Препарати за съдомиялна - 4

  • 85 632
  • 764
# 315
Здравейте,

Имам съдомиялна от около година и половина, но скоро се зачетох в тази тема и ми изникнаха доста въпроси. Досега винаги съм ползвала таблетки /за по-лесно/ - Finish, Somat, W5. Всички са били комбинирани и не съм слагала нито сол, нито гланц. Освен това, никак не ми харесва, че съдовете са "хлъзгави" след измиване и след основната програма, ги пускам винаги на една кратка - 30 мин., без таблетка, с цел да се изплакнат от всякаква химия /което е доста не-икономично и не-екологично от гледна точка на изразходваните ток и вода/.
Въпросите са ми следните:
- Доколко съм навредила на машината, неизползвайки сол?
- Таблетките Грюн Грийн, за които толкова пишете, съдържат ли и препарат за изплакване? Необходимо ли е да се добавя и сол?
- Въобще, ако се спра на вариант препарат за измиване + отделно сол и без препарат за изплакване, добър вариант ли е? Нещо друго трябва ли да се добавя в машината?
Ако имате други препоръки, моля ви, споделете ги!

Виж целия пост
# 316
Моля,споделете-Откъде взехте Фриш актив?
И чета,че се използва като ГГ,и той ли се сипва наполовина?
Нямам дълга програма с високи градуси без накисване,а това не става за чистене,нали?
Колко трябва да изчакам преди да я отворя newsm78
Много благодаря предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 317
Sunny blossom солта е задължителна, особено ако водата е твърда. Препарат за изплакване не ползвам, мия само на кратка програма - 37 минути и съм доволна от измиването. Таблетките ми са ГГ, нямам забележки.
Виж целия пост
# 318
Моля,споделете-Откъде взехте Фриш актив?
И чета,че се използва като ГГ,и той ли се сипва наполовина?
Нямам дълга програма с високи градуси без накисване,а това не става за чистене,нали?
Колко трябва да изчакам преди да я отворя newsm78
Много благодаря предварително!  bouquet

Фриш актив от Карфур. Слага се цялата бутилчица наобратно. Може и програма с накисване, защото тапичката се отпушва при висока температура. Ох как го обясних Embarassed
ГГ, доколкото успях да прочета, не съдържат течност за изплакване. За солта Хексе е отговорила.
Виж целия пост
# 319
Sunny blossom солта е задължителна, особено ако водата е твърда. Препарат за изплакване не ползвам, мия само на кратка програма - 37 минути и съм доволна от измиването. Таблетките ми са ГГ, нямам забележки.

Хексе и Ени са прави.
Моля, момичета, прочетете първата страничка на старите теми. Чери се е постарала да даде най-ценното от мненията по темите.
Виж целия пост
# 320
Не съм се включвала доста време, защото проблемът при мен се оправи. Откакто се възползвах от идеята (някой тук беше писал) да пускам таблетката направо на дъното на миялната, вече не са ми посипани с прах измитите чинии. Simple Smile
Виж целия пост
# 321
Имам съдомиялна от 2 години, мия само и единствено с таблетки Финиш  "Ол ин уан" - резултатът е прекрасен всеки път, но цветята от чиниите "завехнаха", че чак "прецъфтяха"  Wink. А вчера в един магазин за порцелан продавачката ми каза, че имало и течни препарати за съдомиялна. Кои производители ги предлагат, как се използват, от къде да си купя? Иска ми се да пробвам.
Виж целия пост
# 322
Имам съдомиялна от 2 години, мия само и единствено с таблетки Финиш  "Ол ин уан" - резултатът е прекрасен всеки път, но цветята от чиниите "завехнаха", че чак "прецъфтяха"  Wink. А вчера в един магазин за порцелан продавачката ми каза, че имало и течни препарати за съдомиялна. Кои производители ги предлагат, как се използват, от къде да си купя? Иска ми се да пробвам.

Предлагат  се почти навсякъде,в Кауфланд,например. Почти изключително ползвам Сомат-гел.Доволна съм.Нямам надраскано стъкло или избледнели шарки.Имам съдомиялна от 1 година.
Ползването-при мен в камерката за препарат има маркирани 2 нива-за пълна и за половин.Сипвам до маркировката.
Виж целия пост
# 323
Благодаря за бързия отговор, W! А сол и гланц добавят ли се или течния препарат си ги съдържа?
Виж целия пост
# 324
Записвам се отново при вас. Сега ще ви прегледам, какво сте споделили относно препаратите. Аз напоследък купувам от таблетките в Лидл - ми мият си, въпреки че са всичко в едно винаги слагам гланц - и аз не знам защо, но сякаш изглеждат по-полирани нещата. Може и да е внушение де.
Виж целия пост
# 325
Имам съдомиялна от 4 години. Не знам дали да го нарека проблем, но вижте как стоят нещата. Миялната е  45 см и когато ползвам калгон/сега финиш мисля се казва/ цяла таблетка изкарвам чиниите като мазни. сякаш не изплакнати. Започнаш да деля таблетката и всичко си е ОК. След като ми свършиха таб. Калгон. си взех Астониш при тях точно обратното-цяла таблетка задължително, ако не искам да изкарам чиниите мръсни. Някой има ли този проблем?
Виж целия пост
# 326
Благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 327
Имам съдомиялна от 4 години. Не знам дали да го нарека проблем, но вижте как стоят нещата. Миялната е  45 см и когато ползвам калгон/сега финиш мисля се казва/ цяла таблетка изкарвам чиниите като мазни. сякаш не изплакнати. Започнаш да деля таблетката и всичко си е ОК. След като ми свършиха таб. Калгон. си взех Астониш при тях точно обратното-цяла таблетка задължително, ако не искам да изкарам чиниите мръсни. Някой има ли този проблем?

Знам причината - Астониш са таблетки с много по-ниско качесто на измиване, сравнени с Финиш. Грамажът е същия но Астониш имат само ненужен пълнеж. Колкото и недостатъци да имат Финиш, те са с пъти по-добри от Астониш.

Не съм се включвала доста време, защото проблемът при мен се оправи. Откакто се възползвах от идеята (някой тук беше писал) да пускам таблетката направо на дъното на миялната, вече не са ми посипани с прах измитите чинии. Simple Smile

А, аз бях писал, ма то отдавна беше. В една от първите смешни теми, които видях  Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=399990.msg11337633#msg11337633
Виж целия пост
# 328
Благодаря за бързия отговор, W! А сол и гланц добавят ли се или течния препарат си ги съдържа?

Без лоши чуства,но прочети темата малко назад. Отговаряно е на въпроса за солта-да,тя е задължителна /и защо/,какъвто и препарат да ползваш.За гланца-по избор.Единият Сомат-перфект съдържа и гланц,другият,мисля,не.Но дори да не съдържа някои от съфорумките избягват гланца-една химия по-малко.Но пък ако миенето без гланц не те задоволява-опитай на ниска степен.Аз имам гланц на най-ниската степен.При мен беше въпрос на проба-грешка.Зависи и от твърдостта на водата в региона.
Въобще темата е много полезна,периодически  я следя и все научавам нещо ново от специалистите в нея,а и от опита на другите.
Виж целия пост
# 329
До сега ползвах само Калгонит и Сомат, но ми свършиха, предимство от към измиване давам на Калгонита, но пак имам забележки. Прочетох писаното назад и пак да питам, Гриин грюн ли е най-добрия като съотношение качество-цена или кой препарат бихте препоръчали да си купя в този случай?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия