Препарати за съдомиялна - 4

  • 85 632
  • 764
# 360
Аз рязах дълго време таблетки с фолио, преди да мина на прах. Ронят се, разбира се, но тогава не знаех, че с прах ще ми е по-удобно.

От колко време ползваш прах и какъв?Не смея да си купя,след като видях на какво са заприличали стъклените чаши на една приятелка след ползване на прах.То зависи от марката,разбира се,но точно на прах не всички марки предлагат.Би ме улеснило,естествено.Но като алтернатива за добро дозиране и след един прост на Дедо,че е по-щадящо за стъкло и рисунките на чиниите,ползвам предимно гел.
Виж целия пост
# 361
Много благодаря за инфото за почистващия съдомиялната препарат.  bouquet
Стана като нова.
Виж целия пост
# 362
Ползвам прах на Лидл, купен от Гърция. Не оставя никакви следи по нищо и мие. Ако нямаш възможност за "разходка до съседна държава", най-близкото е гел, но те са чувствително по-скъпи и накрая човек се примирява с таблетките. Има и магазини специално за паралелен внос - демек не от официалните вносители за България, а направо от чужбина. Там също може да се провери за прах. Той определено е най-евтиното, но и най-доброто решение, защото измива всичко и нищо не поврежда, а и е удобен за дозиране според замърсяването и количеството но съдовете.
Виж целия пост
# 363
Ползвам прах на Лидл, купен от Гърция. Не оставя никакви следи по нищо и мие. Ако нямаш възможност за "разходка до съседна държава", най-близкото е гел, но те са чувствително по-скъпи и накрая човек се примирява с таблетките. Има и магазини специално за паралелен внос - демек не от официалните вносители за България, а направо от чужбина. Там също може да се провери за прах. Той определено е най-евтиното, но и най-доброто решение, защото измива всичко и нищо не поврежда, а и е удобен за дозиране според замърсяването и количеството но съдовете.

И е супер вреден, защото е бъкан с фосфати и си ги хапваме доволно с храната!
Виж целия пост
# 364
Когато ползвам таблетки от тези, на които пише 7 в1  или 5в1 пак ли трябва да се слага сол допълнително.Мисля ,че тези скъпите марки си имат дозирана сол  във всяка таблетка.
Виж целия пост
# 365
Препоръчва се да се слага отделно сол, независимо от рекламните надписи по таблетките, още като си купих машината четох някакви предписания, беше отдавна и не помня къде съм ги прочела. В София водата не е варовита, миялната е настроена на минимално количество сол и много рядко досипвам. За други места може и на често да се налага, но все пак по-добре да ти е здрава машинката  Laughing .
Виж целия пост
# 366
Привет и от мен.
Прочетох около 10-тина страници, понеже ме интересуват препарати за позитване на съдомияната.
Споменават се Финиш, Сомат и Фреш. Ползвала съм ГГ, не съм особено впечатлена. На какво все пак да се спра?
Виж целия пост
# 367
Привет и от мен.
Прочетох около 10-тина страници, понеже ме интересуват препарати за позитване на съдомияната.
Споменават се Финиш, Сомат и Фреш. Ползвала съм ГГ, не съм особено впечатлена. На какво все пак да се спра?

aз от темата за праховете и пералните разбрах, че ГГ чистел само варовика. И след това купувам само Фреш актив. Доволна съм.

За праха и таблетките от Лидл съм писала и преди. Тук още нямаше Лидл и носех на майка ми от Гърция. Уж хубав и евтин. След една година се наложи да сменим сервизите Mr. Green
Виж целия пост
# 368
Е, аз съм на такъв прах от три години и нищо не ми се е наложило да сменям. Напротив, махнаха се гадните филми от стъклените чаши и единственото, което не мия с миялна, са тефлоновите покрития, че се излющват.
Виж целия пост
# 369
Да рапортувам - купих Финиш и пуснах продължителна програма на вискок градус за почистване. Резултат - уникално чиста машина, не се появява вече съобщение 20, за затруднено оттичане / draining clogged/. Препоръчвам.  Peace
Виж целия пост
# 370
Е, аз съм на такъв прах от три години и нищо не ми се е наложило да сменям. Напротив, махнаха се гадните филми от стъклените чаши и единственото, което не мия с миялна, са тефлоновите покрития, че се излющват.
Подкрепям с две ръце само ,че за таблетките .
Виж целия пост
# 371
Здравейте, искам да попитам някой ползвал ли е таблетките на Sodasan? Използвам ГГ и се чудех дали някой ги е съпоставял двете марки, предвид, че са със сертификат и двете. Също така ще се радвам ако Дедо има желание и време да даде коментар по въпроса със съпоставянето:oops:
Искам и още нещо да питам. Докато си пих кафето тази сутрин усетих малко солено по устните си. Там, където ги опирам в чашата. После пробвах с друга чаша-пак така. Това нормално ли е? Новак съм с този тип техника. Някой има ли идея какво значи този солен вкус? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 372
здравейте колко често се слага сол в миялната мерси
Виж целия пост
# 373
здравейте колко често се слага сол в миялната мерси

Имаш ли индикатор за солта? Ако да, то тя ти показва кога трябва да заредиш отново.
Ако не, то тогава трябва да я усетиш кога иска още. Ориентир трябва да ти е колко е твърда водата в населеното ви място съотв. на каква степен си я настроила и колко често използваш машината. Като степенуване съвсем ориентировъчно - 2 пъти в месеца; 1 път в месеца; 1 път на 2 месеца. При нас водата е твърда и ми е настроена на максимум, изполвам машината 1 път на два дни и минава месец и половина, докато ми светне лампата за още сол.
Виж целия пост
# 374
От скоро използвам Глийн грюн и препарата им за изплакване, но не всички чаши са ми идеално почистени, по някой има капки и следи от нещо като мазно. Защо така не се измиват, препарата за изплакване е настроен на 3 от 6 степени.  Преди ползвах Финиш всичко в едно и не съм имала такъв проблем, чашите ми винаги бяха идеални. Дали аз не съм настроила препарата за изплакването или така си мие ГГ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия