Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 410
  • 1 269
# 120
гост,
...
 Я здравният фонд или застрахователят да ти увеличат застраховката заради пушене или затлъстяване, пък ти после ще се замислиш дали да продължаваш да живее така, че и да си плащаш по-скъпо на всичко отгоре!
Значи имаш избор (ако си платиш повече — може), а при нас всичко е "под строй", недообмислено и с възможност за корупция. Ей заради това е целия вой.  Peace


На практика нямаш избор, защото изборът да се келешиш и да пиеш, пушиш и преяждаш, ти излиза толкова скъпо, че в един момент се поддаваш и влизаш в пътя. Системата е така направена, че няма накъде да мърдаш.
Виж целия пост
# 121
Добре де, щом системата е такава, защо масово в Щатите и западните страни дебелеят? Има и друг аспект - по тая логика да вземат да увеличат осигуровките и застраховките за случайно появили се алергии или хронични заболявания при непушачи, щото и там има вероятност да се гътнеш по-рано от предвиденото. Нещо не се връзва.
Виж целия пост
# 122
Интересно ми е да видя доводите на тези, които са писали, че това е дискриминация, защото пушенето е свободен избор и не е като това да се циганин, хомосексуалист, раковоболен и т.н. Т.Е. не е нещо, което не могат да променят...  Четох такива мнения и по други форуми и коментари из други медии и защо се чувстват дискриминирани така и не можах да разбера?
Дискриминационна е самата забрана, защото е написана само заради печалбата от глобите и контрола (чрез глоби) върху заведенията. Няма избор за нощните заведения (където не ходят деца, и всички са над 18години), както и има разрешение да димиш на спирката, докато чакаш автобуса заедно с учениците. На едните им разбиваш бизнеса (преброй колко заведения ще оцелеят до Ивановден догодина, а може да прочетеш, какво е станало в Испания), а на другите даваш (напълно законно) лош пример. Или това, че в сектора на агитката не се пуши — кой ще посмее да глобява там? По-нормално, щеше да е само в тези два сектора да се пуши, но там да не се пускат лица под 18 години. Така хем полицията щеше да е улеснена, хем подрастващите нямаше да участват в мелетата.  Да ама не.
 newsm78 А какво следва след цигарите? Наднорменото тегло, да се облага с по-висока здравна осигуровка или закон за децата (в който, всеки чиновник да се разпорежда с твоето дете, или да те глобява по собствено усмотрение или заповед "от горе"). А може би, да ограничат скоростта до 30 км/час в  градовете?

Повече бих се съгласил, че непушачите са били дискриминирани преди забраната от колкото с това... А колкото до 30-те км в населените места почти в целия свят го има това, но тук като се каже и го приемат като дискриминация. Но това са неща, които задължително ще се случат, защото при така развиващото се общество това е неминуемо.
Виж целия пост
# 123
С ръка на сърцето - надали бих сигнализирала за нарушител. Имам някаква вътрешна съпротива, криворазбрана или не - така го чувствам. Може би единственото изключение би било пушенето в присъствието на деца. Ако например си заведа децата на пицария и някой закади на съседната маса, ще помоля управителя да вземе мерки и ако не го направи, ще го направя аз Confused
Виж целия пост
# 124
Много съжалявам, че до сега не сигнализирах периодично и постоянно за непрекъснато киснещите в залите за пушачи загрижени родителки и децата им, докато в залите за непушачи обстановката беше като след атомна бомба.
Виж целия пост
# 125
гост, писах вече в другата тема, че при западняците вече има такова "облагане" - за застрахователя или за здравния фонд си рисков клиент, ако си с рисково поведение като пушене, пиенее, затлъстяване, защото вероятността да развиеш

Това е много общо казано. В САЩ е така и пак сигурно зависи от застрахователя, но там хората имат избора въобще да не си правят застраховки. И 50 милиона американци правят точно това.
В Дания (мисля и Швеция) изобщо няма медицински осигуровки. Допълнителни здравни застраховки сигурно могат да си правят, но така или иначе от данъците им (често минават 60%) здравното обслужване им е осигурено на солидарен принцип за разлика от американците.

И между другото моята медицинска осигуровка е възможно най-високата, но не ползвам нищичко от нея.  
Виж целия пост
# 126
Ще спазвам къде ще ида .
Надявам се все пак да размислят или да измислят нещо за нощните клубове ,за да мога да излизам и да се забавлявам .
Виж целия пост
# 127
гост, писах вече в другата тема, че при западняците вече има такова "облагане" - за застрахователя или за здравния фонд си рисков клиент, ако си с рисково поведение като пушене, пиенее, затлъстяване, защото вероятността да развиеш

Това е много общо казано. В САЩ е така и пак сигурно зависи от застрахователя, но там хората имат избора въобще да не си правят застраховки. И 50 милиона американци правят точно това.

Sunglasses
Здравната застраховка е 'лукс' за някои  Sunglasses т.е. не е до избор на някои

Да и ако им се наложи да ползват медицински услуги им режат главата до глезените  Crazy
Не давай за сравнение здравната с-ма в САЩ тук мого неща куцат точно в това отношение  Tired
Виж целия пост
# 128
Добре де, щом системата е такава, защо масово в Щатите и западните страни дебелеят? Има и друг аспект - по тая логика да вземат да увеличат осигуровките и застраховките за случайно появили се алергии или хронични заболявания при непушачи, щото и там има вероятност да се гътнеш по-рано от предвиденото. Нещо не се връзва.

Не скачай срещу мен, не съм я измислила аз тази система! На практика застрахователят и държавата могат да решат каквото си искат, и ти или си в системата, или си извън нея, но ако си извън нея, ти стъжняват живота по тези бели, подредени държави.
Виж целия пост
# 129
Не давай за сравнение здравната с-ма в САЩ тук мого неща куцат точно в това отношение  Tired

Не ги давам за пример въобще. Ставаше дума че все пак е до избор и застрахователят не е един, съответно и условията.  Peace Тук и безработните са длъжни да плащат при това новата министърка искаше да ги лиши от лични документи и други административни услуги.  Crazy
Виж целия пост
# 130
Разбира се, че ще спазвам. Мен законът много ме радва. Не мисля, че народът ще се откаже от заведения и забавления само заради едните цигари. Гаражите-кафенета не ги броя - така и така повечето вече затвориха. А и сега е лято и повечето хора предпочитат да са навън и плавно ще се премине към новото положение.
В едно съм сигурна - ще има намаление в потреблението на тютюневи изделия, дори още в първия месец и особено в дългосрочен период. Поколението на нашите деца ще има друг поглед върху цигарите и пушачите - като нещо забранено, нежелано, което може би е ще е най-доброто последствие от тази забрана.
Виж целия пост
# 131
Разбира се, че ще спазвам. Мен законът много ме радва. Не мисля, че народът ще се откаже от заведения и забавления само заради едните цигари.
Не мислиш ,защото си непушач .Аз не само ,че мисля но съм и убедена за себе си .

В едно съм сигурна - ще има намаление в потреблението на тютюневи изделия, дори още в първия месец и особено в дългосрочен период.
Да му мисли Танов ,че има бюджет да изпълнява .
Виж целия пост
# 132
Поколението на нашите деца ще има друг поглед върху цигарите и пушачите - като нещо забранено, нежелано, което може би е ще е най-доброто последствие от тази забрана.

От кога за децата забраненото е нежелано?
Виж целия пост
# 133
Добре де, щом системата е такава, защо масово в Щатите и западните страни дебелеят? Има и друг аспект - по тая логика да вземат да увеличат осигуровките и застраховките за случайно появили се алергии или хронични заболявания при непушачи, щото и там има вероятност да се гътнеш по-рано от предвиденото. Нещо не се връзва.

Не скачай срещу мен, не съм я измислила аз тази система! На практика застрахователят и държавата могат да решат каквото си искат, и ти или си в системата, или си извън нея, но ако си извън нея, ти стъжняват живота по тези бели, подредени държави.
А, хич не скачам аз. Задавам си логични въпроси. Щото и тук държавата и застрахователите си правят, каквото си щат, ама ние сме длъжни да сме в системата. Пък ако вземат да определят кой е рисков пациент на базата на всички боклуци, които ядем, пием и дишаме, всички трябва да ни вкарат в тая графа. Хронично болните НЕпушачи също са рискови пациенти. Ами ако и от тях тръгнат да искат по-високи осигуровки? Тъпо и несправедливо е.

 Laughing Големи заблуди царят тук относно забраните и нежеланието. На нас като ни беше забранено пушенето и да те хванат в училище с цигара беше повод за орезиляване, намаляване на поведение и дори изключване, да не сме израсли с друг поглед върху цигарите? Всъщност пушенето никога не е било позволено на ученици.
Виж целия пост
# 134
Надявам се забраната да се спазва и най-вече да се глобяват нарушителите. Глобите май са единственето нещо, което би ги накарало да спазват закона.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия