Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 102 620
  • 759
# 105
Здравейте момичета,от 8август съм влезнала в 9 месец,подала съм болничен за 45 дни,но в НОИоще нищо не е отразено,та въпроса ми е когато родя ли ще почне изплащането на този болничен или...
Благодаря предварително!!! Hug
Болничния може да бъде представен в НОИ до края на септември по принцип. Иначе работодателя е длъжен до 2 раб. дни след внасяне на осигуровки да го занесе в НОИ.  После от НОИ имат 15 раб. дни, за да платят.
Виж целия пост
# 106
БЛАГОДАРЯ ВИВА,значи ще бъде изплатен,няма да се чака да се носи изравнителния болничен след раждането? Thinking
Виж целия пост
# 107
А знае ли някой колко време след като са внесени документи в НОИ се виждат при проверка с ПИК кода на интернет страницата?
Виж целия пост
# 108
А знае ли някой колко време след като са внесени документи в НОИ се виждат при проверка с ПИК кода на интернет страницата?

На следващия ден.
Виж целия пост
# 109
Здравейте,
Имам следното питане - предаден ми е болничния 45 дена преди раждане, обаче сега като си гледам статуса пише "Чака представяне на документи" и по-конкретно -   "Грешка в Приложение №15 (с код 18) - Не е направен избор по т. 1в - в случай на БЛ за бременност и раждане".
Въпросът ми е това грешка на счетоводителя ли ни е или на този, който ми е издавал болничния, за да знам към кого да се обърна да направи съответните корекции? Не разбирам и какво точно не е подадено и къде е проблемът?

Благодаря много предварително.
Виж целия пост
# 110
Здравейте,
Имам следното питане - предаден ми е болничния 45 дена преди раждане, обаче сега като си гледам статуса пише "Чака представяне на документи" и по-конкретно -   "Грешка в Приложение №15 (с код 18) - Не е направен избор по т. 1в - в случай на БЛ за бременност и раждане".
Въпросът ми е това грешка на счетоводителя ли ни е или на този, който ми е издавал болничния, за да знам към кого да се обърна да направи съответните корекции? Не разбирам и какво точно не е подадено и къде е проблемът?

Благодаря много предварително.

Грешка на счетоводителя е.Вероятно болничния му е върнат да си коригира приложението и да го подаде отново.
Виж целия пост
# 111
Здравейте,
Имам следното питане - предаден ми е болничния 45 дена преди раждане, обаче сега като си гледам статуса пише "Чака представяне на документи" и по-конкретно -   "Грешка в Приложение №15 (с код 18) - Не е направен избор по т. 1в - в случай на БЛ за бременност и раждане".
Въпросът ми е това грешка на счетоводителя ли ни е или на този, който ми е издавал болничния, за да знам към кого да се обърна да направи съответните корекции? Не разбирам и какво точно не е подадено и къде е проблемът?

Благодаря много предварително.

Грешка на счетоводителя е.Вероятно болничния му е върнат да си коригира приложението и да го подаде отново.

Много благодаря, така и предположих, нашата счетоводителка непрекъснато нещо обърква.
Виж целия пост
# 112
Здравейте,
Имам следното питане - предаден ми е болничния 45 дена преди раждане, обаче сега като си гледам статуса пише "Чака представяне на документи" и по-конкретно -   "Грешка в Приложение №15 (с код 18) - Не е направен избор по т. 1в - в случай на БЛ за бременност и раждане".
Въпросът ми е това грешка на счетоводителя ли ни е или на този, който ми е издавал болничния, за да знам към кого да се обърна да направи съответните корекции? Не разбирам и какво точно не е подадено и къде е проблемът?

Благодаря много предварително.

Грешка на счетоводителя е.Вероятно болничния му е върнат да си коригира приложението и да го подаде отново.

Много благодаря, така и предположих, нашата счетоводителка непрекъснато нещо обърква.


Случва се...и счетитата сме хора  Mr. Green
Не е нещо фатално.Има 7 дни да го оправи и да го подаде пак.
Виж целия пост
# 113
Здравейте,
Имам следното питане - предаден ми е болничния 45 дена преди раждане, обаче сега като си гледам статуса пише "Чака представяне на документи" и по-конкретно -   "Грешка в Приложение №15 (с код 18) - Не е направен избор по т. 1в - в случай на БЛ за бременност и раждане".
Въпросът ми е това грешка на счетоводителя ли ни е или на този, който ми е издавал болничния, за да знам към кого да се обърна да направи съответните корекции? Не разбирам и какво точно не е подадено и къде е проблемът?

Благодаря много предварително.

Грешка на счетоводителя е.Вероятно болничния му е върнат да си коригира приложението и да го подаде отново.

Много благодаря, така и предположих, нашата счетоводителка непрекъснато нещо обърква.


Случва се...и счетитата сме хора  Mr. Green
Не е нещо фатално.Има 7 дни да го оправи и да го подаде пак.


Хаха, така е, ама на някои много често им се случва  Grinning А сигурно ли е, че й е върнат или аз трябва да й звънна да й кажа? Макар че като се замисля би трябвало да я предупредят от НОИ, защото аз не съм длъжна да имам ПИК код и да си следя какво става във всеки един момент
Виж целия пост
# 114

Хаха, така е, ама на някои много често им се случва  Grinning А сигурно ли е, че й е върнат или аз трябва да й звънна да й кажа? Макар че като се замисля би трябвало да я предупредят от НОИ, защото аз не съм длъжна да имам ПИК код и да си следя какво става във всеки един момент


Или е върнат още като го е подавала, или е изпратен по пощата...Не пречи да я питаш.
Виж целия пост
# 115

Хаха, така е, ама на някои много често им се случва  Grinning А сигурно ли е, че й е върнат или аз трябва да й звънна да й кажа? Макар че като се замисля би трябвало да я предупредят от НОИ, защото аз не съм длъжна да имам ПИК код и да си следя какво става във всеки един момент


Или е върнат още като го е подавала, или е изпратен по пощата...Не пречи да я питаш.

Много благодаря, най-вероятно е върнат по пощата, защото доста време беше със статус обработва се, тоест не е върнат като го е подавала
Виж целия пост
# 116
Привет, ето ме и мен отново в темата, която толкова много ми е помагала:))) Искам да попитам, след като вече съм на работа и малкия на ясла, има ли разлика (при положение, че и двамата сме болни) за кого ще взема болничен за пред моя работодател. И друго, какво се случва ако взема болничен и не го представя и просто си ходя на работа в тези дни или съм в отпуск?
Виж целия пост
# 117
Привет, ето ме и мен отново в темата, която толкова много ми е помагала:))) Искам да попитам, след като вече съм на работа и малкия на ясла, има ли разлика (при положение, че и двамата сме болни) за кого ще взема болничен за пред моя работодател. не И друго, какво се случва ако взема болничен и не го представя и просто си ходя на работа в тези дни или съм в отпуск? нищо
Виж целия пост
# 118
Viva, супер! Благодаря!!!
Виж целия пост
# 119
Имам следния въпрос - преди време се оказа, че има счетоводна грешка и ще ми върнат болничния за корекции. Тъй като още не е пристигнал при работодателя, въпросът ми е след като пристигне и се оправи грешката и подаде наново след колко време се изплаща? Веднага ли след като се оправи грешката или започват наново да се броят 15 работни дни все едно наново е подаден? Много благодаря предварително
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия