АВГУСТинчета с палави ръчички, не спират да правят белички.....тема №31

  • 55 119
  • 732
# 585
Добро утро   food010 kaffeetrmker_2

Да се включа и аз та да потръгне малко тази тема.

Честито на Мими за втората радост!!! Да са живи и здрави цялото семейство!

Пандичке, какво ново в твоята работа?А з телевизия не гледам и не съм в течение на твоята кариера Simple Smile похвали се тук;)

Италианче, честит ви "прием" Wink Дано сте здрави.

Сънчо .....разби ме с ая сложна система Wink Децата са уникални - какво ли не измислят Simple Smile

Хари, честито прощъпулка. Лизи и Софи наистина са като две капки вода. А питката изглежда страхотно Simple Smile

dyndla, много антибиотици, много болести. Дано се оправите по-бързо. Защо не пробваш алтернативна форма на лечение?

Аз тези дни пак лудвам от работа - всичко ми се събира на куп. Марти е горе долу добре, ама сливиците му са доста уголемени и УНГ то  предложи да сме извадили третата и лявата. Аз не съм много навита та утре ще ходим при хомеопатичката да видим с какво може да помогне. Между другото освен че са уголемени, по тях се образуват някакви тапи (прилични на гной, ама не било гной) и от време на време трябва нещо да се дава та да се изчистват тези тапи. Днес и утре баща му ще го гледа в къщи, че пак има такъв проблем.

Иначе като цяло като изключим това, други здравословни проблеми не е имал от лятото насам. Дай боже да е все така добре цялата учебна година. Вече ходи на градина с желание, непрекъснато ми пее нови песнички, ходи на английски и е научил вече цветовете. Само не знам на народните танци какво правят - мълчи и нищо не казва по въпроса.

За подаръци - вече започнахме да разпределяме желанията му между познатите. Поръчахме си глобус (много се интересува от Земята и континентите), също и хокей. Харесала съм и една играчка за шиене - http://www.toytownbg.com/index.php?toy=10.4.857
В къщи направих подобно нещо и имаше голям успех. Парче кашон надупчих с отвертка и му дадох няколко дебели конеца (краищата увити с тиксо за да е твърдо), та така се занимава известно време с това. Може и с връзки за обувки - също става.

Ами това е от мен за сега. Започвам да работя   typeuu

Хубав ден на всички и много здраве Simple Smile
Виж целия пост
# 586
Честито и от мен бебче на Мими Петрова!   bouquet Живо и здраво да е! Дано намери време да влезе, да разкаже.

Италианче, успех с детската грдина! Марти ходил ли е преди това на частна или сега стартирате?

Пандичке, похвали се дееее.  Praynig Само събуждаш любопитството ми, без да го задоволяваш.  Grinning

Много са интересни тези играчки за шиене, които сте показали. Дали да не взема и аз една такава на София...  Thinking Може би да. Не знаех, че има такива.

Елия, а ако изобщо стигнете до вадене на сливици, не е ли рано? Аз знам че на по-късен етап ги вадят, за да не не се появят отново. Като си вадих моите сливици преди 10 години, в болницата имаше едно 3-годишно момченце, на което за втори път му вадеха третата сливица.

Софи има в групата и варицела, и скарлатина.  Close Да видим дали ще ги прескочи. Поне скарлатината де, тя не ми трябва, ама хич.  Close
Виж целия пост
# 587
Елия, Хариелка, по-добре питайте нещо за Андичка, оставете ме мен. Simple Smile Нали знаете, че детайли по такива теми не са за публични форуми по ред причини. Wink

Анди също е с проблемни сливици и сега сме се заели много сериозно с тях. Водих я на детски УНГ в Исул (където уж били най-добрите...). Сливиците й са огромни (и трите), но за сега и дума не е ставало за вадене. Аз също знам, че на толкова малко дете не е хубаво да се вадят, освен, ако не е някакъв по-сериозен случай и искрено се надявам да се разминем с това.  Thinking Аз самата имам дългогодишна история с гърлото си (за което един доктор преди години ми каза, че в практиката си е виждал само още един подобен случай) и просто се моля да не се повтори у детенцето ни. Засега нещата частично се повтарят, тъй като и при нея всичко май било на алергична основа. Казаха ми да забравя за тестуване поне до 6-7г, тъй като на толкова малка възраст децата постоянно преодоляват алергия към едно и развиват такава към друго, тоест резултатите въобще не са сигурни. Сега сме на тримесечно лечение с противоалергичен сироп+капки в носа. Аз съм много скептична, но пък who knows? Дано се повлияе и то не само временно... Също мисля да я заведа на една хомеопатичка (не в Хирон, в друг център), която ми препоръча колежка с детенце със същите проблеми като на Анди и твърди, че с някакви специални схеми са овладяли положението. Та ще дам втори шанс на ХМ...

Тази вечер сме на концерт на баба Лили.  Grinning Ще водим и Андичка. Мисля, че много ще се изкефи, тъй като много, много обича музика и най-вече българска естрада. На Силвия Кацарова преди няколко месеца издържа стоически, а имаше бая шумотевица. Онзи ден мислех на J Lo да я помъкна, ама в последния момент се отказах и слава Богу, че беше луд-ни-ца!  Laughing . Абе закърмваме я с качествена музика с надежда някой ден тя сама да реши да бяга от чалгата.  Mr. Green Чаоооо.  Hug

ПС Няма ли да вземем да заформим някоя срещичка в скоро време?  Thinking
Виж целия пост
# 588
Хари, тя УНГ-то предложи след НГ да сме ги вадели, та да станел поне на 3.5 години, та да не се възстанови веднага третата. Не че съм навита изобщо на тази процедура.Днес ще идем при нашата хомеопатичка, та да сменя лечението му.

За играчката - да изглежда интересно и има варианти за различни възрасти. Ако ти се занимава - пробвай да й направиш ти такава от кашон и конци. Аз лично съм голям привърженик на ръчно правените играчки, украси и прочие.

Пандичке, Анди как диша? Марти е с отворена уста непрекъснато, но най- зле е през нощта. Хърка ужасно, на моменти спира да диша и после изведнъж поема въздух през устата. А понякога диша само през устата и гърлото му изсъхва и после кашля неприятно. Вчера неговата лична го диагностицира, че е с леко зачервено гърло - вирусно. Но Марти е с нормална  темп, а само сливиците са огромни и е отпаднал. Явно не се раболява напълно - сливиците го предотвратяват.

МИслим малко да го заведем в Ст З да си почине и да се възстанови. Обаче пък така ще пропусне коледното тържество в градината Sad Аз като малка все бях болна по празниците и ни снимки имам с дядо Мраз, ни нищо. И сега съм много раздвоена - хем искам там да е, хем искам и на тържеството да иде .... няма пълно щастие.
Виж целия пост
# 589
И Ивайла е с огромни сливици, не знам дали заради това, но и на нея гърлото и е слабото място. Като вдигне температура задължително са сливиците.

За концерта на баба Лили техническия ни сътрудник от 2 седмици врънка някой да си вземе билети безплатно, желаещи йок. Пък сме си 45 човека, всеки си има близки и роднини. Вчера естествено по телевизията - повече от 3 седмици вече няма билети, всичко разпродадено....
Не знам кое е истина, но както каза свекърва ми - нея по-добре да я слушаш, отколкото да я гледаш.
лично мен ме дразни това, че е превзета, иначе че има глас - спор няма.

 Панди, на Анди хареса ли и концерта? Тя и Ивка искаше да ходи (с баща ми), но преценихме, че ще стане много късно, тя става в 7 и 30 ч. за училище.

Ние вчера ходихме на връчване на дипломи от яслата, правят го винаги около деня на християнското семейство. Готино беше, само дето Калоян не спря да реве. Ако можеш да го разбереш това дете, с такова желание ходеше на ясла, сега що рева...

Вчера моля ви се надраскал цялата стена на детската стая с черен маркер, размер поне метър в диаметър. Ивайла много се натъжи, да видим как ще го чистим.
Виж целия пост
# 590
Аз ако имах възможност не бих пропуснала концерта на Лили.  Peace

Днес мъжът ми е в София. Започва лечение. Стискайте палци, че ми е притеснено доста. Много исках и аз да съм там, но нямаше къде да отседна.

Миленка, кога ще е тържеството в градината? Не може ли сега да го заведете в Стара Загора, а да го вземете за тържеството?

На нас още не са ни казали кога какво ще има. Моят син иска голяма кола на Бен Тен. Не съм търсила още по магазините, но има време. Общо имам да купувам 7 подаръка. Най-проблемен ми е големият ми син, защото желанията му стават все по скъпи.Simple Smile
Виж целия пост
# 591
Сънчо, племеника на мъжа ми така е украсил кухнята им. Цялата стена по дължина е нарисувана. Най - забавното беше, че скоро бяха правили ремонт на спалнята, и точно на следващия ден диването минало и си оставило автографа и там.  Баща им е категоричен, че докато и малкото не навърши поне 5 ремонт няма да прави.  Joy
Elyah, и аз щях да питам няма ли шанс да го заведете само за тържеството? Друго си е детето да се срещне с Дядо Коледа...
За Коледно тържество и при нашата група още не се съобщава нищо, но може би е рано. Дядо Коледа е приготвил подаръка вече, остава да се опакова само. Майка ми и е купила от Германия една кукла, не е точно това, Което Кати искаше - с разните му там бебешки джунджурийки - шишета, биберони, но пък е малко по - голяма от тези кукли, които има в къщи. Но пък не виждам смисъл сега да купувам още една кукла, няма да отварям магазин в къщи. Така че, подаръка който ще и купим ние с баща и, ще остане за под елхата на Нова година, още един повод за радост. Друг мераклия да и подарява нещо не се очертава засега...
Аз се чудя сега кво да и купя - мисля си за нещо за куклата - легло или столче за кола. Или някаква друга играчка...И да я подпитвам дребосъчка, смисъл няма, тя си повтаря - бебе, та бебе...
Ох, аз да се оплача. Тия дни така хубаво се разболях. Два дена не можех да стана  от леглото, повръщах. От вчера само ме боли гърлото, ама така хубаво боли...
Добре поне, че Кати е добре. В началото на седмицата беше пробвала да се разболее, имаше лека хрема, ама бързо я спряхме май.
Виж целия пост
# 592
Елия, аз и преди съм писала. Проблемите с Андиното гърло започнаха миналия октомври и точно по хъркането разбрахме, че нещо не е наред. Започна много и винаги да хърка, спи с отворена уста и носът й почти винаги сякаш е запушен. Няма сополи, но "чуваш", че там отзад става нещо. Понякога хърка по-силно от баща си - за да стигне той да се мести в другата стая, (както е правел, когато мен ме нямаше преди няколко седмици), а той спи като пън, представи си за какво става върос.  ooooh! А миналата година в началото умирах от срам в градината, тъй като деликатно ми казваха колко хърка и бях сигурна, че притеснява децата. Но вече сигурно са й свикнали.  Mr. Green

Сънчо, концертът й хареса и освен това се държа доста прилично!  Heart Eyes Е, и пуканките помогнаха, но като цяло съм много горда от светското си дете, хаха.  Grinning Заспа към 12ч, но бях предупредила в градината, че ще я заведа по-късно. За Ивка за у-ще разбираемо няма как. Sad Единствено се дразнеше, че нямаше къде да танцува, тъй като седяхме горе при ангелчетата на едни стълби, та трябваше да слизам на най-близката платформа да се вихри. Laughing Като цяло концертът беше ок, това, което очаквах. Изпя едва 3-4 от известните си песни, но това си има обяснение - нали се скара за права с композиторите си, направили 90% от хитовете й през годините и те й забраниха да ги пее... Честно казано тъй като концертът беше с Арена Оркестра под аранжимента на Живко Петров мноооооого наподобяваше концерта на Белослава преди няколко месеца... Но аз отидох най-вече заради свекърва ми, която й е абсолютна фенка и решихме да й направим подарък. Simple Smile Колкото до билетите, ами аз мога да потвърдя, че АБСОЛЮТНО всичко беше разпродадено!. В залата нямаше къде игла да падне. Аз много късно стигнах до купуването на билетите, преди около 3  седмици и бяха останали само места "с ограничена видимост", тоест тези зад сцената. Нашите не бяха много зле, НО бяха ДУБЛИРАНИ, при това не само нашите!! Много се ядосах. Казаха ни да сме ходели в сектор Б да са ни ги сменявали... Да бе ей сега. То концертът започна, как ли пък нямаше да ходя на другия край на залата да се разправям. Та с малко дете не беше гот да няма къде да седнеш. Аз и свекърва ми намерихме по едно място, а Миро седя на стълбите, където адски духаше и миришеше на тоалетна, която беше от другата страна на стената! Та сама си вади изводите дали новините за местата са били манипулация.  Simple Smile Иначе за всеки концерт има определен брой покани/безплатни билети, които при продажба на билети вече са сметнати. Вероятно колегата ти просто е имал откъде да вземе.
Виж целия пост
# 593
А, Пандич нямам идея. Мисълта ми беше, че при нас ги раздаваха безплатно поне 3 седмици, все нямаше желаещи. Не колегата, цялата дирекция. Ако ние сме имали 20 билета, със сигурност и останалите са имали.
Но няма значение и да се раздават и да не се раздават жената си пее и си има своите почитатели.
Това с местата много тъпо. Помня при едно такова дублиране в НДК такъв скандал стана с едни хорица, накрая жената дето беше дошла по-късно седна в скута на единия от тия дето и беше взел мястото. И той май така си тръгна.

Александра, много гадно това с повръщането. Дано мине бързо и гърлото.

Аз пък да ви се оплача - тотално изхипогондрясах. Понеже от август имам някакви тръпнежи по краката, ходих на акупунктура, помина, после пак почна. Ходих на невролози, казаха, че било от стрес, но успяха да ми дадат направление за МРТ (или ЯМР по-популярно казано). Слава Богу няма нищо, като ходих на много хубав апарат. Обаче тъпите усещания за тежест, изтръпване не ми минават. Кръвните ми показаха септември много нисък магнезий, та сега пия от 5-6 дни, да видим. Междувременно ме хвана и някакъв розов лишей, та се драпах като халтава един месец. Ужас ви казвам. И само чета в нета, което знам, че не трябва да правя и само се филмирам здраво. Ще попия още 2-3 седмици, дано ми помогне и ми минат тия състояние, че откачам.
Виж целия пост
# 594
Сънчо, хахаха съвсем се обърках, ама исках да кажа, че залата беше претъпкана и ние нямахме дори "места с ограничена видимост", за които си бяхме платили.  ooooh! Joy  hahaha Факт, че гласът (дори на 70г+) и песните й са велики, че е успяла да се задържи на върха толкова години в държава като БГ и надали у нас някога скоро ще се роди, развие и просъществува друга такава звезда, колкото и да ни дразни превзетото й, звездеещо поведение. Ти да видиш как само я защитих, а пътувахме час и половина до Армеец (такива задръствания в София аз лично не съм преживявала), мизерните ни местенца бяха дублирани, кръстът от надухване там, където седяхме ме боли и концертът не беше кой знае какво.  hahaha Joy Радвам се, че си минала ЯМР и е показал, че всичко е ок! Много правилно го каза "успяха да ми дадат направление"! Точно вчера по Гала гледах колко "модерно" било на запад да си правиш цялостен такъв преглед, като посещение при ДжиПи-то, защото се виждат и най-малките проблеми или предпоставки за такива. А тук трябва да чакаш с месеци за направление!!!  ooooh! Дано и екземите скоро минат, това пък от какво може да е?  newsm78

Я като съм се разписала да кажа за нещо странно напоследък и при мен. От около 3-4 месеца някъде ми се пригажда адски лесно и от всякакви не дотам приятни миризми, но такива, които преди никога не са били проблем.  Sick Аз по принцип не съм и гнуслива. Един от примерите е гледката и миризмата от акото на собственото ми дете - никога, ама никога не са ми правили впечатление, а сега, когато мъжо е наоколо го моля той да се занимава с нея докато си извършва физиологичните нужди, защото докато я бърша и го хвърлям вече съм с позиви за повръщане и едвам се сдържам. Може и някой в момента се се смее, но да ви кажа на мен ми е притеснено, защото си се познавам и се чудя какво може да е отключило това нещо и ок ли съм?!  Thinking
А и не, не съм бременна.
Виж целия пост
# 595
Eeee, ама вие днес много пишете Simple Smile
Янче, и Марти хърка, ама аз четох доста и едва ли не как ще се деформира дори лицето му от постоянното дишане през устата и се вкарах и аз в едни филми. Явно обаче не е само моето дете. Слагай я да спи на една страна - уж помагало.

За миризмите .... сигурно е цветна бременност Wink не знам от какво друго ще да е ... шегувам се. И аз съм имала подобни периоди. Още мнооог преди да забременея примерно ми се гадеше дори от четката за зъби, Сутрин като почна да си ги мия и задължително почваше и да ми се драйфа (ама няма какво реално). Така че период е. Ще ти мине някой ден.

Сънчо, не чети. Само се спихираш повече така. Кой го казва Wink

Славенче, стискам палци да мине всичко леко и успешно, каквото и да му предстои на мъжът ти.

Александра, ще мислим варианти за празника. Вероятно ще поседи в Ст З 2 седмици и после ще ни го докарат тук преди Коледа.

Аз си тръгвам, отиваме при хомеопатичката.

Лека вечер и хубав уикенд на всички!!!
Виж целия пост
# 596
Януш, може да си станала по-чувствителна на миризми. Изтъняло ти е обонянието.
Тя екземата мина, крачоците само са ми странни...

Славенка, успех на лечението на мъжо ти. Надявам се, че не е нещо сериозно, изпуснала съм, ако си писала. Помня обаче, че питаше за хотел в района на Исул и колкото и да се напъвах да измисля не можах. Ако имах стая за гости бих те поканила, но уви нямам.
Виж целия пост
# 597
Миленче не мога да я слагам на една страна, тя постоянно се върти. Ееее ама ти вярно какъв съвет даде на Бетката. Стига и ти си чела, че и себе си мен да вкарваш във филми с изкривени лица.  ooooh!  Grinning Сериозно. Нещата са сериозни, знам, но не чаааак толкова страшни. Hug В същност това с нашите деца уви е много често срещано (Ето и Ивка на Бети е така). Но казват, че много често и се израства. Както сливиците може да закърнеят, така и алергиите да изчезнат и т.н. Дай боже, дай боже!  Praynig

Бетка, ами тогава ти пожелавам и при теб това с изтръпването в краката да е просто странен период!  Confused  Hug
Виж целия пост
# 598
Я, какво лафче сте си заформили Hug. Дайте и аз да се включа, че днес работя на прибежки и сега разпускам с чаша чай Simple Smile.
Елиа, Янче, и ние сме в отбора. Белослава не хърка, но постоянно диша с отворена уста. И аз смятам да се пробвам с хомеопатия за сливиците, ще видим какво ще се получи. А за деформирането на лицето - има го при почти всяко дете с такъв проблем, но в леките почти не се забелязва. Аз го виждам винаги, но това вече си е професионална деформация. При горната устна ефектът е все едно си правил корекция Wink, така че за някои момичета може и да е плюс. Майтапя се, но няма нищо страшно. В по-късна възраст дали с лечение или не, но всичко ще си дойде на мястото. това е последното, за което трябва да се притеснявате Hug.

Славенка, честит рожден ден със закъснение! Пожелавам ти много здраве и късмет! Успешно лечение на мъжа ти и дано не е нещо сериозно. И преди споделяше, че имате здравословни проблеми. Опрявяйте се бързо. За съжаление само виртуално може да те подкрепим, всички притеснения са на твоята глава. Ти сама ли оставаш с децата или той ще отсъства за кратко?

Честита радост на МимиПетрова! Много щастие и късмет !

Хари, като видях снимката на Лизи, в първия момент си помислих, че гледам София и си викам : Брей, изобщо не се е променило това дете Laughing! А после ги видях двете красавици.
Да са ти живи и здрави! Големи сладурки са и са ти одрали кожата.
Виж целия пост
# 599
Шайн, не ме шашкай и ти.  Simple Smile Честно казано никога не съм чувала за дете с подобни деформации от продължително дишане през уста и направо ме хвърляте в тъч.  Shocked В никакъв случай не казвам, че не е вярно, но може би по-често не се забелязва?  newsm78 Аз определено, поне видимо, нямам такова нещо, слава богу!  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия