Турска кухня *5*

  • 526 662
  • 1 748
# 135
С орехи!  Peace

Правила съм тази -  Най-вкусната баклава
Виж целия пост
# 136
Най-лесна и вкусна е с орехи PeaceКорите ги разделяш на 3 части,ред кори,ръсиш обилно
счукани орехи,1с.л.грис,настъргана лим.кора,пак кори,пак орехи и др.,завършваш с третия пласт
кори.С остър нож нарязваш баклавата на ромбове.Сгорещяваш 250 г краве масло и поливаш навсякъде по разрезите.Печеш до зачервяване.Баклавата се залива студена с горещ сироп,в който е изцеден половин лимон.Получава се перфектната баклава(винаги така я правя за Коледа и НГ).Ако има в сиропа
да се сложи и медицинска дъвка(аромат на бор),но отдавна не съм виждала.
 Тази баклава я научих преди 30 години(като млада домакиня) от една професионална готвачка
и оттогава друга не съм харесала и останах вярна на тази рецепта.
Виж целия пост
# 137
Най-лесна и вкусна е с орехи PeaceКорите ги разделяш на 3 части,ред кори,ръсиш обилно
счукани орехи,1с.л.грис,настъргана лим.кора,пак кори,пак орехи и др.,завършваш с третия пласт
кори.С остър нож нарязваш баклавата на ромбове.Сгорещяваш 250 г краве масло и поливаш навсякъде по разрезите.Печеш до зачервяване.Баклавата се залива студена с горещ сироп,в който е изцеден половин лимон.Получава се перфектната баклава(винаги така я правя за Коледа и НГ).Ако има в сиропа
да се сложи и медицинска дъвка(аромат на бор),но отдавна не съм виждала.
 Тази баклава я научих преди 30 години(като млада домакиня) от една професионална готвачка
и оттогава друга не съм харесала и останах вярна на тази рецепта.
Peace и на мен е любима
Виж целия пост
# 138
Как се прави мусаката в Турция, знам, че има патладжан, но дали е като гръцката или има нещо по-различно?
Виж целия пост
# 139
Турската мусаkkа се прави от патладжани, лук, кайма и домати.

Виж целия пост
# 140
Попаднах на един разкошен сайт с хубави рецепти, който освен това е и на английски.
http://www.turkishcookbook.com/
Виж целия пост
# 141
Записвам се да следя и отивам да видя какво съум изтървала...
Виж целия пост
# 142
Да ви се похваля с моята първа баклава  newsm68 стана невероятно вкусна и сочна !!! Ползвах за основа рецептата от Bqla breza , но взаимствах и от други рецепти . Благодаря за помоща  Hug
http://venito0o0o.blogspot.com.es/2012/07/blog-post_11.html
Виж целия пост
# 143
Браво!Чудесно изглежда .  chefРадвам се, че съм била полезна.
Неотдавна реших да купя готова баклава за гости от Фантастико
и така се изложих Embarassed Embarassed EmbarassedСлед като я опитахме, я изхвърлихме
на боклука!
Затова е най-добре да си правим сами,с хубави продукти и няма да останем
разочаровани.
Виж целия пост
# 144
Най-сетне си направих в домашни условия:

КЮНЕФЕ / Künefe / - божествен десерт от турската кухня


Виж целия пост
# 145
Попаднах на един разкошен сайт с хубави рецепти, който освен това е и на английски.
http://www.turkishcookbook.com/


Аз тук съм правила кекса с моркови и канела....много сполучлив беше! Peace

Пепеляшке, хххмммм.... утре ще си го поръчам Grinning с тия баклави и кюнефета, няма начин да не се почерпи човек!
Виж целия пост
# 146
 newsm10
Виж целия пост
# 147
Пепеляшке,много благодаря,че си споделила рецептата за КЮНЕФЕ.
Досега само съм чела за него,и в Турция два пъти ходих, но не го опитах.
Откъде намери суров кадаиф?
Аз често посещавам твоя блог и се възхищавам на твоите пътеписи,а също и на
кулинарните ти постижения.  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 148
Оооо, Пепеляшка, страхотно кюнефе!!! Аз така се бях запалила да си направя, но не открих суров кадаиф. Поръчах да ми донесат от София, но не ми изпълниха поръчката.  Twisted Evil  Дали не мога сама да си го направя?
Виж целия пост
# 149
Невероятни сте! Записвам се да ви следя с най-голямо удоволствие!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия