Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са симптомите на коликите при бебетата?
Може ли да се смени лекар по АГ преди раждането?
Какви са препоръките за хранене на кърмещите майки?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са симптомите на коликите при бебетата?
Коликите при бебетата могат да се проявят с интензивно плач, извиване на тялото, натрупване на газове и трудности при заспиване. Обикновено симптомите се появяват вечер и могат да продължат няколко часа. Важно е да се уверите, че бебето не страда от други здравословни проблеми и да се консултирате с педиатър в случай на загриженост.
-
Може ли да се смени лекар по АГ преди раждането?
-
Какви са препоръките за хранене на кърмещите майки?
Препоръчително е кърмещите майки да консумират хидратиращи течности като вода, ябълков сок, сок от касис и супи. Те трябва да избягват храни с консерванти, бобови растения и по-пикантни храни. Зелето и спанакът също трябва да се консумират по-рядко поради потенциално високо съдържание на нитрати. Винаги е добре да се консултирате със специалист за персонализирани хранителни препоръки.
-
Как да подготвим бебето за къпане?
-
Защо мента, маточина и валериана не се препоръчват по време на бременност?
Пожелавам ви много прекрасни моменти заедно. Чудесно е, че бебето е само на кърма. Това е и препоръката на СЗО и Българското министерство на здравеопазването. Много е хубаво, че следиш начина, по който суче бебето, както и памперсите. Обикновено това е добър показател за храненето на бебето. В първите 6 седмици е добре бебето да има около 5-6 напишкани пелени и от тях поне 3-4 наакани за едно денонощие.
Добре е бебетата до 6-та седмица да се хранят между 8 и 12 пъти за денонощие, като 8 обикновено е минимума. По-честото кърмене би подсигурило, че бебето получава адекватно количество кърма за денонощие, от една страна, от друга би оказало добра стимулация на гърдите, по-малко вероятно е те да се препълват, а от там и да се налага изцеждане за облекчаване на напрежението, ако има такова. В повечето случаи, колкото по-често кърми една майка, в този ранен период, толкова по-бързо количеството на кърмата се регулира според нуждите на бебето и разбира се толкова по-добре за самото бебе. Също така в първите седмици бебето може да е по-поспаливо(заради жълтеница или медикаменти по време на раждането), трудно да се буди и така да пропуска хранения. За това може да е добър вариант, майката да поеме инициативата за будене и хранене, като е добре бебето да има не повече от една 4 часова пауза от сън за денонощие. Дали при вас ситуацията е такава, изпитваш ли трудности да я събудиш?
. Постоянно сме гладни, но те и от болницата ме предупредиха, че с 4кг. бебе ще сме си така в началото

сефте снощи дремнах 2 часа откак съм родила 


тя милата от лежане за задържане, накрая ще я режат в понеделник секцио, че бебето много голямо било.. Угодия нямат тия доктори
, което май е много малко за да нахраня 4 кг мъж. Дайте ми съвет какво да правя
Аз още чакам Заявлението от кметството, в понеделник ще е готово и тогава ще ходя да подам всички документи на куп в социалните