Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 432
  • 1 269
# 465
Не ги намирам за обидни, по-скоро безсмислени, конкретно за пушенето.
Иначе онези за катастрофите имат добър ефект.


Аз като се замисля не са толкова безсмислени.
С времето малко по малко се променят нещата.
Преди 50 години се е пушело навсякъде и това е било смятано за "нормално".

Сега определено "имиджът" на цигарите не е същият.  Peace
Виж целия пост
# 466
та по тая логика спрете да се правите на мащабно и превантивно мислещи, много молим  Flutter

Значи като съобщиха онзи ден по новините, че всеки 16-годишен се е напивал или е бил надрусан, май никой не пусна тема  Thinking

Е, защо не ти се вярва, че има мащабно и превантивно мислещи хора?

И не съм ровила специално, но тук има всякакви теми, тъй че нищо чудно да се окаже, че съществува и такава, посветена на алкохолизма и наркоманиите. Не я разбирам тази логика "щом намираш пушенето за вредно, значи друсането и затлъстяването са полезни". Не - еднакво вредни са и затова не пуша, не се друсам, не се напивам и се старая да не затлъстявам. Същото искам и за детето си.
Колкото по-малко хора с пороци има в обществото, толкова по-добре. И въпреки това, всеки има право да си избере какво да прави с тялото си с две уговорки - първо, да е на ясно с това, какво си причинява и второ, да не пречи на околните.
Виж целия пост
# 467

Аз като се замисля не са толкова безсмислени.
С времето малко по малко се променят нещата.
Преди 50 години се е пушело навсякъде и това е било смятано за "нормално".

Сега определено "имиджът" на цигарите не е същият.  Peace


Имам предвид, че пушачът няма да ги спре заради въпросните реклами.
Иначе, да, обществото налага забрани, това е отделен въпрос  Peace
Виж целия пост
# 468
Рекламите ме дразнят, както и надписите. Все още, но на друго ниво.
Например в момента на едната страна на цигарите пише "Пушенето убива", а на другата "Пушачите умират по- млади".
Какво щастие? "Умри млад за да си красив труп". За старите нищо не пише. И тук никакъв келепир.
Иначе, забраната ще я спазвам най- стриктно. Един добър начин да се отървеш от досадници и моралисти.
Вече започвам да си мисля, че това е закон за защита на пушачите. Вървиш по улицата, пушиш, ръкомахаш и другите слизат от тротоара на платното. Никой те не блъска, никой не паркира колата тротоара и платното за да не я използваш за пепелник. Няма деца пред краката ти, няма бабки да те заговарят. Седиш в градинката /не детска площадка/ на цяла пейка, ако не е свободна можеш да застанеш до количката на някоя майка /тя съответно ще стане/ и пространство много.
Виж целия пост
# 469

А считам, че е и още по-редно - всички пушачи да имат по-високи здравни осигуровки, защото статистически използват системата повече от непушачите.

И по-ниски пенсионни, щото ... нали ... Mr. Green

Трябва да следим и какви книги четат децата - да няма в тях пушене, пиене, неморално поведение, да не са писани от пушачи, наркомани, пиещи и разни разюздани люде!

Ох, лигавя се вече...
Виж целия пост
# 470

Вече започвам да си мисля, че това е закон за защита на пушачите. Вървиш по улицата, пушиш, ръкомахаш и другите слизат от тротоара на платното. Никой те не блъска, никой не паркира колата тротоара и платното за да не я използваш за пепелник. Няма деца пред краката ти, няма бабки да те заговарят. Седиш в градинката /не детска площадка/ на цяла пейка, ако не е свободна можеш да застанеш до количката на някоя майка /тя съответно ще стане/ и пространство много.

 hahaha hahaha  hahaha

та по тая логика спрете да се правите на мащабно и превантивно мислещи, много молим  Flutter

Значи като съобщиха онзи ден по новините, че всеки 16-годишен се е напивал или е бил надрусан, май никой не пусна тема  Thinking

Е, защо не ти се вярва, че има мащабно и превантивно мислещи хора?

И не съм ровила специално, но тук има всякакви теми, тъй че нищо чудно да се окаже, че съществува и такава, посветена на алкохолизма и наркоманиите. Не я разбирам тази логика "щом намираш пушенето за вредно, значи друсането и затлъстяването са полезни". Не - еднакво вредни са и затова не пуша, не се друсам, не се напивам и се старая да не затлъстявам. Същото искам и за детето си.
Колкото по-малко хора с пороци има в обществото, толкова по-добре. И въпреки това, всеки има право да си избере какво да прави с тялото си с две уговорки - първо, да е на ясно с това, какво си причинява и второ, да не пречи на околните.

че кой е казал такова нещо - точно за обратното се говори.
Що се отнася до хората с пороци в обществото, повярвай ние пушачите сме ви най-малкия проблем  Peace
Аз лично стигам до следните изводи - пушач, който зимата излиза през 15мин. от заведението да пуши = настинки, пневмонии и прочие. Отделно фармацията ще спечели и тя понеже на много хора това се отразява и на психиката  Whistling и ние станахме като нежеланите тирове по пътищата - пречим и за да стигнем от точка А до т. Б трябва да замърсим малко въздуха  Mr. Green
Виж целия пост
# 471
Sea breeze, мащабно и превантивно мислещи хора има - ама колкото и да е мащабен форумът в крайна сметка тук просто си чешем езиците. В парламента не раздават разпечатка на темите от клюкарника  Mr. Green
Виж целия пост
# 472
Макар че пуша понякога, съм доволна от забраната. Но вчера бях изумена , когато ми дойдоха на проверка от РЗИ, понеже работя в магазин. Оказа се, че всички закрити помещения подлежат на проверки и санкции. Каквото се сетите - офиси, работилници, магазини, складове...... Не че в магазин за дрехи някой ще вземе да пуши.
Виж целия пост
# 473
че кой е казал такова нещо - точно за обратното се говори.
Що се отнася до хората с пороци в обществото, повярвай ние пушачите сме ви най-малкия проблем  Peace
Тъй де, проблеми разни. Не ги степенувам, няма "по-по-най" Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 474
Може би се говори повече за пушенето, отколкото за наркоманията, затлъстяването и алкохолизма не, защото са по-малък проблем, а защото човекът - алкохолик, наркоман или затлъстял вреди пряко само на своя организъм, докато пушачът с дима си вреди и на околните.

Иначе и аз мисля, че пушенето е къде-къде по-малък проблем от алкохолизма или наркоманията. Затлъстяването е друг въпрос.
Виж целия пост
# 475
Говори се за цигарите защото има начин да се посочи прекия виновник по- точно да се обвини някой.
За алкохола, наркоманията, затлъстяването трябва да обвинят теб самия, а ти не вредиш на друг пряко.
Косвените виновници се откриват най- трудно.
Много по- лесно е да се каже - цигарите причиняват рак, дори и да е една от причината, и вниманието е да се насочи на там. Така минават много години плюс това пушачите са много и неиндифицирана маса и вината се размива.
Виж целия пост
# 476
Sea breeze,...
 В парламента не раздават разпечатка на темите от клюкарника  Mr. Green
Вярно е.
Там си раздават от специалното Виктори...  Joy  и мислят за благото на непушачите.
Виж целия пост
# 477
Абе какви глупости говорите, естествено, че наркоманите, алкохолиците и дебелите са проблем. Трябва ли да ви пускам и за това реклами. Това, че в темата говорим за пушачи, не значи, че проблемите се изчерпват с тях. Според вас защо кметът на Ню Йорк, забрани продажбата на големи безалкохолни?! А да не говорим, че тук постоянно се въртят цели предавания относно затлъстяването, кампанията е много по-голяма, отколкото срещу цигарите.
Виж целия пост
# 478
Парламента ви премахна дима от заведенията и след днешните законови промени, може да си живеете до 100 години движейки се със 140 по магистралата #Crazy. Или аз не съм добре нещо, или в държавата ни нещо куца
Виж целия пост
# 479
Ей,верно по тротоарите има повече място за мен-пушачката Mr. Green
Утре ще се курдисам на свободна пейка в парка...ни пенЦии, ни менЦии Grinning Crazy

П.П Вече изцяло минавам в лигата на пушачите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия