За българина най-сладък е забраненият плод. Доказа го и ветото за пушене. В първия ден от влизането му в сила цяла България димеше като комин, установи проверка на "Стандарт". Собствениците на заведения свалиха панорамните прозорци и подвижните покриви. Така клиентите могат да пушат, защото са на открито, обявиха кръчмарите. Ученици пък димяха в междучасията, надявайки се инспекторите да одрусат директора им. Глобените обаче се брояха на пръсти, а пратените да проверяват кършеха пръсти пред вратите на кафенетата. Депутатите не останаха по-назад и демонстративно палеха цигара след цигара на жълтите павета. Дори най-заклетите политически врагове спретнаха партия на пушачите. Единствено вицепремиерът Симеон Дянков като Дон Кихот обяви лична война на българите, които саботират забраната. "
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-06-02&article=411762
