Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 102 621
  • 759
# 510
♥Elfita♥ , благодаря за бързия отговор. Болничния мисля, че беше от 15 до 21ви август, 7 дни.
Сега ще видя тази молба и ще я попълня.
Виж целия пост
# 511
♥Elfita♥ , благодаря за бързия отговор. Болничния мисля, че беше от 15 до 21ви август, 7 дни.
Сега ще видя тази молба и ще я попълня.

разбирам,че е първичен болничен и имаш от НОИ да взимаш по него пари за два дни.3 дни ти е платил работодателят
Виж целия пост
# 512
♥Elfita♥ , благодаря за бързия отговор. Болничния мисля, че беше от 15 до 21ви август, 7 дни.
Сега ще видя тази молба и ще я попълня.

разбирам,че е първичен болничен и имаш от НОИ да взимаш по него пари за два дни.3 дни ти е платил работодателят
А след като работя на график, т..е. и събота/неделя, не се ли плаща това, което е въведено по график, в случая 6 дни (3 от работодател и 3 от НОИ)? Иначе да, първичен е болничният.
Виж целия пост
# 513
А след като работя на график, т..е. и събота/неделя, не се ли плаща това, което е въведено по график, в случая 6 дни (3 от работодател и 3 от НОИ)? Иначе да, първичен е болничният.

Ако официално се водите на график,да,така ще е.Счетоводителят е отбелязал на гърба на болничния часовете ти за този период.Често обаче договорът е на 5 дневна,40 часова работна седмица,а реално се работи много повече и не се почива събота и неделя
Виж целия пост
# 514
Имам въпрос... Значи изравнителният ми болничен е от 08 октомври до 11 декември. И е предаден на 12 ноември и оттогава се обработва. Влизам онзи ден да видя, какво става с него и той все още се обработва, но датата на последно представяне, вече не е 12 ноември, а 21 ноември. Та тва значи ли, че тепърва отново ще чакам 15работни дни, за да ми се обработи пфффф?  Thinking Thinking Thinking newsm78 #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 515
а 21 ноември. Та тва значи ли, че тепърва отново ще чакам 15работни дни

Да,наново ще тече срокът.Явно нещо са забравили от фирмата и са го довнесли на 21 ви.Но не се притеснявай.Доста по-рано ще ти пуснат пари
Виж целия пост
# 516
Въпросът ми е следният: поради няколко операции до тук през тази година съм ползвала 170 дни болничен, но с прекъсвания. В началото на декември ми се налага отново да вляза в болница за операция, като този път болничният щял да бъде за около 40-50 дни и така ще надвиша лимита от 180 дни болничен за година издаден от ЛКК. В такъв случай ТЕЛК ли ще трябва да ми издаде новия болничен?
Виж целия пост
# 517
Въпросът ми е следният: поради няколко операции до тук през тази година съм ползвала 170 дни болничен, но с прекъсвания. В началото на декември ми се налага отново да вляза в болница за операция, като този път болничният щял да бъде за около 40-50 дни и така ще надвиша лимита от 180 дни болничен за година издаден от ЛКК. В такъв случай ТЕЛК ли ще трябва да ми издаде новия болничен?
Броят се 180 дни без прекъсване - издадени еднолично и от ЛКК. После на ТЕЛК.
Когато има прекъсване се броят 12 мес. в годината на боледуване и предходните две.
Виж целия пост
# 518
а 21 ноември. Та тва значи ли, че тепърва отново ще чакам 15работни дни

Да,наново ще тече срокът.Явно нещо са забравили от фирмата и са го довнесли на 21 ви.Но не се притеснявай.Доста по-рано ще ти пуснат пари
Елфита, преведоха ми пари, но само за Октомври месец, това значи ли,че за Ноември, ще е чак края на Декември?  #Crazy #Crazy #Crazy Като си проверявам пише, че по случая е започнало плащане. Или сега началото на Декември, ще ми изплатят и за Ноември? Пак казвам, че болничният ми е от 08.10.2013 до 11.12.2013  #Crazy #Crazy #Crazy Ако за Ноември ми ги изплатят края на Декември, то за Деекември, ще е края на Якуари и кога ще ми почне майчинството.... сигърно Февруари края пффффф  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 519
Елфита, преведоха ми пари, но само за Октомври месец,

Да,нормално е.Защо се шашкаш.Началото на декември ще ти изплатят целия ноември.Началото на януари дните от декември по този болничен
Виж целия пост
# 520
Здравейте! Може би е писано по - темата, но ... Изравнителния ми болничен е от 17.10 до 21.12.2013 г. Представен е в НОИ на 15.11. и оттогава няма промяна  - пише, че се обработва. Знам, че се изплащат месец за месец, но аз имам съмнения, че ще изчакат и ноември и тогава ще има плащане. Възможно ли е? Досега изплащането на болничните е било навреме - без закъснения.   
Виж целия пост
# 521
Здравейте! Може би е писано по - темата, но ... Изравнителния ми болничен е от 17.10 до 21.12.2013 г. Представен е в НОИ на 15.11. и оттогава няма промяна  - пише, че се обработва. Знам, че се изплащат месец за месец, но аз имам съмнения, че ще изчакат и ноември и тогава ще има плащане. Възможно ли е? Досега изплащането на болничните е било навреме - без закъснения.   

Законовият срок е 15 работни дни от представянето в НОИ.Все още са в срока.Чакаш.Може би другата седмица във вторник да имаш превод.Проверявай на сайта.
Виж дали нещо не липсва.Приложение 1 попълни ли с болничния лист?
Виж целия пост
# 522
Всички необходими документи са попълнени. Да, знам че ще ми преведат парите, но това чакане ме изнервя. Laughing
Виж целия пост
# 523
Здравейте,днес проверих в сайта на НОИ положението на 45 дневния ми болничен.Пише,че е изпратено писмо за отстраняване на нередности.Явно има нещо объркано  Sad
На извадката пише:"Сумата от периодите по БЛ с причина бременност и раждане е по-малка от 135 дни  "
Какво ще рече това?  newsm78
Нали като е 45 дневен болничния е ясно,че ще е по-малко от 135 дни?!Извинявам се,ако въпроса ми е глупав,но не мога да разбера,какво искат да кажат с това  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 524
"Сумата от периодите по БЛ с причина бременност и раждане е по-малка от 135 дни  "

Странно.
Пиши мейл да ти обяснят точно проблема.При теб не би трябвало да излиза това като проблем
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия