Отслабване със Сиофор - тема 3

  • 126 905
  • 778
# 555
Освен при Начев се преглеждам при Лазарова-ендокринологията в Майчин дом в сутерена.
Виж целия пост
# 556
Здравейте! Искам да ви попитам заради един мой близък с ИР, който пие Глюкофаж и се оплаква от страхотен запек - вие имали ли сте такъв проблем? Embarassed Отначало, когато започна лекарството, получаваше разстройство за около 2 седмици. Но после разстройството спря и започна запекът, който, доколкото разбирам, се задълбочава все повече. Трябва може би да уточня, че той е имал и проблеми с щитовидната жлеза (тиреотоксикоза), за които е пил хормони и в момента, според изследванията, се води, че всичко е нормално. Така че в момента основното му лекарство е Глюкофаж. Отделно пие и нещо за високо кръвно, не знам точно какво, но това е от години, а този запек той го свързва точно с Глюкофажа. Имате ли някакви идеи? newsm78 Казах му да си купи пробиотик и сигурно ще започне да взима, но освен това? Доста салати яде, не е останал без фибри, така че според мен не е това причината Rolling Eyes
Виж целия пост
# 557
Cioccolata,може и Глюкофажа да е виновен,опит нямам,но мога само да кажа,че когато моето здравословно състояние взе да се влошава започнах точно с това,т.е да редувам р-во със запек
За мен се дължи на щитовидна жлеза,ИР,нарушен киселинно-алкален баланс и много други,като за последното медикаментите подпомагат за увеличаването на киселинността в организма.
Виж целия пост
# 558
Шоки, нека пробва друг метформинов препарат - метфогама или сиофор примерно.  Peace
Виж целия пост
# 559
На мен Глюкофажа изобщо не ми понасяше, а Метфогаммата я понасям чудесно.
Виж целия пост
# 560
Благодаря, ще му кажа да поиска да му го сменят.
Виж целия пост
# 561
Момичета,ако ви дам стойностите,които ми пише на епикризата за ИР,ще ми кажете ли дали положението ми е сериозно или не толкова  Laughing Понеже чета разни неща в нея,които не са съвсем така и не знам какво да си мисля  Crazy
Виж целия пост
# 562
Момичета,ако ви дам стойностите,които ми пише на епикризата за ИР,ще ми кажете ли дали положението ми е сериозно или не толкова  Laughing Понеже чета разни неща в нея,които не са съвсем така и не знам какво да си мисля  Crazy
Дай, само че ние не сме капацитети Wink
Виж целия пост
# 563
Дай, само че ние не сме капацитети Wink
Е как да не сме капацитети, ПринцесоLaughing
В този форум много доктори се родиха и откриха своето призвание, не знам как не си разбрала до сега!?  Mr. Green

П.С. Елънче, стига да сме достатъчно запознати, разбира се, че ще ти дадем мнението си!  Hug
Виж целия пост
# 564
Може да не сте капацитети ама все пак  Laughing по-запознати сте от мен,примерно  Hug
Време         кръвна захар     IRI
0 мин              4.71                13.8
60мин            11.0
120мин            4.21                73.8
180мин             4.4           
 НОМА индекс -2.80
Виж целия пост
# 565
А колко е инсулина на 60мин.? И какво пише в епикризата, ако не е тайна? Wink Какво лечение ти е предписано?

Иначе ти пускам моя любим линк, който много добре показва в коя графа спадат резултатите:
http://www.arsmedica.bg/bg/lab/c_id/2442/bg.html

Относно инсулина - още на 0 мин. се вижда, че има наличие на ИР. Това се потвърждава и от резултата на 120 мин.  Peace Важно е да се види и този на 60 мин., за да се види каква е промяната спрямо 0 и 120 мин. Относно захарта... На гладно и на 120 мин. захарта ти е добра според мен. Странен ми е факта, че на 60 мин. достигаш патологична стойност. Ей тука също има голямо значение за интерпретацията липсващия инсулин на 60 мин... Wink А в коя лаборатория си правила теста и как се храниш по принцип? Имаш ли наднормено тегло?
Виж целия пост
# 566
Това са  числата в таблицата.Окончателна диагноза:Метаболитен синдром-обезитет,инсулинова резистентност,дислипидемия.
В Медлайн клиник бях.Трябва малко да сваля,да.Не съм дебела,просто ми трябва да сваля 5-6-7 кг и съм екстра.Храненето... не е здравословно.Но вече се стремя да махам излишните неща от менюто си  Whistling Лека полека ще стане  Laughing
Доктора ми каза,че няма нищо страшно,просто трябва да се вземат мерки за да не ме хване диабета след като навърша 40 години (сега съм на 27 почти)
Терапията е:Сиофор 850 (по схема до 3х1);Омега-3 3х1;Инофолик 2х1 и след 6 месеца да отивам на контролен преглед.
А поне за щитовидната като ми я гледа с ехографа ми вика "имаш безсрамно добра щитовидна жлеза"  Sunglasses
В епикризата са си написали каквото са си искали и за това исках да питам и вас  Laughing Примерно сега чета че съм влезнала с хипертония,120/80 хипертония ли е  Laughing Ама нали все пак трябва да има нещо,за което да се хванат.Той даже лекаря ми каза "сега ако не можем да ти поставим диагноза,ще извикаме психиатър,за тях няма здрав човек,има просто не прегледан"  Mr. Green
Малко объркано го написах,не знам защо   bouquet
Има и резултати за урина,а аз не съм давала.Бях в цикъл .... Whistling
Поне хормоналните изследвания са ми в нормите Hug
Оооо и такава подготовка,каквато пише в статията не ми е правена  newsm78
Виж целия пост
# 567
Това са  числата в таблицата.Окончателна диагноза:Метаболитен синдром-обезитет,инсулинова резистентност,дислипидемия.
В Медлайн клиник бях.Трябва малко да сваля,да.Не съм дебела,просто ми трябва да сваля 5-6-7 кг и съм екстра.Храненето... не е здравословно.Но вече се стремя да махам излишните неща от менюто си  Whistling Лека полека ще стане  Laughing
Значи... Как ти е холестерола? Това показва дали имаш дислипидемия...
Обезитет - ясно, имаш наднормено тегло.
Метаболитен синдром - имаш ли високо кръвно, завишен холестерол, пикочна киселина...? Захарта ти на гладно не говори за метаболитен синдром...
За ИР съм съгласна. Браво на лекарите, че са пропуснали стойността, която при теб е най-важна!  Whistling
За свалянето - ИР само така ще се подобри. За Сиофора съм със задръжки. За мен винаги първо трябва да се пробва диета и движение.  Peace Така или иначе отслабването без тях няма да стане, дори и да пиеш конски дози метформин. А колко кила си? 3х850 си е висока доза, а казваш, че имаш 5-6-7 кила... Както и с омега 3х1 не съм съгласна (, ако са по 1гр на капсула). Много ми се струва. Стана модерно да се наливаме с омега... Инофолик за какво ще пиеш? newsm78
А за храненето питах, защото ако не си яла въглехидрати няколко дни преди това резултатите не са достоверни. Същото се отнася и когато си яла много въглехидрати в дните преди това.
Учудва ме, че ни е обърнато внимание на патологичната захар на 60 мин...
И в този ред на мисли - заповядай в темата ни за Хиперинсулинемията! Hug
Виж целия пост
# 568
Понеже и аз пия Инофолик си позволявам да отговоря на въпроса - хранителна добавка, също подпмагаща метаболизма на захарите (ако съм разбрала правилно).
Може ли да помоля и аз за линк към темата за хиперинсулинемията? Благодаря.   bouquet

Последните няколко седмици ми се редуват дни, в които нямам желание и апетит а нищо, с периоди на неистово тъпчене. Чувствам се ужасно от това. Нямам усещането за осезаемо подобрение на общото ми състояние. Скоро ще се видя с лекаря ми пак.  Peace
Виж целия пост
# 569
Днес АГ ми каза,че Инофолика много помагал за овулацията  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия