Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 432
  • 1 269
# 180
Ако всички хора имаха "високо" самосъзнание, то нямаше да има нужда от специален закон.

Не съм съгласна. Аз обичам да пуша и да си пия кафето някъде навън и съм го правила, защото беше позволено. Не става дума за самосъзнание, защото никой не ми е казвал, че правя нещо лошо или нередно, като пуша в заведение с пепелник на всяка маса. Сега има закон, който ми го забранява, както на мен, така и на собствениците на заведение, и аз просто спирам да пуша.
Виж целия пост
# 181

...ЗАЩО някой трябва да следи дали се спазва??? Има го като закон, край! Въпрос на самосъзнание е да се спазва.

Ако всички хора имаха "високо" самосъзнание, то нямаше да има нужда от специален закон. Нима в другите държави 48 часа след влизане на закона в сила се е възцарил ред и съзнанието се е издигнало? До колкото ми е известно там контролът е в пъти по голям отколкото у нас /не става дума само за тютюнопушенето/ и с времето наложените правила стават нормално поведение.
Българинът не е по различен от който и да било чужденец, просто контролът е никакъв. Човек върви по най-малкото съпротивление без значение от етническата си принадлежност.

Напротив, българинът е много различен, иска да бъде като на запад, но не иска да спазва закона. И аз се чудя що за въпрос е темата, ще спазвате ли закона или не?
И да, тук въведоха закона и наминутата започна да се спазва, така са научени хората. Няма инспектори, а и наложени глоби не съм чула да има.
Не е ли по-добре българите да си спазват закона, вместо да плащат заплати на един куп хора да ги следят?
Виж целия пост
# 182
Съжалявам, не мога да си редактирам поста, на минутата трябва да е отделно.
Виж целия пост
# 183
Аз съм пушач и спазвам забраната, но в нощно заведение без цигара засега не се виждам....
Виж целия пост
# 184
Сега последно в открито заведение на плажа например, разрешено ли е или не?
Виж целия пост
# 185
Сега последно в открито заведение на плажа например, разрешено ли е или не?

Според мен, да. Онзи ден бяхме в парка Заимов и се пушеше на откритите заведения.
Виж целия пост
# 186
..
Не е ли по-добре българите да си спазват закона, вместо да плащат заплати на един куп хора да ги следят?

Най-добре е спазваме всички закони и да няма полиция и др. контролни органи, но аз поне досега не съм чула да има такава държава, с толкова съвестни хора. Не говоря конкретно за пушенето, а законите като цяло.
Виж целия пост
# 187
Законът изобщо не дава формулировка какво е открито и закрито. Ако липсва една цяла стена или ако липсват две стени, ако е само навес? Така, че понятието "открито" обърка дори проверяващите, които показаха по репортажите?
Виж целия пост
# 188
И според мен ще оставят отворените заведения, сега може да са глобили един-двама, но ще се отрегулира това и драма няма да има.
Виж целия пост
# 189
Т.е към момента е забранено и в напълно открито заведение, което е само с чадъри на плажа?
Аз съм пушач към момента, съобразявам се и ще се съобразявам, просто искам да знам да не би да стана без знание закононарушител. Rolling Eyes
В чужбина казвате хората излизат да пушат пред закритото заведение, т.е за мен си пушат на открито, та каква е разликата дали някой пуши пред заведение или пуши седнал някъде на маса под чадър, но не вътре?
Виж целия пост
# 190
Т.е към момента е забранено и в напълно открито заведение, което е само с чадъри на плажа?
Аз съм пушач към момента, съобразявам се и ще се съобразявам, просто искам да знам да не би да стана без знание закононарушител. Rolling Eyes

Няма как, ако е забранено, те ще предупредят, но мисля, че за напълно откритите заведения не важи забраната.
Виж целия пост
# 191
Нее, разрешено е! Grinning
Виж целия пост
# 192
Благодаря за информацията. Вчера бяхме на едно такова заведение и пушеха, но не знаех дали защото е разрешено или защото нарушават закона, викам да не дойде някой контрольор да глобява .
Виж целия пост
# 193
Аз съм пушач и спазвам забраната, но в нощно заведение без цигара засега не се виждам....

до навик е..  Wink
Виж целия пост
# 194
Относно разликата между закрито и открито. Днес на обяд в открита част от заведение - обособена като тераса тип хасиенда (със стационарен покрив и ограда, но напълно отделена от вътрешната закрита част) не разрешиха на колегите ми да пушат, понеже собственичката питала специално на телефона на контролните органи и й обяснили, че може да се пуши само в открити части, които са официално регистрирани като прилежащи открити части на заведението и са с подвижен покрив, чадър, тента или нещо подобно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия