Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 432
  • 1 269
# 480
Я гледайте какво става тука.Минали са само 12 дни от влизане на забраната.Дали ви е все така весело на непушачите?

http://offnews.offroad-bulgaria.com/index.php/66056/parvi-bar-za … ranata-za-pushene
Виж целия пост
# 481
Ти пък какво им дреме на непушачите .
Аз съм пас ,докато не се намери вариант за пушене в нощните клубове.
Виж целия пост
# 482
Ти пък какво им дреме на непушачите .
Аз съм пас ,докато не се намери вариант за пушене в нощните клубове.

Аз като върл пушач не съм съгласна да се пуши само в нощните клубове!Или навсякъде по заведенията или никъде.Всеки собственик сам трябва да решава какво да прави  в собственото си заведение и каква клиентела желае да привлича.Иначе излиза, че само големите играчи ще могат да въртят ресторантьорски бизнес, а малките ще го духат.Ако имаше пазарна ниша да се правят заведения за непушачи-то тя щеше да е вече заета, но няма такава.Или да се премахне закона изцяло и всеки собственик на заведение да може да решава какво да прави в частната си собственост или да си остане закона в този си вид докато всички фалират.
Хайде непушачи разчитаме на вас, че с всеки изминал ден все повече хора остават без прехрана.
Виж целия пост
# 483
За съжаление сигурно съм по-върл пушач от теб ,но в заведения за хранене нямам нищо против да не се пуши /е гадно ми е ,ама ще го преживея/
Виж целия пост
# 484
Я гледайте какво става тука.Минали са само 12 дни от влизане на забраната.Дали ви е все така весело на непушачите?
http://-----/index.php/66056/parvi-bar-zatvori-zaradi-zabranata-za-pushene

Линкът не се отваря.

Аз също забелязвам, че кварталните заведения са почти празни. Миналата година не можеше място да си намери човек. Сложиха и големи телевизори за европейското, ама хората ги гледам че по дворовете и балкони се събират. Може би като мине време ще свикнем, но засега не е добре положението.
Виж целия пост
# 485
Махни тиретата отпред.
Виж целия пост
# 486
Я гледайте какво става тука.Минали са само 12 дни от влизане на забраната.Дали ви е все така весело на непушачите?
http://-----/index.php/66056/parvi-bar-zatvori-zaradi-zabranata-za-pushene

Линкът не се отваря.

Аз също забелязвам, че кварталните заведения са почти празни. Миналата година не можеше място да си намери човек. Сложиха и големи телевизори за европейското, ама хората ги гледам че по дворовете и балкони се събират. Може би като мине време ще свикнем, но засега не е добре положението.

Съжалявам, но не знам как да го оправя.Ето текста на статията:

Първото заведение, затворено от собствениците си заради въведената пълна забрана за пушене на закрити обществени места, вече е факт в София.

Club Plan B на централната столичната улица „Цар Шишман“ официално спря да работи вчера, 11 юни. Анонсът за затварянето дойде няколко дни по-рано. На 6 юни от бара написаха до приятелите си във Фейсбук:

    „Клуб План Б НЕ Е клуб за пушачи или непушачи, за дебели или слаби, за грозни или красиви, за бели или черни, за добре облечени или лошо облечени. Клуб План Б е клубът за добра клубна музика и смеем да твърдим, че за изминалите две години са свирили едни от най-добрите клубни DJ’s в България.

    Щастливи сме от факта, че при нас се събират хората, които по някакъв начин движат градската ъндърграунд култура и имат отншение към НОЩНИЯ ЖИВОТ“.

След този анонс екипа на клуба пише следното:

    „След влизането в сила на забраната за пушене на обществени места, пушачите (мажоритарната част от нашите клиенти), излизат да пушат пред заведенията и към тях започнаха да се присъединяват и непушачите … явно хората, които искат да бъдат заедно, не обичат да бъдат разделяни със закони. За съжаление, струпването на клиенти пред нашето заведение създава дискомфорт на нашите съседи, които не са избирали да живеят в близост до нощен клуб, за разлика от нашите клиенти, които имат правото да изберат дали да идват или не в нашия клуб.

    Взехме решение да се оттеглим временно, докато не намерим вариант, при който няма да пречим на никого.
    Искренни благодарности към всички DJ’s (които показаха световна класа), всички Нас и всички Вас (които дадохте смисъл на нашите идеи)!“

Пълната забрана за пушене на закрити обществени места, както и на детски площадки и стадиони, беше въведена със закон на 1 юни. Оттогава досега са направени над 7000 проверки в цялата страна за спазването ú.

Глобата за физическо лице, нарушаващо забраната е 300 до 500 лева при първо нарушение. Ако бъде глобен втори път, сумата може да е до 1000 лева.

За фирмите санкцията е доста по-тежка – 3000-5000 лева за първо нарушение и до 10 000 – за повторно.

Виж целия пост
# 487
Направете си сметка значи каква сила са цигарите!
Заради една цигара пушачите изтърват не само цяла песен в клуба, в който са отишли уж за да слушат музика, ами заради пристрастеността им, цял клуб допускат да се затвори...  Wink
Виж целия пост
# 488
Навън ли беше? Защото навън ни е разрешено да пушим.  За срането не знам.
пък за срането какво не знаеш - да не би да има норматив, че е забранено?
НАРЕДБА № 1 за обществения ред и опазване на общинските и други имоти за общо ползване
http://obs.pleven.bg/index.php/%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1 … D0%B1%D0%B8.html#

Раздел трети
Чл.9. Забранява се:

5. Отделяне на биологични екскрети и секрети,
както и изхвърлянето на фасове от цигари на публично място, предназначено за общо ползване.  Peace
 
Съдебно решение: http://rspleven.eu/docs/01704511_214b1411.htm
Виж целия пост
# 489
Чудя се на Азаф, как върло защитава непушачите, не пуши на работа , не пуши в тях...в заведения не пуши а как успява да пуши по 2 кутии цигари на ден? Crazy
Виж целия пост
# 490
От цяла фирма с пушачи, със стая с вентилация специално пригодена за това, щом пушим отвън и стоим като простинали коне, колкото и да ми е неприятно ще трябва да кажа, че ги спазвам #Cussing out
Виж целия пост
# 491
Навън ли беше? Защото навън ни е разрешено да пушим.  За срането не знам.
пък за срането какво не знаеш - да не би да има норматив, че е забранено?
НАРЕДБА № 1 за обществения ред и опазване на общинските и други имоти за общо ползване
http://obs.pleven.bg/index.php/%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1 … D0%B1%D0%B8.html#

Раздел трети
Чл.9. Забранява се:

5. Отделяне на биологични екскрети и секрети,
както и изхвърлянето на фасове от цигари на публично място, предназначено за общо ползване.  Peace
 
Съдебно решение: http://rspleven.eu/docs/01704511_214b1411.htm

е... в Плевен няма да мога явно  Laughing Laughing
Виж целия пост
# 492
Баш в Плевен се говореше, че Румен Петков се изпикал във фонтана.
Виж целия пост
# 493
http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/biznesyt-otchi … a-pushene,135783/
Виж целия пост
# 494

Хайде сега, има страни с доста по-висок процент на пушачи от България пък не хленчат/спазват си същата забрана/. Това нашето се чисто мрънкане ... все на нас правата са нарушени пък на другите не , нали?! ooooh! Да сякаш цигарите ще им оправят сезона.... ей, хубаво нещо е да се хване човек за вълната и да се рее, че другаде е видиш ли причината.  Tired

п.п защо не се шуми така заради бездомните кучета, че пречат да речем на кварталният магазин да се развива?! Защото помиярите си живуркат там, а клиентите със страх се приближават. К'во ни пука за едните ми ти кучета, нали те не пречат на клиентелата, не пречат на съседите. Но виж цигаритеее... о, те са велик проблем - как ще живеем с тази забрана и погазени човешки права, мъка ще е голяма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия