Четвърти клас- матурите пред нас, безсилни са в тоз час!

  • 55 253
  • 737
# 330
Честно казано в семейството ми има учителки, слава Богу макар че си имат своите лоши страни, като всеки човек, никога не са очаквали подаръци ( екскурзии, златни бижута?!) от учениците си
Аз също вече не инициирам събиране на пари, след разни случки. Ако има инициатива, се включвам, но в случая инициатива няма.
Ще поднеса цветя от благодарност и не считам че постъпвам нередно, а и не смятам че е нужно да се оправдаваме  Peace
Виж целия пост
# 331
Именно,това ме изуми.А той си пише добре и четливо.
Сега видях,че е актуализиран рейтинга на училищата и наистина в тяхното у-ще средната оценка по БЕЛ е 15,75,а в началото беше 17 и нещо newsm78
Не,че държа толкова на оценката,но ми се струва изключително несправедливо,на фона на тази пълна неграмотност,която се шири  и на фона на всичките безумни правописни и всякакви други грешки в учебниците,да се правиш на толкова важен и интересен и да режеш децата за краснопис,а не за правопис. #2gunfire #Cussing out
Виж целия пост
# 332
Момичета, току що разглеждах програмата на третия детски панаир в София. Изглежда много интересно. Ще има посещение в обсерваторията, търсене на съкровище в археологическия музей, робопартанс ще са там... Това е програмата http://www.easyartbg.com/images/programme.pdf
Аз досега не съм го водила, но програмата много ми хареса и мисля да го заведа поне на няколко места път Simple Smile

Честно казано, сега научавам за тази инициатива. А няма ли да е стълпотворение? Как е било предишните два пъти?
Виж целия пост
# 333
Може ли някой да ми кажа каква е скалата на оценяване от матурите, защото при нас се казват само точки.
Поздравления на всички изкарали матурата, на нас утре ни предстои още една
Виж целия пост
# 334
Не вярвам на очите си! Нали уж има критерии за оценяване на диктовката, как така оценка за грознопис? Да не би да пишат по-високи оценки, когато е писано красиво? Дъщеря ми също пише грозно и аз не съм държала да пише красиво-много важно колко красиво е написано... Трябва да е четливо и вярно!

И между другото, на български език от голямото престараване да ги учат, пише грозно, а на англ.ез. детето си пише и четливо и красиво.
Виж целия пост
# 335
Нашата учителка от началото на годината казваше, че могат да смъкнат до една единица за грозно писане, даже понякога го прилагаше на контролните.
Има го и в критериите на диктовката в сайта на МОН от минали години
Виж целия пост
# 336
Нашата учителка от началото на годината казваше, че могат да смъкнат до една единица за грозно писане, даже понякога го прилагаше на контролните.
Има го и в критериите на диктовката в сайта на МОН от минали години

Е то за учителката може да е грозно, за мен да е красиво. Мисля, че от МОН имат предвид нечетливо- но това вече е друго. Защото аз пиша много красиво, но нечетливо, когато бързам - после сама не си разчитам и съм за чиста двойка. Joy Joy
Виж целия пост
# 337
Момичета, току що разглеждах програмата на третия детски панаир в София. Изглежда много интересно. Ще има посещение в обсерваторията, търсене на съкровище в археологическия музей, робопартанс ще са там... Това е програмата http://www.easyartbg.com/images/programme.pdf
Аз досега не съм го водила, но програмата много ми хареса и мисля да го заведа поне на няколко места път Simple Smile

Честно казано, сега научавам за тази инициатива. А няма ли да е стълпотворение? Как е било предишните два пъти?
Нямам представа, както писах не съм ходила досега. И аз си мислех за навалицата, затова, ако ще ходим в приложните ателиета, ще е някъде след два-три часа - когато малките спят. А за музея или обсерваторията - не ми се вярва да  е навалица там.

Не вярвам на очите си! Нали уж има критерии за оценяване на диктовката, как така оценка за грознопис? Да не би да пишат по-високи оценки, когато е писано красиво?
Струва ми се невероятно причината да  е грознопис. По-скоро е допусната от повечето грешка, която е била пропусната при първото оценяване.
Виж целия пост
# 338
Мисля, че от МОН имат предвид нечетливо...
То така си и пише в критериите от предходни години - " четливо писане - 0, 5 точки". А в миналогодишните критерии четливото писане изобщо не фигурира.
Виж целия пост
# 339
Не че тази година много  се бяха постарали с изготвянето на матурите, за да имат големи изисквания, защото по БЕЛ не можаха да на мерят 5 изречения, които децата са учили, по ЧО въпроса с източниците е много спорен, за последния не коментирам, защото нашата учителка в старанието си да подготви децата максимално добре пропускаше  часа на класния
Виж целия пост
# 340
Мисля, че от МОН имат предвид нечетливо...
То така си и пише в критериите от предходни години - " четливо писане - 0, 5 точки". А в миналогодишните критерии четливото писане изобщо не фигурира.
Така си и мислех, но аз критерии за тази година не открих, има публикувани изисквания, заповед, но не и критерии и предполагам, затова някъде 17т -мн.добър, а другаде отличен. Демокрация е! Hug
А много обичам да чета критерии. Mr. Green Joy
Виж целия пост
# 341
И между другото, на български език от голямото престараване да ги учат, пише грозно, а на англ.ез. детето си пише и четливо и красиво.

ДА!  Peace
Именно и този феномен ми се набива на очи - по БЕЛ прекаляват с заврънкулки, извивки и завивки и някои деца просто не успяват да се справят с моториката. Докато на латиница се пише доста по-лесно, тъй като всички тези безмислени изисквания отпадат.
Големия ми син пише ужасно, но все пак по английски му се разчита, за разлика от БЕЛ. Сега съм му извадила един мои стари тетрадки от университета за техническо писане и ще се опитам да го пробвам поне да започне да пише четливо.
Във века на компютрите почерка според моето скромно мнение ще има все по-малко значение, но все пак е важно да можеш дори и сам да си прочетеш писанията  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 342
И между другото, на български език от голямото престараване да ги учат, пише грозно, а на англ.ез. детето си пише и четливо и красиво.

ДА!  Peace
Именно и този феномен ми се набива на очи - по БЕЛ прекаляват с заврънкулки, извивки и завивки и някои деца просто не успяват да се справят с моториката. Докато на латиница се пише доста по-лесно, тъй като всички тези безмислени изисквания отпадат.
Във века на компютрите почерка според моето скромно мнение ще има все по-малко значение, но все пак е важно да можеш дори и сам да си прочетеш писанията  Rolling Eyes
Mъжът ми все това ми повтаря. Няма нужда да пише красиво, вече никой не пише на ръка.

За себе си забелязвам, че почеркът ми доста се е променил във времето.Но тов важи за повечето хора. Почти всички главни букви изписвам в печатния им вариянт.Хич не са удобни за изписване всички тези заврънкулки и извивки в ръкописа ни.
Виж целия пост
# 343
Лиани, май проверяващата г-жа е зле с математиката и то много!  Laughing
Значи, ако за грознопис се отнемат 0.5т/което е различно от 5т все пак Wink/ детето трябва да има 19.5т., а не 15 newsm78.
Да не би да има нещо лично срещу вашата г-жа, щото това ми изглеждат камъни в нейната градина Sad Все пак от 20 и кусур деца, едно да няма да пише красиво newsm78, пък и грозно грозно, ама и там има градация Stop
И какви са тия допълнителни проверки, втори път ли ги проверяват тези матури? Shocked

Сега като минаха нещата си мисля: "Кому  е нужен тоз цирк с матурите?" и "Какво показват точно?" newsm78
Виж целия пост
# 344
За себе си забелязвам, че почеркът ми доста се е променил във времето.Но тов важи за повечето хора. Почти всички главни букви изписвам в печатния им вариянт.Хич не са удобни за изписване всички тези заврънкулки и извивки в ръкописа ни.

Да моя почерк никога не е бил чак блестящ, но пишех приемливо. В техникума минах изцяло на технически шрифт - харесваше ми повече, по-упростен е и някак по-четлив. В университета направо ...... и сама не си разчитах някои лекции, да не говорим, че по някои предмети се стараех, защото бяха "мои" - тоест развивах въпросите за колеги, а те пък правеха същото по други предмети.
Та и от там точно това ме впечатли - всички на един етап минахме на унифицирано писане, за да е четливо и разбираемо за всички. Кому са нужни всички тези връткулки и ченгелчета .... само да тормозим децата още повече  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия