Идва време за слънце, плаж, море, НОЕМВРИйчето в мама расте ли расте - еп.5

  • 32 039
  • 752
# 30
Deiza, виж не знам за албумчето със снимките от сега, но току що открих нещо интересно поне за мен де Simple Smile http://www.book.store.bg/p5940/nasheto-bebe-album-dnevnik.html  Hug
Ехее, албумчето е уникално!
Виж целия пост
# 31
И на мен страшно много ми харесаа;)) сега само да ми кажат и пола, за да знам какъв цвят:)) Живот и здравее най - много това пожелавам на всички  Hug
Виж целия пост
# 32
plesure, hetera Ами сигурно няма да повярвате ама в бг мама си има цяла тема за сменяне на стикери. Вчера бях на една среща на пазара на красно село и размених 3 стикера, днес до ПИБ на бул България и Петко Ю Тодоров и смених 4 стикера. И все със жени на моята възраст, явно нашето поколение си имаме страст към събиране.

Ето линкче към темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=652263.msg21969122#msg21969122 там съм си написала какво нямам и какво ми се повтаря  и ако има нещо което ми се повтаря пишете на лични да менкаме.

Митко много се кефи разглежда си книжката и като лепим стикери е във възторг. Казва "Искам и аз то бея" ( да бели стикерите и се опитва "обелките"  да ги фиксира на картинките, ама не става и се ядосва.
Виж целия пост
# 33
petya.spasowa Албумчето е страхотно, но от този тип има в почти всички книжарници.
emili_vip различно е защото тези албуми започват от раждането на детето, а това за което питам аз започва от бременността и можеш да лепиш снимки още през бременността, но незнам къде да го търся вече. Ако намеря някъде непременно ще ви кажа. Пък и моя лекар постоянно ми дава снимки и ми казва да имам за албума. Може би на следващия преглед ще го питам от къде да го взема този албум  Laughing
Виж целия пост
# 34
Здравейте момичета! Много сте активни днес, бая четене падна.
Аз фолиевата ще я пия до края, но не ям месо и казаха, че за това ще ми я оставят. Някъде към 16-та седмица ще ми включат и желязо.
Заинтригувахте ме и мен с това албумче, не знаех, че има такива. Аз мислех да си взема от този тип не дето се пъхат снимките, а има едно като фолио и те залепват (как го обясних, само аз си знам  Mr. Green).
Може ли и на мен паролата от общия албум.  Praynig Praynig
Виж целия пост
# 35
Здравейте,страшно сте дейни днес.Сутринта дочетох старата тема,а докато отида до доктора вие сте я изписали дето се вика.Времето е направо кошмарно ,а на мен точно тази седмица ми се събират ходения по доктори.Сега ми видяха резултата от БХС и по отношение на Даун нямало проблем .Доктора гледа и други показатели-единия бил малко нисък ,но имало отношение с Фраксипарина който слагам,и ако след две седмици не е по-добре ще добави нещо към терапията.Взимаха ми секрет за микробиология и евентуално до  две седмици трябва да направим серклаж,че се е поскъсила шийката,която и без това е оскъдна.Надявам се поне на секрета нищо да няма ,че да не се побърквам излишно и за това.Съжалявам за дългия пост,и чакам с нетърпение да се видим на живо скоро:)
Виж целия пост
# 36
Здравейте мамита. Мецани благодарско за темичката.

Момичета, аз от един позитивен усмихнат човек се првръщам в кълбо от нерви. Толкова мразя да се разправям с доктори, а явно ще се наложи. Днес беше дългоочаквания ден в който трябваше да се запиша за ЖК. С таткото дори бяхме подранили за часа от нетърпение. То се оказа, че днес само ме записаха, мериха, теглиха и толкоз. По принцип това трбяваше да е утре и утре трябваше да ми пуснат изследванията, НО нямало направления и евентуално към края на месеца щяло да има.
Толкова се сдухах. Първо защото бяхме казали на всички, че днес ще видим бебето и второ как така няма направления! Ми че аз ще родя докато разбера всичко наред ли ми е.

Третото се оказа ендокринолога- разбира се не съм се сетила навреме да си запиша час и най-рано може да ме вземе на 13.06. А днес сестрата в ЖК каза веднагически да отивам на ендото, защото не съм си следила ТСХ от поне 6 мес, а трябвало веднага като зебременея.

Та с моите драми сега трбява да търся нова ЖК- не мога да приема, че ще трябва да чакам още поне 2 семдици за изследвания. И съответно трбява да намеря и добър ендокринолог, защото и за моя не мога да чакам 1 месец.

Еххх толкова сложни ми се струват тези докторски неща.

Ох и последно- извинявам се за обширния пост- на вас колко ви вземат за ехграф извън тези по ЗК?  На мен в кабинета ми обявиха цена от 40лв, докато сестра ми в друг град плаща по 20.
Виж целия пост
# 37
Момичета, знаете ли от къде мога да си закупя албумче за снимките на бебо но не от раждането, а от сега. Понеже на всеки преглед ми дават снимка и сега съм събрала доста. Един  познат ми каза,че ги продават в книжарниците, но аз не съм виждала. Знаете ли какво представляват?

аз лично се регистрирах тук www.--- , качвам си и видеата и си пиша разни неща..  

нещо не възприема адреса.. беборан.нет (ама на латиница напишете)
Виж целия пост
# 38
Момичета, знаете ли от къде мога да си закупя албумче за снимките на бебо но не от раждането, а от сега. Понеже на всеки преглед ми дават снимка и сега съм събрала доста. Един  познат ми каза,че ги продават в книжарниците, но аз не съм виждала. Знаете ли какво представляват?

Дейза на първа страничка на нашата тема има много хубаво такова албумче, защо не го погледнеш, може да си го принтираш  Hug
Виж целия пост
# 39
И аз тук. Благодарско за темата   bouquet
Минах си реда за ФМ и БХС, всичко е наред и всичко си има бебето освен едно  Mr. Green Така че моля за един розАв щъркел  Mr. Green
Виж целия пост
# 40
mecani, на мен доктора ми каза, да пия ФК, докато не усетя движение на бебето.
mecani, може ли да добавиш и мен с термин 27.11.2012 от София Simple Smile, Много благодаря Simple Smile
Относно ниския хемоглобин, от снощи почнах да пия сок от цвекло и ябълка...бляк...мн е гадно, но нали е за бебчо, ще го пия.
Виж целия пост
# 41
този д-р Марков много зает ще дойде, днес ми казаха, че за след 20 юни няма часове newsm78
Виж целия пост
# 42


Лека следобедна почерпка за повече настроение.   bouquet
Виж целия пост
# 43
Здравейте мамита. Мецани благодарско за темичката.

Момичета, аз от един позитивен усмихнат човек се првръщам в кълбо от нерви. Толкова мразя да се разправям с доктори, а явно ще се наложи. Днес беше дългоочаквания ден в който трябваше да се запиша за ЖК. С таткото дори бяхме подранили за часа от нетърпение. То се оказа, че днес само ме записаха, мериха, теглиха и толкоз. По принцип това трбяваше да е утре и утре трябваше да ми пуснат изследванията, НО нямало направления и евентуално към края на месеца щяло да има.
Толкова се сдухах. Първо защото бяхме казали на всички, че днес ще видим бебето и второ как така няма направления! Ми че аз ще родя докато разбера всичко наред ли ми е.

Третото се оказа ендокринолога- разбира се не съм се сетила навреме да си запиша час и най-рано може да ме вземе на 13.06. А днес сестрата в ЖК каза веднагически да отивам на ендото, защото не съм си следила ТСХ от поне 6 мес, а трябвало веднага като зебременея.

Та с моите драми сега трбява да търся нова ЖК- не мога да приема, че ще трябва да чакам още поне 2 семдици за изследвания. И съответно трбява да намеря и добър ендокринолог, защото и за моя не мога да чакам 1 месец.

Еххх толкова сложни ми се струват тези докторски неща.

Ох и последно- извинявам се за обширния пост- на вас колко ви вземат за ехграф извън тези по ЗК?  На мен в кабинета ми обявиха цена от 40лв, докато сестра ми в друг град плаща по 20.


Гери, поеми си дълбоко въздух през носа и издишей през устата. Само спокойствие.

Относно ендокринолог - мога да ти посъветвам Др Виткина в Мед1 в Младост (http://www.mcmed1.com/) Клиниката работи и със здравна каса и с някой фондове за доброволно медицинско, ако имаш такъв - ще ти излезе по-евтино. Докторката е там във вторник и четвъртък, много е внимателна. Удобното е,че на гърба на клиниката има и лаборатория и не е нужно да се разкарваш за да даваш кръв, а резултатите могат да й дадат направо на нея и да се проконсултирате по телефона само, отново без да ходиш повторно. Вземи си направление от личният и иди при нея, мисля че ще останеш доволна.

В същият мед център има и прекрасен АГ - Др Веско Илиев, който също така води и ЖК, освен това на мен той ми прави ФМ преди една седмица. Много съм доволна от него, обяснява внимателно и подробно, като прави примерен график за предстоящите изследвания, винаги ми дава видео клипче от ехото. Там, освен това си имат и комисия, ако се налага дълъг болничен.

Съжалявам, ако отговорът ми звучи като реклама или нещо такова, но аз съм супер доволна от това място - всички специалисти + лаборатория са на едно място и не е нужно да обикалям София. Може пък и да съм толкова доволна, защото съм към фонд, който поема част от прегледите, както и ехото и реално на ръка не съм дала и една стотинка до сега. Но при всички положения специалистите им са на ниво, а относо ценоразписа може да разбереш по телефона предполагам.

Виж целия пост
# 44
Благодаря на мамите произнесли се по казуса с болничните.
Много ме зарадвахте  Hug  bouquet

И се усмихвайте повече на пук на лошото верме  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия