Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 102 622
  • 759
# 150
Здравейте,имам проблем с майчинството и ако може някой да ми каже, може ли банка да запорира банковата ми сметка където ми превеждат майчинството-имат ли право и ако имат не се ли удържат някаква сума а не цялата както е при мен?Предварително благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 151
Момичета,възможно ли е да има технически проблем сайта на НОИ.Отварям да търся подаден ли ми е болничния от 4.10 до 2.11 .Най-отгоре пише дата на последно представяне 8.11-т.е. болничен е подаден,само дето в графите за болничните няма такъв ,а старите са с омотани дати (например този от 17.08 до 31.08 е написан 17.08-3.10) каква е тая работа  Shocked #Crazy
Виж целия пост
# 152
Момичета,възможно ли е да има технически проблем сайта на НОИ.Отварям да търся подаден ли ми е болничния от 4.10 до 2.11 .Най-отгоре пише дата на последно представяне 8.11-т.е. болничен е подаден,само дето в графите за болничните няма такъв ,а старите са с омотани дати (например този от 17.08 до 31.08 е написан 17.08-3.10) каква е тая работа  Shocked #Crazy
Възможно е.

Здравейте,имам проблем с майчинството и ако може някой да ми каже, може ли банка да запорира банковата ми сметка където ми превеждат майчинството-имат ли право и ако имат не се ли удържат някаква сума а не цялата както е при мен?Предварително благодаря   bouquet
Може банката да запорира определена част от месечното обезщетение, но не цялото.
Виж целия пост
# 153
Не е тук мястото за това, но понеже си говорим, да ви помоля да подпишете петиция: http://www.peticiq.com/signatures/spasete_orojen/
Виж целия пост
# 154
Така,аз продължавам да не знам какво става.От четвъртък ми пише дата на последно представяне на болничен 8.11,а до днес няма отразен нов болничен в сайта,само старите.Писах им на мейла,никой не ми отговори...
Виж целия пост
# 155
Чакане му е майката, за съжаление. Мой болничен, внесен на 31,10 в петък 9,11 излезе в справка и ще го платят утре.
Виж целия пост
# 156
Чакане му е майката, за съжаление. Мой болничен, внесен на 31,10 в петък 9,11 излезе в справка и ще го платят утре.
Винаги са ми отразявали болничния на другия ден от подаването му.Сега уж на 8.11 има подаден,а къде е Mr. Green
Виж целия пост
# 157
Чакане му е майката, за съжаление. Мой болничен, внесен на 31,10 в петък 9,11 излезе в справка и ще го платят утре.
Винаги са ми отразявали болничния на другия ден от подаването му.Сега уж на 8.11 има подаден,а къде е Mr. Green
Аз сега забелязвам същото нещо и при мен. Описах си проблема и в една от другите теми за болничните, но се зачетох и тук, за да проверя по-дълбоко нещата  Mr. Green Та, не бях обърнала внимание на датата на последно представяне, но и при мен е точно 8.11, а долу в списъка с болничните го няма. До момента и аз винаги съм ги виждала най-много ден след подаването им  Thinking Мислех си утре да пращам мъжа ми до счетоводната къща да им се кара на хората, че не са го подали, но сега дали да го разкарвам до там?
Виж целия пост
# 158
Чакане му е майката, за съжаление. Мой болничен, внесен на 31,10 в петък 9,11 излезе в справка и ще го платят утре.
Винаги са ми отразявали болничния на другия ден от подаването му.Сега уж на 8.11 има подаден,а къде е Mr. Green
Аз сега забелязвам същото нещо и при мен. Описах си проблема и в една от другите теми за болничните, но се зачетох и тук, за да проверя по-дълбоко нещата  Mr. Green Та, не бях обърнала внимание на датата на последно представяне, но и при мен е точно 8.11, а долу в списъка с болничните го няма. До момента и аз винаги съм ги виждала най-много ден след подаването им  Thinking Мислех си утре да пращам мъжа ми до счетоводната къща да им се кара на хората, че не са го подали, но сега дали да го разкарвам до там?
Големи са идиоти  Crossing Arms Преди като им пишех по мейла винаги ми отговаряха.Да не говорим,че е редно да се отразява на следващия ден.Сега ако нещо счетоводителката е объркала,аз как да знам защо се бави болничния и не се отразява!!!  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Ако звънна по телефона,дали ще ми дадат информация какво става?Аз не,че телефона им знам...
Виж целия пост
# 159
zdraveyte mami,imam slednia vapros,bolnicniya mi e podaden na 12.10 interesuva me sled kolko vreme po printcip ste  mi bide preveden bolnicnia 
Виж целия пост
# 160
Здравейте мами,

аз пак имам проблем с изплащането на болничния..Чакам още за октомври, както е тръгнало май ще имам късмет, ако до Коледа получа някакви пари. От моята фирма казват, че НОИ вече няколко пъти им връщали документите за корекции (аз иначе съм си подала всички нужни документи), та сега последно излезли с идеята, че след 135-те дена болнични, не трябвало да се пише 'отпуска' за гледане на дете до 1 г, а 'болничен' или нещо подобно като глупост..Sad.
Аз обаче исках да ви помоля за нещо друго - бях в болнични още от около 3-ти месец, заради рискова бременност. От миналата година имах някаде към 3 дена, а за 2012 не съм ползвала никаква отпуска. Някой може ли да ми каже дали трябва да кажа нещо във фирмата, може ли да се прехвърлят дните за 2013, или вече не се изплащат отпуски при майчинство. Моля, ако някъде е дискутиран този въпрос, да ми дадете линк, за да погледна Simple Smile.

Предварително благодаря Simple Smile!
Виж целия пост
# 161
zdraveyte mami,imam slednia vapros,bolnicniya mi e podaden na 12.10 interesuva me sled kolko vreme po printcip ste  mi bide preveden bolnicnia 

Срока е до 15 работни дни от 12 ти октомври.


Аз обаче исках да ви помоля за нещо друго - бях в болнични още от около 3-ти месец, заради рискова бременност. От миналата година имах някаде към 3 дена, а за 2012 не съм ползвала никаква отпуска. Някой може ли да ми каже дали трябва да кажа нещо във фирмата, може ли да се прехвърлят дните за 2013, или вече не се изплащат отпуски при майчинство. Моля, ако някъде е дискутиран този въпрос, да ми дадете линк, за да погледна Simple Smile.

Предварително благодаря Simple Smile!

Всичката натрупана отпуска ще си я ползваш след като се върнеш от майчинстовото.По време на двете години също трупаш отпуск.
Виж целия пост
# 162
Здравейте, искам да попитам някои по-запознати от мен за проблема ми с болничните.В непрекъснат болнични бях от 2.04.2012 до 1.10.2012 (поради рискована бременност) като на болничния ми пишеше за общо заболяване.От 2.10.2012 бях в болничен 45 дни преди раждане като термина ми беше на 16.11, но родих на 6.11 и от тогава съм в болничен 48 дни след раждане.Но на 10.11.2012 от НОИ ми изпратиха писмо, че имам 3 дни над 180 дни,непрекъснат болничен и трябва да ида на ТЕЛК, като срока ми е 7 дни от връщането на болничния.Болничния ми го върнаха на шефката, но понеже я нямало в къщи и оставили бележка за препоръчано писмо.Тя си взела писмото с болничния на 19 и ми го даде и аз си го оправих и на 22 и го върнах обратно.Но на 30.11.2012 получавам ново писмо от НОИ, с което ме уведомяват,че последния ми болничен лист за общо заболяване (които ми върнаха за оправяне) няма да ми бъде изплатен, защото не бил върнат в срок,които бил до 15.11.2012.Та основния въпрос ми е: ако този болничен не ми се изплати другите 2,които са за45 и 48 дни преди и след раждане ще ми ги изплатят ли.Малко объркано стана, но дано някои може да ми помогне.
Виж целия пост
# 163
Здравейте, искам да попитам някои по-запознати от мен за проблема ми с болничните.В непрекъснат болнични бях от 2.04.2012 до 1.10.2012 (поради рискована бременност) като на болничния ми пишеше за общо заболяване.От 2.10.2012 бях в болничен 45 дни преди раждане като термина ми беше на 16.11, но родих на 6.11 и от тогава съм в болничен 48 дни след раждане.Но на 10.11.2012 от НОИ ми изпратиха писмо, че имам 3 дни над 180 дни,непрекъснат болничен и трябва да ида на ТЕЛК, като срока ми е 7 дни от връщането на болничния.Болничния ми го върнаха на шефката, но понеже я нямало в къщи и оставили бележка за препоръчано писмо.Тя си взела писмото с болничния на 19 и ми го даде и аз си го оправих и на 22 и го върнах обратно.Но на 30.11.2012 получавам ново писмо от НОИ, с което ме уведомяват,че последния ми болничен лист за общо заболяване (които ми върнаха за оправяне) няма да ми бъде изплатен, защото не бил върнат в срок,които бил до 15.11.2012.Та основния въпрос ми е: ако този болничен не ми се изплати другите 2,които са за45 и 48 дни преди и след раждане ще ми ги изплатят ли.Малко объркано стана, но дано някои може да ми помогне.
Ако болничния се представи коригиран в тригодишния давностен срок и няма други проблеми ще се изплати.
Виж целия пост
# 164
Благодаря за отговора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия