Бургаски майчета - 10 тема

  • 60 636
  • 744
# 525
Здравейте,
щях да ви пиша за 4D фетална морфология при д-р Парушева.
Та - друг път не съм ходила и незнам какво да очаквам. Целият преглед беше 30 min общо с въпроси и записа. Гледа, мери: гръбначен стълб; ръце; крака; пръсти; очи; сърце; стомах; пикучен мехур; глава; пъпна връв. Каза ми пола на бебето. Останах доволна, въпреки че нищо не ми каза за мозък и бъбреци, но за органите било още рано - на 24 г.с. е добре да се отиде за органите.

Виж целия пост
# 526

Та за новата болница - мога смело и доста отговорно да заявя, че НЯМА ИНФО кога ще отвори, нито на ниво община, нито на ниво МЗ. Може да отворят утре, може и след 2 месеца. Честито!

oHa3u, а откъде я имаш тази информация, че нито общината, нито МЗ знаят кога ще отвори? Това ми се вижда доста странно. Освен това как ще са събрали лекарските си екипи и така ще ги държат без работа и без заплащане?

Та нали са ходили мами на "ден на отворените врати", едва ли могат да организират такъв ден и да не знаят кога ще работят...все пак бременната жена трябва да роди някъде и да сме в неизвестност не е добре.

Да, определено искам да ме изражда Д-р Ризова и след около 10 дни вече имам час за преглед, т.к. досега тя не ми беше АГ и имам още време до раждането, но знае ли човек?
Виж целия пост
# 527
До jana_ilieva и всички, които ги интересува д-р Ковачева.
Днес бях на ЖК в кабинета й и тя потъврди, че вече ображда само в Дева Мария. Тоест не работи повече в МБАЛ.
До колкото разбрах, обаче, не е на щат там и май няма дежурства, а само води "своите" пациентки от частната си ЖК, и евентуално е опция за избор на екип, ако някой държи тя да го ображда.

Иначе бебчо е добре  Hug 30г.с.+1 ден и вече е 1 600гр. За жалост е седалищен, но се надявам, че ще се обърне до края. Все пак има още доста време, но не е лошо да побърза, че "квартирката" му отеснява и ще стане по-трудно да се завърти Simple Smile

Хубав и прохладен ден на всичк   bouquet

Благодаря ти за инфото.
Ще я имам предвид Д-р Ковачева като втора опция, ако Д-р Ризова не може или няма къде да ни изражда, след това объркване с болницата в "Меден Рудник".

Виж целия пост
# 528
Благодаря ви момичета за отговорите.
Виж целия пост
# 529
А сигурно ли е, че нормалното раждане в МР ще е 300лв?
Виж целия пост
# 530
Здравейте  Simple Smile Имаше едно момиче, което в четвъртък трябваше да ходи при Ризова на преглед и каза, че ще я пита за болницата в Меден Рудник. Дали има нещо ново и ако е така, ще се радваме да го сподели с нас  Hug
Виж целия пост
# 531
Аз лично ако трябва сега да раждам не бих отишла в нова , току-що открита болница след като самият персонал няма да е наясно с много неща. Знаете как е с всяко ново нещо. Да не говорим , че един господ знае апаратурата им на какво ниво е и дали изобщо хората работещи там, умеят да боравят с нея, колкото и модерна да е. За мен доста добри специалисти има в МБАЛ- все пак е болница от време оно както се казва. Вярно е, че не е лукс, но има нормални условия за майката и за бебчето, а и престоят е не повече от 5 дни. Важното е всичко с детенце и мама да е наред. Нормално е момичетата, на които им предстои раждане да се лутат за избор на лекар и болница съответно. Те не спряха нашите Бургаски лекари да се местят- обиколиха всички места.
Пожелавам на всички бъдещи мами леко и безпроблемно раждане, повече положителни емоции и не си хабете нервите по някои остри и хапливи коментари в итернет форумите.  Simple Smile
Виж целия пост
# 532
Здравейте, момичета. Как сте днес? Добре че се поразхлади малко, че тези жеги мъчат и нас бебоците ни. Като гледам как се вълнуват новите майчета в групата ми става едно свидно, и се сещам аз как броях всяка една седмица и наблюдавах как расте коремът ми. Сякаш вчера бях бременна, а вече моята пеперудка е на повече от месец и половина. Аз рядко пиша тук, но чета всеки пост. Къде изчезнаха другите майки  - Рени, Събинка, Персона грата и още куп с които обменяхме опит и съвети. Гледам само Танчето се разписва редовно. Пишете момичета как сте, как растат бебоците. Нас ни мъчат колики и нередовно ако, което допринася за още повече рев. Иначе вече мисля, че свикнах на режима. Чакам с най-голямо нетърпение да ми се усмихне, защото тя го направи един-два пъти, ама аз искам всеки ден и по повече усмивки да получавам  Mr. Green
Хубав прохладен ден на всички  Hug
Виж целия пост
# 533
Здравейте, момичета. Как сте днес? Добре че се поразхлади малко, че тези жеги мъчат и нас бебоците ни. Като гледам как се вълнуват новите майчета в групата ми става едно свидно, и се сещам аз как броях всяка една седмица и наблюдавах как расте коремът ми. Сякаш вчера бях бременна, а вече моята пеперудка е на повече от месец и половина. Аз рядко пиша тук, но чета всеки пост. Къде изчезнаха другите майки  - Рени, Събинка, Персона грата и още куп с които обменяхме опит и съвети. Гледам само Танчето се разписва редовно. Пишете момичета как сте, как растат бебоците. Нас ни мъчат колики и нередовно ако, което допринася за още повече рев. Иначе вече мисля, че свикнах на режима. Чакам с най-голямо нетърпение да ми се усмихне, защото тя го направи един-два пъти, ама аз искам всеки ден и по повече усмивки да получавам  Mr. Green
Хубав прохладен ден на всички  Hug


tedince - бъди сигурна, че предстоят много усмивки, които ще получаваш от детето и които ще топлят сърцето ти.Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile. Вие излизате ли на разходки и къде?

Ние сме добре:) В момента се опитваме да пълзим:) Много е сладък - опитвам се да му направя клипче, но когато започна да го снимам започва да гледа апарата и да се смее и пери ръчички да го хване. Да тези дни си е по-добре времето, като е хладно.

Хубав ден на всички.
Виж целия пост
# 534
Танче, излизаме преди обед и вечер към 6-7 в парка на Славейков до Билата. Ако ме засечеш, обади ми се. Ние сега сме таткото обикновено на разходки, че е без работа, а аз още нямам много познати майки. Количката ни е Кенгуру Виктория жълто и сиво  Laughing
Виж целия пост
# 535
Танче, излизаме преди обед и вечер към 6-7 в парка на Славейков до Билата. Ако ме засечеш, обади ми се. Ние сега сме таткото обикновено на разходки, че е без работа, а аз още нямам много познати майки. Количката ни е Кенгуру Виктория жълто и сиво  Laughing

така ли и аз излизам с няколко майки в парка в Славейков:) Е как да ти се обадя като не те познавам:)Simple SmileSimple Smile Ние сме със лилава количка на Еспиро:)
Виж целия пост
# 536
Момичета, два въпроса като за неделя:
1. Знаете ли къд в Бургас продават прясно селско сирене? Някоя баба, дядо, на някой щанд или някое квартално магазинче?

2. Сменяйки днес ароматизатора, случайно се зачетох, че не трябва да се вдишва, т.к. бил вреден. Добре де, като впръсква вътре в стаята, това не го ли вдишваме?

Поздрави на всички!  Party

И добре, че се захлади, че миналата седмица краката ми бяха на тупани, а сега тичам като Ивет Лалова!  Joy
Виж целия пост
# 537
Аз лично ако трябва сега да раждам не бих отишла в нова , току-що открита болница след като самият персонал няма да е наясно с много неща. Знаете как е с всяко ново нещо. Да не говорим , че един господ знае апаратурата им на какво ниво е и дали изобщо хората работещи там, умеят да боравят с нея, колкото и модерна да е. За мен доста добри специалисти има в МБАЛ- все пак е болница от време оно както се казва. Вярно е, че не е лукс, но има нормални условия за майката и за бебчето, а и престоят е не повече от 5 дни. Важното е всичко с детенце и мама да е наред. Нормално е момичетата, на които им предстои раждане да се лутат за избор на лекар и болница съответно. Те не спряха нашите Бургаски лекари да се местят- обиколиха всички места.
Пожелавам на всички бъдещи мами леко и безпроблемно раждане, повече положителни емоции и не си хабете нервите по някои остри и хапливи коментари в итернет форумите.  Simple Smile

inlove, вероятно всички бихме предпочели да ползваме една постоянна болница, но това местене стана заради преместването на самите лекари. Около мен, мои роднини, познати мами, всичките са израждани от д-р Ризова, затова и аз предпочетох второто ми секцио да го направи тя. Това е причината да търсим информация затова какво става с болницата в М.Рудник. Извървяла съм един път тези моменти в подготовка, търсене на специалисти, разминаване на мнение. Един рече ще е нормално, друг, ама тя е с тесен таз, трети говореше нещо за диаметри на кости и главичата на бебока...та повярвай, не стига, че си назор, ами и като ти струпат няколко новини ей така за закуска след визитация или преглед и......  #Crazy #Crazy #Crazy
Та затова, реших до времето, до което ми остава да се ангажирам само с Д-р Ризова. Всички знаем, че тя е корифей в акушерството и си разбира от работата. Дано по-бързо разреши проблема с мястото на израждане, че не ми се мисли, ако трябва пак да тичам нагоре-надолу. Как точно пък сега се махна от Девата... #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 538
Момичета, два въпроса като за неделя:
1. Знаете ли къд в Бургас продават прясно селско сирене? Някоя баба, дядо, на някой щанд или някое квартално магазинче?

2. Сменяйки днес ароматизатора, случайно се зачетох, че не трябва да се вдишва, т.к. бил вреден. Добре де, като впръсква вътре в стаята, това не го ли вдишваме?

Поздрави на всички!  Party

И добре, че се захлади, че миналата седмица краката ми бяха на тупани, а сега тичам като Ивет Лалова!  Joy
Жани, махни ги тези ароматизатори, особено ако чакаш или имаш малко дете. За сиренцето - ние вземаме от една баба в Драчево (моята баба живее там, н о не гледа вече животни, че госинките с ай много). АКо искаш ще разпитам баща ми, кое-как?
Виж целия пост
# 539
За ароматизаторите-още като разбрах,че съм бременна спряхме да ползваме както вкъщи,така и на работа,то не че можеш да се опазиш от всичко вредно,ама...
За сиренето-аз обожавам сирене и от всички видове най-много ми допада Елена,но за съжаление го продават само в Карфур.Ние по принцип пазаруваме от Пикадили,а до Карфур ходим само за сирене  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия