Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 407
  • 1 269
# 90
В този ред на мисли, моля госпожите непушачки, какво смятат да предприемат- ще портят ли другарчетата си пушачи по обявения ред или ще се правят на недовидели?  Grinning
A госпожиците  Flutter

Не виждам защо го наричате портене. Без значение дали някой пикае на улицата, бие дете или прави друго нарушение сигнализирам. Правилата са си правила.
Това не значи, че се оглеждам по цял ден в търсене на нарушители. Но няма и да си налягам парцалите да не наруша нечия криворазбрана представа за донос.
Виж целия пост
# 91
luna, много слабо с тия теми и обяви. Аз тук каква психоанализа и безплатни съвети съм получавала, ехее... hahaha

На въпроса - ще портя. Flutter
Виж целия пост
# 92
Аз съм много дисциплиниран човек. Има ли закон, спазвам го безусловно. Не карам без колан,  не шофирам, ако съм употребила алкохол, спирам на пешеходни пътеки, изчаквам да ми светне зелено, за да мина, не давам подкупи, не искам подкупи, не преписвам на изпити. И всичко това не го върша, защото някой ще ме глоби. А и никога не са ме глобявали де.
И за цигарите така - щом има закон, ще го спазвам. През лятото ще си вися по тераси и градини и ще си пуша. А през зимата просто няма да ходя по заведения /то, не че досега много съм се юркала през зимата/. Ако мнооого ми домилее за някое уникално ястие от ресторант, ще си го поръчам за вкъщи. Ама едва ли ще изпадна в абстиненция по която и да е манджа, напитка или сладкиш.
Невероятно грозно впечатление ми прави обаче това диво злобеене от страна на някои непушачи към пушачите, които вече ще бъдат ограничавани. То не бяха кашлящи и задушаващи се потребители, то не бяха усмърдени и пропити от лепкав никотин, то не бяха вопли по вкусотиите по заведенията, които не могат да консумират, поради наличие на пушещи наоколо. То не бяха хули по пушачите, то не бяха обиди, то не бяха анатеми! Сякаш законът точно наопаки - задължава във всеки дом да има поне по един пушач и на всяка маса в заведенията да седи и дими непрестанно поне по един пушещ. Не мога да разбера откъде идва тая злост.
Виж целия пост
# 93
В този ред на мисли, моля госпожите непушачки, какво смятат да предприемат- ще портят ли другарчетата си пушачи по обявения ред или ще се правят на недовидели?  Grinning
A госпожиците  Flutter

Не виждам защо го наричате портене. Без значение дали някой пикае на улицата, бие дете или прави друго нарушение сигнализирам. Правилата са си правила.
Това не значи, че се оглеждам по цял ден в търсене на нарушители. Но няма и да си налягам парцалите да не наруша нечия криворазбрана представа за донос.

И господата дори  Laughing

И да, портене си е! Чиста проба при това, иначе можеш да го облечеш в каквито си искаш красиви думи.  Grinning
Виж целия пост
# 94
Ти пък! Че те някои за този звезден миг живеят  Laughing Но в случая "портенето" ми се струва по-достойно от това да реве някой във форума "Днес една м...а, к...а, п.......а си запали цигара в кафето, въпреки забраната, а аз я погледнах лошо, но тя не ме отрази  Tired "
Joy
Още една, ама тотална, забрана към множеството *нетотални* не може да ми направи впечатление. Така или иначе съм си спазвала досегашните, тъй че не ми е проблем. Проблем обаче е, че вчера заведенията бяха пълни с хора, които пушеха напук на забраната. Открито и без да се оглеждат и крият. И освен това се бяха обособили групички, които пушеха демонстративно пред входа на общината. Това преди не е било. Видях го с очите си, защото в зала до общината имаше концерт послучай детския празник и бях там с децата. Личеше си, че това се прави демонстративно и напук на забраната. Да видим сега дали вместо да изпишат вежди, не избодоха очи с тая забрана.
Виж целия пост
# 95
В този ред на мисли, моля госпожите непушачки, какво смятат да предприемат- ще портят ли другарчетата си пушачи по обявения ред или ще се правят на недовидели?  Grinning

Аз пък съм от госпожите пушачки, но винаги сигнализирам при неспазване на правилата, независимо за какво става дума. И не го наричам портене. Напротив, опитвам се да осигуря на децата си една правова държава, в която хората спазват реда, чистотата, законите и правата на другите хора.
И ако наричаме сигнализирането "портене", как ли е редно да наречем неспазването на законите? Тероризъм, вандализъм, ...?
Виж целия пост
# 96
Днес ходихме да пием с една приятелка кафе в едно открито заведение до Аквариума. В непосредствена близост до него има детска площадка - пясъчник, люлки, пързалка и т.н. До нея по принцип има маси. Днес ни казаха, че те за непушачи, а другите които са 5 метра по-нататък за пушачи. Доста се застояхме и имахме възможност да забележим, че масите за непушачи останаха напълно празни. Ама напълно. По едно време собственикът и сервитьорите взеха да ги местят близо до масите с пушачи. Следващите дни предполагам, че ще им сменят напълно местата.
До другото заведение също има детска площадка, но там маси за непушачи изобщо нямаше.

Видях и нещо, което до сега бях виждала само по европейски градове, където има забрана за пушене. Жени, дори с бебешки колички вървяха и пушеха из Морската градина. Де да знам кое е по-гадно - да се пуши по заведения само или да се разминаваш с кълба дим на всяка крачка.
Виж целия пост
# 97
Жени, дори с бебешки колички вървяха и пушеха...
Досега само седнали ли пушеха? hahaha
Виж целия пост
# 98
Жени, дори с бебешки колички вървяха и пушеха...
Досега само седнали ли пушеха? hahaha

Ами аз досега не съм виждала жени да вървят и пушат, камо ли пък да бутат и бебешка количка в това време, но днес го видях няколко пъти в Морската градина. В европейски градове съм го виждала, но тук не. Там където по заведенията не се пуши, пред тях и по улиците въобще обгазяването е сериозно.
Виж целия пост
# 99
Аз пък съм от госпожите пушачки, но винаги сигнализирам при неспазване на правилата, независимо за какво става дума. И не го наричам портене. Напротив, опитвам се да осигуря на децата си една правова държава, в която хората спазват реда, чистотата, законите и правата на другите хора.
И ако наричаме сигнализирането "портене", как ли е редно да наречем неспазването на законите? Тероризъм, вандализъм, ...?

Какво да ти кажа. Допреди двадесетина години също имаше едни будни граждани, които спазваха законите и проявяваха съвест. Ама сега, не знам защо, им вадят досиетата и ги сочат с пръст: "Пу, мръсници-доносници!" А те хората просто са "сигнализирали" при неспазване на разпоредбите.
Виж целия пост
# 100
В този ред на мисли, моля госпожите непушачки, какво смятат да предприемат- ще портят ли другарчетата си пушачи по обявения ред или ще се правят на недовидели?  Grinning

Аз пък съм от госпожите пушачки, но винаги сигнализирам при неспазване на правилата, независимо за какво става дума. И не го наричам портене. Напротив, опитвам се да осигуря на децата си една правова държава, в която хората спазват реда, чистотата, законите и правата на другите хора.
И ако наричаме сигнализирането "портене", как ли е редно да наречем неспазването на законите? Тероризъм, вандализъм, ...?

Приятелите на пушачите цял живот знаят, че живеят сред такива.
Въпросните обаче, едва дочакват държавата да им застане зад гърба, за да ни обяснят, че сме отрепки, да запаметят горещия телефон за сигнали и да квичат навсякъде как ще се обаждат за всяко нарушение, без НИКОЙ от нас да е казвал, че ще нарушава забраната. Кво излиза - повече от 20 години се борим за нещо дето го няма. Още си лелеем да изпеем някой, да заплашваме и да определяме кой е годен и кой - не, на базата на правила, спуснати отгоре. Спете си с телефонните слушалки под възглавниците, другари, щом това ви осмисля съществуването.
Виж целия пост
# 101
И каква е логиката, Check Please? Laughing
Да ти помогна.
До вчера къде са пушили тия майки с колички, в заведение на открито, както и сега е възможно, или са паркирали количките пред заведение и са визали вътре, за да пушат? Въобще какво се е променило за майките с колички?

ПП. А до "редактирай" имаш и "изтрий". Wink
Виж целия пост
# 102
Вчера седнах на едно заведение до нас и бях единствената вътре. И преди съм сядала там, имало е хора и вътре, и вън. СЕга масово бяха навън, даже масите недостигаха. Тази забрана ще бъде поредния пирон в ковчега на малкия бизнес (щото големите играчи ще се измъкнат). И нека не ми обясняват как било някъде на майната си и как забраната не повлияла, ама хич, на кръчмарско-ресторантьорския бизнес. Много барчета ще дадат фира, а собствениците им вместо да работят и да плащат данъци, ще се наредят на опашката безработни, които според някои явно са незначително количество. Успоредно с това очаквам набъбване на банковите сметки на проверяващите, сещайте се защо. А тротоарите около заведения, офиси и пр. обществени сгради ще се превърнат в нерегламентирани сметища за фасове.
Непушач съм, но точно този рестриктивен закон го намирам за пълна малоумщина. Всичката Мара втасала до пушенето допряхме. И пушачите станаха най-големите престъпници в държавата. НИщо, че МАджо и МАргините бяха полуумрели докато ги съдеха, а сега явно се радват на завидно здраве. И нищо, че ония двамата от ДУпница разиграват съд и МВР както си поискат. По-умно щеше да се осигури спазването на досегашния (включително и този за забрана за продажба на цигари на малолетни и непълнолетни, който никой не спазва). Следващия път очаквам закон, който да забрани наднорменото тегло.
Виж целия пост
# 103
ПП. А до "редактирай" имаш и "изтрий". Wink

Само дето ако е писал някой след теб не става.  Wink

Нищо на практика не се е променило за майките с количките и въобще за пушещите вървящи жени. Според мен беше демонстративно, не виждам какво друго може да е, след като в Морската има открити заведения, в които може да седне и да пуши.
Виж целия пост
# 104
Вчера седнах на едно заведение до нас и бях единствената вътре. И преди съм сядала там, имало е хора и вътре, и вън. СЕга масово бяха навън, даже масите недостигаха. Тази забрана ще бъде поредния пирон в ковчега на малкия бизнес (щото големите играчи ще се измъкнат). И нека не ми обясняват как било някъде на майната си и как забраната не повлияла, ама хич, на кръчмарско-ресторантьорския бизнес. Много барчета ще дадат фира, а собствениците им вместо да работят и да плащат данъци, ще се наредят на опашката безработни, които според някои явно са незначително количество.

Много много точно казано! Това се опитвам в няколко теми да напиша. Къде са непушачите, които щяха да напълнят заведенията, в които вече не се пуши и в двете зали - заведенията около нас също са празни 2 дни? А да, заети са да пишат из форуми и коментари под статии. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия