АВГУСТинчета с палави ръчички, не спират да правят белички.....тема №31

  • 55 119
  • 732
# 315
Янче, ама как така става за ясла в 10? Нас ни молят децата да са пристигнали най-късно в 9. За хъркането -ооох оплаквала съм се и преди и май даже сте ми се смяли как почти цяла зима с мъжо спим като разведени в отделни стаи.  ooooh! Laughing

Дундла, е ти пъкй ме уби с това пишка в "кана", при това в спящо състояние.  Joy Как става туй нещо?

Аз да ви кажа май няма да мъча детето повече. Вече няколко дни се опитвам да я вдигна 2-3 пъти на нощ. Кога успявам, кога не, но почти всеки път я разкиселявам, стигало се е и до плач и съответно тотално разсънване както от нейна, така и от моя страна. Мъжо (както и родителите ми  Rolling Eyes ) е на мнение, че насилвам нещата и май трябва да приема, че сме подранили. Хич не ми се връща памперса, сле повече от месец без него, защото си е връщане назад, но май трябва, много ме е яд.
Виж целия пост
# 316
Интересува ме как може да се стигне от Централна гара до ИСУЛ? ( Всъщност нали това е другото име на Царица Йоана?)
Близо ли са двете точки?

   Славенче, тази е болницата, да. За разстоянията в София бих казала,че не са далече.

Според това, което намерих в нета, от гарата (авто или ЖПто) се качваш на един от тези автобуси: 305, 78, 404 или 413. Трябва да слезеш на бул Данаил Николаев (спирката се казва "ул Бяло море") и да повървиш малко до болницата. Самата болница по адрес се води на ул Бяло море  N8.  Питай в автобуса - хората ще ти помогнат. И внимавай да се качиш в правилната посока на автобуса. Пак питай на спирката.
    За интернет там не знам. http://www.isul.eu/kontakti.htm това е сайта на болницата - звънни им.

Успех!



Виж целия пост
# 317
Шайнче, направо ме развеселяваш с постовете си
(. Харесала си е два чифта къси гащи, две тениски и за друго не иска и да чуе. Абсолютно диване. Миналата седмица купихме джапанки с три номера по-големи, защото нямаше по-малки, а се запъна жално, че ги иска. Само дето не спеше с тях. Накрая падна, разби си носа ( както и се очакваше) и сега временно е забравила за тях.
Павел си пика сам, отдавна отведнъж махнахме памперса, в градината носех от тези еднократните подложки за леглото, в началото пикаше навсякъде като кученце, а сега на село опикава на баба си цветята. Веднъж отива да опикае листата на едно цвете и, хоп, баба му ги изрязала, и той се чуди къде да ходи и му казахме да пишка там, че ще пораснат нови така.

А голям смях беше на морето, ходихме на една площадка в Созопол в стария град и там имаше една механа с жива музика. Като си хареса певицата и й казва "Добрата фея" и само я гледа, като е на люлката, като се спусне по пързалката и пак при добрата фея-има някакви представи в съзнанието си за добричка фея и е ТЯ.

Айде на моретоо о-о- и стягаме багажа!
Весели отпуски
Виж целия пост
# 318
Интересува ме как може да се стигне от Централна гара до ИСУЛ? ( Всъщност нали това е другото име на Царица Йоана?)
Славенче с автобус 78 и спира от долната страна на ИСУЛ, спирката след сточна гара, най-удобно е, а иначе това е  името на болницата
Виж целия пост
# 319
Elyah, благодаря ти!  Hug

pepejeans,  и на теб! Hug
Виж целия пост
# 320
Иххааа какво раздвижване само.

Много ме зарадвахте да знаете.

Ние също сме добре, миналата седмица (петък 13ти разбира се) вече стана голямо момиче и малката ми сладуранка Ади!
Направих и една многоцветна тортичка с раче отготре. С голям кеф бръкна вътре Wink



А за памперсите - с Боби януари-февруари се борих и той като свикна без дневния сам каза, че не иска нощен и май само 1-2 пъти се е изпускал и то в началото и това беше.
За дрехите и той има претенции - иска все с гащеризон да е навън и то в жегите. Има 2 и непрекъснато ги пера, другите дрехи из къщи ги носи...
Тия дни ревовете са за не искам домата да ми е нарязан, а цял. Искам мляко с бисквити да ям (ама това поне 5 пъти на ден). Дано да минат вече тия тръшкания, че ще остане без нерви като почне и малкото.

Хубав ден!
Виж целия пост
# 321
Янче той за ясла си става 7и30 независимо колко късно ляга.При нас след 8и30 даже заключват вратите на яслата.Аз имах впредвид,че събота и неделя спи до късно  Grinning Иначе и ние мъжо спим в различни стаи.Даже Алекс още спи при мен.Мислехме ,че вече е време да си спи в неговото си легло ама как ще стане номера не знам.Всъщност има ли още дечица,които да спят с родителите си?
Ох днес пак е много жега.Аз преди няколко дена хванах летния вирус и след мен всички болни.Направо ми писна всяко лято го хващам аз и да ги заразявам  Sad
И още един въпрос.Вашите деца страх ли ги е от вълните на морето? Алекс много го е страх и един път не влезна във водата.Все мъкнехме басейна с нас и го пълнехме с вода  ooooh!
Приятен ден на всички  Grinning
Виж целия пост
# 322
Ние сме чудо на чудесата пък. Махнахме памперсите по време на сън още преди да махнем дневните. На 1г и 8 м. Ники тръгна на ясла тогава се роди и Ралица, вече бяхме почнали да  се отърваваме от памперсите по време на сън, но заради стреса, който преживя след прибирането на мама с бебе и пращането му на ясла оставихме памперсите за около две-три седмици. След това занесохме 3-4 чифта дрехи за преобличане в градината и постепенно махнахме дневния памперс. На 1г. и 10 м. вече беше забравил какво е това чудо.Тогава все още не можеше да говори и общо взето бяхме на хващане. Все още се напишква от време на време през деня, ако е много заплеснат в игра например.З а през нощта не мога много да коментирам, защото спи с баба си, но откакто сме махнали памперса сигурно два или три пъти се е напишквал през нощта и около десетина пъти се е събуждал да каже че има да пишка.
По въпроса с лягането - болна тема, не заспива много късно 22-22.30, понякога и по-късно, но сутрин е ад събуждането (става в 7 ч.за яслата), кисел е почва да мрънка и "не искам на гината" , "искам да спам".  И други от  сорта.
А по подов сегашната им фаза има една готина статийка в сайта на ОДЗ-то, което посещава Ники
Приятно четене:
http://www.odz-detelina.com/index.php?option=com_content&vie … 129&Itemid=97

Янчето Simple Smile по въпроса със спането както писах по-горе Ники спи с баба си, когато нея я няма спи при нас(между нас). От скоро обаче преместих Рали да спи сама в детската стая (която да поясня е празна - единствената мебел е сгъваемата кошара) и мрънкам на ММ в скоро време да спретне обзавеждането и Ники да отива да пази Ралица или тя да пази него не знам. Опитвам се да обясня на Ники как Рали вече спи сама, как татко ще му направи голямо легло само за него и т.н. и т. н., но поживьом увидим  казват руснаците.  Скоро бях чела някъде, че именно възрастта между 2 и 3 години е идеална за постепенното отделяна на детето, ще потърся и ще я постна.

http://www.drebcho.bg/stories/260/Syveti_i_testove/„Za”_i_„protiv”_deteto_da_spi_pri_vas.htm
не е същата статия но има сходни нищица.
Виж целия пост
# 323
Привет момичета

Благодаря за пожеланията по случай годишнината ни  Grinning

Янче-ама разбира се че ще се обадиш като дойдеш,иска ли питане. Особено сега като не съм на работа и се чудим с Али къде да ходим по разходки и как да се разнообразяваме,много ще се радвам да се видим, то чакането на бебето въобще не е проблем  Simple Smile.Кога мислите да идвате насам?
Добре си решила да изчакаш с махането на нощния памперс, Анди ще си покаже кога е готова Wink

Ей да се оплача малко-на 30 юни бяхме на сватба, която беше на открито,съответно се скъсах да пътя разни мухи и гадини от салатите и яденето и 1 ден след това ме хвана "рядкото щастие" #Cussing out. По принцип имам обратния проблем и от време на време се радвам да ме хване "рядкото" ама този път беше ужас, 10-12 дена не мога да се оправя, омръзна ми да ям сухи неща,картофи,ориз без никакви плодове  и подобни,то и това положение да се чуди човек какво да пие,ходих на лекар, пускахме изследвания на кръв и урина за всеки случай-бяха добре в предвид състоянието,пробвах всякакви бабешки рецепти и природни неща,след изпиване на незнам колко ентерол, смекта и био гая се оправих. И снощи нали излязохме с мъжо двамата,отидохме в един ресторант,ядохме и двамата от нещата и ей го днес съм пак така  #2gunfire.Какво ми става не знам,организма ли ми е изтощен и не ми понася ресторантска храна,която да кажем има повече бацили,ама ми писна....силно се надявам да е само за днес, да не ме държи като предният път 2 седмици.Ако някой знае някаква вълшебна рецепта за справяне с този проблем нека да сподели че е много гадно да си бременна и да се въздържаш от доста видове храна Sad
Виж целия пост
# 324
Jijin, имала съм твоя проблем и само пробиотик ме оправи. Пиех Лакто 4. Първо 3 дена 3*2 и после 3*1 в продължение на един месец. После може да го пиеш още един месец по 1 на ден. Ако искаш пробвай. Peace

Валентин спи с мен, а Здравко и мъжа ми спят в другата стая. Не виждам скоро да се разделим както си трябва - децата в едната стая, а ние с мъжа ми в другата. Аз още кърмя за заспиване и посред нощ та ще е трудно. Но на есен, живот и здраве, се надявам да се отбие вече и другата пролет на направим разместване със спането. Simple Smile
Памперса го махнахме и точно за 3 дена влезе в релси и даже и нощния махнахме тогава. Казва си и сам си взема гърнето и сяда. А през нощта рядко се събужда да пишка, по-скоро стиска. 2-3 пъти се е напишвал ама то е защото е ял диня късно вечерта. Иначе няма проблеми. Само навън се стиска и не иска да го прави. Може да откараме и 3 часа на площадката , но няма да се изпишка там. Чак като се приберем в къщи и тогава.
Виж целия пост
# 325
Силви, да ти е жива и здрава малката принцеса  bouquet  bouquetДа те слушат двамата с Боби и много да те радват Hug!

Пандичке, ти си пълна с изненади Heart Eyes. Това съм го пропуснала Embarassed. Белослава вечерта си легна с картичката, напъха си джаджите в другото джобче, обаче точно в това никой не е бръкнал Joy. А направо си медиум, защото ягодов сладкиш е другата й страст в момента. Дори тортата в събота ще бъде " Ягодов сладкиш" . Още веднъж много ти благодаря  bouquet!

Жижин, аз знам много ефикасен лек, но категорично не става за бременни и ще си трая. Това с ресторантската храна през лятото ми е голям кошмар и то най-вече за Белослава. Миналата година на морето се видяхме в чудо и една седмица ядохме пържени картофи и салати. Тази година още не съм го измислила проблемът с изхранването. Много е неприятно. Оправяй се бързо Hug.

Славенка, надявам се всичко при вас да е наред Praynig.

Пепе, Павката ме разби с Добрата фея hahaha Joy.Да си я бяхте взели у вас Joy.

Янчето, Белослава спи още в нашата стая, но в нейното си легло. Честно казано още поне година-две  не виждам как ще я отделя, защото детската ни е на другия край на апартамента и е много далеч. Трябва да изровя бейбифона. На стари години ще го ползваме

Виж целия пост
# 326
Кати  спи в нейното си легло, но в спалнята. Реално погледнато на квартира няма как да и отделя стая, та поне засега друг вариант не мисля.От скоро засипва съвсем сама в спалнята, та е идеална за отделяне, ама като няма къде да я отделя ще си стои при нас Simple Smile
Кати днес хубаво си изхаби енергията по батути. Много се забавлява детето, ама накрая се прибра скапана от умора и съответно мрънкаща за всяко нещо. За сметка на това все се намираха хора, дето на мен да ми вдигат кръвното, уж се опитвам да подминавам разни лафове без да ги удостоявам с внимание. Но от време на време ми идва да ошамаря някой. Та в тона с памперсите, една позната цял час ми пилеше главата как късно съм била махнала памперса на Кати, не можело да питам аз детето дали е готово или не трябвало да действам, как съм се отнасяла нехайно с детето. Безотговорна майка, необръщаша грам внимание на детето излезнах бре.Не било важно това, че примерно държа на улицата Кати да ме държи за ръка а не да изкача на пътя, да пътува в стола за колата и прочие, това били дреболии,памперса бил важен. Да кажеш, че е отгледала ст одеца, ама още първото и току що навърши годинка. Въобще не знам даже защо го споменавам, нито е нещо дето да не се е случвало и преди, ама ми писва от време на време.

Виж целия пост
# 327
Силви, прекрасна торта, правена с любов, да ви радва малката Ади и да е щастлива!
Шайн, племенничката ми беше крейзи за ягодов сладкиш, всичко, играчки, филмчета, торти и прочие.
А добрата фейчка много се кефи, като й казахме за Павката.
Александра, не я слушай, филосовка, ще я видим като й порастне нейното. А в азиатските страни някъде беше ги оставяха и като по-големи с биберони, памперси и идва период, когато сами са решени да ги махнат. Дани махна памперса на 3г, а Павел по-рано, макар, че в яслата искаха да му слагат дневен, но аз казах, че нося подложки и дрешки, и така го махнахме, напикваше се в началото повече.
Сами спят в отделна стая от преди три години, когато се преместихме в новия апартамент-Дани е бил на 3, а Павел още от бебе /малко си пречеха като ревеше малкия/Дани пък за спането, но така е.... Живи и здрави.
Слънчев ден,
каним се днес да ходим на спа към Разлог, без децата този път, двамата с Митко на почивка.
Виж целия пост
# 328
Силви, ама голяма майсторка си станала на тортие, евала! Страхотна е!   bouquet

Жижин, кофти да си бременна и с разстройство и то посред лято. Sad  Hug

Шайнче, хаха Hug много се радвам! Весел купон утре ви пожеалвам!
Виж целия пост
# 329
Здр. отново мамчета. Гледам говорите за това дали спят децата с вас. За съжаление положението при нас е ужасно. Всички сме на едно място, т.е. в една стая. Много е гадно не мога да пусна телевизор, не можем да си кажем нещо с мъжо или пък да направим нещо, защото или трябва да се пази тишина или все някой ни шпионира. Надявам се септември живот и здраве като влезнем в новия апартамент нещата да се променят. Тогава всеки ще си има стая. Само се чудя как ще ги научим да са отделно от нас. Дано да стане лесно. Който е отделял децата си да сподели опит за да не сбъркам нещо и да се наплашат.
Хайде лек ден от нас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия