На море в Турция - тема 18

  • 119 418
  • 744
# 90
Бихте ли ми препоръчали за двама възрастни хотел, да е на самият бряг на морето , мислим летуването да е някъде от средата на май. Ще пътуваме с агенция
Виж целия пост
# 91
Бихте ли ми препоръчали за двама възрастни хотел, да е на самият бряг на морето , мислим летуването да е някъде от средата на май. Ще пътуваме с агенция
Дай малко повече информация за това какво очаквате да получите и на каква цена, в кой район да бъде и с какъв превоз предпочитате. Възможностите са безкрайни.
Виж целия пост
# 92
Бихте ли ми препоръчали за двама възрастни хотел, да е на самият бряг на морето , мислим летуването да е някъде от средата на май. Ще пътуваме с агенция

Хотел Веноса, Дидим, нов, 5*, май месец е на много добра цена с автобус. Има и вариант със самолет, но е значително по-скъпо.
www.venosa.com.tr
Виж целия пост
# 93
Бихте ли ми препоръчали за двама възрастни хотел, да е на самият бряг на морето , мислим летуването да е някъде от средата на май. Ще пътуваме с агенция
Дай малко повече информация за това какво очаквате да получите и на каква цена, в кой район да бъде и с какъв превоз предпочитате. Възможностите са безкрайни.

нямам много големи претенции,  да е на самият бряг на морето,да е чисто и поддържано,плажа да не е каменист и да не е много скъпо. Предложете ми и агенция.Дали май месец ще е подходящ за море ?
Виж целия пост
# 94
Естера, през месец май е подходящо за море единствено в Анталия, защото е най-на юг. Температурата на морската вода е 22-24 градуса, а на въздуха е около 28, може и 30 да достигне през деня, а вечерите са за нещо с дълъг ръкав.
За да ти дадем конкретни предложения наистина трябва да напишеш доста повече подробности. Доста съществено е с какъв транспорт предпочитате да пътувате - самолет, автобус или собствен. Района също е много важен и по отношение на изискванията ти за плажа и за цената. Ако искате да почивате в Анталия, със самолет, не много скъп хотел е около 1700-2000 лв. за двама, докато в Дидим можете да намерите оферта за 1000 лв., с автобус. Хотелите в Турция са стотици, а цените и условията им понякога се различават доста съществено.
Виж целия пост
# 95
Христос воскресе! Нека светлината на Неговото воскресение озари живота Ви! Много здраве и благополучие!Плануваме след 18 май дано се стопли до тогава с автобус ще пътуваме че е по - евтено, организирано с агенция,а всичко друго хотелът  да е на самият бряг на морето,да е чисто и поддържано,плажа да не е каменист и да не е много скъпо, но след тази вечер разговора в семейното ложе може и с деца да сме.
Като гледах оферти от агенции на добра цена са  Egeria Beach CLUB Hotel 4*,Hotel GRAND EFE, Omer Holiday Resort 5* , нормално ли е това ,в колонката двама възрастни с две деца  за около 1200 лв.могат да почиват, но както всичко има и доволни и недоволни, но ме претеснява и за плажа ,някъде пише че е пясъчен ,а другаде пише че е камъни.
Виж целия пост
# 96
Естера,  за Omer Holiday Resort 5* е малко рано през май. Цялото вилно селище е в борова гора и е малко усойно. В големите горещини е супер, но за май месец ми се струва че ще е хладно. А плажа е много тясна ивица - 3-4 метра, но все пак това е най-доброто от трите избрани хотела.
Не стана ясно каква е възрастта на децата, но за почивка през май на Кушадасъ има оферти олоко 1200 лв., но ако и двете деца са над 3 години ще ви трябва фамилна стая, а те са малко по-скъпи.  Погледнете и Surmeli Efes - 5 *.  Бих препоръчала и Батихан 4+*, ако все още има места. Малко по-скъп е от 1200 лв., но си заслужава. Има много отзиви за него. Има хубав плаж, реновиран е миналата година.
 
Виж целия пост
# 97
Момичета, насочила съм се към Onyria Claros Beach & Spa Resort за средата на юни. Семейство сме с 2 деца на 3 и 8 г. Моля споделете отзиви, ако някой е ходил. Намирам оферти от около 2300-2400 лв. с автобус, което ми се струва горе долу добре. Май предпочитам по-хубав хотел и автобус отколкото самолет и по-ниска категория хотел.
Последен въпрос: Как ви понася пътуването с автобус до Кушадась? Отзиви за Партнер Травъл като ТО също ще ми бъдат полезни. Тяхната оферта май е най-ниска засега.

Благодаря ви предварително и Христос воскресе!
Виж целия пост
# 98
Май е рано за Кушадасъ, ако е с идеята за плаж. Вероятно времето ще става на припек в най-топлите часове, но водата ще е студена със сигурност, поне за нашите стандарти. Ако не за Анталия, то поне за Бодрум може да се разгледат оферти за края на май.
Хрисчо, всеки различно приема пътуването с автобус. До Кушадасъ е около 18 часа, в зависимост от трафика и ферибота. Първото ми ходене на море в Турция беше до Кушадасъ с автобус. От тогава вече 6-7 години почиваме в Турция, повече с автобус не повторих.
Виж целия пост
# 99
Рано ,рано а пък като се разрових http://www.booking.com/ , в колко много хотели няма места.
Днес направо станах разногледа. Последно решихме от  18 май да пътуваме с децата, с автобус, но с коя агенция и къде незная ???? По-добре би било да е до най-близкият курорт до България в предвид дългото пътуване.  Мнения много и различни, но всички хотели си имат развлечения за децата, във всички хотели има добра храна и обслужване. Искам хотел на първа линия на плажа, да не е каменист плажа и да не е супер луксозен 5 звезден скъпарски. Някой пътувал ли е с http://www.emeraldbg.com тяхните цени ми се виждат най -ниски ?
Виж целия пост
# 100
Привет,
Обмислям почивка в Турция, но досега не съм гледала подробно оферти, а обема от информация е огромен. Искам да питам няколко неща, за да прехвърля по-бързо информацията:
1. Добър и опитен ТО, за да не си губя времето с "агенции" които после да ми вгорчат почивката.
2. Насочили сме се към Анталия през Септември. В началото на месеца горещо ли е все още?
3. Искам курорта да е близо до летището, за да може трансфера да е кратък - нещо до 50 км макс. От влизащите в този обсег как бихте ги степенували, например пясъчни или каменисти плажове и пр. Видях оферти за самата Анталия, на около 15 км от летището, но на първа страница нямате изнесено нищо за там  newsm78.
4. И на последно място препоръчайте ми хотел, който горе долу да отговаря на следните изисквания:
- до 2500 лв за 2 възрастни с едно дете на 4 г, за 6-7 нощувки
- хубави просторни стаи
- много зеленина (не бетонни комплекси)
- за децата да има хубави катерушки на сянка
- желателно е да сте доволни от качеството на храната, на количеството не държим  Laughing
Виж целия пост
# 101
Рано ,рано а пък като се разрових http://www.booking.com/ , в колко много хотели няма места.
Днес направо станах разногледа. Последно решихме от  18 май да пътуваме с децата, с автобус, но с коя агенция и къде незная ???? По-добре би било да е до най-близкият курорт до България в предвид дългото пътуване.  Мнения много и различни, но всички хотели си имат развлечения за децата, във всички хотели има добра храна и обслужване. Искам хотел на първа линия на плажа, да не е каменист плажа и да не е супер луксозен 5 звезден скъпарски. Някой пътувал ли е с http://www.emeraldbg.com тяхните цени ми се виждат най -ниски ?

Естера, за Кушадасъ и близките курорти май месец наистина е рано. Температурата на въздуха е ок, но водата ще е студена в морето. Вечер е хладно и басейните дори да се постоплят през деня през ноща изстиват. Месец май (след средата) става за Анталия и то пак с уговорката , че водата е хладничка.
Виж целия пост
# 102
танита, почвам въпросите ти по реда на питането Simple Smile
1. Добър и опитен ТО, за да не си губя времето с "агенции" които после да ми вгорчат почивката. За самолетни почивки най-добра организация имат Тез тур и Аква тур. Ако искаш по-конкретна информация - на лични.
2. Насочили сме се към Анталия през Септември. В началото на месеца горещо ли е все още? Първите 1-2 седмици на септември са горещи, дневните температури най-често са над 32-33, не е рядкост и да минат 35-36 °C. Там жегата не се усеща така осезаемо - бризът, дърветата и наличието на басейни и море намаляват горещината.
3. Искам курорта да е близо до летището, за да може трансфера да е кратък - нещо до 50 км макс. От влизащите в този обсег как бихте ги степенували, например пясъчни или каменисти плажове и пр. Видях оферти за самата Анталия, на около 15 км от летището, но на първа страница нямате изнесено нищо за там. На по-малко от 50 км. от летището са Лара и Белек. В Лара пясъкът е най-фин, в Белек също става. Все пак трябва да се чете информацията за всеки конкретен хотел, защото на много места пясъкът е насипан допълнително и може да има чакъл или входа към морето да не много добър. Първите хотели в Кемер също са на около 50 км., но там плажа почти навсякъде е чакъл, а и трансфера от летището е повече като времетраене, защото трябва да се премине през целия град и трафикът неминуемо увеличава времето за пътуване. По отношение на хотелите в самата Анталия - предполагам, че си гледала хотелите в Лара - някои агенции обявяват този район като Лара, а други като Анталия. На първа страница в темата е Лара. Simple Smile
4. И на последно място препоръчайте ми хотел... По отношение на препоръката на хотел, нещата са малко по-сложни. В Анталия хубавите плажове са кът, така че хотелите с добър плаж са с по-високи цени. Близостта до летището също вдига цената, в някои хотели доста съществено. Не знам какво разбираш под "просторна" стая, но с наистина големи стаи разполагат новите хотели, които съответно са по-скъпи. Та с две думи, нещата на които държиш, са точно тези които оскъпяват най-много хотелите в Анталия. Могат да се намерят 2-3 хотела до тази цена, но не съм сигурна, че ще отговарят на всички изисквания. За съжаление първата вълна ранни записвания вече мина, а при нея бяха най-големите отстъпки. Сега също могат да се намерят промоционални цени, при това доста добри, но все пак цените са малко по-високи. Между другото, в този бюджет влизат ли летищните такси?

Аз се записвам с два хотела, отговарящи на цената, дано другите дадат още предложения.
BELCONTI RESORT
VERA CLUB MARE

Ако увеличим разстоянието до летището с още около 20 км и навлезем в Сиде, ще изкочат още няколко хотела. Peace
Виж целия пост
# 103
Танита, Марги ти е дала отговор на повечето въпроси относно плажовете, разстояния и т.н. Аз погледнах от друг ъгъл - при бюджет он 2500 лв. това означава около 1250 евро, като се извадят летищните такси - остават около 1000 евро. Набързо прегледах хотелите в Лара, предлагани от Акватур, ранни записвания до 30 април, но не видях някой, отговарящ на тази цена. В Белек открих 3  хотела, но без да влизам в детайли, оценка и мнения. В Сиде има повече по-евтини хотели, но разстоянието до там е около 75-80 км., а и тези, които погледнах бяха на база All, не на база Ultra All, което може да е от значение за вас. Хотелите в Белек са:

Diadom hotel - за септмеври цената във вашия случай е 917 евро
Sherood dreams resort - 1200 evro
Aydinbey famouse resort - 1081 evro от 15.09.

Но, както написах - гледала съм само цени.
Виж целия пост
# 104
Миналата година бях в Анталия, Лара, в х-л Miracle Risort. Спомням си, че на ранни записвания цената се вместваше в посочения бюджет от 2500 лв. Детето вероятно ще е безплатно, защото е до 6 год. Тази година не съм гледала още офертите и не знам как се движи като цени.
Трансферът от летището до хотела отне около половин час, ако не и по-малко. Хотелът беше приличен, с красива градина. Самият хотел е голям, два корпуса от по 10-11 етажа, но чистотата и храната бяха прилични. Плажът беше голям, морето в началото с пясъчно дъно, плитко. Била съм и в по-хубави хотели, но и този е съвсем приличен, съпоставен с цената си. Бяхме от 10.09 и температурата през деня беше около 35-38 градуса. Вечер беше около 26-27 градуса, но това бяха нетипични жеги. При стандартно лято вероятно времето ще е по-умерено.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия