Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 411
  • 1 269
# 105

 да квичат навсякъде как ще се обаждат за всяко нарушение, без НИКОЙ от нас да е казвал, че ще нарушава забраната.

На мен директно ми го казаха, не тук, във форума, а в реалния живот, на работа.

Как да квалифицирам подобно поведение?И как наистина да не се озлоби човек при такава ситуация?Но независимо от това, все още ми е някак неприемливо да се обаждам, за да съобщавам за нарушения на колеги.Но за заведение , ориентирано към деца и за детски площадки няма да си мълча, вероятно.

П.С. Заведенията не ги ожалвайте толкова, ако някъде в затворени помещения е празно, то е защото на хората им омръзнаха безкрайните дъждове и предпочитат да седнат на слънчице, не е свързано със забраната.

Виж целия пост
# 106

На мен директно ми го казаха, не тук, във форума, а в реалния живот, на работа.

Как да квалифицирам подобно поведение?И как наистина да не се озлоби човек при такава ситуация?

Е как? Посмей се. Grinning   Тя, глупостта не ходи само по пушачите.
Виж целия пост
# 107
Всички спазват или хайде голям процент, правилата/зконите  Sunglasses А на практика , фактите са други  Whistling Значи или лъжем  Mr. Green (себе си с прикзки)  Whistling или малкия уж процнт който не спазват правилата правят цялата мизерия в страната  Rolling Eyes


Все някой друг е , ние не . Не разбирам .... или най-вероятно приказките не се покриват с действията.

Виж целия пост
# 108
Какво да ти кажа. Допреди двадесетина години също имаше едни будни граждани, които спазваха законите и проявяваха съвест. Ама сега, не знам защо, им вадят досиетата и ги сочат с пръст: "Пу, мръсници-доносници!" А те хората просто са "сигнализирали" при неспазване на разпоредбите.
Tребе да ви въртят 40 години в пустинята май:)
Направо се радвам, че съм родена в края на 1980 година и мога да живея нормално в общество. Сигурно ако ме застигне тоталитаризъм ще се чувствам така объркана както и вие сега:)
Виж целия пост
# 109
Муахаха, по-нелепо сравнение скоро не бях срещала  Joy

 
Виж целия пост
# 110
Какво да ти кажа. Допреди двадесетина години също имаше едни будни граждани, които спазваха законите и проявяваха съвест. Ама сега, не знам защо, им вадят досиетата и ги сочат с пръст: "Пу, мръсници-доносници!" А те хората просто са "сигнализирали" при неспазване на разпоредбите.
Tребе да ви въртят 40 години в пустинята май:)
Направо се радвам, че съм родена в края на 1980 година и мога да живея нормално в общество. Сигурно ако ме застигне тоталитаризъм ще се чувствам така объркана както и вие сега:)
Значи сега живея в тоталитаризъм  Sunglasses
Тук има много 'доносници'  Mr. Green ако някой не спазва нещо , като нищо съседите портят, стой та гледай  Laughing
В Германия също е така  Wink

Ако видят нещо 'нередно' да прави съседа оп и ще се намери няко да сигнализира на нужния орган   Wink

Скоро вдигнаха една кола на съсед така..... някой го е изпортил  Whistling Има контролни органи но не на всякъде могат да огреят , та се разчита и на гражданското съзнание/отговорност  ...дамммм  Wink


Виж целия пост
# 111
Специално за детските площадки мисля, че проблема не е толкова за дименето, колкото и до личния пример... Все пак никоя майка не иска детето й да пуши, нали?
Виж целия пост
# 112
Вчера седнах на едно заведение до нас и бях единствената вътре. И преди съм сядала там, имало е хора и вътре, и вън. СЕга масово бяха навън, даже масите недостигаха. Тази забрана ще бъде поредния пирон в ковчега на малкия бизнес (щото големите играчи ще се измъкнат). И нека не ми обясняват как било някъде на майната си и как забраната не повлияла, ама хич, на кръчмарско-ресторантьорския бизнес. Много барчета ще дадат фира, а собствениците им вместо да работят и да плащат данъци, ще се наредят на опашката безработни, които според някои явно са незначително количество.

Много много точно казано! Това се опитвам в няколко теми да напиша. Къде са непушачите, които щяха да напълнят заведенията, в които вече не се пуши и в двете зали - заведенията около нас също са празни 2 дни? А да, заети са да пишат из форуми и коментари под статии. Simple Smile

Еее, ти пък, много бързаш! Почакай малко хората да се съвземат от шока, че все пак забраната влезе в сила, а не се отложи пак по незнайни причини! Винаги има един кратък период на вцепенение, после съпротива, и накрая малко по малко хапът се преглъща. Хората не се отказват толкова лесно от кръчмите.
Виж целия пост
# 113
Интересно ми е да видя доводите на тези, които са писали, че това е дискриминация, защото пушенето е свободен избор и не е като това да се циганин, хомосексуалист, раковоболен и т.н. Т.Е. не е нещо, което не могат да променят...  Четох такива мнения и по други форуми и коментари из други медии и защо се чувстват дискриминирани така и не можах да разбера?
Дискриминационна е самата забрана, защото е написана само заради печалбата от глобите и контрола (чрез глоби) върху заведенията. Няма избор за нощните заведения (където не ходят деца, и всички са над 18години), както и има разрешение да димиш на спирката, докато чакаш автобуса заедно с учениците. На едните им разбиваш бизнеса (преброй колко заведения ще оцелеят до Ивановден догодина, а може да прочетеш, какво е станало в Испания), а на другите даваш (напълно законно) лош пример. Или това, че в сектора на агитката не се пуши — кой ще посмее да глобява там? По-нормално, щеше да е само в тези два сектора да се пуши, но там да не се пускат лица под 18 години. Така хем полицията щеше да е улеснена, хем подрастващите нямаше да участват в мелетата.  Да ама не.
 newsm78 А какво следва след цигарите? Наднорменото тегло, да се облага с по-висока здравна осигуровка или закон за децата (в който, всеки чиновник да се разпорежда с твоето дете, или да те глобява по собствено усмотрение или заповед "от горе"). А може би, да ограничат скоростта до 30 км/час в  градовете?
Виж целия пост
# 114
.... Спете си с телефонните слушалки под възглавниците, другари, щом това ви осмисля съществуването.

Ери, много бъркаш нещата.
Не примирам от кеф да натопя някой, нито ще дебна специално.
Но, да, ще сигнализирам, ако седна в заведени с децата ми и някой задими на съседната маса, когато това ми го позволява законът.
Със или без закон си е въпрос на съобразяване да пушиш, без да тровиш нежелаещите да ти дишат дима, особено ко става дума за малки деца. Сега законът помага това да се спазва.
И точно в демократичните и правови държави се следи хората да не димят в лицето на този на съседната маса, да не си мятат боклуците през терасата или кучето им да не сере на средата на детската площадка. И се учудвам, че хората са готови да си затворят очите пред това /от страх да не ги вземат за доносници/. Вместо да реагират като гражданско общество. В тоталитарните държави точно всеки си мишкува и тихомълком гледа да наруши повече забрани, че да се докаже какъв герой е или пък мълчи я в подкрепа на "героите", я от страх от реакциите им.
На този принцип преди години вандали счупиха носа на мъжа ми, защото се опита в тролей да защити жена от банда хулигани - направи им жената забележка да не пушат в тролея и започнаха да я удрят с бутилки по главата, а доста пътници зяпаха навън и дори не си направиха труда да звъннат в полицията - после един учудващо се оправда със същите думи, че не бил доносник, та да сигнализира на куките...
Виж целия пост
# 115
.... Спете си с телефонните слушалки под възглавниците, другари, щом това ви осмисля съществуването.

Ери, много бъркаш нещата.
Не примирам от кеф да натопя някой, нито ще дебна специално.
Но, да, ще сигнализирам, ако седна в заведени с децата ми и някой задими на съседната маса, когато това ми го позволява законът.
Със или без закон си е въпрос на съобразяване да пушиш, без да тровиш нежелаещите да ти дишат дима, особено ко става дума за малки деца. Сега законът помага това да се спазва.
И точно в демократичните и правови държави се следи хората да не димят в лицето на този на съседната маса, да не си мятат боклуците през терасата или кучето им да не сере на средата на детската площадка. И се учудвам, че хората са готови да си затворят очите пред това /от страх да не ги вземат за доносници/. Вместо да реагират като гражданско общество. В тоталитарните държави точно всеки си мишкува и тихомълком гледа да наруши повече забрани, че да се докаже какъв герой е или пък мълчи я в подкрепа на "героите", я от страх от реакциите им.
На този принцип преди години вандали счупиха носа на мъжа ми, защото се опита в тролей да защити жена от банда хулигани - направи им жената забележка да не пушат в тролея и започнаха да я удрят с бутилки по главата, а доста пътници зяпаха навън и дори не си направиха труда да звъннат в полицията - после един учудващо се оправда със същите думи, че не бил доносник, та да сигнализира на куките...

Голям шок! До вчера, толкова години успявахме да се забавляваме заедно пушачи и непушачи, а изведнъж започнахте да забелязвате цигарения дим на всеки ъгъл! Буквално!
За мен приятелите са приятели независимо дали пушат или не, дали си бият децата, ядат само броколи или слушат тайно Азис.
Много е яко като стане ЗАБРАНЕНО нещо за половината нация, как другата половина скача със садистично удоволствие.
Как става така: "До вчера бяхме първи приятелчета, но днес вече не сме, защото те видях да пушиш!"

Смях!
Виж целия пост
# 116
гост, писах вече в другата тема, че при западняците вече има такова "облагане" - за застрахователя или за здравния фонд си рисков клиент, ако си с рисково поведение като пушене, пиенее, затлъстяване, защото вероятността да развиеш цял букет хронични болести, изискващи лечение до края на живота, или вземеш че се гътнеш по-рано от предвиденото, и ти праскат по-висок коефициент без да се усетиш. Ти какво си мислиш, че там трева пасат и каквото правят го правят за благото на хората ли? Я здравният фонд или застрахователят да ти увеличат застраховката заради пушене или затлъстяване, пък ти после ще се замислиш дали да продължаваш да живее така, че и да си плащаш по-скъпо на всичко отгоре!
Виж целия пост
# 117
И да ми я увеличат осигуровката, пак ще пуша. Аз си плащам, аз решавам.
А за сигнализирането - хич няма да тръгна да сигнализирам, че някой си пушел някъде си. Контрольорчетата да се постараят да си заработват париците - хем и ще си спестят затлъстяването по този начин.
Виж целия пост
# 118
гост,
...
 Я здравният фонд или застрахователят да ти увеличат застраховката заради пушене или затлъстяване, пък ти после ще се замислиш дали да продължаваш да живее така, че и да си плащаш по-скъпо на всичко отгоре!
Значи имаш избор (ако си платиш повече — може), а при нас всичко е "под строй", недообмислено и с възможност за корупция. Ей заради това е целия вой.  Peace
Виж целия пост
# 119
Ери, пуша по 2 кутии цигари на ден.
И пуша точно от 20 г.
Нямам намерение да ги отказвам, но ще си намеря как и къде да пуша, без да нарушавам правилата. Както съм си въвела сама закон, че у дома не се пуши. Или пък това, че не се пуши у някои приятели. Или пък, че се пуши у някои, пък ходим у тях на гости семейно, дори и на някои от семейството това да не му се нрави...
Пушила съм винаги на разрешените места и никога на забранените. Имам приятели пушачи и приятели непушачи - с тези, които не пушат и имат проблем с дима просто не пуша и аз /не съм спряла да бъда приятелка с тях/.
Имам близка приятелка крайна вегетарианка - виждаме с често и винаги сме сядали във вегетариански заведения - не ми тежи да се съобразя.
Законите обаче са задължения, които следва да с спазват /те дори и съобразяване не са, след като е установено, че това със съобразяването не минава/. Ако се окажат неработещи, ще бъдат променени. Но това е правилото - ако не ми харесват, ще протестирам срещу тях организирано или ще се изнеса за място, чиито закони ми допадат. Но няма да ги нарушавам тихомълком.
Въпрос на лични разбирания.
Нямам и приятели, които не спазват законите, че да се наложи да ги издавам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия