Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 404
  • 1 269
# 615
Странно , но недоволните от въпросният закон  в темата, са само хора, живеещи в България!!!!

Защото в чужбина тези забрани не са толкова категорични.  Peace Намират се и местенца, където ние, прокажените гнусни пушачи да си димим на воля.
Напротив, в чужбина закона е много стриктен и се спазва, нямаше протести, нямаше даже недоволство, приеха закона, на минутата хората започнаха да го спазват, без следене и санкции.
Виж целия пост
# 616
От момента на приемането на закона съм отишла един път само на дискотека(преди закона ходех в седмицата задължително поне веднъж). Еми да ви кажа, че не само аз, ами по-голямата част от посетителите прекараха вечерта пред заведението......Докато не си оправят законите, заведение няма да посетя. Не ми се виси пред заведение с чашка в ръка Tired
Виж целия пост
# 617
Последно пушачите загрижени ли са за кръчмарите и келнерите или заплашват неизвестно кого, че йок, н'ам къде си щели да пафкат, пък кръчмите да фалират? Laughing
Много важно.
Е на теб кво ти пука, че се интересуваш толкова? Нали е "Много важно"

Doret, то и тука сме много стриктни - като ни вдигнат цените на парното, тока, бензина и ние не протестираме ми си плащаме...
Виж целия пост
# 618
Де да можеше всички да се обиждат така и да излизат винаги да протестират за жизненоважни неща...  Confused
Виж целия пост
# 619
Чуждестранните туристи,които тук мрънкат в техните страни спазват стриктно закона,защото там няма мърдане. Аз не осъждам никого-който идка да пуши,да пуши-зрели хора сме. Законът е малко краен защото можеше да има по-лек режим за нощните заведения и др. подобни. Но сега такъв е приет,такъв ще трябва да се спазва. Има и различни видове пушачи с различна култура. Само два примера. До мен сяда жена и след малко ме попита ще ми пречи ли ако зпали. Дори да бях най-върлия непушач самият факт,че тя попита аз с удоволствие се съгласих. Пък и жената ми се видя видимо притеснена-защо да не запали з да се поуспокои. И друг пример:отиваме няколко колежки на ресторант-беше малко преди първи юни. Вън вали,сядаме в залата за непушачи,защото всичките с изключение на една не пушим. Започва се едно мрънкане,недоволстване защото трябваше да отиде за малко в заграденото помещение и там да си изпуши цигарата. Накрая с всичкото си нахалство запали пред лицето на колежка,която е с онко операция. Та има различни хора-просто трябва да сме по-толерантни и внимателни с хората около нас. Извинете за дългия пост.
Виж целия пост
# 620
всъщност в една любима фолк дискотека тук са направили тераса за пушачи, но не съм пробвал и не знам как е newsm78
Виж целия пост
# 621
Чуждестранните туристи,които тук мрънкат в техните страни спазват стриктно закона,защото там няма мърдане. Аз не осъждам никого-който идка да пуши,да пуши-зрели хора сме. Законът е малко краен защото можеше да има по-лек режим за нощните заведения и др. подобни. Но сега такъв е приет,такъв ще трябва да се спазва. Има и различни видове пушачи с различна култура. Само два примера. До мен сяда жена и след малко ме попита ще ми пречи ли ако зпали. Дори да бях най-върлия непушач самият факт,че тя попита аз с удоволствие се съгласих. Пък и жената ми се видя видимо притеснена-защо да не запали з да се поуспокои. И друг пример:отиваме няколко колежки на ресторант-беше малко преди първи юни. Вън вали,сядаме в залата за непушачи,защото всичките с изключение на една не пушим. Започва се едно мрънкане,недоволстване защото трябваше да отиде за малко в заграденото помещение и там да си изпуши цигарата. Накрая с всичкото си нахалство запали пред лицето на колежка,която е с онко операция. Та има различни хора-просто трябва да сме по-толерантни и внимателни с хората около нас. Извинете за дългия пост.
Именно за това говорим! Голяма част от проблема за всички, е липсата на култура у хората, а не това дали са пушачи или непушачи. Не е правилно да се обощава.  Peace

Воъбще не мислят за здравето на хората, не се лъжете че някой е загрижен особено...  Confused
Виж целия пост
# 622
Последно пушачите загрижени ли са за кръчмарите и келнерите или заплашват неизвестно кого, че йок, н'ам къде си щели да пафкат, пък кръчмите да фалират? Laughing
Много важно.

Ами ние с един приятел имахме навик 1-2 пъти седмично да излезем да се видим на по бира след 12 през нощта. Обикновено сядахме в Дивака, защото беше денонощен. След забраната вече не е денонощен. Последно ходихме в Уго, а там освен нас имаше само още една маса двама души, така че като нищо и там ще започнат да затварят. Да кажем, че Дивака и Уго няма да фалират, но какво ще се случи с малките кафенета, които имат по 3-4 масички и някое семейство се издържа от тях?
Виж целия пост
# 623
А ако ходите в заведение да си попушите на воля и да разпусните, ми що не серете вътре, да не ставате да си разваляте рахатлъка...Аман от бгдрами.








Много грозен пост, много!



Не е първият пост с подобно предложение. Ама явно не ти се чете от 1 стр. Що не ти хареса? Мож' да пушим, не можем друго...нали ще разпускаме? Идеята е, да си пушим на масата, да не "избяга" нещо от там докато пушим навън.


ПП разпуснИте= разпуснете /това за протокола/

Виж целия пост
# 624
Видях си ПРАВОПИСНАТА грешка, след като бях публикувала. Не обичам да редактирам постове. Мнооого съжалявам, ако ти е "извадила"очите. И не се опитвай да се заяждаш, хахахах. Няма да ти обърна внимание.
Виж целия пост
# 625
Аз пък започнах по-често да ходя по заведения, след приемането на закона.
Преди не ходех толкова често, защото се осмърдявах на пепелник.
Виж целия пост
# 626
Последно пушачите загрижени ли са за кръчмарите и келнерите или заплашват неизвестно кого, че йок, н'ам къде си щели да пафкат, пък кръчмите да фалират? Laughing
Много важно.
Е на теб кво ти пука, че се интересуваш толкова? Нали е "Много важно"

Хич не ми пука. Всеки втори коментар е с подобна насоченост, та се поинтересувах от мотивацията.
Виждам нацупени физиономийки и тропащи крачета. Laughing
Виж целия пост
# 627
Аз пък започнах по-често да ходя по заведения, след приемането на закона.
Преди не ходех толкова често, защото се осмърдявах на пепелник.
И аз като пушач вече само на електронни цигарки подкрепям новия закон.А иначе за страстните пушачи,които не искат да отнесат глоба и да си павкат с същото време нека да пробват тези или подобни ел.цигари www.grabo.bg/za-pushachi-2-elektronni-tzigari-egot-s-led-displei … 2n99h7?affid=4563 Много са яки за отбиване на зависимостта.
Виж целия пост
# 628

THE_dilian, надявам се, че това е написано с ирония.
[/quote]
Никаква ирония, така си отстоявам правата.
Виж целия пост
# 629
Аз пък си пуша на т.н. забранени места, правя се на ударена, освен възмутени погледи от други посетители не са ми правили забележка собственици на обекта примерно, а и пуша тънки цигари, и да дойде някой да ми се кара все ще успея да дръпна няколко пъти.

 ooooh!  hahaha  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия