Глоба, ако нахраниш бездомно куче

  • 27 182
  • 857
# 690
Съзнателно не исках да пиша в тази тема. Ако изровим 425862-те теми в подобна тематика, аргументите, доводите, примерите и фактите са абсолютно идентични  Blush


Това нищо ли не ти говори? Може би е редно да се замислиш над тези аргументи, доводи, примери и факти, а не да ги отминаваш с презрително високомерие. Особено щом са толкова многобройни. Може би има нещо, което пропускаш.
Виж целия пост
# 691

Кой и къде казва, че му харесва ситуацията, никога не съм могла да разбера.


E, ти пък сега подробности.  Wink Не знаеш ли, че щом не си за незабавното ликвидиране на проблема, без оглед на средствата, е логично да храниш глутница бездомни и мразиш хората. Време е да го научиш.  Laughing
Виж целия пост
# 692
Разделението става още на първа страница- аз милея за хората, кучкарите са кукундрели, кучетата и те...не прочетох всичките страници, сигурно има към 400 емотикона с пищаци, размахани на вси страни.


Напротив.
В последните седмици, тече толкова яростна съпротива срещу евтаназията на агресивните животни и прибирането на другите, че всички, които не искат кучетата да са на улицата, са обявени за мразещи животните.

А и стига с това кучкарите.Към кои спадат хората, които имат куче, но не искат уличните глутници?
Виж целия пост
# 693
Това нищо ли не ти говори? Може би е редно да се замислиш над тези аргументи, доводи, примери и факти, а не да ги отминаваш с презрително високомерие. Особено щом са толкова многобройни. Може би има нещо, което пропускаш.
Аргументите, доводите и примерите са от "кучкарската" страна   Laughing Само си направи труда да прочетеш три подобни теми- на всички доводи се казва едно- Ама ти как си позволяваш да сравниш кучето и човека. Само и единствено това.
Никак не ги сравнявам- има поне една съществена разлика- изискванията към човекЪТ са доста повече, отколкото към кучето. Най-малкото от първия се изисква да си използва интелекта не само за тупане в гърдите. Не случайно съществува думата "човечност"- вие най-добре трябва да знаете значението и.

Виж целия пост
# 694
Разделението става още на първа страница- аз милея за хората, кучкарите са кукундрели, кучетата и те...не прочетох всичките страници, сигурно има към 400 емотикона с пищаци, размахани на вси страни.


Напротив.
В последните седмици, тече толкова яростна съпротива срещу евтаназията на агресивните животни и прибирането на другите, че всички, които не искат кучетата да са на улицата, са обявени за мразещи животните.

А и стига с това кучкарите.Към кои спадат хората, които имат куче, но не искат уличните глутници?

Остават си кучкари докато не приложат копие от паспорта на кучето, че е кастрирано, чипирано, ваксинирано и редовно обезпаразитявано всеки месец и снимков и видео материал от поне една седмица, че се почиства след него и се води на къс повод.  Wink
Виж целия пост
# 695
Кога трябва да ни заливат човечност и милосърдие, не разбрах. Thinking
Докато треперим дали ще ни се инвалидизират децата заради някоя зараза или дали ще станат храна за улични песове или домашни такива?
Виж целия пост
# 696
И настана Апокалипсис Stop Peace ... Не ме отразявайте, все едно не съм писала...Друг път ще си кажа позицията, ако познаете печелите - "разбиране'... Hug
Виж целия пост
# 697
Кога трябва да ни заливат човечност и милосърдие, не разбрах. Thinking
Докато треперим дали ще ни се инвалидизират децата заради някоя зараза или дали ще станат храна за улични песове или домашни такива?


И така 24 часа в денонощието, нали? Но това може да бъде полезно: така нямате време да се страхувате от рак, изнасилване, убийство, безработица. Thinking  
Няколко жени тук вече толкова взехте да фантазирате и да хиперболизирате с цел по- въздействащ коментар, че звучите адски несериозно.  ooooh!
Виж целия пост
# 698
И да кажа, мърляво ви е да нахраните просяк, но не ви е мърляво да нахраните куче...да, да..то милото не може па и нЕма да зима пенсия...каква трагедия...Докато живеем като кучета и мислим като кучета, ще живеем като кучета...Честито на кучкарите...да милееш за живот е похвално...но да дадеш на човек и животно е различно...Защо късате цветя, бе..защо наранявате природата, защо наранявате себеподобни, а милеете за Живота....
Виж целия пост
# 699
И ще се обоснова защо, ако социализирания индивид издивее го прибираме в нарочено място, а кученцето, милото, то не е виновно...значи да прибереш жив, прав човек-заплаха е нормално, а да прибереш куче не е...да...следват фаталности за кучето....ама правото е на по силния...във всяка ситуация по силния надделява...
Виж целия пост
# 700
Вселена, фантазираме, викаш. Полуизяден човек бере душа, всяка седмица слушаме за поредния случай на нахапано дете/човек, газим в кучешки лайна, принудени сме да се разправяме с кучкари идиоти, пък вие, милозливите дами, ни пускате снимчици и клипчета на горкички кученца. Сериозна е работата. За какъв специалист само, не зная.
Виж целия пост
# 701
Вселена, фантазираме, викаш. Полуизяден човек бере душа, всяка седмица слушаме за поредния случай на нахапано дете/човек, газим в кучешки лайна, принудени сме да се разправяме с кучкари идиоти, пък вие, милозливите дами, ни пускате снимчици и клипчета на горкички кученца. Сериозна е работата. За какъв специалист само, не зная.

Иди при личната, тя ще ти даде направление. /иначе, мисля, че много добре ме разбра, дори да се правиш на ударена/.
Виж целия пост
# 702
Айде, айде - за лудите - лудница и това е нормално, за кучетата - кучкарник...оооооо, как бе...........тях ги избиват..ами айде приемете, че живота не е равнозначен....
Виж целия пост
# 703
"Иди на психо" е чудна реплика и правилна...трябва да си луд и да не вдяваш, че да защитиш живот е по важно....от живота на агресероса..абе, пририда...ко да прайш...нападат те..ама и милееш...странно, ако нападателя не беше куче....колко ,ли щяхме да лаем...
Виж целия пост
# 704
Добре де, не може ли да се намери решение, което е ОК за всички. Куче излиза от приют чипирано, кастрирано, обучено, социализирано, обезпаразитено и осиновено, регистрирано на осиновителя, който носи сериозна отговорност това куче да не попадне отново на улицата. Ако не може да се сработят, осиновителя връща кучето в приюта, вместо на улицата. С кучето могат да работят доброволци, приютите също могат да се издържат частично
от дарения и т.н. Приспиват се единственно агресивни кучета. За мен е много по-добре тези кучета, повечето от които са интелигентни да живеят в дом, отколкото да се ровят в кофите по улиците. Нека срокът да не е 14 дни, нека е в месеци. И не ми казвайте, че няма пари за такъв приют, за 6 милиона цял кучешки град може да се построи и издържа, барабар със заплатите на служителите. Simple Smile

Активистите за защита на животните, не може ли да се организирате да направите нещо подобно изцяло на доброволни начала? Защо трябва да тласкате обществото към крайности? Ако не се вземат мерки, рано или късно ще се стигне до другата крайност.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия