Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 102 620
  • 759
# 600
Здравейте!Имам питане относно явяване на Телк комисия.Бременна съм в 31 седмица и съм на легло от началото на бременността.Вече ми се изчерпаха 180те дни,а до вземане на 45-дневния ми остава дупка от около 10 дни.Може ли някой да ми обясни как точно става това явяване?
 Извинявам се,че не съм точно по темата и моля,ако знаете по-подходяща да ми преместите въпроса Embarassed
 
 И по тази тема имам въпроси,но мисля първо да притесня НОИ и после вас  Simple Smile


И на мен ще ми се наложи да ходя на телк,поради същите причини,ама нямам никаква идея как стоят нещата  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 601
 valya_and - Благодаря , незнаех за тази форма за контакти . Днес звъннах в ной но ми казаха , че трябва да отида на място . Ще пиша чрез тази форма и дано да не ме разхождат пак до там .
Имам си ПИК и в сайта си следя всичко - там е описано за всеки един болничен - колко дни е , колко лв. е дневното парично обещетение и накрая сумата  , няма как при мен да е грешката .
Виж целия пост
# 602
valya_and - Благодаря , незнаех за тази форма за контакти . Днес звъннах в ной но ми казаха , че трябва да отида на място . Ще пиша чрез тази форма и дано да не ме разхождат пак до там .
Имам си ПИК и в сайта си следя всичко - там е описано за всеки един болничен - колко дни е , колко лв. е дневното парично обещетение и накрая сумата  , няма как при мен да е грешката .-Задължително ползвай формата за контакт с лични данни, с идентификация чрез ПИК. Издава ти се номер в системата на запитването и няма как да не ти отговорят, даже май имаше и срок, но не помня колко дни беше. Когато питаш с ПИК имаш право да получиш всички лични данни за себе си,  по телефона не става, за това ти казват на място в офисите. Е никой не казва, че при теб е грешката, понякога има технически промени и ти ще сигнализираш за проблема навреме.
Виж целия пост
# 603
Момичета извинявам се ако въпроса ми е задаван по напред,но нямам време да се ровя!Та на въпроса-"Детето ми е с двустранна пневмония с усложнение тахикардия,на домашно лечение сме ходим всеки ден до болницата.Болничният ми е 10 дена и сега ще го удължават чрез телк комисия.Та дали удължението ще ми се заплати?Личната не е наясно как стоят нещата с такова удължаване за деца.Благодаря много предварително!!!!!!
Виж целия пост
# 604
Разбира се че ще се заплати. Не се притеснявай за това.
Пожелавам бързо оздравяване на детенцето ти.
П.П. За такава диагноза не трябва ли да е приетно за болнично лечение?
Виж целия пост
# 605
По принцип трябва,но детското отделение е пълно в момента и сме с абокат,ходим всеки ден до болницата по няколко пъти!Много благодаря за бързия отговор!!!!!!!
Виж целия пост
# 606
Момичета извинявам се ако въпроса ми е задаван по напред,но нямам време да се ровя!Та на въпроса-"Детето ми е с двустранна пневмония с усложнение тахикардия,на домашно лечение сме ходим всеки ден до болницата.Болничният ми е 10 дена и сега ще го удължават чрез телк комисия.Та дали удължението ще ми се заплати?Личната не е наясно как стоят нещата с такова удължаване за деца.Благодаря много предварително!!!!!!

Тъй като сме в началото на годината и едва ли си изразходвала 60 те календарни дни за гл на дете,ще ти го платят.Ако обаче си над тези 60 дни,болничните не се плащат,а служат само за извинение от работа
Виж целия пост
# 607
Привет  Simple Smile, и аз да помоля за малко помощ. От 17-21.03 имам болничен за гледане на дете, на 22.03. (събота) се разболя другото ми дете, днес 24.03 ходихме при личната на преглед. Сега тя се чуди, дали трябва да е продължение или да е нов (първичен) болничен. Обадих се в НОИ, но от там ми казаха че знаели как трябва, но не могат да ми кажат  Shocked. На мен притеснението ми е дали работодателя ще приеме да плати два болнични, които реално са без прекъсване (т.е без да съм се връщала на работа)?
Виж целия пост
# 608
Привет  Simple Smile, и аз да помоля за малко помощ. От 17-21.03 имам болничен за гледане на дете, на 22.03. (събота) се разболя другото ми дете, днес 24.03 ходихме при личната на преглед. Сега тя се чуди, дали трябва да е продължение или да е нов (първичен) болничен. Обадих се в НОИ, но от там ми казаха че знаели как трябва, но не могат да ми кажат  Shocked. На мен притеснението ми е дали работодателя ще приеме да плати два болнични, които реално са без прекъсване (т.е без да съм се връщала на работа)?

Щом е за друго дете трябва да е първичен. Работодателят няма избор, то не е концерт по желание, естествено, че трябва да го плати.  Peace
Виж целия пост
# 609
Привет  Simple Smile, и аз да помоля за малко помощ. От 17-21.03 имам болничен за гледане на дете, на 22.03. (събота) се разболя другото ми дете, днес 24.03 ходихме при личната на преглед. Сега тя се чуди, дали трябва да е продължение или да е нов (първичен) болничен. Обадих се в НОИ, но от там ми казаха че знаели как трябва, но не могат да ми кажат  Shocked. На мен притеснението ми е дали работодателя ще приеме да плати два болнични, които реално са без прекъсване (т.е без да съм се връщала на работа)?-Болничният лист следва да се издаде от събота, независимо, че е за друго дете и че прегледа е извършен в понеделник. В амбулаторният лист от прегледа при лекар ще е описано, че то е болно от събота и се лекува от тогава. Дали ще бъде първичен или продължение не би имало значение, тъй като  така или иначе се третира като продължение служебно, тъй като няма да има прекъсване в отпуска по болест.
Виж целия пост
# 610
zdraveite.zblaskah se sas problem za parvi pat.pri proverka na saita na noi za izplashtane na bolni4ni vav grafata mi pi6e-razporejdane na spirane na proizvodstvo Д-03-999-41-003917.Kakvo ozna4ava tova.dali sam nadvi6ila bolni4nite za bremenost.ot 21.10.13.sam vav bolni4en za riskova bremenost.predi tova sam polzvala bolni4en za odglejdane na dete ot 11.02-15.02.13 ,15.05.-18.05.13.sled tova bqh bolna.i polzvah bolni4en ot LK ot 7.10-14.10.13.no po vremeto kogato bqh bolna se razbolq i dashterq mi i si vzeh bolni4en za odglejdane na dete ot 15.10.-20.10.13.no uvi prez tova vreme razbrah 4e shte stavam maika,a rabotata mi e svarzana sas vdigane na te6ko i ima risk ot spontanen abort i ginekolojkata zapo4na da mi dava bolni4ni.vaprosa mi e nadvi6eni bolni4ni.no az znam ot parvata bremenost mi se polagat 180 dena sas TELK.kakvo obshto imat bolni4nite za odglejdane na dete.i bolni4nite mi zahvashtat dve kalendarni godini 2013-2014.
Виж целия пост
# 611
zdraveite.zblaskah se sas problem za parvi pat.pri proverka na saita na noi za izplashtane na bolni4ni vav grafata mi pi6e-razporejdane na spirane na proizvodstvo .

Пишеш мейл до НОИ то,в което ти болничния.Ще ти обяснят какъв е проблема.Обикновено се коригира и изплащат болничния
Виж целия пост
# 612
Здравейте,от месец имам ПИК и си следя кога са ми внесени болничните,но от минапата седмица ми изписва "Невалидна комбинация ЕГН и ПИК:" единствено за "Справка за представени в НОИ документи и изплатени обезщетения и помощи от ДОО", всичко друго мога да проверя. Някой друг има ли този проблем?
Виж целия пост
# 613
Здравейте,от месец имам ПИК и си следя кога са ми внесени болничните,но от минапата седмица ми изписва "Невалидна комбинация ЕГН и ПИК:" единствено за "Справка за представени в НОИ документи и изплатени обезщетения и помощи от ДОО", всичко друго мога да проверя. Някой друг има ли този проблем?

Явно вкарваш грешен ПИК
Виж целия пост
# 614
Не е от грешен ПИК , аз винаги имам проблем САМО с тази справка, при положение, че кодът ми е запаметен и се логвам автоматично всеки път. Точно тази справка винаги е бъгава и страшно изнервяща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия