Най-после!

  • 61 628
  • 1 946
# 1 350
Мен ме хваща яд, като видя и други деца да пушат, не само моето /все още нямам/. Тази сутрин, като ги видях строени до стълбите пред училището с цигарите и кафетата, ми идеше да ги напляскам. Същите тези деца след някоя и друга година ще пишат по форумите, че са болни, не могат да забременеят и т.н и т.н.
За своите 29 години разбрах, че не мога да променя света, колкото и да искам. Винаги ще се намира някой, който да се опитва да ме убеди, че черното е бяло и че напук ще си прави каквото си иска, въпреки че е забранено. Ей затова ни е такава държавата, защото самосъзнанието ни е такова. На мен ще ми забранят, ама аз напук, за да докажа, че мога, ще си нарушавам законите както си искам. Затова имаме толкова жертви по пътищата и болни хора и държавата ни е мръсна и неподредена, заради самосъзнанието на хората и самочувствието им, че могат да си правят, каквото си искат. Светци няма, но нека, когато всеки от нас - бил той пушач или непушач, пиещ или трезвеник, преяждащ или недояждащ си - прави нещо /пуши, пие и шофира след това, изхвърля си болклука през терасата и т.н./, да обмисля добре своите действия и най-вече дали с тях няма да навреди на други хора. Ако отговорът е - с това мога да навредя само на себе си, нека го прави, ако ли не, да не забравя, че живее в общество, а не в гората и трябва да се съобразява с хората около себе си.
Виж целия пост
# 1 351
Не, няма да бъдат компенсирани, защото сами са преценили какви вложения да направят за двете години или колкото там, не помня вече. Имаха възможност да изберат - заведение за непушачи или да обособят зала, а под 50 кв.м - цялото заведение да е за пушачи или непушачи. Срокът беше оповестен още тогава. 2012.

Е що да помниш, кво ти пука?
Срокът беше до 2013г., но го приеха година по-рано. Излъгаха хората, това е. Никога не е бил 2012 като ги караха да си приспособяват залите за пушачи и непушачи.
Виж целия пост
# 1 352
Ми, точно добре съм разбрала - за нея би трябвало да е поне на думи в момента, ок детето й да пуши по 4-5 цигари на ден, да изпива по една чаша всяка вечер. Само не знаем колко ядене й се вижда балансирано. Дали за цигарите и пиенето ще мисли по същия начин, когато установи, че детето й е пропушило и пропило? То е близо вече, в училище започват от шести клас някои деца! А в гимназията са вече на 18 и формално тя няма да може копче да каже, но дали ще е ок дъщеря й да пуши като възрастна, пък и по 4-5 цигари? Сигурно ще трябва да изчакаме времето да мине и да направим справка.
Виж целия пост
# 1 353
Зомба, то ако човек си пие кротко чаша-две винце. Пуши само вечер по 2-3 на терасата... ми то здравословно направо! Ама иска да ти стиска... Дисциплина и воля трябват.
Виж целия пост
# 1 354
Тази сутрин, като ги видях строени до стълбите пред училището с цигарите и кафетата, ми идеше да ги напляскам. Същите тези деца след някоя и друга година ще пишат по форумите, че са болни, не могат да забременеят и т.н и т.н.


Няма да могат да забременеят, защото пият кафета и пушат цигари?!?! Неееееееееее  Joy

Темата за вицовете е малко по-долу.
Виж целия пост
# 1 355
Не, няма да бъдат компенсирани, защото сами са преценили какви вложения да направят за двете години или колкото там, не помня вече. Имаха възможност да изберат - заведение за непушачи или да обособят зала, а под 50 кв.м - цялото заведение да е за пушачи или непушачи. Срокът беше оповестен още тогава. 2012.

Е що да помниш, кво ти пука?
Срокът беше до 2013г., но го приеха година по-рано. Излъгаха хората, това е. Никога не е бил 2012 като ги караха да си приспособяват залите за пушачи и непушачи.
Кога тва? Щото 2010 трябваше а влезе пълната забрана, ама я отмениха.
Та кои хора бяха излъгани, викаш? Thinking
Виж целия пост
# 1 356
Andariel, аз съм реалист, няма да се застрелям, ако детето ми има порок, важното е да знае как да го управлява, ако успея на това да го науча, ще съм доволна.
Иначе - възхищавам се на хората, които са уверени като родители и смятат, че могат да накарат децата си да не пият/пушат и т.н.
Виж целия пост
# 1 357
...
 И си се замислих, даже споделих с тайфата: "Бе, пичове, да се сещате някой от вас да се е родил с фаса в уста?..."
Седат и мигат... Rolling Eyes

Ти, досега, само на мляко ли я караш?  Mr. Green
Проблема е, че вместо да решат проблема с "морков и тояга", нашите го решават с "Равнисмирно!".
Още по-лошо е, че ще им хареса, да решават така всички проблеми...  #Cussing out
Виж целия пост
# 1 358
Тази сутрин, като ги видях строени до стълбите пред училището с цигарите и кафетата, ми идеше да ги напляскам. Същите тези деца след някоя и друга година ще пишат по форумите, че са болни, не могат да забременеят и т.н и т.н.
Няма да могат да забременеят, защото пият кафета и пушат цигари?!?! Неееееееееее  Joy
Темата за вицовете е малко по-долу.
Чудя се за какви неща още можете да кажете,че цигарите са виновни  Laughing
Виж целия пост
# 1 359
Тази сутрин, като ги видях строени до стълбите пред училището с цигарите и кафетата, ми идеше да ги напляскам. Същите тези деца след някоя и друга година ще пишат по форумите, че са болни, не могат да забременеят и т.н и т.н.


Няма да могат да забременеят, защото пият кафета и пушат цигари?!?! Неееееееееее  Joy

Темата за вицовете е малко по-долу.
Да ти кажа, като ме диагностицираха и оперираха от извънматочна бременност, а нямах никакви други медицински показания, освен скапаната статистика, че на пушачките и се сучва два пъти по-често, или колкото там, не ми беше много смешно.
Виж целия пост
# 1 360
За ГлобалнОто затопляне и земетресения основно...лоша работа...
Виж целия пост
# 1 361
Andariel, аз съм реалист, няма да се застрелям, ако детето ми има порок, важното е да знае как да го управлява, ако успея на това да го науча, ще съм доволна.
Ако все още говорим за забраната за пушене на обществ.места, а не просто за пушенето по принцип би трябвало да си говорим до каква степен твоето дете и ти като съвестни и преценяващи трезво рисковете за себе си трябва да носите и чуждите такива.
Като към вашите собствено поети добавите и тези на съседа ви по маса.
За това става дума, къде обществото тегли чертата между рисковете, ползите и удобството на всички свои членове.
Виж целия пост
# 1 362
Тази сутрин, като ги видях строени до стълбите пред училището с цигарите и кафетата, ми идеше да ги напляскам. Същите тези деца след някоя и друга година ще пишат по форумите, че са болни, не могат да забременеят и т.н и т.н.


Няма да могат да забременеят, защото пият кафета и пушат цигари?!?! Неееееееееее  Joy

Темата за вицовете е малко по-долу.
Темата за вицовете си я чети ТИ! Обаче, първо прочети това и тогава пак ела да напишеш, че тютюнопушенето не вреди на фертилността при жените и при мъжете. Копвам ти само за жените, за мъжете, ако те интересува, има много статии, прочети си ги сама.

Отрицателното влияние на тютюнопушенето върху репродуктивните способности на жените и здравето на техните деца може да се разглежда в няколко насоки:

- подтиска се производството на естроген;
- яйцеклетките стават по-податливи на генетични дефекти вследствие на множеството токсични вещества, които се съдържат в цигарения дим;
- тежкият метал кадмий е яйчникова отрова, която се натрупва в паренхима на яйчника;
- котининът (основният метаболитен продукт на никотина) се открива 100% непроменен във фоликуларната течност на пушачки;
- намалява се яйчниковия резерв;
- менопаузата настъпва от 1 до 4 години по-рано. Увеличава се риска от ранно настъпване на менопауза (под 35 годишна възраст);
- пушачките отговарят по-слабо на стимулация, изисква се по-висока доза хормони за стимулация, при тях има повече на брой канселирани цикли, по-малко на брой извадени яйцеклетки и по-малко успешни бременности;
- пушачките имат статистически значимо по-високи нива на ФСХ;
- пушачките забременяват средно 6 до 12 месеца по-късно от непушачките. Доказано е, че ако пушенето се спре 6 месеца до 1 година преди планиране на бременността, вероятността за успешно забременяване и износване на жизнеспособен плод е много по-голяма;
- при пушачките се увеличава риска от ектопична (извънматочна) бременност, тъй като веществата, съдържащи се в цигарения дим, намаляват перисталтиката на маточните тръби и съответно се затруднява транспортирането на оплодената яйцеклетка до матката;
- тютюнопушенето увеличава риска от развитие на автоимунни тиреоидни заболявания, като Базедова болест, тиреоид-асоциирана офталмопатия (ТАО) и тиреоидит на Хашимото. При хора със субклиничен хипотиреоидизъм тютюнопушенето води до повишени нива на ТСХ и влошаване на биохимичните показатели, а недиагностицираният хипотиреоидизъм е причинител на повече от 6% от спонтанните/задържани аборти или се асоциира със забавено умствено развитие на вече родени деца;
- бременните жени, които продължават да пушат по-често страдат от бактериална вагиноза поради намален имунитет вследствие на тютюнопушенето, а това увеличава риска от късен аборт и преждевременно раждане. Повишени са рисковете от усложнения по време на раждането и мъртво раждане;
- плацентата не спира преминаването на никотина и въглеродния монооксид, а те пречат бебето да получава достатъчно кислород и хранителни вещества. Поради това децата на пушачки по-често се раждат с по-ниско тегло, с недоразвити бели дробове, с повишен риск от ранна детска смъртност и по-висока заболяемост от дихателни инфекции, простудни заболявания и пневмонии, увреждания на средното ухо и лигавицата на очите, астма.
- голям процент от случаите с неизяснено забавяне на психическото развитие при деца на пушачки се дължат на тютюнопушене по време на бременността – кадмият, съдържащ се в цигарения дим блокира действието на много важният за организма елемент цинк. А именно ниските нива на цинка водят до забавено психическо развитие на бебето;
- пушенето по време на бременност повишава рисковете от развитие на диабет и затлъстяване при детето в по-късна възраст. Тютюнопушенето на бъдещата майка трайно уврежда метаболизма на бебето.
- никотинът преминава с майчиното мляко в бебето. Пушенето води до намаляване на произвежданата кърма и до неблагоприятни реакции у бебето като повръщане, диария, учестено сърцебиене, безпокойство;
- доказано е, че юноши, които са били изложени на цигарен дим по време на вътреутробното си развитие, имат по-тежко изразени атеросклеротични промени. Тези промени предопределят в по-късна възраст повишен риск от мозъчен инсулт и миокарден инфаркт;
- доказано е, че порасналите синове на жени, които са пушили по време на бременността си, имат по-малки тестиси, концентрацията на сперматозоидите им е с 20% по-ниска, а общото количество на сперматозоидите е с 24,5% по-малко, отколкото е при мъже, чиито майки не са пушили по време на бременността с тях.
- организмът на децата съдържа никотин дори ако родителите им излизат да пушат навън.

Ако и след това твърдиш, че няма влияние, иди го кажи на момичетата в другите теми, които се борят за бебета с години.
Виж целия пост
# 1 363
За ГлобалнОто затопляне и земетресения основно...лоша работа...
Аз за Глобалното затопляне съм съгласна,но наистина бих искала да чуя защо са виновни за земетресенията  Laughing Не се съмнявам,че ще се измисли някой много стабилен довод  Wink
Виж целия пост
# 1 364
Защо е толкова трудно да се признае, че цигарите са вредни и не носят нищо добро? Никой не е забранил пушенето, а е забранено на определените места. В други страни хората го приемат като правилно  решение, предвид здравето на околните. Защо тук не се получава?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия