията и снимките. Голяма част от кучетата им са точно спасени от улицата. А също има доста хора с едно породисто и едно не, спасено.

Кое са глупости? Че масово домашните кучета са породисти ли?
Активно пищещите в тези групи са 200-300 човека и те вероятно имат кучета, взети от приют, да.Но са единици, в сравнение с драскачите, които са уж много загрижени, но няма никога да вземат подобно куче.

Ти, изглежда, познаваш всеки един и знаеш кой е драскач и кой не.  Thinking


Трябва ли да познавам, който и да е, за да виждам какво се случва.Живея в България, все пак.
Въпросът беше друг.

Виж целия пост
# 669

Оу, ти знаеш думата мармот. Браво! Grinning

Вселена, умилително е как се напъваш да си остроумна, когато всъщност ти свършат всякакви аргументи по темата. Simple Smile

Е, тези 200000 собственици на по 1-2 кучета, за които твърдиш, че съществуват - изпълняват ли си задълженията по закон според теб? След като знаеш с така сигурност толкова много за тях и са такива добри хора, че прибират и по 1 куче от приют? И след като вече многократно говорихме как именно от контрола върху домашните кучета тръгва проблемът с бездомните.

Това значи в България да има поне около 300000 регистрирани и чипирани кучета. (Това само на собствениците, ползващи Facebook, разбира се.)

Ще ти помогна в разсъжденията - установила съм, че се налага - с малко факти. Нека започнем от там, че в София има около 1000 регистрирани кучета.

Та - няма как да не се натрапи извода, че или си ги фантазираш тия 200000 човека, дето гледали по 1-2 кучета, или те са именно от тези недобросъвестни стопани, които не спазват правилата и вероятно носят съществена отговорност и за проблема с уличните кучета.

Виждаш ли, можеш да си избереш отговор 1 или 2 - знам, че е удачно да те улесня максимално.
Виж целия пост
# 670

Този клип е абсурден. Имам и деца, и куче (и други животни). Третирам ги с уважение, но определено не еднакво. Детето си е дете, кучето си е куче. Обичам го и се грижа за него (кучето имам предвид), но не мога да кажа, че са ми еднакво мили. Понеже клипа е за улични животни, не мога да кажа как ще се отнасям към тях, защото не съм имала проблем с такива, но инсинуациите, че децата и кучетата са равни за мен са обидни и за децата, и за кучетата.

Жал ми е за бездомните кучета, но определено хората са ми по-мили. Надявам се да се реши този проблем, защото сегашната ситуация е губеща за всички засегнати, освен вероятно тези, които се възползват от нея.
Клипът далеч няма за цел да изследва мястото в сърцето ти за децата и кучетата, или да иска да измести едните от мястото на другите  Thinking
sorsha_, ако знаеш колко "расови" кучета са вече бездомни, свят ще ти се завие. Питбули, ротвайлери- все такива породи, чиято мода скоро е преминала. Прочети в Дог.бг, в Без дом- положението е страшно. Но това няма значение- казах го само защото заговори за "раси" и породи. Което е нелепо.
Виж целия пост
# 671
sorsha_, ако знаеш колко "расови" кучета са вече бездомни, свят ще ти се завие. Питбули, ротвайлери- все такива породи, чиято мода скоро е преминала. Прочети в Дог.бг, в Без дом- положението е страшно.

Аз пък предпочитам да вярвам на очите си и расово куче сред бездомните не съм  виждала. Никога. Не е като да не мога да разпозная ротвайлер.
Виж целия пост
# 672
Вселена, твоят домашен любимец кастриран ли е?

Виждала съм белези на породи в някои бездомни кучета, признавам. Породисто куче на улицата не съм виждала. Чувате ли се, та ако ме срещнат диви ротвайлери, питбули, ще си глътна граматиката! Да не дава господ!
Наистина ли вярвате, че популацията на бездомните кучета се дължи на изгонени породисти, на поколението на разгонени породисти мъжкари? Това е "политически" довод, простете, нещо като "Станишев/Костов ви взеха парите".
Виж целия пост
# 673
Елиас, не знам къде ги виждате тези изоставени породисти кучета, наистина.Живея в "Младост" и за 30 години, два пъти видях подобно куче.Едното се оказа, че е изгубено, стопаните му си го прибраха след като разбраха къде е.Другото след няколко дни скитане, беше прибрано от един мъж.
Обаче, ежедневно засичам глутници от по 10-15 кучета, които видно не са расови и никой не умира да ги приюти по домовете си...

Дори да има такива кучета, те са единици, на фона на хилядите непородисти животни по улиците.


Виж целия пост
# 674

... Надявам се да се реши този проблем, защото сегашната ситуация е губеща за всички засегнати, освен вероятно тези, които се възползват от нея.


Peace За съжаление малко хора осъзнават обективно ситуацията. Понякога оставам с впечатление, че доста хора са доволни да бъдат насъсквани едни срещу други, за да изкарат агресията натрупана през годините.

Ментова, да, всичките са били кастрирани. Смятам го за полезно и за самото животно.

Елиас, естествено, че има. И в приютите има прибрани от улицата породисти кучета, които стоят с месеци, защото не са бебета. И защото никой не ги търси. А вчера видях снимка на хъски, блъснато, опитаха се да го спасят. Търсеха стопаните, намерили ги накрая в Горна Оряховица: то забременяло, нямало как да я гледат и я оставили в съседно село, някой щял да я вземе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия