Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 402
  • 1 269
# 45
Разбира се, че не са дискриминирани, а просто така е удобно.  Peace
Виж целия пост
# 46
Ще спазвам, не се чувствам дискриминирана, просто някакво правило, с което трябва да се съобразя. Освен това, до есента ще може да се пуши навън по заведенията (където аз основно пуша), а през зимата и без това не се скъсвам от излизания.
Ще ми бъде много интересно как ще се развие контрола на иначе светлите законови поправки, може би, както с всичко друго досега...
Виж целия пост
# 47
Ще спазвам разбира се.

Но пак да попитам- на пияния Бай Мангау с фас в устата, някой ще му търси ли глоба?!  Confused
Виж целия пост
# 48
...
Но пак да попитам- на пияния Бай Мангау с фас в устата, някой ще му търси ли глоба?!  Confused

Колкото ги глобяват в СГТ.
Виж целия пост
# 49


Но пак да попитам- на пияния Бай Мангау с фас в устата, някой ще му търси ли глоба?!  Confused

Предимно на този, който в разрез със забраната му осигурява възможност да е с фас, ще му се налага глоба.Така следващият път собственикът на заведение ще си помисли преди да разреши на Бай Мангау да сложи фас в устата на забранено място.На открито- не съм го виждала този Бай Мангау по детски площадки, по концерти на открито, ама може и мой пропуск да е Simple Smile
Виж целия пост
# 50
Тоест всички заведения дори малките кафенца трябва да си осигурят охранители, които да се разправят с бай мангау. Противоконституционо е да се вменяват задължения от този род на граждани, които дори нямат право да изискват документи, да упражняват контрол, а подлежат на санкция по-голяма от нарушителя. Кокошкарска история. Оставяме престъпниците на мира, ще гоним пушачите с цялата държавна машина.
Иначе, да, ще го спазвам, разбира се. Законите се спазват - добри, лоши.
Виж целия пост
# 51
Бай Мангау е един от факторите, които доста дърпат страната назад. Ще трябва да се преборим с него, да. Като начало с насила вменения принцип, че нямаш право да вредиш на хора понеже смяташ, че "какво толкова, егати лигльовците". Има си дом, има си улици, пушачите да си пушат с кеф там, но защо майки трябва да издишат канцерогенния си дим в лицето на детето ми на площадката и това да им се струва ок - наистина не разбирам.

Та, в деня, в която бай Мангау разбере, че има правила и че не е сам на света, а има хора, с които трябва да се съобразява, тази държава ще стане едно по-добро място.
Виж целия пост
# 52
Сауле, за помещения за непушачи, в обществени и административни сгради и сега е било забранено да се пуши. Хората са свикнали и никой не възразява, така е редно мисля За детски площадки е било редно да не се пуши и мисля, че 90% от пушачите са се съобразявали с това - та дано сега и останалите 10% го спазват, та в тази му част приветствам, че е официално регламентирано. Всъщност, дано това не се отрази на малкия и  средния бизнес и без това в затруднената икономическа ситуация, защото ресторантьорството е една голяма част от него. В малките градове показаха кадри вчера - празни заведения цял ден.
Виж целия пост
# 53
Понеже няко пита за бай Мангал и спомена нещо за градския транспорт... Преди седмица се бях качил в един автобус и отзад както почти винаги имаше групичка от цигани. Когато се качиха контрольорите отидох веднага при тях и им казах, така, че да чуят всички, да проверят първо тези отзад иначе аз лично няма да разреша да ме проверят. Веднага ме последваха и други хора и бяха принудени да ги проверят първо тях, въпреки панаира, който се опитаха да направят циганите с приказки за прават им(че и знаят какво да говорят) и т.н.... Оказа се, че само двама от тях имат билети(не очаквах). Стана малко панаир, но когато някой се намеси и останалите не остават безразлични. Циганите без билет бяха принудени от всички да слязат.
Че извода е, че докато сме непукисти и незаинтересовани, ще е така. Виновни са не циганите, а всички ние, дето все не ни се занимава...
Виж целия пост
# 54
Досега не съм се замисляла, че пушачките - майки търсят малки жертви по детските площадки, за да издишат в упор канцерогенния дим.
Виж целия пост
# 55
Досега не съм се замисляла, че пушачките - майки търсят малки жертви по детските площадки, за да издишат в упор канцерогенния дим.

Не търсят, спонтанно им се получава  Peace Те и своите си деца спонтанно обгазяват, но това не е мой проблем и не коментирам.

Сигнус, с Литва сме горе -долу от една черга, там фалирали заведения нямаше, даже напротив. В Брюксел също нямаше. Обаче има един друг проблем - живущите в апартаменти покрай заведения се оплакват, че пушещите навън до късно вдигат шум и не може да се спи. Освен това се повишават и кражбите. Излиза човек да си пуши, оставя си чантата на масата и като се върне - няма я. Или го няма портмонето. Така, че като излизате да пушите навън - по-добре с личните вещи навън, че после има "олеле"  Sad  
Виж целия пост
# 56
Saule, прекаляваш леко в очернянето на пушачите. Детската площадка е място на открито и не вярвам пушачите да се навират на сантиметри от лицето на детето ти, за да го обвият в дим.  Peace
Виж целия пост
# 57
Досега не съм се замисляла, че пушачките - майки търсят малки жертви по детските площадки, за да издишат в упор канцерогенния дим.

Не търсят. Техните собствени деца винаги са им под ръка. Не всички пушачки, разбира се, водят децата си в задимени заведения и пушат в лицата им, но съм се нагледала на достатъчно много такива.
Виж целия пост
# 58
Воденето на деца в заведения, където се пуши, е порок не само на майките-пушачки, ами и на доста други. Да не го намесваме и него, че ще стане мазало от виновни.  Peace
Виж целия пост
# 59
Saule, прекаляваш леко в очернянето на пушачите. Детската площадка е място на открито и не вярвам пушачите да се навират на сантиметри от лицето на детето ти, за да го обвият в дим.  Peace

Луна, заклевам се, по редица истински случаи е изказването ми, не целя да обидя никого  Peace
Аз съм бивш пушач, и то цели 17 години пуших. Отказах ги година преди да забременея, точно с такава цел. Когато човек пуши, не е лесно да се научи да му прави впечатление кой е около него и дали е подходящо да се пуши там. Аз това добре го разбирам.

Та, не просто сядат до детето и палят, а вдишват и се навеждат над количката, издишвайки там (докато беше в количка, де, преди 2 години беше). Има го и това, всеки път се шашкам при такава гледка. Разбира се, че има безкрайно възпитани пушачи  Peace и въобще аз нямам против да се пуши по принцип, то не и аз го решавам. Обаче знам разликата във функционирането на организма когато пуша и когато не пуша. И не ми се иска да излагам сина си на това. От личен опит.  
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия