Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 410
  • 1 269
# 585
ами крайно време е и селата да предложат някакви предимства пред града и повече хора да се изселят на там. Дано да продължават в сьщия дух.

В селата няма нищо лошо, но виж в селянията, която лъха от поста ти, проблемът не е за подценяване.
Виж целия пост
# 586
Добре момичета, хайде да приемем, че вече всички малко прекалихме, и да поспрем със заяжданията.  Peace
Виж целия пост
# 587
Няма смисъл от заяждане и противопоставяне,камо ли от такива нападки. Всеки има глава на раменете си да решава ще пуши ли,пие ли и пр. Стига с това да не пречи на другите. постът за протеста на собствениците на заведения поразбуни духовете,но според мен те просто използват забрната за пушене,като мотив за съкращения,намаления на заплати и др. Какво толкова страшно има да излезе човек за пет минути,да си изпуши цигарата и пак да влезе. Нито компанията,нито яденето и пиенето ще изчезнат.
Виж целия пост
# 588
На мен пък ми прави впечатление, че повечето от моите познати пушачи, които най-много недоволстват срещу забраната за тютюнопушенето на обществени места, когато са си у дома пушат на терасата.
Значи можеш да станеш от дивана, от масата, от компютъра, да си наметнеш якето (зимата) и да дръпнеш един фас на терасата. Може да подканиш гостите си да излязат вън да пушат. А като отидеш на заведение, изведнъж задника ти залепва за стола и край - мърдане няма!?
Вие пушете ли у дома?
Край децата си?
Виж целия пост
# 589
то заради това се ходи на заведение, за да паднат вътрешните забрани! Казвам го като човек, който е пушил почти петнайсет години.
Виж целия пост
# 590
Няма смисъл от заяждане и противопоставяне,камо ли от такива нападки. Всеки има глава на раменете си да решава ще пуши ли,пие ли и пр. Стига с това да не пречи на другите. постът за протеста на собствениците на заведения поразбуни духовете,но според мен те просто използват забрната за пушене,като мотив за съкращения,намаления на заплати и др. Какво толкова страшно има да излезе човек за пет минути,да си изпуши цигарата и пак да влезе. Нито компанията,нито яденето и пиенето ще изчезнат.
Така е, важното е да не пречиш на другите, но има хора с претенции до небето, има и по-толерантни - проблемът е, че не може да се угоди на всички и недоволни винаги ще има.

Излизането не е проблем теоретично, но на практика не е съвсем така.
Ако времето позволява, добре, ама при -15 градуса, някакси не го виждам как ще стане и така пушачите няма да посещават заведението през голяма част от годината - факт.
Не знам как стои въпросът но до колкото съм запозната, не се разрешава обособяването дори на "кабинка" която да е затворена по някакъв начин и поне частично да изолира от външните условия.
Въобще цялата рестриктивност на закона не смятам че е правилна. На работните си места, хората трябва да се стимулират да не пушат с привилегии за непушачите като например съкратено работно време/или удължено за пушачите/, по-добро заплащане и т.н и хората сами ще предпочетат да не пушат. За заведенията вариантът с отделни помещения за пушачи и непушачи беше добра. Ако не това, поне обособяване на място, в което човек може да отиде да изпуши една цигара, а не да трябва да зъзне навън или да се налага да изминава огромни разстояния /имала съм лично аз такъв случай/.

Ако се абстрахираме от злобеенето и погледнем реално на нещата, проблем има. Може да е временен, може за едни да е нищожен, но за други е голям.

п.с. Не съм съвсем съгласна със заключението ти за собствениците, нали за това излизат да протестират. Ако използваха забраната, за да съкратят персонал защо ще излизат да протестират срещу нея?

wish, и с теб съм съгласна до някъде. Някои хора вкъщи пушат в кухнята например под абсорбатора и когато пушат, децата им не щъкат около тях. Има такива които пушат в определена стая, има и такива които излизат на балкона, има хора и без деца, които всъшност не са хич малко... варианти много.
Аз едно не можах да разбера и никой до сега не каза нищо аргументирано какъв беше проблемът нещата да останат така - зони за пушачи и зони за непушачи за заведенията?

Andariel, ти може да това да си ходила на заведение, но аз ходя за да изкарам приятно и да се видя с приятели, а не да се насвяткам и "да ми паднат вътрешните забрани" каквото и да значи това  Wink
Виж целия пост
# 591
На мен пък ми прави впечатление, че повечето от моите познати пушачи, които най-много недоволстват срещу забраната за тютюнопушенето на обществени места, когато са си у дома пушат на терасата.
Значи можеш да станеш от дивана, от масата, от компютъра, да си наметнеш якето (зимата) и да дръпнеш един фас на терасата. Може да подканиш гостите си да излязат вън да пушат. А като отидеш на заведение, изведнъж задника ти залепва за стола и край - мърдане няма!?
Вие пушете ли у дома?
Край децата си?

Вкъщи се излиза на терасата точно заради децата и заради това, че там се спи все пак. Което в заведенията не се практикува - ни спиш там, ни пък деца имат работа в такива. Стана така, че човек никъде не може да се отпусне вече. Но като са казали, ще спазваме, избор нямаме.
ева17, много елементарно разсъждаваш. Колко ли да е ненормален тоя собственик да оправдава съкращения със забраната и да не може да смогва на работата? Клиенти липсват след забраната. Всички сядат навън на няколкото маси ( за които се плаща допълнително впрочем ), а огромното заведение е празно, за което пък наемът е хил. левове. Не може да се покриват разходите с тия 20 човека навън, а помещението за 3-4 пъти повече хора да седи празно.
Виж целия пост
# 592
Миоки, това с цигарите е част от общата картина - хем да ти е весело, хем да се видиш с приятели, хем да ти приготвя някой друг храната, хем да можеш да си пиеш и пушиш без да се съобразяваш с това дали си одимяваш хола или домакините са непушачи и гонят пушачите на терасата.
Виж целия пост
# 593
Миоки, това с цигарите е част от общата картина - хем да ти е весело, хем да се видиш с приятели, хем да ти приготвя някой друг храната, хем да можеш да си пиеш и пушиш без да се съобразяваш с това дали си одимяваш хола или домакините са непушачи и гонят пушачите на терасата.
Ами да, какво лошо има и какво общо има със задръжките?
Не излизам, за да не си одимявам хола  Crazy и да е така до някъде, това е последната причина поради която бих излязла на заведение.

Ако трябва да съм честна, не ти разбрах точно позицията по въпроса  Blush Thinking
Виж целия пост
# 594
позицията ми е, че всеки си гледа интереса - пушачът не иска да си одимява хола и домочадието, затова излиза на терасата, обаче иска като отиде на кръчма, да е свободен да одимява трети лица, все едно тези трети лица са по-долу от неговия собствен хол и домочадие. Непушачът иска да седне спокойно в заведение и да диша обикновен въздух, а не цигарен дим. Позициите на пушача и непушача са изначално конфликтни, защото няма как единият да бъде задоволен, без другият да бъде ощетен според представите си.  Peace
Виж целия пост
# 595
позицията ми е, че всеки си гледа интереса - пушачът не иска да си одимява хола и домочадието, затова излиза на терасата, обаче иска като отиде на кръчма, да е свободен да одимява трети лица, все едно тези трети лица са по-долу от неговия собствен хол и домочадие. Непушачът иска да седне спокойно в заведение и да диша обикновен въздух, а не цигарен дим. Позициите на пушача и непушача са изначално конфликтни, защото няма как единият да бъде задоволен, без другият да бъде ощетен според представите си.  Peace
Именно за това нещата се решават със закон.
Виж целия пост
# 596
Сега голяма група бг-мама пушачки ще трябва да избират дали да седнат спокойно на заведение без цигара или дома на терасата на -15.
Виж целия пост
# 597
Зависи - в офис, обществена сграда (болница, институция, училище, детска градина) - преди не съм пушила и сега няма да пуша, т.е. със закон и без закон, аз лично смятам, че там не е редно да се пуши и да, ще спазвам забраната.
В заведения - не, няма да спазвам. Не посещавам заведения, които държат да спазват закона. Има заведения, в които вече се праят опити да се заобикаля този идиотски закон, надявам се до зимата да "утъпчат пътеката", за да ми е по-спокойно като "нарушител".
А за протокола - бих искала да откажа цигарите, изобщо не се гордея с този отвратителен навик.
Виж целия пост
# 598
Сега голяма група бг-мама пушачки ще трябва да избират дали да седнат спокойно на заведение без цигара или дома на терасата на -15.

Ами като и на двете места е на -15, предпочитам да е вкъщи - поне ми е безплатно.
Виж целия пост
# 599
Andariel, не ми отговори на въпроса, каквъв беше проблемът с отделните помещения. Това според мен е компромисен вариант и трябваше така да остане.
Не искам да одимявам трети лица като отида на заведение, за това избираХ аквариума за пушачи. Какъв ти е проблема тогава? Не те одимявам, не ти преча да дишаш чист въздух.
"Не сакам на мен да ми е добре, сакам на Вуте да му е зле" - е това е за мен цялата работа.

Сега голяма група бг-мама пушачки ще трябва да избират дали да седнат спокойно на заведение без цигара или дома на терасата на -15.

Дома мога да взема решение дали ще обособя една стая в която да си пуша и в която деца и непушачи нямт работа, може да си пуша и на -15, мога да си пуша и на остъклената тераска, в заведението ме гонят навън. Еми не, мерси!
За това и ще фалират, за това и протестират.
А теб щом те влече, може и да позлобееш още Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия