Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 407
  • 1 269
# 75
Е, какво е това внезапно отрицание? Нали сте "Много сме, силни сме!" Laughing
Виж целия пост
# 76
в заведението в мойто село вчера всеки, който искаше си пушеше Grinning
Виж целия пост
# 77
Отрицание на какво? Кои са "много и силни" newsm78/ сигурно е препратка към друга тема, която не съм чела и затова не схванах въпроса?/
Виж целия пост
# 78
Циганите без билет бяха принудени от всички да слязат.
...
Тогава и пушачите ще излизат, когато контрольорите ги хванат. ОК?
Виж целия пост
# 79
Законите са затова, за да бъдат спазвани.
Доброволно живея в тази държава и това следва да означава, че съм приела да спазвам законите й, дори да не подскачам от радост от формулировката им. Ако нещо в нея не ми харесва, имам пълното право да я напусна и да спазвам нечии други закони.
Крайно време е у нас да се поработи над проблема с контрола. И по света хората не са по-дисциплинирани - просто са наясно, че при нарушение ще има да си плащат сериозни суми, затова им е и чисто, и подредено, и по парковете можеш да лежиш по земята, и в заведнията се храниш спокойно, и градският им транспорт е уреден, и по пешеходните пътеки те изчакват да пресечеш, и т.н.
Но у нас май е по-модерно да си контра на правилата. Остатък от турско и от комунистическо време - "нека докажем на лошата власт, че не ни пука за нея"...
Виж целия пост
# 80
Азаф   bouquet

Само едно не разбирам - защо хора, които нямат никакво уважение към законите и правилата в държавата си, се сърдят, когато държавата им ги прецаква на свой ред.
Виж целия пост
# 81
Е, какво е това внезапно отрицание? Нали сте "Много сме, силни сме!" Laughing
Ако имаш нужда от спаринг или усещаш, че е дошло време някой да ти отпусне клапана, пусни си тема, пусни обява, намери си някой! Или иди в спам темата!
Виж целия пост
# 82
Да.
Виж целия пост
# 83
Ще спазвам забраната и ще пуша в къщи и на позволените за това места.Няма да откажа цигарите.Очаквам забрана за уптреба на алкохол и всякакви МПС-та до 22.00ч.
Виж целия пост
# 84
Е, какво е това внезапно отрицание? Нали сте "Много сме, силни сме!" Laughing

Нищо не разбрах  newsm78
А и всеки сам си взема решението, въобще не мисля, че има начин всички пушачи да действат по един и същ начин  Crazy
Виж целия пост
# 85
Е, какво е това внезапно отрицание? Нали сте "Много сме, силни сме!" Laughing
Ако имаш нужда от спаринг или усещаш, че е дошло време някой да ти отпусне клапана, пусни си тема, пусни обява, намери си някой! Или иди в спам темата!

 Joy

Че сме много-много сме. Но не сме силни. Лично аз предпочитам държавата, в която живея, да е по-силна от мен. Забраните са за това да се спазват. Колкото и да съм против забраната, не защото ще ми се наруши комфорта чак толкова, а защото не схващам логиката и на фона на всичко останало, надявам се да се спазва. Но не само тази конкретна забрана, а  всички. Научих се да шофирам с предпазен колан след като ме спряха за един ден два пъти, научих се да не паркирам на забранено след като си платих три глоби. Не очаквам от себе си, а и от останалите самоконтрол без контрол.
Виж целия пост
# 86
В този ред на мисли, моля госпожите непушачки, какво смятат да предприемат- ще портят ли другарчетата си пушачи по обявения ред или ще се правят на недовидели?  Grinning
Виж целия пост
# 87
Ти пък! Че те някои за този звезден миг живеят  Laughing Но в случая "портенето" ми се струва по-достойно от това да реве някой във форума "Днес една м...а, к...а, п.......а си запали цигара в кафето, въпреки забраната, а аз я погледнах лошо, но тя не ме отрази  Tired "
Виж целия пост
# 88
В този ред на мисли, моля госпожите непушачки, какво смятат да предприемат- ще портят ли другарчетата си пушачи по обявения ред или ще се правят на недовидели?  Grinning

В интерес на истината, това ми е една от моралните драми.
В помещението, в което работя никога не се е пушило, но в съседни, вкл. и в такива, в които сме провеждали съвещания и др. съвместни дейности се пушеше досега.Било ми е изключително неприятно- присъствала съм на такива места и с болно гърло, и с главоболие и наистина цигарите са ми пречели.Дори и да съм се чувствала добре, не ми е приятна лепкавата миризма, която отнасям след посещение на подобни места.Затова много се надявам всички да проявят съвест, защото упражнението "портене на другарче" никак не ми е по вкуса.
Виж целия пост
# 89
Доста време си прекарвам по детските площадки. Повечето майки пушат! Аз също пуша. Не виждам проблем да се пуши на открито, но не е приятно. Гледаш да си по-настрани, гледаш на къде отива дима..Най-хубавото е че фасовете по площадките ще изчезнат (а, дали?)

Аз съм от смотаните Wink, дето спазват правилата. На заведения ще ходя, но няма да пуша вътре. Скоро бях в компания от 20-тина души. Седяхме на маса в двор и аз бях единствен пушач. За 3-4 часа съм изпушила 1 цигара и станах от масата, беше ми неудобна да димя на хората.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия