Как се справяте с често боледуващите деца на ясла/градина

  • 62 001
  • 763
# 330
... и ние сме болни Sad Цяла седмица се мъчеше да се разболее - понакашляше веднъж два пъти дневно, но след вчерашното излизане, тичане и изпотяване положението е мнооого по-зле. Не спира да кашля, появи се и хрема. Давах й инфлуцид и фитолор, но започнахме от вчера изопринозин и флудитек. Не се  е повлияла от тях засега, което ме навява на мисълта, че отново ще се стигне до антибиотик:( . Някой ако има идея какво друго да опитам докато дойде време да я заведа при педиатърката ще  се радвам.
Виж целия пост
# 331
Официално се присъединяваме в отбора на болните дечица. Кати е с 38 градуса температура, кашлица и частично запушен нос. Може би днес не трябваше да я водим на Витоша, но факт е, че цял ден бяхме там. В колата навръщане се оплака, че й е лошо.
Мъжът ми отказа категорично да тръгнем да търсим лекар, така че утре следобяд ще я заведем при личната ни лекарка и на УНГ кабинет евентуално.
Виж целия пост
# 332
И моята булчица е болна..два дни на ясла и ето готова е Tired да питам как преценявате , че детето е готово отново да го пуснете.тя има сополи и Т 37.1 37.3 цял ден ама накрая и дадох Нурофен , че хленчише , явно и беше лошо.сега играе тука щастлива е , и потна ама какво да се прави доста съм я съблякла Whistling
Виж целия пост
# 333
Евитa, когато прабабата беше вкъщи, много лесно преценявахме кога да даваме детето, просто защото имаше кой да я гледа. При нещо безобидно - 1 седмица. Ако е била на антибиотик - 2 седмици вкъщи. Но сега и аз се чудя колко време трябва да я държа у дома.
Ей я сега, спадна температурата и се е хвърлила да реди пъзел. Страх ме е от нощта, защото има голяма вероятност да вдигне отново.
Виж целия пост
# 334
Как бихте постъпили на мое място:
Пуснах миналата седмица малката на ясла , днес мъжо когато отиде да каже , че е болна и няма да ходи му бях казала да пита от кога са им сборните групи...оказа се , че те цял Юли щели да почиват и ни предложиха да я прехвърлят в друга ясла за месец.колебая се , тя още в тази не е свикнала , там други деца сигурно от различни ясли и те събрани , да не говорим , че яслата е на най-забутаното място в града ни и автобус не стига.Мъжо е на смени остава аз да я водя , разколебана съм защото имах намерение да си търся работа докато тя е на ясла , но сега си мисля дали не е по-добре да изчакам месец юли да мине и тогава...
Виж целия пост
# 335
Евита, аз бих я задържала вкъщи, както и направихме с мъжа ми. Юли не ни се местеше в далечна дежурна градина, тази до нас дежурна няма да приема външни, досега беше в друга градина, от септември в нова... толкова местене на малко дете не ни се струваше подходящо и се отказахме от този вариант. При вас още повече, че е малко болничко детето било, още един стрес не бих му причинила.

Tonkabonka, и ние бяхме вчера цял ден на Витоша, и много променливо време беше  #Crazy малката първо беше голичка, по гащички и боса, после с потник, после с дебела тениска, после с шапка и сандали, после преваля и се крихме от дъжд, после пак бяхме боси...
а малката още подкашля от сополите един-два пъти на ден и направо щурнах по едно време с това облич-съблич.

Виж целия пост
# 336
Бяхме на лекар сутринта и Кати е на антибиотик тази седмица, съответно ще бъде вкъщи.
Виж целия пост
# 337
Бяхме на лекар сутринта и Кати е на антибиотик тази седмица, съответно ще бъде вкъщи.
Sad много съжалявам.
Бързо да оздравява Кати  Hug
Виж целия пост
# 338
jos и аз така мисля , но при мен мъжо настоява да я пуснем там , яслата била много хубава(и от други хора знам , че вътре е просторно и хубаво)но защото е отдалечена има малко деца.Има още половин месец до края на юни.то така или иначе докато и мине хремата ще  я пусна петък или направо понеделник Whistling след малко ще отидем с малката до там , да видя колко е далеч , но май нещата клонят да си остане юли вкъщи
Бързо оздравяване на Кати Praynig
Виж целия пост
# 339
Бяхме на лекар сутринта и Кати е на антибиотик тази седмица, съответно ще бъде вкъщи.
Е защо?! Confused
Защо така бързо са назначили антибиотик, някакви изследвания поне да бяха направили преди антибиотика?  И нашата педиатърка понякога така бърза да назначи антибиотик, когато е сигурна в диагнозата си. Но у мен все остава едно съмнение за прибързаност и желание за презастраховане от страна на лекаря.   Mr. Green
Виж целия пост
# 340
Бяхме на лекар сутринта и Кати е на антибиотик тази седмица, съответно ще бъде вкъщи.
Е защо?! Confused
Защо така бързо са назначили антибиотик, някакви изследвания поне да бяха направили преди антибиотика?  И нашата педиатърка понякога така бърза да назначи антибиотик, когато е сигурна в диагнозата си. Но у мен все остава едно съмнение за прибързаност и желание за презастраховане от страна на лекаря.   Mr. Green

след повторното вдигане на Т едва ли може да се чака. Дано бързо се оправя детенцето  Praynig
че и това време шантаво...

Евита. колкото и да е хубаво пак ще е стрес за детето. Вие си преценявате, но ако има на кого да я оставите, по-добре лятото да позакрепне, да е повече навън и есента с нови сили на ясла Simple Smile
Виж целия пост
# 341
Евитa, и на мен ми се струва че ще му дойде множко на детето.

тонка, много гадно Sad Бързо оздравяване и дано да са уцелили АБ-то на Кати.

Гърлото на Лора нещо не ми хареса - като че ли се опитва да се зачервява. Давах Ангин-хил и Ефизол. Ако и утре е такова, ще я заведем до педи, за да я види все пак.

Уж малкият е добре, засега. Дано да се задържи, че утре мисля да се обадя на лекаря и да ходим на контролен преглед. И ще видим какво ще ни кажат за 2-рата операция.
Виж целия пост
# 342
ооф, аз си мислех, че лятото по-малко боледуват децата.. но явно докато не укрепне имунитетът все има по нещо...
бързо да оздравяват всички дечица.
Виж целия пост
# 343
jos, зимата са сополи и кашлици (+ Т, за да е по-интересно)
Лятото обикновено са хубавите вируси 3 в 1 - Т, повръщане, разстройство...

Детето на колежка е вече във ваканция (8г), тази нощ е повръщало.

На моите почнах както май Little wingels писа, да давам профилактично Био Гая. Дори и нещо подобно да лепнат, поне по-леко да го карат ...
Виж целия пост
# 344
Бяхме на лекар сутринта и Кати е на антибиотик тази седмица, съответно ще бъде вкъщи.
Е защо?! Confused
Защо така бързо са назначили антибиотик, някакви изследвания поне да бяха направили преди антибиотика?  И нашата педиатърка понякога така бърза да назначи антибиотик, когато е сигурна в диагнозата си. Но у мен все остава едно съмнение за прибързаност и желание за презастраховане от страна на лекаря.   Mr. Green
след повторното вдигане на Т едва ли може да се чака. Дано бързо се оправя детенцето  Praynig
че и това време шантаво...

Ами не е така, повторното вдигане на температура въобще не е причина за назначаване на антибиотик само по себе си. Това го знам от нашата педиатърка, която обикновено изчаква детето няколко дни, за да види как вървят нещата. Последният път, когато мойта боледува, се измъчихме с висока температура близо 5 дни, и на петия ден, когато вече беше започнала да се възстановява и вдигаше само 1 път на денонощие, педиатърката назначи антибиотик, като заяви, че не може повече да чака организма да се справи сам. Това е в общия случай, има изключения, например когато е била сигурна, че детето има бактериална инфекция, тогава е назначавала антибиотик веднага.

Предлагам да не правим догадки за състоянието на Кати, tonkabonka ще обясни какъв е случая.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия