Най-после!

  • 61 630
  • 1 946
# 30
Red, нали се води уж обществено място...
или в кафенето от вън - може???
То вече човек съвсем да се ошашка с тези закони и чудеса....)


Забраната не е ли само за закритите.
Виж целия пост
# 31
caffeine, то същото може да се каже и за пиещите алкохол...)

Виж целия пост
# 32
Red, нали се води уж обществено място...
или в кафенето от вън - може???
То вече човек съвсем да се ошашка с тези закони и чудеса....)
Kalinka, след като не пушиш, няма как да разбереш. )

Не бе, човек -

-Парламентът въведе пълна забрана за тютюнопушенето на закрити обществени места.
-По предложение на депутати от ГЕРБ беше забранено пушенето и на стадиони и други открити спортни обекти, летни кина, амфитеатри
-Забранява се пушенето на прилежащите терени и тротоари на детските ясли, детските градини, училищата, ученическите общежития и местата, където се предоставят социални услуги за деца.
-Ограничението важи и за площадките за игра и за открити обществени места, на които са организирани мероприятия за деца и ученици.
-Не беше прието предложението да се забрани цигареният дим на спирките на обществения транспорт.


Ще си пушим навънка, споко  Simple Smile
Виж целия пост
# 33
Ама защо давате такъв отпор и критика на закон, който е съвсем нормален и не е изключение за една единствена страна - България?
  Всички знаем, че цигареният дим е вреден и вместо да се радваме, че нещо положително може да се въведе за здравето на хората, се усеща как пушещите вече мислят тактики, за да не спазват този закон и доволно да потриват ръце, че в България законите не се спазват....Ама нали се почва от нас? Честно, много сме криви....във всяко отношение....

(има и много други вредни неща, но темата е за цигарите  Peace)
Виж целия пост
# 34
Поредната крачка на държавата към ограничаване на личната свобода.

Можеше да се направи умно, но по-лесно е с тотална забрана.

Вървим към тоталитаризъм от американски тип, да ви е честито bouquet
Виж целия пост
# 35
caffeine, то същото може да се каже и за пиещите алкохол...)

Аха....пиещите алкохол от сутринта ги водят алкохолици, ти ми кажи пушещите от сутринта как трябва да ги разглеждаме?  Peace
Виж целия пост
# 36

Всичко се прави за да се избегнат трудните теми. Като мине това с пушенето ще се започне с черешите, краставиците и т.н Тласка се една тема на първа линия, леко щекотлива и общественият интерес е ангажиран на 100% - в това число и нашия.

А, защо? Никой не ни пречи да си обсъждаме и други теми. Точно тази е за цигарите, но има едно чудо други за най-различни интереси и мнения...
Виж целия пост
# 37

Всичко се прави за да се избегнат трудните теми. Като мине това с пушенето ще се започне с черешите, краставиците и т.н Тласка се една тема на първа линия, леко щекотлива и общественият интерес е ангажиран на 100% - в това число и нашия.

А, защо? Никой не ни пречи да си обсъждаме и други теми. Точно тази е за цигарите, но има едно чудо други за най-различни интереси и мнения...
На нас никой не ни пречи и си ги обсъждаме (имах предвид медийното пространство). Но тези, от които зависи всичко, не.
Виж целия пост
# 38
Ама защо давате такъв отпор и критика на закон, който е съвсем нормален и не е изключение за една единствена страна - България?
  Всички знаем, че цигареният дим е вреден и вместо да се радваме, че нещо положително може да се въведе за здравето на хората...........
Абе, те кренвиршите са по-вредни, ама не само не ги забраняват, ами и позволяват да ги рекламират по детските градини.
Можем да си ядем на поразия всякакви боклуци, които ни продават по магазините, ама не може да се пуши на 10 метра от училище.
И това ако не е тотална простотия....
Виж целия пост
# 39

За детските площадки - пак не виждам как диша цигарен дим дете, играещо на метри от пушеща майка.
Бивш пушач съм и сега от 10м ме дразни цигарения дим.
Много съм доволна от закона, защото не пуша (отказах ги преди няколко години)  От както не пуша не посещавам заведения, в които се пуши. Сега вече всички заведения ще са такива  Simple Smile. Дано да се спазва закона, защото си имам едно наум, че тук много-много не обичаме регулациите.


newsm10
Виж целия пост
# 40
ЯснОООО....ще си правим партита на въздух Mr. Green Красотааааа няма да плащам вход за разни помещения Whistling Whistling Whistling Whistling

Искам да забранят сега и вредните храни в училищните явки,като санкциите бъдат огромни.Също и космите в детските пюрета,разните мухи в месарските магазини,пръскането против кърлежи с летящи нещица,следенето на всичко качествено..... Whistling Flutter
Виж целия пост
# 41
Моята представа за кафене е  място, където се пуши цигарка и се пие кафе.
За непушачите си имаше сладкарници.
Искам си кафенето. Crossing Arms

Виж целия пост
# 42
Ще си пушим навънка, споко  Simple Smile

И как, като навън в заведения лятото сядат и непушачи, вкл. и деца. Пак ще ги одимяваме. На стадиона и на площадката пречи, а в заведението - не, така ли? Вече се обърках от тая загриженост да ви кажа Crazy
Виж целия пост
# 43
Супер забрана, на който му се пуши на вън. Никой не е длъжен да диша вредните навици на някои хора ( Mr. Green ох, сетих се и за други аромати, но да не ги споменавам). А и ако пушещите се и замислят при разговор с друг човек, че и устата им мирише ще е супер.
Виж целия пост
# 44
Ще си пушим навънка, споко  Simple Smile

И как, като навън в заведения лятото сядат и непушачи, вкл. и деца. Пак ще ги одимяваме. На стадиона и на площадката пречи, а в заведението - не, така ли? Вече се обърках от тая загриженост да ви кажа Crazy

Е стига де, предполага се, че заведенията и кафенетата не са масово пълни с деца.
Иначе очевидно пушенето на открито не е вредно за възрастните непушачи.
За стадионите не знам дали не е с цел и безопасност все пак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия