Четвърти клас- матурите пред нас, безсилни са в тоз час!

  • 55 254
  • 737
# 315
Байбиби, само да уточня - втори чужд език е задължителен едва в 9 клас Peace.
Виж целия пост
# 316
В училището на децата ми е задължителен от пети клас. Обикновено общинско училище е.
Виж целия пост
# 317
Да, но като ЗИП.
Като ЗП се въвежда в 9 клас. Това са ДОИ.
При нас ЗИП втори чужд език не се предлага. Само СИП. Не мисля да го пиша - за мен е безмислено 1 ч седмично - така език не се учи....
Виж целия пост
# 318
Да, но като ЗИП.
Като ЗП се въвежда в 9 клас. Това са ДОИ.
При нас ЗИП втори чужд език не се предлага. Само СИП. Не мисля да го пиша - за мен е безмислено 1 ч седмично - така език не се учи....
ааа учи се,учи се, стига да има желание детето и малко помощ вкъщи.
Виж целия пост
# 319
Не малко. Много помощ си трябва в къщи, особено при един час седмично.
Виж целия пост
# 320
Мамева, аз не работя 4 години, очаквайки подарък в края им...както писах и преди - едно цвете, откъснато от градината, но подарено с любов и от сърце е най-голямата ми награда. И блесналите очи на децата...

...всеки има право на мнение, уважавам го Peace.

Никой истински учител не работи за подарък, но това е една малка възможност и ние да кажем благодаря. Началния учител, като оставим настрана знанията, които дава, е човекът, който до голяма степен изгражда отношението към учебния процес. Като се замисля, той прекарва по-вече време от нас с нашите деца през тези години. За това и писах, че ние сме от една и съща страна на барикадата, или поне би трябвало.
Виж целия пост
# 321
20/20/20/18
18 разбира се по ЧО заради последните два въпроса. Е, здраве да е. Но по ЧО им преподаваше зам. директорката и все си мисля че ако си беше тяхната госпожа, щеше да е по-добре.
Няма да купуваме нищо, освен да поднесем цветя, но не общо, а по желание.
Виж целия пост
# 322
Няма да купуваме нищо, освен да поднесем цветя, но не общо, а по желание.

А защо вместо 20 букета по 10 лв. не и купите нещо за тези пари?
Виж целия пост
# 323
Моя син ми звънна преди малко ,да ми каже,че по БЕЛ има 4,75 Shocked ,като вчера госпожата му е казала,че има по всичко пълно 6.Казала им,днес,че тази,която проверявала работите им, е махнала на всички 5т. за диктовката ,не и харесал краснописа,и никой от класа няма над 15т #Crazy
Аз реших,че госпожата им се е пошегувала,но той твърди,че не е.Не,че имам някакви особени претенции за краснопис,но едва ли е писал чак толкова лошо(в първи  клас спечели състезание за най-красиво и вярно писане из между всички първи класове), а и има в класа момиченца,които,той твърди,пишат наистина красиво newsm78

Относно подаръка,събират по 15лв за почерпка на децата и подарък за госпожата,но не знам на какво са се спряли.Ще звънна да проверя.
Виж целия пост
# 324
лиани,видях класацията на 95 у-ще - стари лаври !
Мисля,че класацията не е актуална, изтипосват се частните училища,
което не е критерии.
Нашата госпожа не желае подарък и цветя ?!!!!!!!!!!!!
Доволна съм  от детето !
Не се притеснявам за 5 клас .
Грамотен е ,е не пише красиво ,но ..........
Стига с тези Радини вълнения ! Всичко е една бутафория!
Виж целия пост
# 325
Няма да купуваме нищо, освен да поднесем цветя, но не общо, а по желание.

А защо вместо 20 букета по 10 лв. не и купите нещо за тези пари?
И защо да купим ??????????
Виж целия пост
# 326
Момичета, току що разглеждах програмата на третия детски панаир в София. Изглежда много интересно. Ще има посещение в обсерваторията, търсене на съкровище в археологическия музей, робопартанс ще са там... Това е програмата http://www.easyartbg.com/images/programme.pdf
Аз досега не съм го водила, но програмата много ми хареса и мисля да го заведа поне на няколко места път Simple Smile
Виж целия пост
# 327
Моя син ми звънна преди малко ,да ми каже,че по БЕЛ има 4,75 Shocked ,като вчера госпожата му е казала,че има по всичко пълно 6.Казала им,днес,че тази,която проверявала работите им, е махнала на всички 5т. за диктовката ,не и харесал краснописа,и никой от класа няма над 15т #Crazy
Аз реших,че госпожата им се е пошегувала,но той твърди,че не е.Не,че имам някакви особени претенции за краснопис,но едва ли е писал чак толкова лошо(в първи  клас спечели състезание за най-красиво и вярно писане из между всички първи класове), а и има в класа момиченца,които,той твърди,пишат наистина красиво newsm78

 newsm78 не знаех, че матурата е по краснопис!
Ако видиш моят как пише, с буквички по милиметър...
Виж целия пост
# 328
Относно подаръците съм доста раздвоена след едни случки още в първи клас. Оттогава не инициирам подобни занимания. Ако останалите проявят интерес, се включвам. Ако преценя, че даден преподавател лично ми е приятен и е дал нещо на детето ми правя и лични подаръци, но само ако се разделям с него, защото не е ясно как би се изтълкувало иначе.
За краснописа е много спорна темата. 4-токласника пише хубаво като иска, та с него нямам проблеми, но за сметка на това големия и до ден днешен има проблеми с тестовете именно заради краснописа - бих добавила някакъв бонус за краснопис, за да поощря работата в тази посока.
Виж целия пост
# 329
И аз все говоря, ама нямаме сериозен напредък. Поне започна да рисува големи фигури, че преди и те му бяха едни дребнички, подробнички, с лупа да ги гледаш.
Но пък да отнемеш 5 т. за "грознопис", това все пак не е изпит за техническо писане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия